Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Βοηθεια για αγορα κινητου: iPhone ή LG Arena?
  #1  
Παλιά 24-07-09, 01:40
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Βοηθεια για αγορα κινητου: iPhone ή LG Arena?

Αν και εχω καινουργιο κινητο (Sony Ericsson G705), μολις χρησιμοποιησα 1-2 φορες το iPhone του αδερφου μου απλα τρελαθηκα με αυτα που μπορει να κανει! Εννοειται μετα απο καποια ξεκλειδωματα, μιας και η Apple το παρακανε με το θεμα. Το δικο μου θεμα ειναι οτι εδω και καιρο μου χει καρφωθει να αλλαξω ξανα συσκευη και να παρω κατι αντιστοιχο του iPhone. Οχι οτι το G705 που χω δεν ειναι καλο ή εχει καποιο προβλημα, απλα θελω πλεον το κατι παραπανω. Και μου γυριζει η ιδεα του LG Arena. Ωστοσο οταν συνεκρινα τα χαρακτηριστικα τους, παρατηρησα οτι το iPhone εχει κανονικο δεκτη GPS ενω το Arena A-GPS, που σημαινει Java GPS. Αυτο αλλαζει με καποια αναβαθμιση στο firmware ή ειναι καθαρα θεμα hardware? Επισης, τι προγραμματα μπορει να παρει το Arena? Οντως παιρνει τα ιδια με το iPhone? Το ενδεχομενο του iPhone δεν το πολυσκεφτομαι, γιατι δεν μου αρεσε η αναλυση της καμερας του και δεν μου αρεσει καθολου ο ηχος του (K800i και ξερο ψωμι!!). Δυστυχως δεν ειχα την ευκαιρια να ακουσω τι ηχο βγαζει το Arena, αλλα δεν νομιζω το σημα dts να το χει επανω του για πλακα. Εσεις τι θα διαλεγατε στη θεση μου? iPhone ή LG Arena?
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-07-09, 04:04
Το avatar του χρήστη vassilis_vvti
vassilis_vvti Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 19-02-2006
Μοντέλο: Αvensis vvt-i 1.6
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 1.604
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
vassilis_vvti είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το i phone δεν εχει...bluetooth,mms,video κληση,ελληνικο μενου(διωρθωνετε αλλα πληρωνεις),δεν βγαζει βιντεακια...για εμενα παρε το OMNIA η αν θες φτηνο touch NOKIA 5800!!!
__________________
Toyota Avensis vvt-i
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-07-09, 06:44
Hlektrologos Offline:
 
Εγγραφή: 26-07-2005
Μοντέλο: ZZΕ111
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Hlektrologos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το i-phone με την τελευταια εκδοση του λογισμικου εχει και mms και Ελληνικο μενου δωρεαν απο την Apple. Αμα στελνεις sms το πληκτρολογιο που εχει το i-phone θα σε βολεψει πολυ περισσοτερο.Επισης αν σκεφτεσαι να παρεις το i-phone και να το σπασεις, τοτε μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα + το οτι ξεκλειδωνει το bluetooth.Σαν κατασκευη το LG Arena φαινεται σαν ψευτικο μπροστα στο i-phone. To μονο μειων του i-phone ειναι η καμερα του αλλα με το καινουργιο μοντελο που κυκλοφορει η αναλυση της πλεον ειναι 3Μp.Σου τα λεω αυτα καθος εχω στην κατοχη μου το i-phone ενω η αδερφη μου εχει το LG Arena. Βεβαια εξαρταται και για τη χρηση που το θες εσυ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-07-09, 09:27
Το avatar του χρήστη Bill_corolla
Bill_corolla Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 16-03-2008
Μοντέλο: Ε12 1.4 pre f/l 5d
Περιοχή: Καλλονή Λέσβου
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 375
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 234
Bill_corolla είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πάρε το ΝΟΚΙΑ 5800 είναι το καλύτερο απ' όλα και το ποιο οικονομικό.
__________________
www.ioas.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-07-09, 11:01
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Στην αρχη το σκεφτομουν το 5800, αλλα εχω δει σε καποια φορουμ οτι εχει καποια ελλατωματα στην κατασκευη του. Καπου λεει οτι υπαρχει ενα κενο στην καμπινα του, συν οτι η οθονη του δεν εχει την ιδια αποκριση με αυτες των iPhone & Arena. Απο την αλλη οι πιο πολλοι προτιμουν και συστηνουν το Arena αντι του ΝΟΚΙΑ 5800, αν καποιος θελει κατι σαν το iPhone.

edit: μολις ειδα τα χαρακτηριστικα του iPhone 3GS, και εχει και αυτο δεκτη A-GPS.
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JL_e10 : 24-07-09 στις 11:07.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-07-09, 12:12
Το avatar του χρήστη trelokomio
trelokomio Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Μοντέλο: E12 1.4 f/l
Περιοχή: Θεσσαλια
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
trelokomio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Mεταξυ αυτων των 2 που λες θα προτιμουσα αβλεπει το arena μονο και μονο για την διαφορα αναλυσης στην καμερα που εχει απο το iphone( δινω μεγαλη βαρυτητα σε αυτο τον τομεα)...Προσωπικα δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω τοσο λεφτα και να παρω κινητο με αναλυση καμερας σαν το iphone...

