Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-04-07, 01:48
Το avatar του χρήστη dinos
dinos Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 10-09-2004
Μοντέλο: EE111
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΣΟΣ
Μηνύματα: 1.146
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 354
dinos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ο καθενας εχει την δικη του αποψη κ δεν θα του την αλλαξουμε εμεις....σε οποιον περισευουν τα δινει....τωρα το αν ειναι καγκουρια η οχι εγω πιστευω οτι ο καθενας ισως να εχει κατι στο αμαξι του που ο αλλος το θεωρει καγκουρικο....εμενα π.χ. δε μου αρεσουν οι προφυλακτηρες με ασημι καγκουροσιτα αλλα για αλλους ειναι ομορφια η ασημενια σιτα στον προφυλακτηρα....κ η σιτα φορεθηκε κυριως για να εξυπηρετει τα ιντερκουλερ να παιρνουν αερα κ στο τελος κατεληξε ακομα κ ενα ματιζ να φοραει σιτα κ καλα για μουρη....εε ετσι κ το καρμπον...εξυπηρετει καπου σε θεμα βαρους,αντοχης κλπ κ κατεληξε να μπαινει για ομορφια....
Τωρα σε οποιον αρεσει το βαζει σε οποιον οχι κραταει τα λεφτα του για αλλα πραγματα....εμεις ομως εδω ειπαμε για μια φτηνη λυση που μπορει να σε βγαλει απο μια περιπετεια βαψιματος καπω,μπορει απλα να σου ομορφηνει το αμαξι αλλα μεχρι εκει....
ΕΠΙΜΕΝΩ κ τονιζω!!!!!!!ετσι σκετο το αυτοκολλητο καρμπον μπορει να δειχνει ψιλοχαλια κ φτηνη απομιμιση οταν ομως περαστει απο πανω βερνικι δεν το ξεχωριζεις με το ματι απο το κανονικο καρμπον ευκολα....αυτο λεω κ εχω κ αποδειξεις...αν καποιος αλλος εχει αλλη αποψη,σεβαστη αλλα να την τεκμιριωσει σωστα κ χειροπιαστα...αν δεν εχετε δει τη δουλεια που λεμε οτι γινεται δεν μπορειτε να επιμενετε αλλιως ειστε λιγο προκατηλημενοι....
Υ.Γ.επειδη επιμενω μη νομιζει κανενας οτι εχω κανενα σκοπο η συμφερον απο αυτο κ το διαφημιζω...απλα το ειδα κ επαθα πλακα...οποιος δεν το δει πριν εκφερει αποψη ας εξετασει το θεμα με τα ιδια του τα ματια...ειμαι σιγουρος οτι μετα το αποτελεσμα θα φανει ως ομορφια κ οχι ως καγκουρια
Επισης κατι τελευταιο....τα καρμπον της F1 που ειδα κτι που εγραψε ο φιλος δεν εχουν καμια μα καμια σχεση με τα καρμπον που κυκλοφορουν στο εμποριο ...μην παραμυθιαζομαστε κιολας ετσι???500ευρω εχει το καπω μας κ 2000εχει το στηριγμα του καθρεφτη που ειναι απο καρμπον.....κ στα καρμπον οπως κ στα αυτοκολλητα καρμπον υπαρχουν ποιοτητες κ ποιοτητες...
__________________
ΟΤΑΝ ΒΑΡΕΘΕΙΣ ΤΟ ΓΚΑΖΙ , ΜΑΘΕ ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙΣ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 03-04-07, 02:07
Carinaman Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 12-02-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 604
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 295
Carinaman είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ιδια.. Αλλα σιγουρα εχουν προβλεψει τι γινεται στην περιπτωση συγκρουσης.. Και σιγουρα σπαει, ναι μεν εχει αντοχη ως ανθρακονημα αλλα απο καποια Ν και πανω οταν του ασκηθουν σπαει και γινεται κομματια..
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 03-04-07, 03:34
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 579
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω που εχω δει απο κοντα αυτοκολητο παντως και δεν καταλαβα οτι ΔΕΝ ηταν καρμπον επαθα πλακα...και μπορει να βαλω κι εγω αυτοκολητο γτ πραγματικα δεν καταλαβαινεις οτι δεν ειναι real...ασε που το κανονικο καρμπον ειναι πανακριβο...συν της άλλοις εχω σκοπο να χασω καπου στα 20 κιλα..αρα ειμαι καλυμμένος!!!!
__________________
Corolla...ποιο απίστευτο πεθαίνεις...!
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=5477
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 03-04-07, 15:52
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 402
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Carinaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι καγκουρια γιατι ειναι απομιμιση! Γιαυτον τον απλο λογο..

