Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 01-04-09, 21:17
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dr.Saimon Εμφάνιση μηνυμάτων
γιωργο μου μην ασχολησαι ρε.....τους βλεπω και εγω με τον nick Dr.Who......αφου τους βλεπεις ρε......κατσε και περιμενε,,,,,τωρα ετοιμαζω το Τς και θα τους φτιαξω εναν εναν......μονο και μονο να σταματησουν να λενε.....και Κλιο βρηκα γνωστου και Ραλυ βρηκα.....αλλα ασε τα Σε Ζε Τε δεν μας βλεπουν καθολου,,,,,,,τσαμπα βενζινες!!!!!!!!
στο forum τους μπορείς να αναφέρεις ότι θέλεις αλλά ελπίζω να μην μπεις καν στο κόπο να αναφέρεις ότι κανονίσατε κάτι,εδω μέσα.το λέω απο τώρα για να μην παρεξηγούμε.

επίσης μια φιλική συμβουλή:
το ότι ο καθένας μας έχει ένα αμάξι "Χ" δεν σημαίνει ότι είναι πάντα καλήτερο σε όλα από ένα αμάξι "Ψ".καλό είναι να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε και καλό είναι να υπάρχουν αυτοκίνητα αντίστοιχα,άλλων αυτοκινητοβιομηχανιών για να έχουμε και μέτρο σύγκρισης στο τι έχουμε στα χέρια μας αλλά να μην το παρακάνουμε γιατι ο κόσμος έχει ξεφύγει και πλέον τα ατυχήματα γίνονται για πλάκα.και καλά να είναι μόνο σιδερα....

πάντα φιλικά,
Κων/νος
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-04-09, 21:21
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω που ανοιξα απο ρολ 2ες με κολτ πο φοραει blitz εισαγωγη και κατι αλλα βλακειυλες και ηταν ξυλμενο ολο πισω πηγαιναμε μαζι μεχρι τα 150 στην αλλα μου που εκανα για να βαλω 4η μου ανοιγε 1 αμαξι και μεχρι τα 200 πηγαιναμε μαζι..
Επισης και με ενα αλλο που ειχα ανοιξει με προγραμμα και αντλια και αυτος με καποια πραγματακια απο 1ες ρολ πηγαιναμε μαζι και με το που εβαζε 4η στο τελειωμα της μου ειχε σκασει 4 αμαξια στην ψυχρα..
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-04-09, 08:02
pavlosTS Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μοντέλο: Corolla TS pro-f/l
Μηνύματα: 396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
pavlosTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Κατά τη γνώμη μου δεν χρειάζεται να μπαίνετε σε τέτοιες συζητήσεις. Και ο λόγος είναι ότι η TS είναι από τα πιο παρεξηγημένα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν. Η πραγματικότητα είναι κάπου στη μέση. Δεν είναι ούτε τόσο χάλια όσο περιγράφουν οι άλλοι ούτε ο φονιάς που νομίζουν κάποιοι άλλοι. Είναι ένα πολύ γρήγορο αμάξι με 0-100 κάτω από 8, που όμως με το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ λάθος μπορεί να γίνει 9 και με 0-160 κάτω από 20. Αν τώρα κάποιοι θεωρούν ότι είναι αργό οκ, δεν έχω καμία διάθεση να τους πίσω. Είναι πολύ εύκολο να πέσεις σε οδηγό που δεν μπορεί να το πάει και τότε απλά δεν έχει καμία ελπίδα να σταθεί δίπλα σε πολλά θεωρητικά πιο αργά αμάξια. Το πιο καλό που διάβασα είναι ότι μαμά ibiza FR μας περνάει, αυτό είναι ανέκδοτο.

Το είχα πει και παλιότερα ότι πάντα σε φορουμς το TS είναι αυτό που βγαίνει τελευταίο. Και πάντα κανένας δεν το έχει οδηγήσει, ούτε έχει ανοίξει μαζί του, ούτε καν το έχει δει. Όλοι κάποιος τους είπε, κάπου άκουσαν και πάντα αναμασούν αυτά που λέγονται. Εγώ που στην παρέα έχουμε και TS και TypeR (το οποία χαίρει -και όχι άδικα- της κοινής αποδοχής όλων) ξέρω και έχω πει τι είναι η TS και πως στέκεται στον ανταγωνισμό. Και vts οδηγούσα παλία και ξέρω πως πάει.

Γνώμη μου μη δίνεται τόση σημασία σε όλα αυτά και μην προσπαθείτε να πείσετε ανθρώπους που δεν μιλούν με επιχειρήματα αλλά με υποθέσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-04-09, 10:33
Το avatar του χρήστη DJKEY
DJKEY Offline:
 
Εγγραφή: 24-05-2004
Μοντέλο: Corolla TS 10/03
Περιοχή: Papagou/Athens
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 734
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 317
DJKEY είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ρε ποιος τους.......................λαμβανει σοβαρα υποψην?
Αλλη δουλεια δεν εχουμε....!
Ουρρτττ!!!
__________________
και μετα τις 6.000...ερχεται η απογειωση...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-04-09, 10:50
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Εγω πιστευω πως την TS την αδικούν λίγο η καρότσα (βαρος) και το σασμαν.

Το μοτερ ειναι ΔΙΑΜΑΝΤΙ και αν εμπαινε σε πιο ελαφριά καρότσα και με καλύτερο σασμαν (να μπαινει στο λιφτ πιο ανετα) δεν θα υπήρχε καν μέτρο συγκρισης...

