Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 12-11-15, 18:10
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα! συνεχίζω σε αυτό το θέμα για να μην ανοίγω νέο.
Χτες που πηγα να παρκαρω στο σπιτι με την οπιστεν ακουσα κατι απο μπροστα αριστερα σαν να χτυπανε τενεκεδακια (ελαφρυς ηχος πολυ πριμα οχι μπασος) ή σαν μικρα μπιλακια οπως απο ρουλεμαν.
Αρχικα νομιζα οτι ειναι απο μπιλιοφορο, ή ημιαξονιο ή ρουλεμαν τροχου.
Ειδα πως το κανει πολυ με την οπιστεν αλλα και μπροστα αμα ειμαι με χαμηλες ταχυτητες και πχ 2αρα ή 3η ακουγεται ελαφρως καμια φορα.
Επισης μερικες μερες στην περιοχη των 2-3000rpm ο δεικτης στροφων πηδαγε καπως και το αμαξι εκανε κατι νουμερα πχ σαν να γκαζωνει αποτομα και εναν θορυβο σαν γρρρρρρ για λιγο. Δεν ξερω αν εχει σχεση απλα το αναφερω.
Σημερα πηγα σε εναν φιλο με βουλκανιζατερ και το σηκωσαμε πανω, το βαλαμε μπροστα και οπιστεν (στον αερα), φαινεται οτι ο θορυβος ειναι μεσα στο σασμαν εκει που ειναι το καπακι οπως το κοιτας αριστερα δλδ.
Δεν αποκλειεται ομως να ειναι ο μεσα μπιλιοφορος αυτος δλδ διπλα στο σασμαν (δεξια οπως το κοιταμε).
Αυριο θα παω σε εναν φιλο μηχανικο (αυτος που μου ειχε αλλαξει το σασμαν τοτε που το μοτερ ηταν στο σταρλετ), να το δουμε.
Ακομα εχει το σπασμενο απο το 2Ε-Ε και βαριομουνα να το παρω το Καλοκαιρι στο εξοχικο για πρακτικη εξασκηση, οριστε τωρα.....ειμαι με την απορια τι εχει παθει.
να πω πως δεν αποκλειω βαλβολινες (θα τις δουμε πρωτες) γιατι εχω πολλα χλμ να αλλαξω πανω ισως απο 40000 και χρονια να τις δω.
Επισης του πατερα μου το παλιο αμαξι μια φορα ειχε μεινει απο βλακεια μηχανικου απο αυτες και το σασμαν εκανε καπως ετσι και χειροτερα πολυ! αλλα σε ολες τις ταχυτητες.
Ξεχασα να πω πως αμα παω προς τα πισω χωρις ταχυτητα στο σασμαν δεν κανει κανενα θορυβο.
Εχει κανεις καμια ιδεα τι να ειναι?
οπως βλεπω στα σχεδια τοσο στο 4EFE αλλα και του 4EFTE που εχω εγω και ειναι παρομοια ακριβως εκει που νομιζουμε οτι ακουγεται ο θορυβος εχει ρουλεμαν προφανως των αξονων του σασμαν, βεβαια απο την αλλη αν ηταν αυτο δεν θα το εκανε σε ολες τις ταχυτητες? γιατι μονο με την οπισθεν τοσο πολυ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 12-11-15 στις 18:59.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-11-15, 18:15
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Σορρυ για το 2πλο ποστ, αλλα δεν με αφηνει να ανεβασω τις φωτος μετα απο edit....
και τσαμπα το εκανα, σηκωσα τις φωτος στο forum και ειναι πολυ μικρες! ενω απο το photobucket φαινονται.
Να και τα ρουλεμανια http://www.tuningdevelopments.co.uk/...t%20Glanza.jpg





Τελικα ειχα δικιο, μετα απο επισκεψη σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο της Toyota ο μηχανικος λεει πως ειναι ρουλεμαν.
Και εγω σημερα το σηκωσα με οπιστεν στον αερα και εκει στο καπακι αμα βαλω το χερι μου νιωθω κραδασμους.
Επισης το κανει και αμα παταω τον συμπλεκτη αλλα και στις αλλες ταχυτητες ακουγεται ελαχιστα με την οπιστεν χαλαει τον κοσμο.
Το μαλλι θα παει πολλα, μονο ανεβα κατεβα σασμαν με δισκο πλατο και ρουλεμαν νεα και βαλβονινες παμε στην 400αρα χωρια επισκευες μεσα και ανταλλακτικα.....
εδω εχει μερικες ωραιες φωτος http://www.toyotagtturbo.com/forums/...l-drive-mix-up

