Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα
  #1  
Παλιά 10-03-05, 01:37
turbakias!!!
 
Μηνύματα: n/a
Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα

Γεια χαρα παιδια θελω την γνωμη σας σκεφτομαι να βαλω 25αρα τουρμπινα στο κορολακι με σταρλετακι μοτερ μιας και θελω να αλαξω πολλαπλη τωρα να αλλαξω και τουρμπινα μαζι.. Τι λετε εξιζει 25αρα 8α δω διαφορα σε συναρτηση με την πολλαπλη και ειναι καλυτερη κινιση απο το να αφησω μαμα τουρμπινα και απλα να αλαξω πολλαπλη αλλα θελω να σηωσω πιεση 0.9 μην τα φτυσει και η μαμα τουρμπινα φοβαμαι..Τι λετε καμια προταση? Φανη η πολλαπλη που βαζει ο HRD ειναι απλη πολλαπλη η η πολλαπλη η κ@υλ@ που αναιβενουν κατα πανω σωληνες ειναι ενα μπερδεμενο πραγμα αλλα ολα τα λεφτα ποια βαζει?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-03-05, 09:54
Το avatar του χρήστη UNIQUE
UNIQUE Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 06-05-2004
Μοντέλο: ΕΕ111
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 599
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 303
UNIQUE είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Για μένα αφού θα φτιάξεις χταπόδι άλλαξε και τουρμπίνα.
Είναι κρίμα αφού θα δώσεις τα λεφτά για το χταπόδι να αφήσεις την μαμά μιας και αργότερα θα μπείς στην διαδικασία της αλλαγής της!!!
__________________
MY SITE
Απάντηση με παράθεση
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα
  #3  
Παλιά 10-03-05, 16:08
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα

και γω θα σου προτεινα να αλαζες τουρμπινα. ο παπαδοπουλος φτιαχνει τετοια χταποδακια σπεσιαλ. εχω δει πολλα. (καλα θα ταν να εβαζες το τοπικ αυτο στο SUPPORT)
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-03-05, 01:03
speedc Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Περιοχή: Πετρούπολη
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 102
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 250
speedc είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σιγουρ αλλαξε και τουρμπίνα αφου το κάνεις το εξοδο κανε το σωστά .Το έκανα πρίν 5 μηνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος την δουλεύω στο 0,65 και εχώ λίγο καλύτερη αποδοση απο οτι με την μαμα στο 0,85 και δεν χρειάζομαι να φοβάμαι αν θα τα παίξει αφού την δουλεύω ρελαντί ουσιαστικά ,και μολις βρώ λεφτα για μπεκ , AFR , αντικόφτη πάω για 1 bar
__________________
Corolla G6 4E-FTE
Απάντηση με παράθεση
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα
  #5  
Παλιά 12-03-05, 12:34
turbakias!!!
 
Μηνύματα: n/a
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα

ο παπαδοπουλος τι τιμη δινει για χταποδοπολλαπλη? γνωριζεις marmel?απο την hrd μου ειπαν 330ευρω τοποθετημενη αλλα αφου θα αλλαξω που θα αλλαξω πολλαπλη ας βαλω και μια τ25 πανω αλλα μετα θελω οπωσδηποτε και ιντερκουλερ η κανω και δουλεια με το μαμα? speedc ποσο σου πηγε η πολλαπη?ειναι αυτη με τους ''περιεργους'' σωληνες? τουρμπινα μεταχειρισμενη σε καλη κατασταση t25 garett μπορει να βρε8ει?μεχρι 1 μπαρ δεν χρειαζεται λεει μειγμα το αμαξι δεν στεγνωνει μου ειπαν...
Απάντηση με παράθεση
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα
  #6  
Παλιά 12-03-05, 12:48
turbakias!!!
 
Μηνύματα: n/a
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα

απο turbo lag εχεις μαγαλο τωρα? ειναι εκνευριστικο να ανοιγει αμεσω απο πολυ χαμηλα η τουρμπινα με την 25αρα απο που ανοιγει? πρεπι να νιωθει και καλυτερο κλωτσημα γιατι στο σκαει αποτομα ε?
Απάντηση με παράθεση
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα
  #7  
Παλιά 14-03-05, 09:55
spider Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 20-02-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 22
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 249
spider είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από turbakias!!!";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
ο παπαδοπουλος τι τιμη δινει για χταποδοπολλαπλη? γνωριζεις marmel?απο την hrd μου ειπαν 330ευρω τοποθετημενη αλλα αφου θα αλλαξω που θα αλλαξω πολλαπλη ας βαλω και μια τ25 πανω αλλα μετα θελω οπωσδηποτε και ιντερκουλερ η κανω και δουλεια με το μαμα? speedc ποσο σου πηγε η πολλαπη?ειναι αυτη με τους ''περιεργους'' σωληνες? τουρμπινα μεταχειρισμενη σε καλη κατασταση t25 garett μπορει να βρε8ει?μεχρι 1 μπαρ δεν χρειαζεται λεει μειγμα το αμαξι δεν στεγνωνει μου ειπαν...
Έχεις εγκεφαλάκι με εχτρα μπεκ ή πρόγραμμα?
Αν ναι τότε θέλεις πάλι ρύθμιση.
Αν δεν έχεις, λογικά θα πάρεις το μοτέρ στο χέρι.
Ακόμα και με τη μαμά τουρμπίνα χρειάζεσαι επιπλέον καύσιμο στο 1 bar.
Η παροχή της μαμά τουρμπίνας δεν έχει καμία σχέση με της τ25.
Δεν ξέρω αν χρειάζεται και άλλα μπεκ. (στην περίπτωση που προγραμματίζεται ο εγκέφαλος του starlet).

