Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ερώτηση για αρυθμίες ρελαντί σε corolla 99
  #1  
Παλιά 21-06-18, 19:02
Altair lusso Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Altair lusso είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ερώτηση για αρυθμίες ρελαντί σε corolla 99

Καλησπέρα,
Πριν λίγο καιρό το αυτοκίνητο έβγαλε πρόβλημα. Ο μηχανικός μου είπε ότι έφταιγε ο ένας εκ των δύο πολλαπλασιαστών, τον οποίο άλλαξε, βάζοντας έναν μεταχειρισμένο. Από τότε διαπιστώνω κάποιες αρρυθμίες στο ρελαντί, ειδικά μέχρι το αυτοκίνητο να ζεσταθεί καλά.
Επίσης αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι όταν μπαίνω στην καμπίνα το αυτοκίνητο μυρίζει καυσαέρια.
Το πήγα σε διαφορετικό φίλο μηχανικό και μετά από πολύ ψάξιμο, μου είπε ότι μάλλον οι πολλαπλασιαστές έπρεπε να αλλαχθούν και οι δύο γιατί νομίζει, χωρίς να είναι σίγουρος ότι πάνε πακέτο. Έχει δύο.
Ισχύει κάτι τέτοιο;
Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω για τέτοια συμπτώματα πόσο μπορεί να φταίει ο αισθητήρας αέρα (maf) που έχει "καρφωμένο" πάνω στον παπά ή ο αισθητήρας Λ?
Ο φίλος που το έψαξε έλεγξε με το όργανο που βιδώνουν στην θέση των μπουζί την πίεση στους κυλίνδρους και την βρήκε σωστή. Επίσης έλεγξε τα μπουζοκαλώδια και δίνουν ρεύμα κανονικά, μπουζί καινούρια κτλ.
Μου είπε ότι υποπτεύεται τον πολλαπλασιαστή και μετά τον αισθητήρα Λ.
Εσείς τι λέτε;
υ.γ. Η πεταλούδα έχει καθαριστεί, όπως και οι επαφές του maf.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-06-18, 13:28
Altair lusso Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Altair lusso είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τι έγινε ρε παιδιά κανένας;
Ξερετε τουλαχιστον αν αυτό το αυτοκίνητο παίρνει διαγνωστικό και ποιος έχει τέτοιο πράγμα εκτός από την αντιπροσωπία;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-06-18, 20:25
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπέρα, το αρχικο προβλημα δεν λες ποιο ηταν και σου αλλαξε τον εναν πολλαπλασιαστη?
ναι ισχυει οτι το μοτερ στις corolles αυτες εχουν 2 πολλαπλασιαστες, ενω πχ το 4EFE μοτερ στο starlet ep91 ενω δειχνει ιδιο και ιδια κυβικα, εχει και αλλιωτικη πολλαπλη εισαγωγη αλλα εχει και διανομεα που μεσα εχει εναν μονο πολλαπλασιαστη.

αυτο με τα καυσαερια μεσα στην καμπινα μηπως ειναι θεμα φιλτρου? εχει ενα φιλτρο μπροστα κυλινδρικο που εχει σχεση με αυτο.

Σχετικα με το ρελαντι μπορουν πολλα πραγματα να φταινε. Αν δεν εχεις αλλου θεμα και ειναι ΜΟΝΟ στο ρελαντι δεν μπορει να φταινε οι πολλαπλασιαστες, μπουζι και μπουζοκαλωδια θα ειχες συνεχεια προβλημα τοτε.

Δεν ειναι υποχρωτικο να αλλαχτουν και οι 2.
Οι αισθητηρες maf και λαμδα αν ειχαν θεμα παλι θα ειχες προβληματα συνεχεια.
Εισαι σιγουρος 100% οτι εχεις θεμα ΜΟΝΟ στο ρελαντι και οχι γενικα στην οδηγηση του αυτοκινητου? πχ δεν ρεταρει? εχει σωστη αποκριση το γκαζι? δεν κανει χοροπηδηματα, διαλειψεις κτλ?
οπως πχ αποτομη επιβραδυνση και ξαφνικα να επιταχυνει?
αν πηγαινεις με μια σταθερη ταχυτητα, σταθερα χλμ και στροφες ειναι σταθερες ή αυξανονται και μειωνονται?

