Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
προβλημα με συμπλεκτη
  #1  
Παλιά 17-06-08, 15:26
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
προβλημα με συμπλεκτη

τις 2 τελευταιες μερες οταν ειναι ζεστο το αμαξι(κρυο δεν το κανει)ακοθγεται ενας θορυβος απο την τρομπα του συμπλεκτη,το κανει οταν αποσυμλεξαρω..πειγα σημερα σε μαστορα για να το κειταξω κ μου ειπε οτι αποτι ακουει βρησκει το δυχαλο και για αρχη θα βγαλουμε την τρομπα να της ριξουμε σπρει!αν δεν σταματησει ισως να χρηαστει να καταιβασουμε το ΣΑΖΜΑΝ!!!!ξερει μιπος κατι κανεις να με διαφωτισει???
__________________
corolla t-sport

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mpesikos : 17-06-08 στις 21:00.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-06-08, 21:03
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
κανεις ρε γαμωτο:questio n
__________________
corolla t-sport
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-06-08, 09:08
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Όταν λες ότι πηγες σε μάστορα, εννοεις σε αντιπροσωπία ή σε δικό σου? Εγγύηση έχεις?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-06-08, 09:48
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν λες ότι πηγες σε μάστορα, εννοεις σε αντιπροσωπία ή σε δικό σου? Εγγύηση έχεις?
εγγυηση δεν εχω οποτε το πειγα σε δικο μου μαστορα..
__________________
corolla t-sport
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-06-08, 09:54
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Απλά έλεγα μηπως να το περνούσες και απο μια αντιπροσωπία να το δούνε (όχι να το φτιάξουνε) μπας και εκει σου πούνε στα σίγουρα τι εχει.
Μετα αν θες, το πας στο μάστορα σου που θα σου κανει και καλύτερη τιμη.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-06-08, 17:29
CTS03 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 14-07-2005
Μηνύματα: 810
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 311
CTS03 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Την τρόμπα συμπλέκτη υποτίθεται ότι την αλλάζουν με εγγύηση έως τα 6 χρόνια.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-06-08, 18:46
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Wink

Αν έχεις σφραγισμένο το βιβλιαράκι μέχρι την ημέρα που χρειάζεται να επικαλεστείς την εγγύηση. Διαφορετικά ...
@madvinegar
Ναι, στην εκεί αντιπροσωπεία, τα έπιασε τα λεφτά του! Εδώ, του έκαναν άλλα αίσχη του ανθρώπου με τον τεντωτήρα των ιμάντων -όπως μου είπε την περασμένη εβδομάδα που είχαμε συναντηθεί-...
-
Μπάμπη, 9,5 στα 10, στα χιλιόμετρα που έχεις κάνει, το γράσο που υπάρχει στα σημεία έδρασης του δίχαλου στη χελώνα του σασμάν, στο έμβολο της κάτω αντλίας του συμπλέκτη και στο ρουλεμάν, έχει γίνει νεράκι ή έχει ξεπλυθεί στο μεγαλύτερο μέρος του και έχει φύγει από τις θέσεις στις οποίες θα έπρεπε να είναι, με αποτέλεσμα να τρίβονται τα μέταλλα μεταξύ τους όταν ανεβαίνει η θερμοκρασία στην περιοχή -και ειδικότερα και γρηγορότερα τώρα με τις ζέστες-...
Αρκεί ένα καλό και προσεκτικό γρασάρισμα στα προαναφερθέντα σημεία και θα λυθεί το πρόβλημά σου.
Αν όχι, αρχίζεις να ψάχνεις την κάτω αντλία του συμπλέκτη, η αλλαγή της οποίας δεν απαιτεί αφαίρεση του κιβωτίου, αφού οι βίδες στήριξής της είναι εξωτερικές (πρόσφατα είχα κατεβάσει κιβώτιο για ... διάφορα και το είδα από κοντά).
Πρόσεχε Μπάμπη γιατί τα μαστόρια εκεί κάτω σου αχρηστεύουν το αυτοκίνητο σε χρόνο ΜΗΔΕΝ!
Πάνος.

