Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 12-10-23, 06:50
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από costas.x Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα.
Να επισημάνω πως ο αισθητήρας στον κόκκινο κύκλο έχει 3 καλώδια γιατί τα 2 αφορούν τον αισθητήρα ψυχρής και το τρίτο είναι που δίνει την ένδειξη της θερμοκρασίας στο όργανο θερμοκρασίας νερού. Τα υπόλοιπα όπως τα είπε ο Νικοφορος.
Καλημερα, ναι εμενα στο 4EFTE εχει μια αλλη βαλβιδα πανω στην βαση θερμοστατη με ενα μονο καλωδιο που ειναι για το οργανο.

@ominus δεν την ξερω αυτη εμενα δεν εχει, πρεπει να το ψαξουμε. Που πηγαιναν αυτα τα σωληνακια?
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 12-10-23, 09:01
Το avatar του χρήστη ominus
ominus Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 12-06-2023
Μηνύματα: 168
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 28
ominus είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα, ναι εμενα στο 4EFTE εχει μια αλλη βαλβιδα πανω στην βαση θερμοστατη με ενα μονο καλωδιο που ειναι για το οργανο.

@ominus δεν την ξερω αυτη εμενα δεν εχει, πρεπει να το ψαξουμε. Που πηγαιναν αυτα τα σωληνακια?

Καλημέρα.

Από αυτήν την βαλβίδα το ένα σωληνάκι πάει στην πεταλούδα του γκαζιού.

Και το άλλο πάει στο δοχείο τον αναθυμιάσεων.
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 12-10-23, 10:29
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
ουτε δοχειο αναθυμιασεων δεν εχω το πεταξε αυτος που εκανε την μετατροπη...τι σχεση εχει ομως αυτο με το δοχειο? παραφλου παει εκει?

Για την πεταλουδα στο δικο μου μοτερ τουλαχιστον εχει υδροχιτωνια και εχει σωληνακια εισαγωγη-επιστροφη αλλα ειναι πισω απο την βαση του θερμοστατη δεν θυμαμαι το ακριβως σημειο που πανε και ειναι και παχια νομιζω 5mm οχι τοσο λεπτα και μαυρα.
Απάντηση με παράθεση
θερμοκρασία μηχανής
  #54  
Παλιά 12-10-23, 12:53
akisdio Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 18-05-2009
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 141
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
akisdio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
θερμοκρασία μηχανής

Καλησπέρα.
Χθες πήγα στην toyota και άλλαξαν βαλβίδα βεντιλατερ.
Τους είπα ότι σε κίνηση μπορεί να δουλέψει το βεντιλατερ κάθε ένα με δύο λεπτά και είπαν ότι μπορεί να συμβαίνει.
Από τη στιγμή που δεν ανεβάζει θερμοκρασία όλα οκ.
Μέτρησαν με tester και τη θερμοκρασία τη βρήκαν οκ
Έχει κάποιος από την ομάδα corolla 2002 να δουλεύει ετσι??
Θα ήθελα τη γνώμη κάποιου από τα μέλη που μπορεί να έχει το ίδιο μοντέλο
Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 13-10-23, 02:06
Το avatar του χρήστη ominus
ominus Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 12-06-2023
Μηνύματα: 168
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 28
ominus είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGιT Εμφάνιση μηνυμάτων
ουτε δοχειο αναθυμιασεων δεν εχω το πεταξε αυτος που εκανε την μετατροπη...τι σχεση εχει ομως αυτο με το δοχειο? παραφλου παει εκει?

Για την πεταλουδα στο δικο μου μοτερ τουλαχιστον εχει υδροχιτωνια και εχει σωληνακια εισαγωγη-επιστροφη αλλα ειναι πισω απο την βαση του θερμοστατη δεν θυμαμαι το ακριβως σημειο που πανε και ειναι και παχια νομιζω 5mm οχι τοσο λεπτα και μαυρα.

Καλημέρα, βαλβίδα vacuum ονομάζεται?

Κάπως έτσι μάλλον;