καρτα καυσαεριων δοκιμασες να βγαλεις? αν εχει προβλημα ο λαμδα ή ειναι λαθος τα μιγματα θα φανει εκει.

Διαγνωστικο φυσικα και εχει απλα ειναι μια παλια φυσα της Toyota δεν ειναι δλδ OBD.
Aμα πας σε ηλεκτρολογειο μπορουν να δουν, ομως σου αναβει το check engine?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-06-18, 10:31
Altair lusso Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Altair lusso είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλημέρα, καταρχήν σε ευχαριστώ θερμά για την απάντηση σου.
Το αρχικό πρόβλημα που μου άλλαξε τον πολλαπλασιαστή ήταν ότι εκεί που πήγαινα μια μέρα στο σπίτι μου, μόλις σταμάτησα σε ένα stop να ελέγξω και πήγα να ξεκινήσω, έγινε χαμός. Το αυτοκίνητο δεν ξεκίναγε, είχε συντονίσει και έτρεμε ολόκληρο και με τα χίλια ζόρια το πήγα στο συνεργείο που είναι σχετικά κοντά. Ο μηχανικός μου είπε ότι είχε χτυπήσει ο ένας πολλαπλασιαστής και δεν δούλευαν οι κύλινδροι 1 και 4. Από ότι έμαθα μετά ο ένας δίνει στους 1,4 και ο άλλος στους 2,3.

Το φίλτρο καμπίνας το αλλάζω πολύ συχνά. Είμαι σίγουρος ότι η μυρωδιά πότε μείγματος καυσίμου και πότε καυσαερίων μέσα στην καμπίνα, οφείλεται στην δυσλειτουργία που περιγράφω με το ρελαντί.

Το αν έχω αλλού πρόβλημα δεν το ξέρω αφού δεν μπορώ να το αντιληφθώ. Η δυσλειτουργία του αυτοκινήτου είναι ξεκάθαρη όταν είναι κρύο και δεν πατάει το πόδι στο γκάζι. Το μόνο που είναι μόνιμο, είναι η σταθερά χαμηλότερη στάθμη του ρελαντί, από το συνηθισμένο. Αυτό είναι μόνιμο. Κατά τα άλλα, όχι, το αυτοκίνητο δεν έχει βυθίσματα εν κινήση, δεν έχει ρεταρίσματα εν κινήση, αν έχεις το πόδι σταθερά πατημένο δεν κάνουν νερά οι στροφές. Αυτό που κάνει έντονα, είναι όταν είναι κρύο και το βάζεις μπροστά να κάνει σαν να αναβοσβήνεις το air condition ένα πράγμα και ακόμα πιο ένταονα. Οι στροφές χορεύουν. Μόλις ο κινητήρας ζεσταθεί καλά και όταν λέω καλά δεν εννοώ να πάει η βελόνα της θερμοκρασίας απλά εκεί που πρέπει αλλά να δουλέψει για κάνα δεκάλεπτο ακόμα, τότε στρώνει πολύ η κατάσταση. Λέω πολύ και δεν λέω απόλυτα γιατί ΠΑΝΤΑ το ρελαντί είναι χαμηλότερα από εκεί που πρέπει και όταν σταματήσω σε κάποιο φαναρι ή στην κίνηση και παρατηρήσω προσεκτικά το στροφόμετρο θα δώ ότι έχω κάτι ελάχιστα σκαμπανεβάσματα της τάξης των 10-20-30 στροφών. Δηλαδή η βελόνα να παίζει τότε μισό χιλιοστό, καμία σχέση με τον χαμό που γίνεται όταν το βάζω κρύο.

