Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-06-08, 01:44
mercyful Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 28-04-2005
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 17
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
mercyful είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PeterIoannou Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνονόματε φίλε μου.
Δεν πρόκειται να σου εξηγήσουν, διότι μάλλον δεν θέλουν να σου εξηγήσουν. Εμείς, το προσπαθούμε. Λοιπόν:
(α) Σύμφωνα με πληροφορίες, το βεντιλατέρ αυτό -όντως, βεντιλατέρ είναι- έχει σαν σκοπό να μεταφέρει αέρα στην εξαγωγή ώστε να ανεβαίνει πολύ και γρήγορα η θερμοκρασία των καυσαερίων, ώστε να φτάσει ο καταλύτης γρήγορα τη θερμοκρασία λειτουργίας του και να επιτυγχάνει μείωση των εκπομπών. Το "πανηγύρι" αυτό, δηλαδή, γίνεται για μείωση των καυσαερίων. Επίσης, αν δεν δουλεύει αυτό το σύστημα με την εκκίνηση του κινητήρα, αυτό είναι δείγμα κάποιας ρωγμής του χταποδιού ή κακής επαφής του με τον κορμό της μηχανής...
(β) Δεν το έχω προσέξει. Ντροπή μου! Θα στήσω αυτί από εδώ και πέρα...
(γ) Σε πολλές περιπτώσεις κατά τις οποίες ενεργοποιείται κάποια ηλεκτρική κατανάλωση η οποία απορροφά μεγάλα ρεύματα (A/C, παράθυρα, βεντιλατέρ ψυγείου, ενισχυτές, ABS, VSC κλπ), προκαλείται μια στιγμιαία, φυσιολογική και σημαντική βύθιση τάσης, την οποία εντοπίζεις σαν μείωση της έντασης των φώτων. Αν δεν συμβαίνει κάτι από τα παραπάνω και παρατηρούνται αυτές οι βυθίσεις, τότε δεν ξέρω τι είναι και δεν μπορώ να σε βοηθήσω...
Καλές βόλτες με την TS σου και μην φοβάσαι για τίποτε.
Εδώ είμαστε!
Πάνος.

α.Σωστός!!!!Το χρυσοπλήρωσα όταν σε μία μικροστούκα έσπασε το κάλυμμα του moter πήρε νερο η καλωδίωσή του και επειδή είναι στο ίδιο ηλεκτρολογικό κύκλωμα με antispin και ευστάθειας μου έκαιγε την αντίστοιχη ασφάλεια και φυσικά τα έβγαζε εκτός λειτουργίας!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-06-08, 20:30
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ρε παιδια εχω κ εγω μια απορια για το ts μου..σε 15000χλμ εχει καταναλοσει 500 γραμαρια παραφλου!ειναι λογικο αυτο?
__________________
corolla t-sport
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-06-08, 20:51
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Εεεεεεεε, χμμμμμμμ, δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο....
Είσαι σίγουρος; Έχεις δει νερά πουθενά εκεί που το παρκάρεις;
Έχεις δει πουθενά κάποιο σημάδι διαρροής;
Για κοίταξε, και βλέπουμε.
Το ΣΚ που θα είμαι κάτω, μπορεί και να καταφέρουμε να συναντηθούμε Μπάμπη...
Πάνος.
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-06-08, 20:57
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PeterIoannou Εμφάνιση μηνυμάτων
Εεεεεεεε, χμμμμμμμ, δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο....
Είσαι σίγουρος; Έχεις δει νερά πουθενά εκεί που το παρκάρεις;
Έχεις δει πουθενά κάποιο σημάδι διαρροής;
Για κοίταξε, και βλέπουμε.
Το ΣΚ που θα είμαι κάτω, μπορεί και να καταφέρουμε να συναντηθούμε Μπάμπη...
Πάνος.
ναι ρε πανο σιγουρος ειμαι αφου το συμλιρωνω!αλλα λεω το καταναλοσε σε 9 μηνες πυ εχω το αμαξι σε 15000χλμ!δεν εχω παρει χαμπαρι τιποτα,συνεχεια το κειταω!μακαρι να τα πουμε κ απο κοντα..
__________________
corolla t-sport
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-06-08, 21:17
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Talking

