Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα επιλεγατε μια φτηνη ασφαλιστικη εταιρια ????
Ναι 26 45,61%
Οχι 31 54,39%
Ψήφισαν: 57. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .
  #1  
Παλιά 05-03-08, 17:59
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
Thumbs up Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Κατοπιν αιτηματων σας για επισημη ενημερωση σε ασφαλιστικα θεματα σας παρουσιαζουμε μια εταιρια με την οποια θα υπαρχει επισημη συνεργασια σε συμβουλες τιμες online μεσω του forum και οτι αλλο θελετε για τα μελη με silvercard.

Προσφορά

Ποσες φορές έχουμε ακούσει και ίσως να μας έχει τύχει:


Να πάθουμε κάποια μικροζημιά στο αυτοκίνητο μας και η ασφαλιστική μας να μην καλύπτει πλήρως το ανταλλακτικό λόγω παλαιότητας του αυτοκίνητο έστω και έχει περάσει μονό ένας χρόνος από τότε που το πήραμε?

Να καλέσουμε την οδική βοήθεια τις ασφαλιστική μας αλλά να μην μπορούμε να βρούμε άκρη εξαιτίας του γεγονότος ότι δεν έχει ιδιόκτητο στόλο μεταφορικών, αλλά συνεργάζεται με κάποια άλλη εταιρεία ( ελπα, express service, κτλ)?

Μετά από χαλαζόπτωση να πάμε να αλλάξουμε το τζάμια του αυτοκινήτου μας και να μην τα καλύπτει η ασφαλιστική μας?

Να μας κλέψουν το αυτοκίνητο, να αποζημιωθούμε από την ασφαλιστική μας και στη συνέχεια να βρεθεί το αυτοκίνητό μας και να μας ζητάνε πίσω την αποζημίωση ασχέτως σε τη κατάσταση βρέθηκε.

Αναρωτηθήκαμε ποτέ αν βρεθούμε εκτός της πόλης μας και πάθουμε κάποια βλάβη ποιος θα πληρώσει την διαμονή μας, την επιστροφή μας στην πόλη μας, και ποιος θα αναλάβει να επισκευάσει το αυτοκίνητό μας και να μας το φέρει σπίτι μας?

Πολλοί θεωρούμε τα χρήματα που δίνουμε για την ασφάλεια του αυτοκινήτου μας πεταμένα λεφτά. Αφού τα δίνουμε, ας απαιτήσουμε κάτι καλύτερο, όπως συμβαίνει σε όλες τις ανεπτυγμένες χώρες της Ευρώπης.

Είμαι εδώ για να σας λύσω κάθε απορία.

Υ.Γ. Είμαι ασφαλιστικός σύμβουλος και συνεργάζομαι με την interamerican. Για τα silvercard μέλη του, έκπτωση 5% επί της αναγραφόμενης τιμής του ασφαλίστρου.

Μαντώ-Μαρία Καρυτιανού.

Υπευθηνος για τις απαντησεις ειναι ο Βασίλης1@ .


__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanis : 05-03-08 στις 18:04.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-03-08, 18:32
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Καλησπέρα.
Είχα ανοίξει ένα τοπικ προσφατα και θα ήθελα τη γνωμη σου για ενα τρακαρισμα που επαθε ο αδελφός μου.

Ηταν μέσα σε κίνηση σταματημενος. Όταν προχωρησαν κάποια στιγμη τα αυτοκίνητα μια μπετονιέρα έκανε μανουβρα για να συνεχίσει (και να αποφύγει να καβαλησει ένα κρασπεδο) και τον κοπάνησε σε φτερο και προφυλακτηρα. Το αμάξι του αδερφού μου ήταν σταματημένο στην κίνηση. Δεν κουνηθηκε καθόλου. Η μπετονιέρα ήταν αριστερά και το αμάξι του αδελφού μου δεξιά.

Κάνανε στην άκρη και όταν του ειπε ο αδερφός μου ότι θα καλεσει την ασφαλιστική και την αστυνομία, ο οδηγος της μπετονιέρας του ειπε πως αν καλέσει την αστυνομία δεν θα του κάνει δήλωση γιατι θα τον καθυστερησει. (έχει τετοιο δικαίωμα?)
Ο αδερφός μου επέμενε και ετσι κάλεσε και τους δύο. Όταν ήρθε ο άνθρωπος της ασφαλιστικής μας, κατεγραψε το συμβαν και ειπε του αδερφού μου ότι δεν χρειάζεται να περιμενει την αστυνομία. Της μπετονιέρας η ασφαλιστική δεν ηρθε καθόλου (δεν ξέρω αν την φώναξε καν).
Σηκωθήκανε λοιπόν και φύγανε όλοι.