Καρτα καυσαερίων έβγαλα πριν κάποιους μήνες που πέρασα ΚΤΕΟ, δεν μου είπαν τίποτα. Πάντα αυτό το αυτοκίνητο ήταν δύσκολο στα καυσαέρια. Θυμαμαι μια ζωή ακόμα και όταν το πήγαινα στην αντισπροσωπεία για service ζοριζόντουσαν στην κάρτα, έπρεπε να ζεσταθεί πάρα πολύ καλά για να καθαρίσουν οι ενδείξεις.

Δεν ξέρω αν βοηθάει κάπου αυτό αλλά πριν από καιρό στο αυτοκίνητο αλλάχθηκε καπάκι βαλβίδων στον κινητήρα επειδή λόγου lpg είχαν μεγάλη φθορά τα έδρανα των βαλβίδων. Δεν το συνδέω όμως γιατι μετά την επισκευή το αμάξι δούλευε ρολόι και μπορώ να πω ότι μου θύμιζε την εποχή που νιαούριζε καινούριο.

Πάντως ότι αναφέρω παραπάνω, συμβαίνει σε λειτουργία με βενζίνη, το υγραέριο για την ώρα είναι σαν να μην υπάρχει. Όπως ξαναέγραψα και στο πρώτο μνμ, έχουν μετρηθεί κύλιδροι και βαλβίδες και όλα είναι κανονικά.

Κανονισα την Παρασκευή το πρωί να το βάλω σε διαγνωστικό.

Θα δούμε.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-06-18, 17:33
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπέρα, το προβλημα που λες μου θυμιζει βαλβιδα ψυχρης εκκινησης.
Και να εξηγησω τι επαθα σχετικα προσφατα.

Αλλαξα καποια στιγμη θερμοστατη και μετα μου αναβε check engine, δεν βρηκα τι ειναι (ειχε ζεστη τοτε) μεχρι την επομενη μερα το πρωι που δεν επαιρνε μπρος. Τελικα ηταν σπασμενη η βαλβιδα ψυχρης εκκινησης το το κεφαλι της που εχει την φυσα.
Αλλαχτηκε με μεταχ και αρχισαν μετα απο λιγο τα νουμερα.
Οι στροφες να ανεβαινουν μονες τους ποτε ποτε, και χοροπηδαει μονο του σαν το κατσικι, παιζαν οι στροφες λιγακι οπως το λες.
Tελικα ειπα να την αλλαξω, δεν ξερω αν ειναι ιδια και στο δικο σου αλλα η γνησια εχει κοντα 60 ευρω οποτε εβαλα imitasion με κανα 10αρικο σχεδον μαρκας colorstat και απο τοτε σταματησε να το κανει.

Επειδη δεν ειναι πολλα τα λεφτα σε imitation και αλλαζει ευκολα απλά πρεπει να αδειασεις νερα, θα ελεγα να την αλλαζες γιατι μπορει να ειναι αυτο.
το πρωι παιρνει ευκολα μπροστα αν εχει λιγη ψυχρα?

επισης αυτη η βαλβιδα δινει στην ECU πληροφοριες για την θερμοκρασια του νερου και ρυθμιζει τα μιγματα. Οποτε αν δεν δουλευει καλα γινεται η ιστορια με τις στροφες. Και αν χαλασει τελειως αν ειναι ψυχρος ο καιρος δεν παιρνει μπρος το αμαξι. Εμενα χαλασε η πρωτη με κρυο και επρεπε να μιζαρω 15 φορες για να παρει μπρος!

Αυτη παντως μου εριχνε κατι κλοτσιες απο τα πηδηματα που κοντευε να με πιασει ο σβερκος μου! και ο μονος λογος που σκεφτηκα οτι θα ειναι αυτη ειναι επειδη ειχα βαλει μεταχειρισμενη.

Υ.Γ αν η βαλβιδα αυτη δεν εχει χαλασει τελειως μπορει να μην σου αναβει check engine! και σε εμενα με την μεταχ δεν αναβε αλλα ειχε θεμα!