Τα ραλλυ ζυγιζουν 800 κιλα... και έχουν και καλή κλιμάκωση οπότε.. χαίρω πολύ...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-04-09, 11:21
pavlosTS Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μοντέλο: Corolla TS pro-f/l
Μηνύματα: 396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
pavlosTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλώς ή κακώς αυτό είναι το βάρος του κορόλλα. Και στην τελική δεν είναι και τόσο βαρή. Τόσο παίζουν όλα τα αμάξια της κατηγορίας. Το μεγάλο μείον του αμαξιού είναι το κιβώτιο. Πχ. του τάπερ είναι πολύ κοντύτερο και αυτό το νιώθεις στο δρόμο.
Τα rallye είναι 930 κιλά και εκεί βασίζεται αλλά αυτό δε λέει κάτι. Άλλωστε συγκρίνουμε αμάξια και όχι κινητήρες.
Και έτσι όμως, όσες φορές έχω ανοίξει με rallye και ήμουν από πίσω του άφηνα γκάζι. Και φόραγαν σίγουρα φίλτρο εξάτμιση. Μου έχει τύχει να πατήσω σε φανάρι πίσω από rallye και έχασα γιατί στην πρώτη αναγκάστηκα να αφήσω γκάζι και μετά φυσικά άντε να φορτώσω 2α...
Και με 3ες που έχω πατήσει πίσω από rallye μέσα στο λίφτ άφηνα γκάζι.
Αν θέλετε τη γνώμη μου, η TS το rallye το ακολουθεί άνετα εκτός λιφτ και όταν μπει το λιφτ τότε απλά φεύγει.
Και να σας πω και ένα άλλο. Επιβεβαιωμένο 100 φορές, το τάπερ ρίχνει στην TS 2-2.5 αμάξια μέχρι σπασίματα 3ης (140). Αν ένα 1ο στάδιο rallye ρίχνει κολώνα στην TS τότε περνάει και τάπερ. Θέλει κανένας να μπει σε φόρουμ να το πει αυτό?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-04-09, 12:03
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παδια εμεις εδω μεσα λιγο πολυ ο καθενας ξερει τις δυνατοτιτες του TS οποτε ειναι ανουσιο να τα λεμε ξανα κ ξανα οποτε αν εχεται να πειτε κατι να το πειτε ''εκει''
εδω δεν δεν υπαρχει λογος..
__________________
corolla t-sport
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-04-09, 12:16
pavlosTS Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μοντέλο: Corolla TS pro-f/l
Μηνύματα: 396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
pavlosTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Βασικά το ανάποδο πιστεύω, ότι δεν πρέπει να πούμε τίποτε "εκεί". Αν ο άλλος πιστεύει αυτό που πιστεύει χωρίς να έχει δει κάτι αλλά πάντα από αυτά που άκουσε και λέγονται δε νομίζω ότι έχει νόημα να προσπαθείς να τον πείσεις...
Για αυτό λέω ας χαλαρώσουμε και ας απολαύσουμε την κουβέντα η οποία σε ορισμένες περιπτώσεις βγάζει πολύ γέλιο. Έστειλα το λινκ με τη σύζητηση στον φίλο μου με το TypeR και γελάει ο άνθρωπος...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-04-09, 14:41
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavlosTS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έστειλα το λινκ με τη σύζητηση στον φίλο μου με το TypeR και γελάει ο άνθρωπος...
Και δεν ειναι ο μονος!! Εχουμε κανει ολοι κοιλιακους απο τα γελια απο χτες...

Υ.Γ. Σας θελω ολους σε εγρηγορση..σε λιγο σκαει μυτη το ποστ που η TS θα χασει και απο
8βαλβιδο μαμα rallye!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-04-09, 14:55
Το avatar του χρήστη JaPanos
JaPanos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 07-05-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Τερψιθέα
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 210
JaPanos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ρε παιδιά εγώ πιστεύω πως για να συγκρίνεις αυτοκίνητα πρεπει να παίζουν στην ίδια κατηγορία..Ξεκινόντας από κιλά(γνώμη μου)..Τώρα όσον αφορά το μοτέρ της ΤS vs rallye...Καλύτερα ας μην το συζυτήσουμε.. Κι αν θέλουν σωστή σύγκριση σε μπαμ μέχρι 140χμ (γιατι μέχρι εκεί πάνε 'τέλεια') ας βρούνε κάνα starlet GT να παίξουνε να νοιώσουν λίγο την ανωτερότητα της ιαπωνίας στα ίδια κιλά....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΖΗΤΕΙΤΑΙ COROLLA TSPORT 1.8 Nikos92 Αυτοκίνητα 0 06-12-23 11:30
Μονάδα ABS Toyota Corolla TSport facelift ml54h Αξεσουάρ και Ανταλλακτικά 3 15-08-20 09:41
Dr.Saimon Toyota Corolla Tsport Dr.Saimon ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ 30 13-02-10 10:02
ECU Tuning για Corolla E12 Tsport iaponas 2zz ΦΟΡΟΥΜ 3 03-05-09 14:02
Corolla Tsport - mazda3 mps RMS TOYOTA COROLLA T-SPORT 88 19-12-07 21:12



Page generated in 0,17228198 seconds (82,09% PHP - 17,91% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:07.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)