Και η διαφορα φαινεται και παραφαινεται! Χτες σε καποια φαση βρεθηκα με τα παιδια του RX-8 club στην εκδρομη τους και θαυμασα απο κοντα τα καπω τους (υπηρχαν 3-4) carbon και το εχω και προσφατο δηλαδη και δεν εχει καμια σχεση με τη φωτο που ανεβασατε.. :/

Οσο για την ασφαλεια, εχει προβλεφτει αυτο κατα την κατασκευη του λογικα και σπαει, οπως βλεπουμε και στην F1 που γινονται θρυψαλα τα οποια δεν περνανε μεσα απο το παρμπριζ το οποιο αλλωστε οταν σπαει θρυματιζεται αλλα κρατιεται σε ενα κομματι, δεν ανοιγει τρυπα καπου..
Τα ανθρακονήματα ως υλικό είναι εξαιρετικά ανθεκτικό και ελαφρύ και φυσικά σε περίπτωση δυνατού χτυπήματος σπάει και δεν υπάρχει η περίπτωση να φύγει όλο προς την καμπίνα! Αν είναι δυνατόν...Όσο για τον φίλο με το carbon καπώ στην Ε11, άσχετως της "διαμάχης" carbon ή look carbon αυτοκόλλητο, νομίζω πως δεν κέρδισε απολύτως τίποτα σε εμφάνιση. Αντίθετα μάλλον αδικεί το αμάξι του έτσι, αφού το μωβ μπλε του αμαξιού με το καφε γκρι του αυτοκόλλητου carbon δεν συνδυάζονται σωστά. Εξάλλου σκούρο με σκούρο δεν παίρνεις τπτ σε εμφάνιση...να ήταν τουλάχιστον κ ελαφρύ να το καταλάβω!! Εκτος και αν το αδικέι τόσο πολύ η φωτο.

Φιλικά πάντα,
Θανάσης.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 03-04-07, 16:07
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
To carbon πάει με όλα τα χρώματα, σκούρα ή μη...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 03-04-07, 16:19
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 402
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ποιός το λέει αυτο? Υπάρχει κανόνας που το λέει? Εγώ το βλέπω άσχημο φίλε μου ακόμα και από χρωματικής άποψης...Υποκειμενικά είναι αυτά...Σου είπα αν ήταν πραγματικό δε θα έλεγα απολύτως τίποτα. Από τη στιγμή που το κάνεις μόνο για μούρη τουλάχιστον κάντο καλαίσθητα...Και συγνώμη αλλά αυτό δεν είναι από τους πιο καλούς συνδυασμούς...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-04-07, 17:03
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dRiveR7 Εμφάνιση μηνυμάτων
νομίζω πως δεν κέρδισε απολύτως τίποτα σε εμφάνιση. Αντίθετα μάλλον αδικεί το αμάξι του έτσι, αφού το μωβ μπλε του αμαξιού με το καφε γκρι του αυτοκόλλητου carbon δεν συνδυάζονται σωστά. Εξάλλου σκούρο με σκούρο δεν παίρνεις τπτ σε εμφάνιση...
Θανάση αν είναι υποκειμενικό το θέμα δεν θα έπρεπε να τα λες έτσι τα πράγματα.
Δεν υπάρχει κανενας κανόνας αλλά από τη στιγμή που το carbon (το αληθινό) έχει βγει για πρακτικούς λόγους (λογω βάρους) και όχι για καλαισθησία, μπορεί να μπει και σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο χωρίς να λαμβάνεις υπόψην το χρώμα.
Ενα αγωνιστικό αυτοκίνητο μωβ χρώματος δλδ δεν θα βάλει carbon καπώ επειδή δεν του ταιριάζει ή θα πρέπει να περάσει βαφείο και να βγεί πχ ασημί για να "δένει" καλύτερα στο χρώμα?
Αυτοκόλητο ή οriginal το ίδιο χρώμα έχουν, άρα αν εξαιρέσουμε τους πρακτικούς λόγους, επαναλαμβάνω πως το carbon μπορεί να μπει σε αυτοκίνητο οποιουδήποτε χρωματος.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-04-07, 17:29
anka1976pa Offline:
 
Εγγραφή: 11-09-2006
Περιοχή: ΒΑΡΝΑΒΑΣ
Μηνύματα: 52
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 221
anka1976pa είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
[quote=Carinaman;239160]Ειναι καγκουρια γιατι ειναι απομιμιση! Γιαυτον τον απλο λογο..