δες φωτο παλια και νεα, η παλια μεταχ εκτος οτι κουνουσε λιγο το κεφαλι της ειναι ο αισθητηρας παρα πολυ χαλια!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20180426_151640.jpg
Εμφανίσεις:  10
Μέγεθος:  165,1 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 27-06-18 στις 17:42.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-06-18, 12:34
Altair lusso Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Altair lusso είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, αν θες πες μου που βρίσκεται ακριβώς αυτή η βαλβίδα για να βοηθήσω τον μηχανικό και αυτόν που θα την αγοράσω. Από ότι βλέπω στο avatar σου πρέπει να έχουμε τα ίδια αυτοκίνητα (ή όχι; )

Check engine σε αυτό το αμάξι δεν μου έχει ανάψει ποτέ, ακόμα και όταν χτύπησε ο πολλαπλασιαστής, ακόμα και όταν ρετάριζε λόγο φθαρμένων βαλβίδων. Το μόνο που μου έχει ανάψει κάποτε στο αυτοκίνητο αυτό είναι η ένδειξη με το λαδικό (ενδειξη λαδιού) όταν το έβαλα εμπρός ένα πρωί με συνθήκες παγετού (περίπου -10c) στον Εβρο και μετά από δέκα λεπτά έσβησε.

Λέγεται σίγουρα έτσι; Βαλβίδα ψυχρής εκκίνησης;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-06-18, 14:29
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Online:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
πες μας ποιο ακριβως αυτοκινητο εχεις για να σε βοηθησουμε καλυτερα ..
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-06-18, 16:17
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Altair lusso Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, αν θες πες μου που βρίσκεται ακριβώς αυτή η βαλβίδα για να βοηθήσω τον μηχανικό και αυτόν που θα την αγοράσω. Από ότι βλέπω στο avatar σου πρέπει να έχουμε τα ίδια αυτοκίνητα (ή όχι; )

Check engine σε αυτό το αμάξι δεν μου έχει ανάψει ποτέ, ακόμα και όταν χτύπησε ο πολλαπλασιαστής, ακόμα και όταν ρετάριζε λόγο φθαρμένων βαλβίδων. Το μόνο που μου έχει ανάψει κάποτε στο αυτοκίνητο αυτό είναι η ένδειξη με το λαδικό (ενδειξη λαδιού) όταν το έβαλα εμπρός ένα πρωί με συνθήκες παγετού (περίπου -10c) στον Εβρο και μετά από δέκα λεπτά έσβησε.

Λέγεται σίγουρα έτσι; Βαλβίδα ψυχρής εκκίνησης;
Καλησπέρα, το οτι ετυχε αυτο σε εμενα δεν σημαινει 100% οτι αυτο ειναι το προβλημα σου, αλλα επειδη σε imitation ειναι πολυ φτηνη αυτη η βαλβιδα νομιζω οτι αξιζει να δοκιμαστει.
Eγω την πηρα 9.40 ευρω αλλα δεν την εχουν τωρα βλεπω την ιδια.
Ειναι πανω στην βαση του θερμοστατη δεξια του μοτερ κατω απο τους πολλαπλασιαστες καπου μια φυσα με 2 καλωδια, πιθανως να ειναι πρασινη.

Υποθετω οτι αφου λες corolla 99 εχεις την στρογυλοφαναρη Ε11 με το 4EFE? για να λες και 2 πολλαπλασιαστες. Το ειχα και εγω για πολυ λιγο ομως ουτε 2 μηνες και πολυ λεω γιατι εβαλα το 4EFTE.

Σε μια κοντινη πως βρηκα την βαλβιδα την μεταχ που ειχε μπει, φαινεται και το κενο στην φυσα με το σωμα που κουνιοταν κιολας και πιθανως να μην πατουσε μεσα της κατι καλα. Μην πω για το τι ειχε πανω δεν θυμαμαι αν ηταν ετσι ή εγινε υστερα.

Και γενικα αρυθμιες στο ρελαντι μπορει να ειναι απο πολλα πραγματα,πχ ενα σωληνακι υποπιεσης να χανει μπορει να το κανει, μπορει η βαλβιδα ρελαντι, η βαλβιδα της αντλιας υδραυλικου εχει και αυτη βαλβιδα για να σηκωνει το ρελαντι οταν στριβεις την κρεμαριερα και αν εχει και για το A/C (εμενα εχει δικια του).
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20180429_093810.jpg
Εμφανίσεις:  11
Μέγεθος:  993,7 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 28-06-18 στις 16:29.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-07-18, 10:32
Altair lusso Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Altair lusso είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλημέρα σε όλους.