Για αρχή βρήκα αυτό εδώ τον κωδικό 90925-05047 του ανταλλακτικού, δεν ξέρω αν είναι για το συγκεκριμένο μοντέλο του αυτοκινήτου μου, αλλά έχει πολλές τέτοιες βαλβίδες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ominus : 13-10-23 στις 12:24.
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 13-10-23, 19:27
Το avatar του χρήστη iempan
iempan Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 27-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη,Ελλαδα
Μηνύματα: 322
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 193
iempan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akisdio Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα.
Χθες πήγα στην toyota και άλλαξαν βαλβίδα βεντιλατερ.
Τους είπα ότι σε κίνηση μπορεί να δουλέψει το βεντιλατερ κάθε ένα με δύο λεπτά και είπαν ότι μπορεί να συμβαίνει.
Από τη στιγμή που δεν ανεβάζει θερμοκρασία όλα οκ.
Μέτρησαν με tester και τη θερμοκρασία τη βρήκαν οκ
Έχει κάποιος από την ομάδα corolla 2002 να δουλεύει ετσι??
Θα ήθελα τη γνώμη κάποιου από τα μέλη που μπορεί να έχει το ίδιο μοντέλο
Ευχαριστώ.
Λοιπον αυτο που αντιμετωπιζεις μου κεντρισε την περιεργεια και το εψαξα λιγο το πραγμα με το δικο μου αμαξι κορολλα 2005 υπερκυβισμενο..
Εκκινηση κινητηρα κρυο το πρωι δυο λεπτα να σηκωσει λαδακια και ξεκιναμε,στην διαδορμη μου συνανταω δυο φαναρια σε κοντινη αποσταση το ενα απο το αλλο περιπου,στο χιλιομετρο το κορολλα μου εχει φτασει ηδη σε θερμοκρασια λειτουργιας και περιπου στα 12 13 λεπτα ακουω το βεντιλατερ να δουλευει πρωτη φορα,σταση σε φαναρι χωρις πολλη κινηση δουλευει ενα λεπτο και σταματαει,συνολικη αποσταση μεχρι να γινουν ολα αυτα ειναι 3 χιλιομετρα χοντρικα απο το σημειο εκκινησης.Σημειωνω οτι σαν προσφατα υπερκυβισμενο εχω φρεσκα υτρα παραφλου γνησια τουοτα τα ροζ φρεσκο θερμοστατη και καθαρο συστημα ψυξης.Πιστευω να βοηθησα τον προβληματισμο σου.Γνωμη μου οτι το αμαξακι σου δουλευει απολυτως φυσιολογικα.
__________________
SilverArrow
Απάντηση με παράθεση
θερμοκρασία μηχανής
  #57  
Παλιά 14-10-23, 10:26
akisdio Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 18-05-2009
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 141
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
akisdio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
θερμοκρασία μηχανής

Καλημέρα στην ομάδα.
Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και τον χρήστη iempan που έκανε τον κόπο να ασχοληθεί και να τσεκάρει και το δικό του αυτοκίνητο.
Όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενες αναρτήσεις, έχω αλλάξει βαλβίδα
βεντιλατέρ, έχει καθαριστεί το ψυγείο, έχει αλλαχτεί θερμοστάτης και έχουν μπει καινούργια υγρά.
Χθες το πρωί κρύο το αυτοκίνητο σε 2 λεπτά λειτουργίας (περίπου 600 μέτρα)
ξεκίνησε να ανεβαίνει ο δείκτης θερμοκρασίας.
Στα 2 χλμ έφτασε στη μέση και μετά από 15 λεπτά κυκλοφορίας όχι σε πολύ κίνηση άνοιξε το βεντιλατέρ για ένα λεπτό περίπου.
Μετά από 4 λεπτά άνοιξε πάλι για 1 λεπτό.
Μετά από 1 ώρα σε κίνηση άνοιγε κάθε 1 με 1,5 λεπτό.
Όταν έφτασα στον προορισμό μου άνοιξε το βεντιλατέρ περίμενα να κλείσει
και έσβησα τη μηχανή.
Στα 2 με 3 λεπτά που άνοιξα τη μηχανή πήρε αμέσως το βεντιλατέρ και
σταμάτησε στο 1 λεπτό.
Με απασχολεί ότι στην κίνηση ανοίγει κάθε 1 με 1,5 λεπτό και ότι μόλις σβήσω τη μηχανή αφού έχει κλείσει το βεντιλατέρ μετά από 2 λεπτά ανοίγω τον κινητήρα ξαναδουλεύει.
Συγγνώμη για τη μεγάλη ανάρτηση.
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 14-10-23, 13:08
costas.x Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Ηλικία: 64 male
Μηνύματα: 139
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 179
costas.x είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ominus Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και πάλι παιδιά.

Άλλαξα και της 2 βαλβίδες και όλα οκ μέχρι στιγμής θέλω να πιστεύω.

Έχω όμως ένα μικρό μικρό θέματακι...

Όπως πήγα να ξεβιδωσο την βαλβίδα ψυχρής εκκίνησης.

Καταλάθος έσπασα από την δίπλα βαλβίδα την μια υποδοχή που πάνε και κουμπωνουν 2 σωληνάκια μαύρα ψιλά.

Είναι μια γαλάζια βάζω και μια φωτογραφία.

Αυτή η βαλβίδα πως ακριβώς λέγεται?
Και τι κωδικό μπορεί να έχει?

