Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Αντιπροσωπείες
  #1  
Παλιά 17-10-04, 14:42
georgeTS Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 22-07-2004
Μηνύματα: 5
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
georgeTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αντιπροσωπείες

Ρε παιδιά όλα καλά και άγια με τις corollitses αλλά οι αντιπρόσωποι μας κλέβουν τελείως μου φαίνεται.Καλά πέραν του ότι προσπαθούν να πάρουν από παντού(π.χ. πας για 50λεπτά και χρεώνουν ώρα ολόκληρη εργατικά)ακούστε σκηνικό: Είχα πάει την Ε12 μου φανοποιείο (γιατί κάποιος μου την είχε χτυπήσει και την είχε κάνει με ελαφρά...οπότε την πλήρωσα εγώ τη ζημιά). Όταν την αγόρασα μου κάναν προσφορά 15% στην εργασία και 8% ανταλλακτικά για 5 έτη (την έχω 1 χρόνο και 3 μήνες περίπου). Μιλάω με το φανοποιό, κοστολογεί τη ζημιά(μόνο εργατικά ήταν),όλα καλά!Του λέω και για την έκπτωση..."κανένα πρόβλημα" μου λέει "αφού είστε πελάτης".
Την ετοιμάζουν πάω να την πάρω και τους λέω και για την έκπτωση πάλι.Δεν ήταν όμως ο φανοποιός αλλά αυτός που έχει το συνεργείο...και όταν του λέω για την έκπτωση μου λέει το εξής : ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!!!!Και ο λόγος????????Η έκπτωση δεν είναι για το φανοποιείο μόνο για τα μηχανικά λέει ο τύπος!!!!Του λέω : Γιατί, η φανοποίεια δεν είναι εργασία???Είναι μου λέει αλλά........
Καταλαβαίνετε μη σας τα πολυλογώ έγινε ένα μπάχαλο...Βέβαια δεν την αναγνωρίσανε παρά μόνο κάτι βλακείες(σόρρυ κιόλας αλλά και λίγος είναι ο χαρακτηρισμός)μου λέγανε... :x
Θα ήθελα τα σχόλιά σας κ τυχόν παρόμοιες περιπτώσεις...Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Κλέβουν Τελείως Μου Φαίνεται...
  #2  
Παλιά 17-10-04, 15:09
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 456
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Re: Μας Κλέβουν Τελείως Μου Φαίνεται...

Εγώ είμαι απογοητευμένος τελείως από την αντιπροσωπεία που πήγαινα και δεν πρόκειται να ξαναπατήσω εκεί εκτός συγκλονιστικού απροόπτου...
Ένα από τα πολλά που μου έχουν συμβεί είναι να φεύγω από αλλαγή σε τακάκια και να μην μου σφίγγουν τα μπουλώνια...
Γυρίζω μου του σφίγγουν αλλά η ζημιά είχε γίνει και δεν την είδα και όλας...
Επιστρέφω μετά από 1 -2 βδομάδες και του λέω την τελευταία φορά που δεν μου σφίξατε τα μπουλώνια, άρπαξαν τα μπουζώνια και είχαν ψιλοχαλάσει οι βόλτες.

Και άρχισε τα μα-μου τα μπουλώνια φταίνε και μετά από μεγάλη φασαρία τα πλήρωσα 40 ευρώ. Εκεί όμως που το ευχαριστήθηκα ήταν που πάμε μάζι δίπλα σε μαγαζί με ζαντοάστιχα κτλ και ο τύπος μου έδωσε τσάμπα 8 μπουλώνια ενώ ο Τoyotoμηχανικός μου ζήταγε ακόμα 40.. Εκεί πρέπει ακόμα και αυτός να αισθάνθηκε μέγας γύφτος
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Κλέβουν Τελείως Μου Φαίνεται...
  #3  
Παλιά 17-10-04, 19:03
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μας Κλέβουν Τελείως Μου Φαίνεται...

Δεν τους πολυνοιζει μερικους για τα χρηματα που δινεις. :x

Γιάυτι βρειτε μια αντιπροσωπεια (αν εχετε εγγυηση) με καποιον καλο μηχανικο...
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Κλέβουν Τελείως Μου Φαίνεται...
  #4  
Παλιά 18-10-04, 09:11
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μας Κλέβουν Τελείως Μου Φαίνεται...