Πρόκειται για το μοντέλο corolla 99, στρογυλοφαναρη Ε11 με το 4EFE.

Λοιπόν, παιδιά είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι το πρόβλημα εντοπίστηκε από αρχιμηχανικό αντιπροσωπείας, διαρροή καυσίμου από το 4ο μπεκ βενζίνης.
Πήγα σε συνεργείο που εξειδικεύεται σε επισκευες μπεκ και ψεκασμούς, έγινε έλεγχος και στα 4 μπεκ, αλλάχθηκαν οι φλάντζες οι οποίες είχαν γίνει μπετόν, καθαρίστηκαν με υπερήχους, έγινε ογκομέτρηση και ξαφνικά όλα τα προβλήματα, δείχνουν να λύθηκαν. Σε όσους είχα πάει το αυτοκίνητο, επικεντρώνονταν στην λειτουργία ή μάλλον όχι καλή λειτουργία του 4ου κυλίνδρου, αλλά κανείς δεν είχε εντοπίσει την διαρροή στο τέταρτο μπεκ βενζίνης.

Βέβαια ίσως για ψυχολογικούς λόγους αλλά και ουσιαστικούς, θέλω να αλλάξω τον πολλαπλασιαστή που αντιστοιχεί στον πρώτο και τέταρτο κύλινδρο, καθώς και τα μπουζοκαλώδια.

Πάντως δεν είχα ιδέα ότι το υγραέριο χαλάει τα μπεκ της βενζίνης. Βέβαια ίσως με τα χιλιόμετρα που έχω κάνει ....400 χιλιάδες ....ακόμα και χωρίς υγραέριο, ίσως τα μπεκ να ήθελαν ούτως ή άλλως συντήρηση.

Θέλω να ευχαριστήσω πολύ για την βοήθεια σας και όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι, ευχαρίστως να τα πούμε.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-07-18, 17:32
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα, δεν ειχα ιδεα οτι μπορει να συμβει αυτο απο διαρροη! γιαυτο ελεγες οτι σου μυριζε καυσιμο στην καμπινα αν θυμαμαι καλα?
και εγω τα εχω παρει ολα τα λαστιχα απο τα μπεκ γιατι εχουν και 3 το καθενα και ειναι και πολυ ακριβα κιολας και μονο γνησια!
θα τα αλλαξω οταν θα αλλαξω και το φιλτρο βενζινης και καλο καθαρισμα της μπεκιερας αλλα και βαψιμο....
βεβαια δεν μπορω να παω για καθαρισμα τα μπεκ γιατι θα ειμαι εξοχικο τοτε και η διαδικασια πρεπει να γινει μπαμ μπαμ και δεν γινεται να μεινω και χωρις αμαξι.

με τοσα χλμ θεωρω οτι ηταν αναμενομενο τα λαστιχα αυτα να εχουν θεματα ξεραινονται με τις θερμοκρασιες και διαλυονται ή απλα ειναι πετρα και δεν κανουν καλη δουλεια. Και σιγουρα με το υγραεριο ακομα χειροτερα λογω υψηλοτερων γενικα θερμοκρασιων.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Corolla E15 - Ρελαντί torou TOYOTA COROLLA E15 12 19-05-21 22:19
Πρόβλημα Ρελαντί Corolla E-12 nikola TOYOTA COROLLA E 12 44 27-11-16 14:38
Ερώτηση για Corolla E12 corolla 1.6 VVT-i TOYOTA COROLLA E 12 10 24-07-11 14:35
Ερώτηση για Corolla TS jk1973 TOYOTA COROLLA T-SPORT 52 30-01-11 18:17
corolla gti 88 Ερώτηση apsogos ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 82 28-01-09 12:07



Page generated in 0,18225193 seconds (83,41% PHP - 16,59% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:42.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)