Για να ξέρω πως την ζητάμε.

Καλημέρα.
Η βαλβίδα που έχεις σπάσει ονομάζεται Temperature Vacuum Valve (TVV).

Επάνω της κουμπώνουν δυο σωληνάκια που ο ένα πηγαίνει στο δοχείο αναθυμιάσεων βενζίνης (δοχείο ενεργού άνθρακα) και το άλλο στο σώμα της πεταλούδας εισαγωγής.
Όταν το νερό του κινητήρα είναι κάτω από τους 35 βαθμούς κελσιου η βαλβίδα είναι κλειστή, όταν είναι πάνω από τους 54 βαθμους κελσιου η βαλβίδα ανοίγει και επιτρέπει τις αναθυμιάσεις της βενζίνης που έχουν εγκλωβιστεί στο δοχείο αναθυμιάσεων να περάσουν στην εισαγωγή για να καούνε.
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 14-10-23, 13:53
costas.x Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Ηλικία: 64 male
Μηνύματα: 139
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 179
costas.x είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akisdio Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα στην ομάδα.
Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και τον χρήστη iempan που έκανε τον κόπο να ασχοληθεί και να τσεκάρει και το δικό του αυτοκίνητο.
Όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενες αναρτήσεις, έχω αλλάξει βαλβίδα
βεντιλατέρ, έχει καθαριστεί το ψυγείο, έχει αλλαχτεί θερμοστάτης και έχουν μπει καινούργια υγρά.
Χθες το πρωί κρύο το αυτοκίνητο σε 2 λεπτά λειτουργίας (περίπου 600 μέτρα)
ξεκίνησε να ανεβαίνει ο δείκτης θερμοκρασίας.
Στα 2 χλμ έφτασε στη μέση και μετά από 15 λεπτά κυκλοφορίας όχι σε πολύ κίνηση άνοιξε το βεντιλατέρ για ένα λεπτό περίπου.
Μετά από 4 λεπτά άνοιξε πάλι για 1 λεπτό.
Μετά από 1 ώρα σε κίνηση άνοιγε κάθε 1 με 1,5 λεπτό.
Όταν έφτασα στον προορισμό μου άνοιξε το βεντιλατέρ περίμενα να κλείσει
και έσβησα τη μηχανή.
Στα 2 με 3 λεπτά που άνοιξα τη μηχανή πήρε αμέσως το βεντιλατέρ και
σταμάτησε στο 1 λεπτό.
Με απασχολεί ότι στην κίνηση ανοίγει κάθε 1 με 1,5 λεπτό και ότι μόλις σβήσω τη μηχανή αφού έχει κλείσει το βεντιλατέρ μετά από 2 λεπτά ανοίγω τον κινητήρα ξαναδουλεύει.
Συγγνώμη για τη μεγάλη ανάρτηση.

Καλημέρα.
Από την στιγμή που θα ανοίξει πρώτη φορά ο ανεμιστήρας σημαίνει πως το ψυκτικό υγρό έχει πιάσει την θερμοκρασία των 92 βαθμών κελσιου στο σημείο που είναι τοποθετημένος ο αισθητηρας.
Μόλις η θερμοκρασία στο συγκεκριμένο σημείο του αισθητήρα πέσει στους 87 βαθμούς κελσιου κόβεται η τάση και σταματά ο ανεμιστήρας.
Όταν είσαι μέσα σε κίνηση ο αέρας που περνά μέσα από της κυψέλες του ψυγείου δεν είναι ικανός να κατεβάσει αρκετά την θερμοκρασία του ψυκτικού υγρού του ψυγείου και σε συνάρτηση με τις χαμηλές στροφές του κινητήρα, άρα αργή κίνηση τη αντλίας νερού, πολύ γρήγορα ανεβαίνει η θερμοκρασία στους 92 βαθμούς και ξαναδουλευει ο ανεμιστήρας.