Για την ιστορια το εφτιαξα σημερα σε φιλο μου μηχανικο με κοστος κατω απο 100 ευρω κατα πολυ.....
ουτε ρουλεμαν, ουτε σπασμενο διαφορικο!!!!!!!! που μου ειπε η Toyota!
κανεις δεν εκανε τον κοπο να πει ρε παιδια ας ανοιξουμε το ρημαδι το καπακι στο πλαι να δουμε τι ειναι.....και αμα δεν ειναι απο εκει κατεβαζουμε σασμαν! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ!!!!!
τι ειχε γινει.....ειχε βγει η μιση ασφαλεια απο το μεγαλο γραναζι της 5ης και ενα εξαρτηματακι απο τα 3 που εχει εκει το λεγομενο βαρκακι οπως το λενε οι μηχανικοι εμεινε απεξω και χαραζε το καπακι του σασμαν!
ο φιλος μου το βρηκε γιατι ηταν ο μοναδικος που εκανε δοκιμη και με 5η! ουτε εγω το ειχα καταλαβει οτι το κανει και με 5η......
μπορουσα να το κανω μονος μου με εναν εξολκεα, αλλα αμα δεν ξερεις.....
επισης το κουφο της υποθεσης? εχει ακομα το σασμαν μου απο το 2EE που φορουσα στο 4EFTE νομιζα οτι ειχε σπασει! ΟΧΙ! δουλευουν ολες οι ταχυτητες! ειχε κολησει ο επιλογεας με τις ντιζες! εγω τοτε πηρα σασμαν και δισκοπλατορουλεμαν και τα αφησα εκει ενω ηταν κλειστο το μαγαζι, σημερα ανοιξαμε το καπακι και σε εκεινο και μετρησαμε γραναζια, τα ιδια εχει με του 4EFTE στην 5η!!!! οι αλλες ειναι ποιο κοντες σχεσεις.
εχει ομως ενα τζογο στα ημιαξονια που προερχεται απο το διαφορικο, οποτε αμα δω βαλβολες να χανονται τοτε θελει επισκευη ή αλλαγη, αλλα θα κανουμε παντρεματα με το αλλο μου σασμαν.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Screenshot_2015-11-12_18-13-18.jpg
Εμφανίσεις:  87
Μέγεθος:  32,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Screenshot_2015-11-12_18-12-18.jpg
Εμφανίσεις:  84
Μέγεθος:  29,8 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 17-11-15 στις 20:50.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-11-15, 21:54
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
sorry δεν με αφηνει με edit να βαλω τις φωτος.
για να ξερουμε για τι μιλαμε σηκωνω και τις φωτος.
Οπως βλεπετε στις παρακατω φωτος η ζημια ηταν αρκετα απλη και στην ουσια δεν εγινε τελικα ζημια, δλδ ΔΕΝ χρειαστηκαν υλικα εκτος μονο βαλβολινες που ηταν χαλια.
Αν δλδ τοσο ο εξουσιοδοτημενος ελεγε να ανοιξει καπακι απο το πλαι ή η Toyota τοτε δεν θα ηθελε κατεβασμα σασμαν οπως προτειναν οτι ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ και επισης δισκο-πλατο-ρουλεμαν χωρις να πατιναρει καν το αμαξι. Τα συμπερασματα δικα σας λοιπον......προσωπικα δεν ξαναπαω σε κανεναν σχετικο με Toyota (εξουσιοδοτημενο ή την ιδια για εργασια) παρα μονο για ανταλλακτικα που δεν υπαρχουν imitation.
Και ημουν τυχερος που κανεις δεν ειχε αμαξια αντικαταστασης αλλιως θα το ειχα κανει και θα πληρωνα τα μαλλιοκεφαλα μου για κατι τοσο απλο.
Στην μια φωτο θα δειτε μια ασφαλεια αυτη ειχε βγει η μιση απεξω, και ελευθερωσε το εξαρτηματακι που βλεπεται διπλα της και αυτο εγδερνε το καπακι.
Για να ξερετε οτι εχει σχεση με 5η και 6η για οσους εχουν ΔΕΝ ειναι αναγκη να κατεβει το σασμαν! γινεται απο το καπακι στο πλαι! ΑΝ ειναι εκει το προβλημα!
τα γραναζια θελουν εξολκεα τυπου αραχνης για να βγουνε.
Σχετικα με το σασμαν στην γνωσιακη βαση δεδομενων εχω προσθεσει 2 θεματα, το ενα ειναι για γενικη ανακατασκευη και το 2ο ειναι για αλλαγη των γραναζιων της 5ης.
http://www.corollaclub.com/forums/fo...play.php?f=230






Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 18-11-15 στις 16:25.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-11-21, 11:46
tsec1 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-07-2010
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 85
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
tsec1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλημέρα !!
Κάνει κάποιο θόρυβο το σασμάν .
Το σασμαν εχει 405κ χλμ
Οι ταχύτητες μπαίνουνε πολύ ωραία ,σε αλλαγή βαλβολινης βρέθηκαν κάποια κομματάκια σαν χάλκινα
και κάτι ασιμενιο σπιρωμα

Υπάρχει κίνδυνος να με αφήσει?

Πουλάει κάποιος σασμάν 4e fe 5 αρι σε καλή κατάσταση?
Ευχαριστώ!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsec1 : 25-11-21 στις 19:06.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-11-21, 18:19
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπερα, φωτος απο αυτα που βρεθηκαν εχεις? Για να κανει θορυβο ειναι θεμα σιγουρα. Το ποιο ευκολο ειναι οπως δειχνω να βγαλεις το καπακι απο το πλαι (πρωτα κατεβαζεις βαλβολες) αν ειναι νεες μπορεις να τις μαζεψεις να τις ξαναβαλεις φυσικα. Και ετσι θα τσεκαρεις την 5η. Εμενα αυτο που ειχε γινει αν και αφορουσε την 5η στην πραγματικοτητα, σε αυτην δεν ειχα θεμα αλλα με την οπισθεν, γιατι η κινηση που εκανε ο μοχλος απο πανω το διχαλο στα γραναζια εκαναν ποιο εξω αυτο το δακτυλιδι και το ʽπαπουτσακι ʽ εδγερνε το καπακι οπως στις φωτος αλλα ΜΟΝΟ με την οπιστεν σε καμια αλλη ταχυτητα δεν ειχα θεμα.
Ο θορυβος που λες με τι μοιαζει? σαν ρουλεμαν πχ? κατι να βρισκει καπου? να γδερνεται? επισης που νομιζεις οτι ακουγεται ?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-11-21, 20:44
tsec1 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-07-2010
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 85
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
tsec1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Στη 4η και 5η ακουγεται δυνατα απο 2000εως 3000 στροφες ,ακουγεται στη επιταχυνση και οταν αφηνω το γκαζι.
Οταν μετριαζω το γκαζι δεν υπαρχει θορυβος

σαν ρουλεμαν ακουγεται αλλα δεν ξερω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsec1 : 27-11-21 στις 13:52.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-11-21, 14:29
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsec1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στη 4η και 5η ακουγεται δυνατα απο 2000εως 3000 στροφες ,ακουγεται στη επιταχυνση και οταν αφηνω το γκαζι.
Οταν μετριαζω το γκαζι δεν υπαρχει θορυβος

σαν ρουλεμαν ακουγεται αλλα δεν ξερω
καλησπερα, και στις 2 ταχυτητες ακουγεται δλδ? σαν να χτυπανε μπιλακια ειναι?

η 5η ειναι εξω απο το κυριο σωμα του σασμαν και δεν θελει κατεβασμα, προτεινω ελεγχο σε αυτην αν λυθουν ολα τα εξαρτηματα τα ρουλεμαν που ειναι εξωτερικα (στο κελυφος) τα βλεπεις. Στο εξωτερικο εχω δει μαλιστα αλλαγη τους με ειδικους εξολκεις χωρις καν να το ανοιξουν!!!
τις βαλβολινες μπορεις να τις μαζεψεις να τις ξαναβαλεις αν ειναι νεες.
Τωρα αν ειναι της 4ης κατι θελει ανοιγμα δυστυχως. Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει. Αλλα και αλλο να παρεις που ξερεις οτι θα ειναι καλο οταν ειναι μεταχ?
Οι αλλαγες απο 3η σε 4η και 4η σε 5η και κατεβασματα αυτων κουμπωνουν αψογα?