Εμενα ο πατερας μου τους εριξε καντηλια και οποτε το παμε ερχονται μας χαιραταν ολοι ασε που μας μετρανε και το λαδι για να δουν αν καιει το μοτερ.το καλυτερο ειναι να πιασετε φιλιες με εναν τυπο που εχει ανεξαρτητο γκαραζ(δεν υπαρχει περιπτωση να μην σας προσεξει)και φυγετε αμεσως ή μολις τελειωσει η εγγυηση.Εναν φιλο μου με το που τελειωσε η εγγυηση του εκαναν διαφορα κολπα οπως τον αφησαν χωρις αμαξι 3 μερες(ειχε παει για δισκοπλατο και του αλλαξαν ολα εκτος απο αυτα και δεν του εδιναν και αμαξι αντικαταστασεις και σε μια "θιτσα"που πηγε για λαδια πηρε αμαξι αντικαταστασεις και πηγε για ψωνια και γυρισε μετα)εγω παντως το παω στην ΣΕΑΤ(ΓΙΑΝΝΕΝΑ)και
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-10-04, 11:30
Το avatar του χρήστη CorollaG6
CorollaG6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 24-03-2004
Περιοχή: Athina
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 435
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
CorollaG6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πάντως σχετικά με τα εργατικά και τις ώρες δεν ισχύουν τα λεπτά αλά ι ώρα με ώρες χρεώνουν όλοι,
πχ τεχνικη Η/Υ οπότε δεν υφίστανται τα 50 λεπτά και τα 30 λεπτά χρεώνουν ώρα
__________________
Στου κουφού την πόρτα... πίσω έχει η αχλάδα την ουρά !!!!!

Είναι πολλά τα λεφταααααα !!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Εξουδιοτημύνα Συνεργεία; Ευχαριστώ Δεν Θα Παρω!
  #6  
Παλιά 27-10-04, 19:52
agiaxgr Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 27-10-2004
Μηνύματα: 14
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
agiaxgr είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εξουδιοτημύνα Συνεργεία; Ευχαριστώ Δεν Θα Παρω!

Παίδες καλώς σας βρήκα! Είμαι και γω ένας corolla-maniac, μόνο που αναγκάζομαι να πρωτογράψω στο φόρουμ για κάτι αρνητικό.΄Εχω μια κορόλα 1.4, '02. Πήγα σήμερα για ετήσιο σερβις των 30k χμ. Για κακή μου τύχη πήγα σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα,και πιο συγκεκριμένα στην autoland. Όλα καλά και άγια μέχρι που του είπα του τύπου να κοιτάξει τα αμορτισέρ μήπως καποιο ειχε χασει λαδια. Μου απαντάει: "Αυτό κάνω, κοιτάω τις φούσκες των αμορτισέρ, άμα έχει χάσει φαίνεται."!!! Μένω λίγο μαλάκας, αλλά συνεχίζω: "Δε το βάζεις στο μηχάνημα του λέω να είμαστε σίγουροι τι παίζει;" Και πέρνω την απάντηση: "Τι μηχάνημα ρε φίλε, δεν έχουμε αμορτισερόμετρο!!!!!!" Περιτό να πω, ότι ούτε καν ασχολήθηκε να ελένξει χειρόφρενα,κλπ, όπως γράφει το βιβλιαράκι οτι πρέπει να κάνει. Αν εγώ όμως αλλάξω π.χ. τακάκια και μου χαλάσει...η εξάτμιση, θα μου πουν δε στο αλλάζουμε γιατί έβαλες άλλα τακάκια και το απαγορεύει η εγγύηση!! Τελικά μήπως τα εξουσιοδοτημένα της Toyota μας δουλεύουν;;; Λέω μήπως! Α, ξέρει κανεις κανα καλό συνεργείο κοντά στην ιωνία; Γιατι εγώ σ'αυτούς τους κομπογιανίτες δεν ξαναπάω!
Απάντηση με παράθεση
Re: Εξουδιοτημύνα Συνεργεία; Ευχαριστώ Δεν Θα Παρω!
  #7  
Παλιά 29-10-04, 08:40
george4agelu Offline:
 
Εγγραφή: 12-02-2004
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 298
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 276
george4agelu είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Εξουδιοτημύνα Συνεργεία; Ευχαριστώ Δεν Θα Παρω!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ. ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ 150000 ΧΛΜ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
__________________
don't drive faster than your angel can fly
Απάντηση με παράθεση
Αντιπροσωπεία ή Εξωτερικός Φανοποιός???????
  #8  
Παλιά 08-11-04, 13:43
Το avatar του χρήστη vagelisteo
vagelisteo Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 10-09-2004
Μοντέλο: Ε12
Περιοχή: Καπανδρίτι Αττικής
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 357
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 275
vagelisteo είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αντιπροσωπεία ή Εξωτερικός Φανοποιός???????

Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη όσων το εχουν κάνει και που.
έχω το 3d ε12.Επειδη έχω 1-2 γραντζουνιές σε φτερό πόρτα και το πισω φτερό(δηλαδη η μια πλευρα του αυτοκ.) μου ειπαν τιμη σε αντιπροσωπεια 400ευρο βαψιμο ολοκληρα τα κομματια.
Εαν το παω καπου εξω θα γινει εξισου καλη δουλεια οπως στην αντιπροσωπεια ή λαλακιες????????(επειδή ρωτησα και μου ειπαν οτι θα γίνει βάψιμο τοπικο-μπάλωμα και οχι ολοκληρα τα κομματια).
Θα εχει διαφορα μετα????
θα φαινεται το μπαλωμα?????
Ευχαριστωωωωωωω..........................
Απάντηση με παράθεση
Antιπροσωπειεσ
  #9  
Παλιά 07-12-04, 11:30
Το avatar του χρήστη ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΣ Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-03-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 73
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 253
ΘΕΟΔΩΡΟΣ είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Antιπροσωπειεσ

Ρε παιδια αμα σαs πω τι επαθα θα γελατε μεχρι αυριο.Απο τη πρωτη μερα που πηρα το αμαξι εκανε ενα περιεργο θορυβο οταν αφηνα αποτομα το τιμονι σε στροφη μονο,στην επαναφορα δηλαδη.Το πηγα λοιπον στην τοyοτα εκει που το αγορασα και μου ειπαν οτι ειναι η κολωνα τιμονιου και θα επρεπε να περιμενω ενα μηνα για να την φερουν.Tην εφεραν την αλλαξαν αλλα ο ηχοs παλι ο ιδιοs.Tουs το παω αλλα αυτοι και καλα δεν ακουγαν τιποτα και με διαβεβαιωσαν οτι το αυτοκινητο λειτουργουσε αψογα.Mετα απο εναμησι χρονο και αφου το οδηγησε και ο πατεραs μου το αυτοκινητο και παρατηρησε το ιδιο προβλημα με μενα πηγα σε μια καινουρια αντιπροσωπεια τηs τοyοτα στη χαλκιδα καθωs σπουδαζω εκει και πηγαινωερχομαι και μετα απο ΣΟΒΑΡΟ ελεγχο διαπιστωσαν οτι το προβλημα μου ηταν στην σπειρα του αεροσακου του τιμονιου που σημαινει αυτοματα οτι οι αλλοι οι αλμπανιδεs μου βαλαν χερι στη κολωνα τελειωs τζαμπα............................................ .πραγματικα εχω καταλαβει οτι οι περισσοτεροι στιs αντιπροσωπειεs ειναι τελειωs ασχετοι.Eγω ξερω περισσοτερα πραγματα για την ε-12 απο αυτουs :x :x :x
__________________
JACQUES VILLENEUVE FOR EVER
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-12-04, 11:57
Το avatar του χρήστη CorollaG6
CorollaG6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 24-03-2004
Περιοχή: Athina
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 435
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
CorollaG6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τι να πω ρε πεδία.
Εγώ πάω στον Γιαννιτσα στην Πειραιώς και δεν έχω κανένα πρόβλημα σε ότι μου έχει συμβεί.
Μετά από Κάιρο είπα να αλλάξω γιατί ήταν ακριβός και πήγα στον πασπαλιαρη στην καβάλας.
Πολλή καλλίτερος αν και μικρότερος και φαίνονται τα άτομα που δουλέβουν εκεί πιο κοντά στα Toyota πιο έμπυρη δηλαδή.
Κάντε μια δοκιμή εκεί.
__________________
Στου κουφού την πόρτα... πίσω έχει η αχλάδα την ουρά !!!!!

Είναι πολλά τα λεφταααααα !!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,16380596 seconds (82,15% PHP - 17,85% MySQL) with 40 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:42.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)