Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 18-09-12, 13:53
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Πραγματικα πολυ ατυχια βρε παιδι μου μαζεμενη!!!
Τωρα απο πλευρας φαναριων γενικα ολα οσα εχουν πλαστικα φαναρια εχουν ενα θεμα και οι Corolles οι 12αρες που ξεθωριαζουν.....
Τωρα απο εσωτερικο που λες επισης δεν ειναι και Mercedes και εις γνωση του το πηρες!!!
Δεν τα λεω αυτα για να σε κατηγορησω ουτε εσενα ουτε την εταιρια απλα θεωρω οτι αυτη ειναι μια αληθεια που ειτε την δεχεσαι ειτε οχι την αποδεχεσαι οταν το αγοραζεις!!!
Τωρα οσο αφορα τα αλογα του ειχα δει δυναμομετρηση στο POWER και το ειχα ξαναγραψει μαλιστα και οχι το 132 αλλα με τα 124 που ειχε βγαλει 132 αλογα οποτε μαλλον τα αλογα αυτα τα εχει και αυτο!!!Βεβαια μπορει το δικο σου κατι να εχει και να μην εχει αυτα τα αλογα ,αλλα λογω βαρους που σου ειπαν και οι υπολοιποι ειναι λογικο να μην μπορει να κινηθει αξιοπρεπως!!!
Δεν λεω να πας να το δυναμομετρησεις γιατι θα με παρουν με τις πετρες εδω μεσα και θα εχουν και δικιο ,αλλα αλλος τροπος δεν υπαρχει να δεις ποσα αλογα πραγματικα εχεις!!!!Εχεις δωσει τοσα λεφτα για ζημιες που μαλλον 50 ευρω για δυναμομετρηση ακουγεται ως κακογουστο αστειο!!!

Η καταναλωση επισης δεν ξερω τι υποσχεται η καθε εταιρια αλλα ειναι ολες δυσκολα πραγματοποιησημες!!!
Τα 8 λιτρα μεση καταναλωση για ενα 1600 αμαξι με τοσο βαρος θεωρω οτι ειναι μια λογικη και αξιοπρεπη καταναλωση!!!Τα 9-10 μεσα την πολη επισης λογικη καταναλωση!
Βεβαια αν εχει καποιο θεμα το μοτερ και δεν εχει την δυναμη που επρεπε να εχει , τοτε θα καιει και παραπανω καυσιμο χωρις λογο!!!

Αυτα και καλο κουραγιο ,μην απελπιζεσαι και μην το σκεφτεσαι γιατι οσο το εχεις στο μυαλο σου τοσο χαλιεσαι και εσυ και αυτο!!!Ξερω ειναι δυσκολο ,αλλα προσπαθησε!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-09-12, 18:59
Το avatar του χρήστη ΜΑΝΩΛΗΣ 19
ΜΑΝΩΛΗΣ 19 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 10-01-2009
Μοντέλο: ΑΕ101
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 33
Μηνύματα: 416
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
ΜΑΝΩΛΗΣ 19 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σαν κάτοχος auris 1.6 valvematic 132hp μοντέλο 2010 και έχοντας κάνει 31.000 χλμ το μόνο στο οποίο έχω να πω ότι το μόνο που με εκνευρίζει είναι το χρώμα και η υφή των πλαστικών που νομίζεις ότι είναι ψεύτικα και αφήνουν σημάδια.προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με δέρματα, τιμόνια, πλαστικά, χρώματα κτλ που σχολιάσατε.....Αν ήμουν στην θέση σου θα το κυνηγούσα νομικά σίγουρα..... Εγώ το αυτοκίνητο το χρησιμοποιώ καθημερινά χειμώνα καλοκαίρι,το πλαίνω 2 φορές την εβδομάδα με ένα απλό σαμπουάν αυτοκινήτου,το πλαίνω (το κυριότερο) με πιεστικό και στους θόλους και το χρώμα του γυαλίζει σαν να το πήρα αύριο....Δεν έχει το παραμικρό σημάδι υγρασίας πουθενά.Το aircondition λειτουργεί πολύ καλά.....