Τί γίνεται σε αυτές τις περιπτωσεις? Ρωτάω επειδη ο οδηγος της μπετονιέρας ειπε στον αδερφό μου ότι δεν θα του κάνει δήλωση μιας "που τον καθυστέρησε" καλώντας την αστυνομία.
Δυστυχως όμως η αστυνομία δεν ήρθε (είχε αργήσει πάρα πολύ) και ο άνθρωπος της ασφαλιστικής μας είπε ότι δεν χρειαζεται να την περιμένουμε...

Πήραμε τηλεφωνο στην ασφαλιστική του "μπετονιέρα" και μας ειπε πως επειδη και οι 2 ασφαλιστικές είναι στον φιλικό διακανονισμό, πρεπει να κανονισουμε με πραγματογνώμονα της δικής μας ασφαλιστικής να δει το αμάξι, θα πληρωθούμε απο την δική μας ασφαλιστική και μετα οι 2 ασφαλιστικές θα τα βρούνε μεταξύ τους. Κανονίσαμε λοιπον ραντεβου για να δει το αμαξι ο πραγματογνώμονας.

Το αμαξι το πηραμε πισω χτες φτιαγμενο. Ο εμπειρογνωμονας εχει εγκρίνει όλη τη ζημια. Πηραμε σημερα τηλ στην ασφαλιστική μας και μας είπαν να ξαναπαρουμε στις 12/3/08 γιατι ακομα δεν ειχαν το ριπορτο του πραγματογνωμονα κτλπ κτλπ.

Ισχύει να πάρουμε τα λεφτα μας πισω ετσι εύκολα ακόμα και αν ο άλλος δεν κανει δήλωση? (επειδη ετσι του κάπνισε...)

Ποια ειναι η γνωμη σου?
Σε ευχαριστω πάρα πολύ προκαταβολικά.


Φιλικά
Μιχάλης
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-03-08, 00:27
Το avatar του χρήστη spirosg6
spirosg6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 01-06-2007
Μοντέλο: COROLLA G6
Περιοχή: Αγ.αναργυροι-Μεσολογγι
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 356
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 242
spirosg6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
αυτο περι κλοπης αν μου ανοιξουν το αμαξι και κλεψουν ραδιοcd και ηχεια θα μου τα πληρωσει η ιντεραμερικαν γιατι απ οτι ξερω δεν τα πληρωνει επειδη λεει για αποζημιωσεις.
Απάντηση με παράθεση
Μια άποψη
  #4  
Παλιά 08-02-09, 23:59
Το avatar του χρήστη Zήσης
Zήσης Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-12-2008
Μοντέλο: Ε11 Τέλος 2001
Περιοχή: Περιστέρι
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 29
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 189
Zήσης είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μια άποψη

Καλημέρα φίλε μου εγώ στην ασφάλεια που έχω αλλα κ στην ασφαλιστική που είμαι μου δίνει 200ευρο για κλοπή ηχοσυστήματος κ για τις όποιες ζημιές σου κάνουν σου πληρώνη η ασφαλιστική σου οτι αναγράφη το συμβόλεο σου! Βέβαια εγώ είμαι στη MINETTA για την ασφαλιστική που είσαι εσύ δεν γνωρίζω!!!!!
__________________
Ο ΦΑΝΤΑΡΟΣ!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-09-09, 01:14
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
επειδη ενα φιλαρακι μου ειχε ενα ατυχημα,ξερει μηπως κανεις σε ποσο καιρο πληρωνει η ιντερσαλονικα κ γενικα εαν πληρωνει..??
__________________
corolla t-sport
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-09-09, 13:21
Το avatar του χρήστη johnboy
johnboy Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: corolla E11, avensis T22
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 538
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 268
johnboy είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εμενα οταν χρειαστηκε με πληρωσε μεν, αλλα μετα απο καιρο, και μου βγαλανε την πιστη στην πραγματογνωμοσυνη δε
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-09-09, 13:41
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα.
Είχα ανοίξει ένα τοπικ προσφατα και θα ήθελα τη γνωμη σου για ενα τρακαρισμα που επαθε ο αδελφός μου.