Και η διαφορα φαινεται και παραφαινεται! Χτες σε καποια φαση βρεθηκα με τα παιδια του RX-8 club στην εκδρομη τους και θαυμασα απο κοντα τα καπω τους (υπηρχαν 3-4) carbon και το εχω και προσφατο δηλαδη και δεν εχει καμια σχεση με τη φωτο που ανεβασατε.. :/
Αν ειναι καγκουρια να το βαλεις στο αναλογο topic.Νομιζω πως δεν εχω αποκαλεσει κανεναν.... καγκουρο....... και καλο ειναι να υπαρχει και λιγο σεβασμος μεταξυ των μελων δεν νομιζεις;;;;Δεν προκαλω μην προκαλεις.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-04-07, 21:18
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 402
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Θανάση αν είναι υποκειμενικό το θέμα δεν θα έπρεπε να τα λες έτσι τα πράγματα.
Δεν υπάρχει κανενας κανόνας αλλά από τη στιγμή που το carbon (το αληθινό) έχει βγει για πρακτικούς λόγους (λογω βάρους) και όχι για καλαισθησία, μπορεί να μπει και σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο χωρίς να λαμβάνεις υπόψην το χρώμα.
Ενα αγωνιστικό αυτοκίνητο μωβ χρώματος δλδ δεν θα βάλει carbon καπώ επειδή δεν του ταιριάζει ή θα πρέπει να περάσει βαφείο και να βγεί πχ ασημί για να "δένει" καλύτερα στο χρώμα?
Αυτοκόλητο ή οriginal το ίδιο χρώμα έχουν, άρα αν εξαιρέσουμε τους πρακτικούς λόγους, επαναλαμβάνω πως το carbon μπορεί να μπει σε αυτοκίνητο οποιουδήποτε χρωματος.
Φίλε madvinegar μάλλον δεν πρόσεξες καλά αυτά που έγραψα...Είπα πως αν ήταν αληθινό δεν θα έλεγα τίποτα! Το διευκρίνισα νομίζω αυτό! Εκεί θα αναγνώριζα τον σκοπό για τον οποίο μπήκε το συγκεκριμένο καπώ! Και πάλι όμως, και το τονίζω είναι προσωπική άποψη, δε θα θεωρούσα πως προσφέρει κάτι στην εμφάνιση του αυτοκινήτου. Και μη μου πεις πως τα αγωνιστικά που το χρησιμοποιούν παντού και πάντα είναι όλα ωραία...οπότε δεν αποτελεί επιχείρημα το ότι το χρησιμοποιούν αγωνιστικά, άρα είναι καλαίσθητα!! Εξάλλου και οι ferrari, lamborghini και άλλα supercar είναι εξολοκλήρου κατασκευασμένα από ανθρακονήματα, αλλά το έχουν βαμμένο...Και φυσικά επειδή είναι υποκειμενικά τα πράγματα έχω το δικαίωμα να τα λέω έτσι. Είναι η δική μου άποψη. Και για να εξηγούμαι...δεν αποκάλεσα κανένα ούτε κάγκουρα ούτε με κανένα άλλο χαρακτηρισμό., έτσι?

Φιλικά πάντα,
Θανάσης.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-04-07, 22:40
anka1976pa Offline:
 
Εγγραφή: 11-09-2006
Περιοχή: ΒΑΡΝΑΒΑΣ
Μηνύματα: 52
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 221
anka1976pa είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dRiveR7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε madvinegar μάλλον δεν πρόσεξες καλά αυτά που έγραψα...Είπα πως αν ήταν αληθινό δεν θα έλεγα τίποτα! Το διευκρίνισα νομίζω αυτό! Εκεί θα αναγνώριζα τον σκοπό για τον οποίο μπήκε το συγκεκριμένο καπώ! Και πάλι όμως, και το τονίζω είναι προσωπική άποψη, δε θα θεωρούσα πως προσφέρει κάτι στην εμφάνιση του αυτοκινήτου. Και μη μου πεις πως τα αγωνιστικά που το χρησιμοποιούν παντού και πάντα είναι όλα ωραία...οπότε δεν αποτελεί επιχείρημα το ότι το χρησιμοποιούν αγωνιστικά, άρα είναι καλαίσθητα!! Εξάλλου και οι ferrari, lamborghini και άλλα supercar είναι εξολοκλήρου κατασκευασμένα από ανθρακονήματα, αλλά το έχουν βαμμένο...Και φυσικά επειδή είναι υποκειμενικά τα πράγματα έχω το δικαίωμα να τα λέω έτσι. Είναι η δική μου άποψη. Και για να εξηγούμαι...δεν αποκάλεσα κανένα ούτε κάγκουρα ούτε με κανένα άλλο χαρακτηρισμό., έτσι

Φιλικά πάντα,
Θανάσης.
Δεν αφορουσε εσενα το μηνυμα,προς αποφυγη παρεξηγησεων,καθε αποψη εννοειται δεκτη,αλλα οχι και να επιβαλλεται με το ετσι θελω,συνοδευομενη και με χαρακτηρισμους...Εγω προσωπικα δεν το ανεχομαιιιιιιιΚαι στην τελικη εβαλα το carbon επειδη το γουσταρα αλλιως δεν θα το εβαζα.Δεν υπαρχει λογος να απολογουμαι για τιποτα και για κανεναν(νομιζω οτι καναμε την τριχα τριχια)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΚΑΠΟ dimitrise111 ΕΔΩ ΚΡΗΤΗ 0 14-12-14 14:44
ΑΜΟΡΤΙΣΕΡΑΚΙΑ ΚΑΠΟ corollakiato ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 13 11-11-12 14:14
carbon καπο παντελης 20v 4AGE 20v Levin 4 19-08-11 10:26
γρατσουνια καπο... mlt184 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 11 11-07-11 20:26
αεραγωγος σε καπο ari SUPPORT 0 27-10-09 19:44



Page generated in 0,19922709 seconds (84,78% PHP - 15,22% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:14.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)