ειδικά εν κινήση (σε ταξίδια) στην λειτουργία auto ή μπαίνοντας όταν βράζει στο low είναι πολύ καλό...Το abs παρόλο που δεν το πολύ συμπαθώ είναι καλό....Το vsc είναι ακριβέστατο......Τώρα όσον αφορά τις επιδόσεις με τέτοιο βάρος δεν περιμένεις να γίνει και αμάξι για φανάρια ..... Εγώ σχεδόν μέρα παρά μέρα κάνω την διαδρομή Ίλιον-ψαχνά Ευβοίας που είναι σύνολο 170 χλμ και το αμάξι μου καίει 9 λίτρα.... από τέρμα σε τέρμα μετρημένο κάθε φορά γιατί τα έξοδα τα μοιραζόμαστε όσοι είμαστε.Με ταχύτητα αυστηρά 100 χλμ σταθερά στην εθνική και normal εντός πόλης....Μέσα στην πόλη με αρκετά ανοίγματα το αμάξι δείχνει 6.8-7.0-7.2 ανάλογα με +0.2 που χάνει ο υπολογιστής... Από θέμα τελικής πατώντας με mazda mx5 φίλου από την είσοδο στην εθνική στο ύψος της Κύμης και κατεύθυνση προς Πειραιά πέρασα έξω από τον λα'ι'νόπουλο με 217+κοντερ,το gps ανέβασε μέχρι 214,δικάβαλος με 100άρα.Επίσης έχω να σου πώ οτι ίσως με 16'' ζάντα κερδίσεις αρκετά...Αν είναι το spor έχεις την 17'' σωστά????
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-09-12, 19:48
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Τελικα σε αυτα που ειπα πριν να συμπληρωσω, συμφωνα με τον αδερφο μου παντα καθως εμενα δεν μου αρεσει να οδηγω ξενα αμαξια (ας ειναι και συγγενων μου!!!), μου ειπε πως τριζανε πλαστικα στην κονσολα οπως λεει ο Κωστας απο πανω και επισης του ειχαν στειλει χαρτι απο Toyota για να παει προληπτικα να αλλαξει κατι πισω απο το γκαζι (στο πενταλ) τοτε που κολλαγαν, δεν ειχε παρουσιασει τπτ απλως προληπτικα του αλλαξαν κατι σαν ροδελα κτλ. Γενικα στα κρατηματα δεν ειναι οτι καλυτερο πχ το suzuki swift 2000 μοντελο 1000cc κραταγε ποιο καλα, οπως και η Ε12. Και σιγουρα δεν παει καλα για 101 αλογα! το 1.33 που εχει, αυτο βεβαια ισως να ειναι λογω βαρους και μεγαλων διαστασεων ελαστικων, too much για αμαξι 1300cc. Αυτά....A! να πω ομως πως γενικα ειναι ευχαριστημενος με το αμαξι και ποτε δεν παραπονεθηκε κτλ εκτος φυσικα για το τιμονι στην toyota και για το χρωμα!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-09-12, 08:30
Το avatar του χρήστη mikess
mikess Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 20-01-2012
Μοντέλο: auris 1.4 trendy
Περιοχή: Χαλάνδρι - ΑΝΔΡΟΣ
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 138
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 163
mikess είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δεν είναι κακό αυτοκίνητο το auris. Έχει μόνο κάποια θεματάκια με την ποιότητα των υλικών μέσα που φαίνεται οτι έχουν γίνει περικοπές. Εγώ συγκεκριμένα αυτό που με ενοχλεί μετά από 5 χρόνια κατοχής είναι το κάθισμα που "πηγαινοέρχεται..." .Δεν συγρίνεται με τίποτα με το προηγούμενο μου focus που έμπαζε νερά στην καμπίνα και όταν έβρεχε ήμουν με ένα κουβά στο χέρι... Όλα τα αυτοκίνητα έχουν τα κουσούρια τους και όπως βλέπω από εδώ στους πιο πολλούς το auris εχει βγει καλό αυτοκίνητο...
