Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 01-11-06, 09:34
spyros_45 Offline:
 
Εγγραφή: 01-10-2005
Περιοχή: Κορυδαλλός-Κεφαλονιά-και σχεδόν πάντα off topic
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 1.524
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 379
spyros_45 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σιγά να μην κοίταζες και το ελικόπτερο του Άλφα μην πέσει στο κεφάλι σου! Τέλος πάντων...για συνυπαιτιότητα το κόβω.
__________________
Μια φορά τον χρόνο αποτελεί επιτακτική ανάγκη!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-11-06, 09:46
Το avatar του χρήστη fotisg6r
fotisg6r Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 27-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 214
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 243
fotisg6r είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bill";p="59374
Το καλο ειναι οτι στην εκθεση της αστυνομιας ο τροχονομος εγραψε οτι το τρακαρισμα εγινε μεσα στην πλατεια και οτι αυτος εχει χτυπημα στην δεξια πλευρα του οχηματος ενω εγω μπροστα και αριστερα οπως και πραγματι ειχε γιναι.Αυτο πιστευω να με βοηθησει να βρω το δικιο μου αν και ξερω οτι φταιω και εγω για το...
Μπορεί Σπύρο να υπολογισθεί ως συνυπαιτιότητα όπως λές αλλά στο "καρέ" της Τροχαίας έχει καταγραφεί το άνωθεν.Εκτός και άν απο μόνος του ο bill σάν καλός Σαμαρείτης να δηλώσει στην Ασφ. του Εταιρία οτι συν-έφταιξε και ο ίδιος.Που δέν νομίζω οτι θα τον αφήσουν να ενεργήσει έτσι.
__________________
Ιάπωνας for everrrrrrrr!!!
Απάντηση με παράθεση
Re: ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΩ
  #13  
Παλιά 01-11-06, 11:18
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
Re: ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΩ

ψαξε το θεμα λιγο καλυτερα γιατι απο 01/01/05 ισχυει στην ελλαδα το οποιος μπαινει στην πλατεια εχει προτεραιοτητα και για να το βρεις πιο ευκολα αν παρεις φυλλο εξετασης οδηγων το εχει και ως ερωτηση.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
Re: ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΩ
  #14  
Παλιά 01-11-06, 11:32
Το avatar του χρήστη fotisg6r
fotisg6r Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 27-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 214
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 243
fotisg6r είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΩ

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fanis";p="59405
ψαξε το θεμα λιγο καλυτερα γιατι απο 01/01/05 ισχυει στην ελλαδα το οποιος μπαινει στην πλατεια εχει προτεραιοτητα και για να το βρεις πιο ευκολα αν παρεις φυλλο εξετασης οδηγων το εχει και ως ερωτηση.
Έχεις απόλυτο δίκιο αλλα στην προκειμένη περίπτωση υπάρχει ταμπέλα με STOP πρίν γίνει η είσοδος στην πλατεία-κόμβο.Χωρίς να έρθω σε αντίκρουση μαζί σου,ο ΚΟΚ αναφέρει οτι εάν υπάρχει σήμα προτεραιότητος πρό του κόμβου ή ταμπέλας με STOP δίνεις προτεραιότητα στα ήδη υπάρχοντα αυτοκίνητα που κινούνται μέσα σ'αυτήν.

ΥΓ. Εξ'άλλου για ποιό λόγο υπάρχει το STOP εκεί???

Φιλικά, Φώτης
__________________
Ιάπωνας for everrrrrrrr!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-11-06, 16:09
Hlektrologos Offline:
 
Εγγραφή: 26-07-2005
Μοντέλο: ZZΕ111
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Hlektrologos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σημερα περασα και πηρα το καινουργιο συμβολαιο απο την ασφαλιστρια μου και της ειπα και για το τι εγινε.Μου ειπε οτι κανονικα εγω εχω δικιο αλλα αυτο που την μπερδεψε ηταν οτι εγραφε ο αστυνομικος στην εκθεση οτι αυτος κινουνταν στην πλατεια με πορεια την εξοδο της πλατειας, ενω εγω κινομουν απο τον δρομο προς την πλατεια σε αυτη με κατευθυνση προς καρεα.Βεβαια πανω πανω γραφει οτι το τρακαρισμα εγινε μεσα στην πλατεια αλλα μου ειπε πως ειναι λιγο περιπλοκα τα πραγματα στην συγκεκριμενη περιπτωση.Για το λογο αυτο στειλαμε με fax την εκθεση του αστυνομικου στην ασφαλιστικη μου εταιρεια για να μου πει τι να κανω για να μην τρεχω αδικα στο μελλον.