Ηταν μέσα σε κίνηση σταματημενος. Όταν προχωρησαν κάποια στιγμη τα αυτοκίνητα μια μπετονιέρα έκανε μανουβρα για να συνεχίσει (και να αποφύγει να καβαλησει ένα κρασπεδο) και τον κοπάνησε σε φτερο και προφυλακτηρα. Το αμάξι του αδερφού μου ήταν σταματημένο στην κίνηση. Δεν κουνηθηκε καθόλου. Η μπετονιέρα ήταν αριστερά και το αμάξι του αδελφού μου δεξιά.

Κάνανε στην άκρη και όταν του ειπε ο αδερφός μου ότι θα καλεσει την ασφαλιστική και την αστυνομία, ο οδηγος της μπετονιέρας του ειπε πως αν καλέσει την αστυνομία δεν θα του κάνει δήλωση γιατι θα τον καθυστερησει. (έχει τετοιο δικαίωμα?)
Ο αδερφός μου επέμενε και ετσι κάλεσε και τους δύο. Όταν ήρθε ο άνθρωπος της ασφαλιστικής μας, κατεγραψε το συμβαν και ειπε του αδερφού μου ότι δεν χρειάζεται να περιμενει την αστυνομία. Της μπετονιέρας η ασφαλιστική δεν ηρθε καθόλου (δεν ξέρω αν την φώναξε καν).
Σηκωθήκανε λοιπόν και φύγανε όλοι.

Τί γίνεται σε αυτές τις περιπτωσεις? Ρωτάω επειδη ο οδηγος της μπετονιέρας ειπε στον αδερφό μου ότι δεν θα του κάνει δήλωση μιας "που τον καθυστέρησε" καλώντας την αστυνομία.
Δυστυχως όμως η αστυνομία δεν ήρθε (είχε αργήσει πάρα πολύ) και ο άνθρωπος της ασφαλιστικής μας είπε ότι δεν χρειαζεται να την περιμένουμε...

Πήραμε τηλεφωνο στην ασφαλιστική του "μπετονιέρα" και μας ειπε πως επειδη και οι 2 ασφαλιστικές είναι στον φιλικό διακανονισμό, πρεπει να κανονισουμε με πραγματογνώμονα της δικής μας ασφαλιστικής να δει το αμάξι, θα πληρωθούμε απο την δική μας ασφαλιστική και μετα οι 2 ασφαλιστικές θα τα βρούνε μεταξύ τους. Κανονίσαμε λοιπον ραντεβου για να δει το αμαξι ο πραγματογνώμονας.

Το αμαξι το πηραμε πισω χτες φτιαγμενο. Ο εμπειρογνωμονας εχει εγκρίνει όλη τη ζημια. Πηραμε σημερα τηλ στην ασφαλιστική μας και μας είπαν να ξαναπαρουμε στις 12/3/08 γιατι ακομα δεν ειχαν το ριπορτο του πραγματογνωμονα κτλπ κτλπ.

Ισχύει να πάρουμε τα λεφτα μας πισω ετσι εύκολα ακόμα και αν ο άλλος δεν κανει δήλωση? (επειδη ετσι του κάπνισε...)

Ποια ειναι η γνωμη σου?
Σε ευχαριστω πάρα πολύ προκαταβολικά.


Φιλικά
Μιχάλης

Να γραψω και εγω τα νεότερα για το ανωτέρω συμβάν.
Σημερα, μετά απο 2 χρόνια, πήραμε τα λεφτα απο το τρακαρισμα.
Το δικαστηριο ήταν να γινει το Νοεμβριο του 2009 και μας καλεσανε την περασμενη εβδομαδα απο την ασφαλιστική του άλλου, με πρόταση να μην παμε δικαστικώς αλλά να μας αποζημιώσουν πληρως τα χρηματα που ξοδεψαμε για την επισκευη του αυτοκινητου.
Περιμενανε οι φούστηδες να φτάσουμε ένα μηνα πριν την δίκη...