Σου εβαλα μερικες φωτος, χαλκινο δεν εχω δει κατι, τα συχρονιζε ειναι ορειχαλκινα αν λες αυτο το χρωμα, εχει σαν σπειρωμα πανω αν δεις καλα την πρωτη φωτο, το συγκεκριμενο καποια δοντακια ειναι λιγακι αρπαγμενα αν δεις καλα. Μετα βλεπουμε τον εξολκεα που χρειαζεται για να βγαλουμε τα γραναζια απο πανω αυτα ειναι τη 5ης ειπαμε. Και τελος οταν λυθουν ολα ειναι ολα τα εξαρτηματα της 5ης ταχυτητας.
Ειναι πολυ πιθανως να εχεις φαει τα συχρονιζε αλλα κανονικα θα επρεπε να εχει θεμα να κουμπωσουν οι ταχυτητες οχι μονο εν κινηση.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20160926_160815.jpg
Εμφανίσεις:  41
Μέγεθος:  86,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20161008_131408.jpg
Εμφανίσεις:  41
Μέγεθος:  84,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20160926_160636.jpg
Εμφανίσεις:  40
Μέγεθος:  109,1 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 28-11-21 στις 14:38. Αιτία: Προσθηκη φωτογραφιων
Απάντηση με παράθεση
Α
  #18  
Παλιά 29-11-21, 00:25
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 265
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Α

Δε νομίζω να σε αφήσει άμεσα αν οδηγάς πολύ απαλά.
Εγω το 111 το 2011 με διαλυμένα ρουλεμάν το δούλευα κάνα 6μηνο πριν το φτιάξω, και το 2014 με σπασμένο δόντι στο διαφορικό το δούλευα κάνα μήνα...

Συμπληρωματικά, θα ήθελα να σου πω ότι αν δεν ανοιχτει το σασμάν κανείς δε μπορεί να ξέρει τι ακριβώς έχει.
Βέβαια με 400.000+ χλμ που αναγράφεις πονάει ολόκληρο, και πολύ σε έβγαλε....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη keichi : 29-11-21 στις 21:33.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 29-11-21, 10:28
tsec1 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-07-2010
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 85
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
tsec1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από keichi Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε νομίζω να σε αφήσει άμεσα α
Συμπληρωματικά, θα ήθελα να σου πω ότι αν δεν ανοιχτει το σασμάν κανείς δε μπορεί να ξέρει τι ακριβώς έχει.
Βέβαια με 400.000+ χλμ που αναγράφεις πονάει ολόκληρο, και πολύ σε έβγαλε....
Ευχαριστώ πολύ φίλος τώρα εκτός από τύχη υπάρχει κάποιο τρικ για αγορά μεταχειρισμένου
Απάντηση με παράθεση
Α
  #20  
Παλιά 29-11-21, 21:31
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 265
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Α

Το μεταχειρισμένο είναι μεταχειρισμένο σε αυτά δεν εμπιστεύομαστε ούτε το γκωλο μας...
Ίσως να ζηταγες απ' το μηχανικό σου να το αναλάβει??
Η' από κανέναν αδερφικο φίλο να αγοράσεις..
Ξέρω γω...

*Εγώ είχα αγοράσει σασμάν 4efe για του αδερφού μου το 101 πριν πολλά πολλα χρόνια, Ιαπωνίας παρακαλώ!!! από πολύ γνωστό μάντρα και δεν βγήκε και πολύ καλό. Συμπαθητικό αλλά όχι τέλειο...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΣΑΣΜΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ/1ΖΖ spiros1712 ΦΟΡΟΥΜ 14 26-11-16 06:46
προβλημα με σασμαν vagelis_gti_g6 TOYOTA COROLLA 111(G6) 9 09-12-14 16:08
Προβλημα στο σασμαν, πατιναρισμα η κατι αλλο; kostas_8 TOYOTA COROLLA 111(G6) 12 28-08-12 04:10
Προβλημα Σασμαν... th@nos ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 5 16-11-10 16:44
Προβλημα με σασμαν JL_e10 CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 40 02-02-08 17:07



Page generated in 0,19449711 seconds (84,55% PHP - 15,45% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:49.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)