Πάντως σκέψου λογικά: υπάρχει περίπτωση ένα μοτέρ με 200 άλογα να έχει το ίδιο καύσιμο με ένα που είναι 136???

Αναρωτιέμαι ποιος σου το είπε αυτό?
__________________
This post will self-destruct in five seconds, take your f*****ng car and run.........
Απάντηση με παράθεση
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα
  #8  
Παλιά 14-03-05, 23:16
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από turbakias!!!";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
ο παπαδοπουλος τι τιμη δινει για χταποδοπολλαπλη? γνωριζεις marmel?απο την hrd μου ειπαν 330ευρω τοποθετημενη αλλα αφου θα αλλαξω που θα αλλαξω πολλαπλη ας βαλω και μια τ25 πανω αλλα μετα θελω οπωσδηποτε και ιντερκουλερ η κανω και δουλεια με το μαμα? speedc ποσο σου πηγε η πολλαπη?ειναι αυτη με τους ''περιεργους'' σωληνες? τουρμπινα μεταχειρισμενη σε καλη κατασταση t25 garett μπορει να βρε8ει?μεχρι 1 μπαρ δεν χρειαζεται λεει μειγμα το αμαξι δεν στεγνωνει μου ειπαν...
δεν γνωριζω τιμη φιλε. το καλυτερο ειναι να παρεις τηλ τον ιδιο τον παραδοπουλο νομιζω
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα
  #9  
Παλιά 15-03-05, 11:03
turbakias!!!
 
Μηνύματα: n/a
Re: Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spider";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από turbakias!!!";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
ο παπαδοπουλος τι τιμη δινει για χταποδοπολλαπλη? γνωριζεις marmel?απο την hrd μου ειπαν 330ευρω τοποθετημενη αλλα αφου θα αλλαξω που θα αλλαξω πολλαπλη ας βαλω και μια τ25 πανω αλλα μετα θελω οπωσδηποτε και ιντερκουλερ η κανω και δουλεια με το μαμα? speedc ποσο σου πηγε η πολλαπη?ειναι αυτη με τους ''περιεργους'' σωληνες? τουρμπινα μεταχειρισμενη σε καλη κατασταση t25 garett μπορει να βρε8ει?μεχρι 1 μπαρ δεν χρειαζεται λεει μειγμα το αμαξι δεν στεγνωνει μου ειπαν...
Έχεις εγκεφαλάκι με εχτρα μπεκ ή πρόγραμμα?
Αν ναι τότε θέλεις πάλι ρύθμιση.
Αν δεν έχεις, λογικά θα πάρεις το μοτέρ στο χέρι.
Ακόμα και με τη μαμά τουρμπίνα χρειάζεσαι επιπλέον καύσιμο στο 1 bar.
Η παροχή της μαμά τουρμπίνας δεν έχει καμία σχέση με της τ25.
Δεν ξέρω αν χρειάζεται και άλλα μπεκ. (στην περίπτωση που προγραμματίζεται ο εγκέφαλος του starlet).

Πάντως σκέψου λογικά: υπάρχει περίπτωση ένα μοτέρ με 200 άλογα να έχει το ίδιο καύσιμο με ένα που είναι 136???

Αναρωτιέμαι ποιος σου το είπε αυτό?
εχεις δικιο σε αυτο που λες και επειδη προγραμμα δεν παιρνει ο εγκεφαλος του σταρλετ παμε σε παραλληλο εγκεφαλο.. αλλα μεχχρι το 0.85 το αμαξι δεν εχει προβλημα να δουλεψει μεχρι και 0.9 μου ειπαν οτι μεχρι 1μπαρ αντεχει στο 1.2 σπαει.. για εγκεφαλακι με εξτρα μπεκ δεν μου το προτεινε κανενας λενε οτι δεν αξιζει ειναι μισοδουλεια.. τι να πω δεν ξερω..
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-03-05, 01:52
speedc Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Περιοχή: Πετρούπολη
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 102
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 250
speedc είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το χταπόδι μου πήγε 350 αν θυμάμε καλά και είναι καταπλήκτική δουλειά απο έναν στην νίκαια . Το μοτέρ αντέχει εως 0,9 με την μαμά και έως 0,7 με την Τ25 . Εγώ με την Τ25 το δουλεύω 0,65 με μαμά καυσιμο , ιντερκούλερ μπροστά και 60mm downpipe η τουρμπίνα πιάνει φουλ πίεση γύρω στις 3500 και το σπινιάρισμα με δευτέρα έρχεται στις 4000. Για να ανεβάσεις παραπάνω πίεση (περίπου 1 μπαρ με την Τ25) θες αλλα μπεκ , τουλαχιστον AFR και ρυθμιστή πίεσης καυσίμου
__________________
Corolla G6 4E-FTE
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΑΙΟΛΟΣ SUPPORT 58 04-09-12 02:22
συνδεση με μαμα ηχεια corollakias1.6 TOYOTA COROLLA E 12 3 29-01-11 18:51
Τουρμπινα Σε 20v? MARMEL 4AGE 20v Levin 102 11-01-10 00:28
βελτιωση με τουρμπινα η΄ ατμοσφαιρικη? firebone TOYOTA COROLLA E 12 57 27-10-07 17:32
Μαμα-corolla elias theo ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 38 13-11-04 10:50



Page generated in 0,16374707 seconds (82,04% PHP - 17,96% MySQL) with 35 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:19.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)