__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-06-08, 18:57
Το avatar του χρήστη Alex-poli
Alex-poli Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 2.877
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 504
Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός
To ίδιο περίπου πρόβλημα είχα και εγώ. Όταν τερμάτιζα τον συμπλέκτη και όταν άφηνα, μου έκανε ένα μικρό θόρυβο σαν κάπου να βρίσκει και να κλωτσάει. Πήγα σε αντιπρωσοπέια 2 φορές στην Αθήνα και τίποτα, έφευγα απο το συνεργείο και μετά από 10 λεπτά το ίδιο. Μετά πήγα Αλεξανδρούπολη στην αντιπροσωπεία (κοθ'ότι ήμουνα με άδεια επάνω) και μου είπε ότι βρίσκει σε μία πλαστική ροδελίτσα του πετάλ την ώρα που τερματίζει και όταν το αφήνω.Το γρασάρισε μόνο.Πάντως από τότε δεν το άκουσα ξανά και ελπίζω να μην το ξανακούσω...
Ρώτα όπως είπε και ο Μιχάλης καμιά αντιπρωσοπεία, έτσι ενημερωτικά....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-06-08, 00:56
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον κ ειδηκα εσενα ΠΑΝΟ..που εισαι ο μεγαλητερος δασκαλος του club!!(εισαι κ ο ποιο μεγαλος σε ηλικια)θα παω στην αντυπροσοπεια να παρω κ απο εκει μια γνωμη κ απο βδομαδα που θα παω στον μαστορα μου να αλλαξω τις βιδες του λιφτ κ για κατι αλλα που θελω θα κειταξω κ αυτο κ ελπιζω να βρω λυση στο προβλειμα μου!!για να ειμαι συγουρος οτι καταλαβα αυτα που ειπες πανο..πρεπει να να βγαλω την τρομπα κ της βαλω γρασσο..σωστα?οσο για την εγγυηση ακουστε πως εχει το πραγμα:ο προηγουμενος ηδιοκτητης ειχε αφησει για αρκετο καιρο το αυτοκηνητο σε μια μαντρα για πουλημα και αφου το αυτοκηνιτο δεν μετακηνιοταν δεν εκανε χιλιομετρα,περασε ομως ενας χρονος απο το τελευταιο σερβις κ ετσι παει η εγγυηση!!

εχω κ νεο προβλειμα..(γαμω την τυχη μου)!!
οταν εχω ανοιχτο το αιρκοντησιον ακουγεται ενα δυνατο τρηξιμο οταν ξεκιναω το αυτοκηνιτο με χαμηλες στροφες..τι ειναι αυτο παλι
__________________
corolla t-sport
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-06-08, 09:14
CTS03 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 14-07-2005
Μηνύματα: 810
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 311
CTS03 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpesikos Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν εχω ανοιχτο το αιρκοντησιον ακουγεται ενα δυνατο τρηξιμο οταν ξεκιναω το αυτοκηνιτο με χαμηλες στροφες..τι ειναι αυτο παλι
Είναι το γνωστό θέμα τεντωτήρα-ιμάντα. Δες εκεί
http://www.corollaclub.com/forums/sh...?t=9547&page=6

Σχετικά με τον θόρυβο του δίχαλου ή της αντλίας συμπλέκτη, μου τον έκανε κι εμένα αλλά σταμάτησε τις ημέρες που πήγα να αλλάξω λάδια !
Εκτός από το κλάκ που αναφέρετε, εγώ άκουγα και ένα χχχναα... καθώς ελευθέρωνα το πεντάλ, σαν να τρίβονται λίγο κάποια μεταλλικά τμήματα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,16654801 seconds (82,67% PHP - 17,33% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:59.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)