__________________
Μιχάλης...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 19-09-12, 12:00
Το avatar του χρήστη jimmys121979
jimmys121979 Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 10-09-2011
Μηνύματα: 16
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
jimmys121979 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μεταχοιρισμενο σου εδωσαν;
__________________
Corolla e12 1600
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 09-02-13, 05:52
Το avatar του χρήστη Black Pearl
Black Pearl Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 Dual VVTi
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Black Pearl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αγιος που το κρατας ακομα το παλιαμαξο!

Φιλε Garazakia εισαι σιγουρος οτι εχεις Auris? 3-4χρονια τωρα κραζεις ενα Auris γεματο προβληματα.
Το αυτοκινητο δεν ειναι ουτε το πιο σουπερ Toyota που βγηκε ποτε, ουτε το παιζει δηθεν, ουτε τιποτα περιεργο...ειναι ενα απλο μικρομεσαιο αυτοκινητο, με ενα σοβαροτατο ατμοσφαιρικο μοτερ στην εποχη που βγηκε ο Dual, ασφαλες και με καλη αξιοπιστια, Τoyota γαρ.
Πως εκατσε σε σενα το κουτσο, δε μπορω να το καταλαβω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-02-13, 07:26
neoklis Offline:
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 2.447
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 426
neoklis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
τι μου θύμησες τώρα το GT3 που είχα.......
μέσα στα προβλήματα..................
είχαμε πάρει με ένα φίλο ακριβώς τα ίδια μόνο σε διαφορετικό χρώμα
και με το μόνο εχτρα στο δικό μου το 2ο air bag
διαφορα παραλαβής 2 ημέρες
εμένα με μ@μισε το φίλο μου τίποτα (λίγα πράγματα)
πυστέυω οτι στην παραγωγή κάποιο-κάποια θα βγούν ελατωματικά
με πολλά προβλήματα
ίσως να έπεσε σε εσένα!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-02-13, 13:11
Το avatar του χρήστη Black Pearl
Black Pearl Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 Dual VVTi
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Black Pearl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αν τα αυτοκινητα φτιαχνονταν ακομα στα χερια, ισως υπηρχε μια τετοια πιθανοτητα. Ολα ειναι πληρως αυτοματοποιημενα και για να βγει απο το εργοστασιο, το καθενα περναει απο ποσους ποιοτικους ελεγχους..μεγαλη αυτοκινητοβιομηχανια ειναι , δεν παιζουν με αυτα.
Εγω οταν ακουω τοσα προβληματα σε ενα αυτοκινητο, τη στιγμη που το ιδιο δεν εχει ταλαιπωρησει αλλο κοσμο τοσο πολυ, δυο πραγματα μου ερχονται στο μυαλο μιας και δε γνωριζομαστε και μιλαμε μεσα απο ενα φορουμ.
Ή εσυ αντιμετωπιζεις το αυτοκινητο σα να μην εχει ψυχη ή ζεις σε ενα χωριο που ο δρομος δεν ειναι ασφαλτος, αλλα χωμα και γεματος πετρες σαν το acropolis...
τι να πω, πραγματικα λυπαμαι για το αυτοκινητο αυτο και πως βγηκε ετσι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 09-02-13, 13:15
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
ή μεχρι να το παραλαβεις απο την αντιπροσωπια, κατι συνέβη που δεν σου ειπανε...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ενδιαφερομαι για τη γνωμη σας dimosR PHOTOS 15 23-02-10 13:31
Γνωμη για λαστιχα. endurasKE-30 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 17 06-08-09 22:38
Πειτε την γνωμη σας miller TOYOTA COROLLA E 12 2 10-09-07 15:10
Καμια Γνωμη? jonnys 7 TOYOTA COROLLA E 12 1 29-04-06 13:56



Page generated in 0,16321993 seconds (81,61% PHP - 18,39% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:18.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)