Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 12-06-08, 08:44
Το avatar του χρήστη vlaxomand
vlaxomand Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-04-2008
Μοντέλο: auris 1.6 moonroof
Περιοχή: notia
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 37
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
vlaxomand είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
υπομονη....κ καλο κουραγιο...
σιγουρα παντως χρειαζεσαι κ μια εκθεση απο πραγματογνωμονα δικο σου
..κ καλο ειναι να ειναι απο επισημο φορεα... για ειναι πιο εγκυρη...κοιτα επιμηλητηριο κτλ..... επισης πριν πεταχτει 'η αλλαχτει κατι απο το αμαξι...φωτο επειγωντος απο τα χτυπημενα-γραντουνισμενα..βαλβιδες-καπακια κτλ...(για να δεις εαν γινονται απο κατεβασμα ολα αυτα..)
νομιζω παντως οτι το προβλημα σου θα λυθει...καθαρα για λογους διαφημησεις....καταλαβες τι εννοω
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-06-08, 08:45
realpoisom Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 11-06-2008
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 15
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
realpoisom είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Στο συνερεγείο της Β.Ελλάδας γράφτηκε στην εντολή για την απώλεια λαδιού 700ml και το σχετικό έγγραφο το παρέδωσα στην εδώ αντιπροσωπία και απότι είπαν το μετέφεραν στα κεντρικά! Για το ρελαντί δεν υπάρχει τίποτα δυστηχώς!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-06-08, 09:38
Nikos Offline:
Απλό Μέλος
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 2.637
Ευχαρίστησε: 3
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 502
Nikos έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από realpoisom Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο συνερεγείο της Β.Ελλάδας γράφτηκε στην εντολή για την απώλεια λαδιού 700ml και το σχετικό έγγραφο το παρέδωσα στην εδώ αντιπροσωπία και απότι είπαν το μετέφεραν στα κεντρικά! Για το ρελαντί δεν υπάρχει τίποτα δυστηχώς!
Πάρε τηλ. στο συνεργείο της Βορείου Ελλάδος και ζήτησε να σου στείλουν αντίγραφο.Με αυτόν τον τρόπο ίσως καταφέρεις κάτι.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-06-08, 10:30
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παρε την κεφαλη απο το αμαξι και φερτην σε κανα κεφαλι μονο ετσι θα βγαλεις ακρη!
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-06-08, 10:45
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 455
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Το ρελαντί παίζει όταν είναι ζεστό το αυτοκίνητο μόνο όταν ανοιγοκλείνει το air-condition. Λάδι δεν καίει σχεδόν κανένα Ε12. Το δικό μου έκαψε καμιά 400ml την τελευταία φορά αλλά μόνο για normal χρήση δε μιλάμε και είχα αφήσει και τα λάδια 15.000km και πλησιάζω και τις 160.000km!

Το να έχουν αρπάξει οι βαλβίδες και να έχουν γρατσουνίσει κάποιο έμβολο είναι κλασσική περίπτωση που το μοτέρ στρόφαρε πιο ψηλά από αυτό που προβλέπεται, κάτι που συμβαίνει όταν γίνει κάποιο κατέβασμα σε στροφές πάνω από τον κόφτη (τα ελατήρια των βαλβίδων δεν προλαβαίνουν να επαναφέρουν τις βαλβίδες στη θέση τους). Γενικώς η toyota καλύπτει και αυτές τις ζημιίες στην εγγύηση. Μιας και δεν είμαι μηχανικός όμως ενδεχομένως να υπάρχει και άλλη εξήγηση για τη ζημιά αυτή...(πρόβλημα σε εκκεντροφόρο; )

Καλά ξεμπερδέματα....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-06-08, 13:00
Το avatar του χρήστη Vavvas
Vavvas Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μοντέλο: mazda 2 1,5cc
Περιοχή: ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 471
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 259
Vavvas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Προβλημα με βαλβιδες εχουν πολλα καινουρια σουιφτ. Το ξερω γιατι εχει ενας φιλος και μου εχει πει μερικα πραγματα. Κανενας απο αυτους δεν εβγαλε ακρη γιατι τους ελεγαν οτι εσεις φταιτε γιατι κανατε λαθος κατεβασμα. Βεβαια ειχε και ενα προβλημα με το κιβωτιο και αντι 4η εμπαινε δευτερα καμια φορα(ημουν κι εγω μπροστα μια φορα που το επαθε φιλος μου).
Το θεμα ομως ειναι οτι εδω μιλαμε για αντιπροσωπεια toyota και φυσικα ουτε λογος για να βαλουμε λαθος ταχυτητα. Τουλαχιστον 96000 χιλιομετρα δεν το επαθα ποτε και ποτε δεν εχω ακουσει κατι τετοιο.
Οσο για λαδι υπαρχουν φορες που το λιωνω για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα ποτε δεν εχει καψει τιποτα.
Κηνηγα τους και κουραγιο..........!!!!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-06-08, 13:13
Το avatar του χρήστη mpesikos
mpesikos Offline:
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Μοντέλο: CTSO2
Περιοχή: κατω απ' τ'αυλακι..
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 1.896
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 387
mpesikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vavvas Εμφάνιση μηνυμάτων
Προβλημα με βαλβιδες εχουν πολλα καινουρια σουιφτ. Το ξερω γιατι εχει ενας φιλος και μου εχει πει μερικα πραγματα. Κανενας απο αυτους δεν εβγαλε ακρη γιατι τους ελεγαν οτι εσεις φταιτε γιατι κανατε λαθος κατεβασμα. Βεβαια ειχε και ενα προβλημα με το κιβωτιο και αντι 4η εμπαινε δευτερα καμια φορα(ημουν κι εγω μπροστα μια φορα που το επαθε φιλος μου)
κ εμανα εχει ενας φιλος μου ενα σουιφτ 2008 κ στα 2000χλμ αλλαξε δισκοπλατο!προβλειματικο του ειπαν κ του το αντηκατεστησαν φυσηκα..!