Δεν ειδα παντος την ασφαλιστρια μου και πολυ αισιοδοξη,θα δουμε.Το καλο ειναι οτι σημερα περασα μια βολτα απο το φαναρτζη μου και μου ειπε πως δεν εχει παρει τιποτα απο μεσα.Μονο ο προφυλακτηρας θα χρειαστει φτιαξιμο και με καμια 200αρια ευρω θα καθαρισω.Ημουν τυχερος γιατι βρικε ακριβος στο σημειο του προφυλακτηρα που απο πισω καταληγει το δοκαρι του σασι.Αν παντος τελικα με καληψει η ασφαλεια θα ζητησω και αλλα.

Και εγω πιστευω οτι κανωνικα πρεπει να βγει συνυπαιτιοτητα αλλα ρε παιδια η ασφαλιστικη του δεν ειναι μεσα σε αυτες με φιλικο διακανονισμο.Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-11-06, 17:04
kyro Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-07-2004
Μοντέλο: ZZE 111 (G6)
Περιοχή: Γαλάτσι
Ηλικία: 46 female
Μηνύματα: 542
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
kyro είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δεν σε πειράζει που η εταιρία του δεν υποστηρίζει φιλική δήλωση (αν λέμε το ίδιο). Έτσι κι αλλιώς δεν συμπληρώσατε το έντυπο.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-11-06, 11:47
Το avatar του χρήστη fotisg6r
fotisg6r Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 27-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 214
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 243
fotisg6r είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παρομοίως και εγώ το ίδιο πιστεύω.Ναι είναι λιγάκι μπέρδεμα τώρα που το διευκρίνησες καλύτερα.Αυτός έχει πάθει μεγάλη ζημιά?Όσο για σένα σε περίπτωση που δέ βγάλεις άκρη έλα αύριο στη συνάντηση να πιούμε κάνα ποτό να το ξεχάσεις.
__________________
Ιάπωνας for everrrrrrrr!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-11-06, 21:45
Hlektrologos Offline:
 
Εγγραφή: 26-07-2005
Μοντέλο: ZZΕ111
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Hlektrologos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Η ζημια του ηταν στις δυο δεξια πορτες που βουλιαξαν και στο κομματι κατω απο τις πορτες.Εγω παντος ημουνα τυχερος που τη γλυτωσα μονο με σπασημο του προφυλακτηρα και παλι καλα ειναι πολυεστερικος και φτιαχνεται.Οσο για το ποτο δυστυχως αυριο βραδυ δουλευω και δεν θα μπορεσω να ερθω.Περιμενω πως και πως ποτε θα δουλευω πρωι καμια Παρασκευη να περασω να σας βρω.

Φιλε Αντωνη οχι δεν συμπληρωσαμε εντυπο φυλικης δηλωσης και δεν ξερω τι θα γινει αν βγει συνυπαιτιοτητα.

Παντος οτι και να γινει ευχαριστηθηκα την ζημια που του εκανα και εγω επαθα μονο ψιλοπραγματα γιατι ο τυπος ηταν μεγαλος μ@λ@κ@3.
Απάντηση με παράθεση
Re: ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΩ
  #19  
Παλιά 03-11-06, 09:23
Το avatar του χρήστη Geo!
Geo! Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-11-2004
Μοντέλο: EE90 Sedan (4A-FE)
Μηνύματα: 1.383
Ευχαρίστησε: 4
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 376
Geo! είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΩ

Όλα μπορώ να τα συγχωρέσω στο δρόμο αλλά το φλας μου δίνει στα νεύρα!! cussing cussing Άκου εκεί... ''βλεπεις κανεναν να αναβει φλας'' . Σιγά τον κόπο... ένα τακ και μετά επανέρχεται μόνο του! Πάντως μες στην ατυχία σου, σε ένα πράγμα ήσουν τυχερός Βασίλη... που έτυχες σε καλό τροχονόμο! Για φαντάσου να έπεφτες σε κανέναν άλλο! Καλό κουράγιο μεγάλε!
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-11-06, 16:25
Hlektrologos Offline:
 
Εγγραφή: 26-07-2005
Μοντέλο: ZZΕ111
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Hlektrologos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σε ευχαριστω Γιωργο.Και εμενα με πειραειζει πολυ το φλας.Εγω δηλαδη γιατι το αναβω ακομα και αν ειμαι μονος μου στο δρομο?Αλλα αυτοι ειναι πιο εξυπνοι φαινεται.Παντος οσο για το τρακαρισμα εχω αχισει σιγα σιγα να το ξεχναω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Απιστευτο Τρακαρισμα στα Διοδια........ davarisx ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 12 16-03-11 23:26
Τρακαρισμα με αλλο corolla... oti_na_nai22 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 16 14-05-08 18:32
Μερικες φωτος απο πριν και 2 απο το τρακαρισμα PERLAS PHOTOS 16 06-12-06 16:35



Page generated in 0,16726208 seconds (82,52% PHP - 17,48% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:09.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)