Φανταζομαι, επειδη ολα τα στοιχεία ηταν υπέρ μας, φοβηθηκανε πως στο δικαστηριο θα ζητουσαμε και εξτρα λεφτα πέραν την επισκευης οπως ψυχικη οδυνη, καθυστερηση και εξοδα μια εβδομαδα που μειναμε χωρις αμαξι κτλπ κτλπ...(συν ισως να ειχε και καμια κυρωση ο οδηγος της μπετονιερας) οπότε αποφασισανε να μας γλυκανουν με ολο το ποσο της επισκευης. Τα πηραμε πισω μεχρι την τελευταια δεκάρα. Ούτε μειωση λόγω καινουριων ανταλλακτικων, ουτε μειωση για συμβιβασμο...

Απλά επρεπε να περιμένουμε 2 χρόνια... μονο και μονο επειδη ο Μ@Λ@Κ@Σ με την μπετονιερα που μας τρακαρε πεισμωσε που καλεσαμε αστυνομια και δεν μας εκανε θετική δηλωση...
Κρεμόμαστε δλδ απο τα @@ του καθε παραξενου και παλαβου που μας τρακαρει ΑΝ θέλει και ΑΝ εχει όρεξη και ΑΝ "στραβομάμησε" χτες... για να μας κανει θετικη δηλωση αλλιως στην καλυτερη θα παρουμε τα λεφτα μας μετα απο χρόνια ή στην χειρότερη θα μπλεξουμε με δικαστηρια και μπουρδες...

Ξαναλέω.. πάλι καλά που ειχαμε αίσιο τέλος...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη madvinegar : 29-09-09 στις 13:50.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-09-09, 14:10
Nikr Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Ηλικία: 51
Μηνύματα: 634
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 279
Nikr έχει φοβερή αύρα Nikr έχει φοβερή αύρα Nikr έχει φοβερή αύρα
----------

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikr : 11-12-09 στις 18:29.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-09-09, 14:14
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Για να καταλάβω, αφού η άλλη ασφαλιστική ήξερε ότι ο πελάτης τους (ο οδηγός της μπετονιέρας) έφταιγε, γιατί περίμεναν 2 χρόνια για να πληρώσουν? Αφού θα το έχαναν το δικαστήριο, και τα λεφτά θα τα έδιναν ούτως η άλλως, τι περίμεναν? Να το ξεχάσετε, και να μη γίνει τίποτα? Και εμένα με έχει τρακάρει άλλος (ευτυχώς ελαφρά), δεν έκανε δήλωση, και μετά από λίγες μέρες ο ασφαλιστής μου βρήκε τον ασφαλιστή του που δεν ήξερε τίποτα, του εξήγησει τι έχει γίνει, και ότι σε περίπτωση μη πληρωμής θα γίνει μύνηση, και φοβούμενος, την άλλη μέρα πλήρωσε. Δε καταλαβαίνω, υπόθεση μισής ώρας είναι να δηλώσει κάποιος στην ασφαλιστική του ότι εμπλέκεται σε τροχαίο ατύχημα, γιατί δε το κάνει? Αφού η ασφαλιστική θα τα πληρώσει. Και μάλιστα άμεσα. Τι να πω? Είναι να μη μπλέξεις με δαύτους.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-09-09, 15:07
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Το θεμα καθυστερησε γιατι ο οδηγος της μπετονιέρας τσαντίστηκε που καλεσαμε αστυνομία, και στην δηλωση έγραψε πως του "χώθηκε" ο αδερφός μου και προκαλεσε το τρακαρισμα! Ψέματα δλδ ο παλιοαλήτης!

Για να μη σας πω πως στην αρχη, οι δικηγόροι της ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ασφαλιστικης μας λεγανε να μην το κυνηγησουμε το θεμα, πως δεν εχουμε αρκετα στοιχεια γιατι δεν υπηρχαν μάρτυρες, πως καλυτερα να τους κανουμε μια προταση μηπως παρουμε τα μισα λεφτα κτλπ κτλπ...

Και παρόλαυτα αποφασισαμε να τραβηξουμε το θεμα στα δικαστηρια... και να που δικαιωθηκαμε...

Ονοματα ασφαλιστικων δεν μπορω να αναφερω στο σάιτ.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ασφαλειες ι.χ ari Ασφαλειες και Ασφαλιστικες 244 13-06-16 14:02
Ασφαλιστικη Καλυψη, Ασφαλειες, καλυψεις GEORGIOS_XYNOS Ασφαλειες και Ασφαλιστικες 62 20-02-07 11:35



Page generated in 0,20827699 seconds (85,60% PHP - 14,40% MySQL) with 45 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:48.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)