Όσο για το " μόλις σβήσω τη μηχανή αφού έχει κλείσει το βεντιλατέρ μετά από 2 λεπτά ανοίγω τον κινητήρα ξαναδουλεύει." σκέψου πως η διαφορά της θερμοκρασίας λειτουργίας / διακοπής λειτουργίας του ανεμιστήρα είναι μικρή.(ανοίγει 92 κλείνει 87).
Όταν σβήνεις τον κινητήρα έχοντας μόλις κλείσει ο ανεμιστήρας έχεις 87 βαθμούς όταν όμως ο κινητήρας είναι σβηστός σταματά και η αντλία νερού με αποτέλεσμα τα νερά απορροφώντας την θερμότητα των μετάλλων και μην έχοντας κυκλοφορία το νερό ανεβαίνει η θερμοκρασία ακόμη λίγο φτάνει ή και ξεπερνά τους 92 βαθμούς οπότε όταν βάλεις το κλειδί στον διακόπτη στην θέση που δίνει ρεύμα στο κύκλωμα ακούς τον ανεμιστήρα να δουλεύει για λίγο.
Από την στιγμή που έχεις καθαρό ψυγείο καινούργιο θερμοστάτη και αισθητήρα βεντιλατερ και αντιπηκτικό το μόνο που έμεινε είναι ένας έλεγχος στα κολάρα για φουσκώματα ή σκισιματακια λόγω παλαιότητας.
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 14-10-23, 17:19
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akisdio Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα στην ομάδα.
Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και τον χρήστη iempan που έκανε τον κόπο να ασχοληθεί και να τσεκάρει και το δικό του αυτοκίνητο.
Όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενες αναρτήσεις, έχω αλλάξει βαλβίδα
βεντιλατέρ, έχει καθαριστεί το ψυγείο, έχει αλλαχτεί θερμοστάτης και έχουν μπει καινούργια υγρά.
Χθες το πρωί κρύο το αυτοκίνητο σε 2 λεπτά λειτουργίας (περίπου 600 μέτρα)
ξεκίνησε να ανεβαίνει ο δείκτης θερμοκρασίας.
Στα 2 χλμ έφτασε στη μέση και μετά από 15 λεπτά κυκλοφορίας όχι σε πολύ κίνηση άνοιξε το βεντιλατέρ για ένα λεπτό περίπου.
Μετά από 4 λεπτά άνοιξε πάλι για 1 λεπτό.
Μετά από 1 ώρα σε κίνηση άνοιγε κάθε 1 με 1,5 λεπτό.
Όταν έφτασα στον προορισμό μου άνοιξε το βεντιλατέρ περίμενα να κλείσει
και έσβησα τη μηχανή.
Στα 2 με 3 λεπτά που άνοιξα τη μηχανή πήρε αμέσως το βεντιλατέρ και
σταμάτησε στο 1 λεπτό.
Με απασχολεί ότι στην κίνηση ανοίγει κάθε 1 με 1,5 λεπτό και ότι μόλις σβήσω τη μηχανή αφού έχει κλείσει το βεντιλατέρ μετά από 2 λεπτά ανοίγω τον κινητήρα ξαναδουλεύει.
Συγγνώμη για τη μεγάλη ανάρτηση.
Καλησπέρα, οπως τα ειπε ο Κώστας, για την βαλβίδα του δοχείου αναθυμιάσεων δεν το ξέρω δεν έχει εμένα καν. Δεν ξερω αν ειχε το μοτερ μου και στο μαμα δεν ειχα ασχοληθει αλλαξα πολυ γρηγορα μοτερ.

Για την θερμοκρασια ο δεικτης κανονικα ΠΑΝΤΑ καθεται ποιο κατω απο μεση, αν παει μεση ακριβως για καποιο λογο παει παραπανω.
Γενικα ομως μου φαινεται οτι δεν εχεις προβλημα.
Εγω δεν μπορω να κρινω και απολυτα σωστα καθως εχω αλλο μοτερ και εχω ψυγειο αλουμινιου 3σειρο με χοντρες κυψελες half-size και ανεμιστηρα SPAL πολυ δυνατο, επισης θερμοστατη aftermarket 76 βαθμων ενω μαμα ειναι 82, ειχα και ταπα 1.1 bar που ειχε μαζι το ψυγειο αυτο αλλα μετα ειδα οτι ειναι περιττη γιατι κραταει ποιο κρυο ακομα το παραφλου αλλα ζοριζει και το συστημα ψυξης και εβαλα 0.9 μαμα δλδ πιεση απο nissan micra K11 που εχει την ιδια made in japan.
Επισης το ποιο κρυο παραφλου μας κανει ποιο πλουσιο το μιγμα, καλυτερες επιδοσεις, μεγαλυτερη καταναλωση και φυσικα αργει να ζεσταθει το καλοριφερ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Θερμοκρασία-βεντιλατερ akisdio SUPPORT 4 12-02-23 17:03
Υψηλή θερμοκρασία στο χώρο της μηχανής kpagonaris ΦΟΡΟΥΜ 7 21-10-10 20:25
Αναζήτηση μηχανής AntonisKE35 TOYOTA COROLLA KE30 11 14-10-09 11:02
η θερμοκρασία στην Αθήνα σήμερα diafanh-psyxh OFF TOPIC 30 27-06-07 16:58
Καθαρισμός Μηχανής alkisthess ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 4 13-04-06 09:28



Page generated in 0,17757297 seconds (83,40% PHP - 16,60% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:58.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)