ρε παιδια εγω εχω την εξης απορια..περα απο την ζυμια που επαθε το παλικαρι εχουν εχουμε ακουσει τοσα κ τοσα για ζημιες που δεν οφειλοντε στον οδηγο αλλα σε ελλατομα του αυτοκηνιτου!κ ρωταω τωρα εγω..ειναι λογικο μια τοσο μεγαλη αυτοκηνιτοβηομηχανια σαν την τουοτα(για τις αλλες δεν μας νοιαζει)να βγαζει ελλατοματικο αυτοκηνιτο????εγω παντος δεν μπορω να το καταλαβω κ ουτε να το δικαιολογεισω..

ΥΓ. φιλαρακι κουραγιο κ μακαρι να βρεις το δικιο σου!
__________________
corolla t-sport
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-06-08, 13:50
Το avatar του χρήστη Alex-poli
Alex-poli Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 2.877
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 504
Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός
Πρώτα απ'όλα κουράγιο και υπομονή φίλε και μακάρι να βρείς το δίκιο σου.
Δεύτερον και εγώ corolla privilege έχω του 2006 και έχω 39.800km. Στο ρελαντί και αφού έχει ζεσταθεί δεν μου παίζει μόνο άν ανοίξω air condition όπως είπε και ο Bill. Λάδια δεν μου καίει, αλλά, πρίν συνεχήσω και πώ ότιδήποτε άλλο θα το ξεκάρω σήμερα και εγώ γιατί μου έβαλες ιδέες μιας και έχουμε το ίδιο και θα σου πώ για σίγουρα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-06-08, 13:54
realpoisom Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 11-06-2008
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 15
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
realpoisom είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ευχαριστώ παιδιλα για το ενδιαφέρον σας! Και εγώ με κλειστό A/C μιλάω ότι παίζουν οι στροφές!

Επίσης να συμπληρώσω ότι:
αρ.πλαισίου: SB1JZ....
Μηχανή: 3ZZ
Τύπος: ZZE120 corolla SDN

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 12-06-08 στις 14:06. Αιτία: Συγχώνευση δημοσιεύσεων...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-06-08, 17:43
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 579
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλα εγω σου λεω μπορει να μην ηταν και απο την τογιοτα ελλας ο τυπος.αυτα τα πραγματα τα καλυπτει η εγγυηση...εδω αμαξια 7 χρονων και αλαχτηκε ολοκληρο μπλοκ επειδι εκαιγαν λιγο λαδακι και δεν θα φτιαξουν αυτο το πραγμα σε καινουρια κορολλα σχεδον? πηγαινε και ζητα ονομα και πες τους οτι θα πας στα κεντρικα. δοκιμασε να πας σε καμμια αλλη αντιπροσωπεια.μπορει να σε βοηθησουν γιατι να ξερετε οτι στην εγγυηση δεν χρειαζεται να πας το αμαξι απο εκει που το πηρες...
Οταν πας ενα αμαξι και αλαζεις κατι στην εγγυηση ο αντιπροσωπος δεν χανει λεφτα απο σενα.τα λεφτα του τα περνει απο την τογιοτα ελλας μετα απο λιγο.αρα μην το αφησειςκαι ψαξου και αλλου
__________________
Corolla...ποιο απίστευτο πεθαίνεις...!
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=5477
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
προβλημα δισκο πλατω σε corolla 2006 odykor ΦΟΡΟΥΜ 3 25-02-11 13:12
Πρόταση Για Ηχοσύστημα Στο COROLLA E12 (2006) (@)WizZk1d(@) TOYOTA COROLLA E 12 8 20-11-07 04:02
Νέο Toyota Avensis Facelift 2006 pagalo CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 10 25-02-07 13:49
Terra ή privilege? Χρώμα μπορντώ σε 5D ? testos TOYOTA COROLLA E 12 7 29-08-06 22:57
Corolla Club - Κοπή Πίτας 2006 Slobo ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ 61 20-02-06 15:14



Page generated in 0,17165899 seconds (82,43% PHP - 17,57% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:24.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)