Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums

TOUGHSPORT's 2004 ΤΟΥΟΤΑ 2ZZ ChargerRolla
Λοιπόν να σας παρουσιάσω το αυτοκινητάκι, μου που όπως οι περισσότεροι, απέκτησα με αίμα + ιδρώτα.

2004 β' f/l h/b 1600 cc 3ZZ με Japan πλαίσιο (proud for this)

τα περισσότερα χρόνια και μέχρι 100.000 χμ μαμά toyota και μόνο ένα ζαντικο της σειράς όχι τπτ ιδιαίτερο με 205/50/16

αλλά..........άμα έχεις το μικρόβιο της βελτίωσης και καμπόσες ανησυχίες δε μπορείς να μείνεις στα 110hp.
φίλτρο αέρα bmc
φτιάχνω μια χειροποίητη εξάτμιση,(από λάμδα και πίσω)
για λίγο καιρό ησύχασα. αλλά 1 κούκος δε φέρνει την άνοιξη lol

μετρά την τσέπη μου, λέω να το κομπρεσσαρω ,κάνω μια λίστα με ''καλούδια'' που θα χρειαζόμουν,και βλέπω ότι φεύγω πολύ πάνω από τα λεφτά μου,για μόλις 40-50 hp.


(IDEA) lol Μου'ρχεται η σκέψη, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤSPORT??? LOL LOL LOL
Μιλώ με τον μηχανικό του ρίχνω την ιδέα, και σχετικά άμεσα μου λέει: τόσο το τρίπατο, τόσο εργασία, και τόσο ηλεκτρολόγος.
και έτσι έγινε.....

για να μην κουράσω άλλο..
τελικό αποτέλεσμα.
φόρεσα μηχανικά μέρη από tsport (μοντέλο δεν ξέρω ακριβως.για τους γνώστες το κοντέρ είναι κόκκινο)
παντρεύτηκαν λίγο οι πλεξούδες και έγινε επιμήκυνση γτ τι τρίπατο ήταν από Αγγλία.
οπότε 192 μανισια αλογατάκια.

έχω και έναν apexi pfc και ένα supercharger greddy που περιμένω να έρθει ο καιρός να τα βαλω.

ανάρτηση D2 coilover.
ζάντες 16''
αυτά προς το παρον,καλα να είμαστε να φτιάχνουμε.



Ενημερωση 12/2015

Εξωτερικα: Καμια αισθητικη η ιδιατερη βελτιωση στο look του αυτοκινητου... Μενει ως εχει.. 3ΖΖ sport edition.
Μηχανικα:Πληρης μετατροπη σε 2ZZ tsport μοτερ σασμαν φρενα και ηλεκτρικα..
2,5' inch Cold air induction τοποθετημενη κοντα στο αριστερο προβολακι(λιγο ψηλα)Maf απο subaru STI Greddy S/C με standar τροχαλια 0.4-0.5 bar.ARP βιδες μπιελων.ΜWR γραναζι αντλιας λαδιου,ΜWR τροχαλιες Δυναμο και νερου.NGK ψυχρα μπουζι,TRD θερμοστατης 72C Γραναζια 6ης 1ΖΖ σινεμπλοκακια ντιζων κιβωτιου και πυργου Speedsource για αισθηση short shift, ροικη εξελιξη στο ''χταποδι'' αγωνιστικο καταλυτη και Φ66 μεχρι το τελικο ολα ελευθερα...
Photos

Author Σχόλιο Ημερομηνία
agapiou Αφού λες ότι είναι κόκκινο το κοντερ, είναι από pro f/l 12άρα. Να ρωτήσω: Ασημί η 12άρα, με μαύρες ζάντες, με σχέδιο σαν αστέρι? 22-11-11
TOUGHSPORT οχι ειναι 12άρα ποντικί χρωμα με μαμα ζαντες, για χειμωνα,και αστερατες καλοκαιρι 22-11-11
TmNemesis Ωραια,μπραβο σου...ολοι λιγο πολυ εχουμε το μικροβιο. 22-11-11
TmNemesis Το μοτερ σου ειναι απο pro f/l. 22-11-11
TOUGHSPORT ζηλευω το λευκο καντραν απο το μετα f/l.... τεσπα μια χαρα ειναι,εχω μερικα πραματα ακομα να προσθεσω,μολισ κανω update 23-11-11


Page generated in 0,18156505 seconds (30,87% PHP - 69,13% MySQL) with 16 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:45.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)