Δεν ξερω ακριβως τη θες απο μια συσκευη, αλλα αν θες ενα κινητο με μεγαλη οθονη αφης και ποιοτικη καμερα για φωτο και παρα πολυ καλο βιντεο και σε εξαιρετικη τιμη για μενα ριξε μια ματια και στο lg ku990...Πιστευω οτι στα λεφτα που κανει, προσφερει μακραν το καλυτερο πακετο....

Οριστε και ενα λινκ να το δεις..http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001250

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trelokomio : 24-07-09 στις 12:32.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-07-09, 12:39
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Κοιτα να δεις. Αυτο που ψαχνω ειναι μια συσκευη που να μπορει να κανει οτι και το iPhone. Οπως προανεφερα ο αδερφος μου το εχει ηδη (3G 8GB) και μετα απο καμποσα ξεκλειδωματα κανει οτι θελει. Σεφραρει στο Ιντερνετ, εχει βαλει MSN. Μεχρι και να ελεγχει το Winamp μεσω του κινητου!! (εννοειται μεσω ασυρματου δικτυου που υπαρχει στο σπιτι, κι ενος plug-in στο Winamp). Ειλικρινα τρελαθηκα με αυτα που εκανε. Απλα δεν θελω να το παρω διοτι δεν μου αρεσει ο ηχος του, και για μενα δεν δικαιολογειται κατι τετοιο απο μια εταιρια που εχει βγαλει το πολυδιαφημησμενο iPod. Μεταξυ μας πιο πολυ γερνω στο Arena, αλλα ο δεκτης Α-GPS του κοβει αρκετους ποντους, επειδη δεν μπορω να εχω πλοηγηση.

edit: εκανα μια προχειρη ερευνα στο Ιντερνετ σχετικα με τις διαφορες μεταξυ GPS και A-GPS. Ειδα οτι το A-GPS ειναι στην ουσια ενα κανονικο GPS, με την διαφορα οτι το A-GPS ειναι υποβοηθουμενο απο δικτυα κινητης τηλεφωνιας για πιο ακριβη ευρεση θεσης. Υπαρχει καποιος που να μπορει να εξηγησει επ ακριβως τι ειναι το ολο συστημα? Κανας electro?? οεο??
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JL_e10 : 24-07-09 στις 13:43.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 24-07-09, 20:52
Το avatar του χρήστη Edessaios
Edessaios Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Μοντέλο: COROLLA ZZE12? 1.8/ KE36
Περιοχή: Εξωτική Έδεσσα
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 3.505
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 5 φορές σε 5 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 580
Edessaios έχει φοβερή αύρα Edessaios έχει φοβερή αύρα
Είμαι κάτοχος του iPhone ένα χρόνο σχεδόν και σου λέω με κλειστά μάτια να το πάρεις!!! Ολα τα άλλα μπροστά του είναι απλά κινητά.......Το iPhone δεν είναι μονο κινητό τηλέφωνο αλλά κινητό pc!!! Αυτά....
__________________
My garage

COROLLA EE101 SW
COROLLA ZZE122 1.8
HONDA VFR 800Vtec ABS '05
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 24-07-09, 21:00
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Δεν διαφωνω οτι ειναι οπλο το iPhone, αλλα ο ηχος που εχει δεν καλυπτει τις απαιτησεις μου. Ειναι αρκετα θαμπος. Συν οτι το κοστος αγορας του εξακολουθει να ειναι μεγαλο. Το Arena ξεκινησε απο τα 400 πριν 3 μηνες και τωρα εχει πεσει στα 300 (e-shop) και στα 350 που το χουν ολα τα υπολοιπα καταστηματα. Το iPhone μονο και μονο επειδη ειναι πιο παλιο απο το Arena θα πρεπε να ειναι πιο προσιτο πλεον.
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-07-09, 21:02
Το avatar του χρήστη Edessaios
Edessaios Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Μοντέλο: COROLLA ZZE12? 1.8/ KE36
Περιοχή: Εξωτική Έδεσσα
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 3.505
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 5 φορές σε 5 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 580
Edessaios έχει φοβερή αύρα Edessaios έχει φοβερή αύρα
Ε όχι και δεν έχει καλό ήχο το iphone!!!!! Είναι μακράν το κορυφαίο ακόμα και από την σειρά walkman της Sonyericcson
__________________
My garage

COROLLA EE101 SW
COROLLA ZZE122 1.8
HONDA VFR 800Vtec ABS '05
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
βοηθεια για αγορα αυτοκινητου! pangal Θελω βοηθεια 1 20-03-14 23:38
iphone-forum Γιαννης20v Θελω βοηθεια 29 10-06-12 16:59
ξεκλειδωμα κινητου Χρηστος Θελω βοηθεια 10 13-11-08 23:27



Page generated in 0,24941897 seconds (79,95% PHP - 20,05% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:06.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)