Ανέμενε p.m. με το τηλέφωνό μου την Παρασκευή το πρωί.
Διαθεσιμότητα για συνάντηση -πρώτα ο Θεός- από την Παρασκευή το βράδυ.
Πάνος.
ΥΓ: Πάντως, τώρα το καλοκαίρι, ειδικά αν το "κυνηγάς" το αυτοκίνητο, δεν είναι σπάνια μια μικρή εξάτμιση νερού... Ειδικά, αν δεν έχει αλλαχθεί ποτέ το νερό του κυκλώματος και η συγκέντρωση του paraflu πλησιάζει το μηδέν, οι ευεργετικές ιδιότητές του στο κύκλωμα ψύξης αναζητούνται από τη Νικολούλη (άπαξ ανά διετία είναι καλά)...
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-06-08, 19:17
Το avatar του χρήστη vassilis_vvti
vassilis_vvti Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 19-02-2006
Μοντέλο: Αvensis vvt-i 1.6
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 1.604
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 382
vassilis_vvti είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagio_ts Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια να 'στε καλα για τις πληροφορίες, δεν ήξερα κανέναν να εχει τετοιο αμάξι και σε όποιον το έλεγα μου έλεγε ότι να 'ναι που είχε ακουσει απο ένα φίλο μιανου φιλε του που εχει ενα γνωστο και ηξερε μια ξαδερφή ......κτλ.

Γενικώς μου το έβγαζαν άχρηστο, επηδή δεν πηρα Golf GT.

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας και πλέον ξέρω και σίγουρα οτι ειναι κατι φυσιολογικό.
Να χαιρωμαστε τις αμαξαρες μας!!! (εγώ σημερα το χαρηκά πολύ που γύριζα απο Αλεποχώρι)
Απο το golf gt ειναι κλασεις ανωτερο σε ολα...ειδικα σε αξιοπιστια.
__________________
Toyota Avensis vvt-i
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-06-08, 19:46
pavlosTS Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μοντέλο: Corolla TS pro-f/l
Μηνύματα: 396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
pavlosTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagio_ts Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια να 'στε καλα για τις πληροφορίες, δεν ήξερα κανέναν να εχει τετοιο αμάξι και σε όποιον το έλεγα μου έλεγε ότι να 'ναι που είχε ακουσει απο ένα φίλο μιανου φιλε του που εχει ενα γνωστο και ηξερε μια ξαδερφή ......κτλ.

Γενικώς μου το έβγαζαν άχρηστο, επηδή δεν πηρα Golf GT.

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας και πλέον ξέρω και σίγουρα οτι ειναι κατι φυσιολογικό.
Να χαιρωμαστε τις αμαξαρες μας!!! (εγώ σημερα το χαρηκά πολύ που γύριζα απο Αλεποχώρι)
Κοίτα θα σου πω κάτι για το αμάξι γιατί θα ακούσεις πολλά και θα στεναχωριέσαι τζάμπα. Το αμάξι που πήρες και που πήρα δεν το γνωρίζει ο κόσμος. Εδώ δεν το γνωρίζουν τα συνεργεία της ΤΟΥΟΤΑ καλά καλά. Δεν κυκλοφορεί πολύ και να σου πω την αλήθεια αυτό με κάνει να το γουστάρω περισσότερο. Αυτό στο λέω γιατί γενικά ο κόσμος έχει την τάση να κρίνει και το χειρότερο να κρίνει πράγματα που όυτε τα έχει δει...

Ειδικά για το golf gt έχω ακούσει από πολλούς για προβλήματα κλπ. Επειδή δεν μου αρέσει να ακούω φήμες γράφτηκα στο κλαμπ για το συγκεκριμένο αμάξι να δω τι λένε. Έπαθα πλάκα με αυτά που διάβασα...
Τόσο το gt όσο και το tsi βγάζουν απελπιστικά πολλά προβλήματα όχι στο μοτέρ (δεν το έχουν σπάσει) αλλά σε ένα πλήθος περιφερειακών. Μην έχεις κανένα ενδοιασμό αν έκανες καλά που πήρες TS και όχι gt.

Εγώ προσωπικά αν έπερνα αυτή τη στιγμή αμάξι θα ήμουν ανάμεσα σε TS, Type R και Leon FR. Η επιλογή είναι προσωπική και έχει να κάνει με τις ανάγκες του καθενός. Πάντως για το gt μην έχεις ενδοιασμούς
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-06-08, 15:54
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PeterIoannou Εμφάνιση μηνυμάτων
α) Σύμφωνα με πληροφορίες, το βεντιλατέρ αυτό -όντως, βεντιλατέρ είναι- έχει σαν σκοπό να μεταφέρει αέρα στην εξαγωγή ώστε να ανεβαίνει πολύ και γρήγορα η θερμοκρασία των καυσαερίων, ώστε να φτάσει ο καταλύτης γρήγορα τη θερμοκρασία λειτουργίας του και να επιτυγχάνει μείωση των εκπομπών.
Ο αερας μεταφερεται στην εξαγωγη με ενα σηδερενιο σολινακι το οποιο ειχε σπασει η βαση του κ το εβγαλα για να το κολισω μιας κ το πειρα χαμπαρι απο το θορυβο που εκανε. Ο φιλος μου που δουλευει στο συναιργειο που πειγα(ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΟΤΑ ΦΥΣΙΚΑ)μου ειπε οτι το σολινακι αυτο επρεπε να ειναι κολιμενο με χταποδι κανονικα ενω στο δικο μου δεν ηταν!κ αποτι μου ειπε για να μην ειναι κολιμενο σημαινει οτι ο προηγουμενος ηδιοκτητης μαλλον ειχε βαλει χταποδι κ το εβγαλε οταν το πουλισε. ΑΓΝΟΣΤΟΝ!περα απο αυτο,το σολινακι στο τελος του ειναι τσακισμενο κ ετσι εχει μικρινει η τρυπα που εχει με αποτελεσμα να κανει ενα θορυβο οταν περνει το αμαγι μπρος(ο πανος το εχει ακουσει)ξερει κανεις τιποτα?
__________________
corolla t-sport

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 25-06-08 στις 16:57.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-06-08, 21:45
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpesikos Εμφάνιση μηνυμάτων
...μου ειπε οτι το σολινακι αυτο επρεπε να ειναι κολιμενο με χταποδι κανονικα ενω στο δικο μου δεν ηταν!κ αποτι μου ειπε για να μην ειναι κολιμενο σημαινει οτι ο προηγουμενος ηδιοκτητης μαλλον ειχε βαλει χταποδι κ το εβγαλε οταν το πουλισε. ΑΓΝΟΣΤΟΝ!...
Αυτό το κάνουν πολλοί "μαθητευόμενοι μάγοι" οι οποίοι σπάνε το σωληνάκι όταν βγάζουν το εργοστασιακό χταπόδι για να βάλουν άλλο, συνήθως της DC Sport (έχω ένα σε ένα ντουλάπι...). Όταν διαπιστώνουν ότι το εργοστασιακό έχει σχεδόν την ίδια απόδοση, αφαιρούν το after market για να το πουλήσουν και ξαναβάζουν το εργοστασιακό, ξανακολλώντας καρμιροειδώς το σωληνάκι, το οποίο το ξανατσακίζουν όταν τοποθετούν το χταπόδι γιατί βιάζονται να το "δέσουν" για να τελειώνουν. Τυπικοί Ελληναράδες, στους οποίους δεν αξίζουν τέτοια αυτοκίνητα...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpesikos Εμφάνιση μηνυμάτων
...περα απο αυτο,το σολινακι στο τελος του ειναι τσακισμενο κ ετσι εχει μικρινει η τρυπα που εχει με αποτελεσμα να κανει ενα θορυβο οταν περνει το αμαγι μπρος(ο πανος το εχει ακουσει)ξερει κανεις τιποτα?
Έστησα αυτί ρε Μπάμπη, αλλά δεν μπόρεσα να διακρίνω κάτι ιδιαίτερο....
Πάνος.
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ranger : 25-06-08 στις 23:03. Αιτία: εκλεισα μια αγκύλη
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 01-08-08, 10:34
Το avatar του χρήστη panagio_ts
panagio_ts Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Μοντέλο: Corolla Tsport
Περιοχή: Περιστέρι
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 21
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
panagio_ts είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μια ερώτηση !!!!

Αυτη η διαφορα στο χρωμα του καντραν (κοκκινο) και στο χρωμα του clima και των λοιπων (πρασινο) υπάρχει τρόπος να αλλάξει???? αναφέρομαι βέβαια στο pro facelift...και σε ενα λογικο κόστος
__________________
Στην αρχή σε αγνοούν, μετά σε κοροϊδεύουν,
κατόπιν σε πολεμούν, και ύστερα.. έχεις νικήσει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Απορίες για πεταλουδα 1ZZ yuha SUPPORT 42 18-02-19 04:54
απορίες για Ε12 Theosss TOYOTA COROLLA E 12 9 30-12-13 20:28
Γενικές απορίες για G6 FanIsHere TOYOTA COROLLA 111(G6) 32 26-01-13 22:44
Ερωτήσεις και απορίες για το 5ο Trackday Edessaios ΕΔΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 45 15-10-10 13:47
3s-gte Απορίες overboost TOYOTA COROLLA 111(G6) 9 06-02-08 16:40



Page generated in 0,17790890 seconds (82,95% PHP - 17,05% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:46.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)