Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Διαρροή στον κομπρέσορα A/C
  #1  
Παλιά 27-11-16, 09:26
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Διαρροή στον κομπρέσορα A/C

Καλημέρα, πρόσφατα άλλαξα λάστιχα και όπως ήταν σηκωμένο το αμάξι εκτός απο τις διαρροές λαδιών απο τσιμουχα στροφαλου-αντλιας λαδιου ειδα αυτα στην εικονα που δεν νομιζω να ειναι λαδια.
Επειδη χανει απο αριστερα του μοτερ λαδια (θα το φτιαξω συντομα αυτο) πασαλειβονται πανω στο δυναμο, καθως και στον κομπρεσορα του A/C και σταζουν, αλλα φαινονται ποια ειναι λαδια.
Αυτα εδω ειναι πρασινα σαν παραφλου μοιαζει, αλλα δεν μου μυριζει οπως το φρεον που βρωμαει και εκει αριστερα πανω δεξια δλδ απο την τροχαλια εχει κατι σαν σφουγγαρακι και αμα το πιεσω εκει βγαζει ποιο πολλα!
ξερει κανεις κατι? εχει δει κατι παρομοιο?

στο google που εψαξα αλλα και στο Toyodyi δεν βρηκα ανοιχτο τον κομπρεσορα να δω τι εχει, πρεπει να υπαρχει καποια στεγανοποιηση αλλα δεν δειχνει στο προγραμμα της Toyota να εχει ανταλλακτικα!
προς το παρον παντως το A/C δουλευει και παγωνει μια χαρα!
Σκεφτηκα να παω σε πλυντηριο να το πλυνουν απο κατω αλλα δεν υπαρχουν ποδιες και θα ερθουν νερα πανω και φοβαμαι προβληματα με ηλεκτρικα κτλ οποτε δεν το κανω.
Εχω και εγω πιεστικο στο εξοχικο αλλα εχω καιρο να παω.

Eντωμεταξυ εχω πουλησει αυτον που ειχα απο το 4EFTE και τον μαμα της Ε11 γιατι δεν ταιριαζαν οι βασεις για το 4EFTE και εχω παρει αλλον.
Πρεπει να εχει καμια 150αρια ευρω μεταχειρισμενος παντα. Και πεδευτηκα πολυ να βρω την ηλεκτρικη συνδεσμολογια για να παιξει στην Ε11 σωστα!
εχω οδηγο στην γνωσιακη βαση δεδομενων.
Το θεμα λοιπον ειναι αν δεν δειχνει πουθενα σχετικα ανταλλακτικα, πως γινεται η διορθωση της στεγανοποιησης του???
συμφωνα με βιντεος που βρηκα εχει καποιο λαστιχο oring στο καπακι του πχ https://www.youtube.com/watch?v=w3aqgpKz5nI
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Diaroh AC compresor.jpg
Εμφανίσεις:  69
Μέγεθος:  85,7 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 27-11-16 στις 09:46.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-01-17, 08:33
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα! τελικα το επλυνα το αμαξι απο κατω σε βενζιναδικο και βγαζει πρασινο υγρο (προφανως φρεον) εκει δεξια απο την τροχαλια που ειναι κατι σαν σφουγγαρακι, φαινεται και στην φωτο.
Αρκει να δουλευει το μοτερ ασχετα αν δουλευει το A/C και παλι αρχιζει να βγαζει.
Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι?
δεν ειχαμε χρονο το Σαββατο να τον ανοιξουμε....
εχω φαει τον google και δεν εχω βρει πληροφοριες ή ανταλλακτικα για μεσα, εκτος τον συμπλεκτη του κομπρεσορα που δινει σαν ανταλλακτικο και η Toyota.
Mπρος το παρον ειναι μικρη διαρροη και δεν αποτελει προβλημα στην λειτουργια του A/C.
Και το βαζω και για γρηγορο ξεθαμπωμα των τζαμιων.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-01-17, 10:13
preatorian Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-10-2011
Μοντέλο: Corolla G6 1ZZ
Μηνύματα: 473
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 201
preatorian είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πράσινο υγρό?
Μήπως είναι παραφλου από τρόμπα νερού και σου δακρύζει εκεί?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-01-17, 10:39
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από preatorian Εμφάνιση μηνυμάτων
Πράσινο υγρό?
Μήπως είναι παραφλου από τρόμπα νερού και σου δακρύζει εκεί?
η αντλια νερου ειναι στο πισω μερος του κινητηρα ποιο πανω και ποιο μπροστα απο το δυναμο http://i180.photobucket.com/albums/x...T/hpim2652.jpg οπως σε ολα τα 4Ε δεν εχει καμια σχεση, ασε που την εχω αλλαξει και εχει μπει νεα αντλια και νεα φλατζοκολλα στο σημειο που ακουμπαει στο μοτερ.
Αυτο σκεφτηκα αρχικα και μετα σκεφτηκα οτι δεν εχει καμια σχεση εδω φαινεται και το A/C που ειναι τελειως μπροστα http://www.sunrisejapanese.com/media...kgyyqnw6_7.jpg
Το επλυνα το μοτερ απο κατω την Παρασκευη μεσημερι, το Σαββατο ολη μερα φτιαχναμε τα αλλα στο αριστερο πλαι, φλατζες εκκεντροφορου, στροφαλοφορου, αντλιας λαδιου κτλ και ιμαντες και τιποτα δεν εχει τρεξει απο εκει που ειναι η αντλια.
Το πρασινο υγρο στον κομπρεσορα του A/C ειναι το φρεον, εχει μαζι και λαδι για την συντηρηση του ιδιου και εχει αυτο το χρωμα, αυτο μου ειπε και ο μηχανικος, τα εχουμε ψαξει ολα και μου ειπε οτι το φρεον σε υγρη μορφη εχει αυτο το χρωμα επειδη ειναι μαζι και με λαδακι.
Λεγαμε μπας και τον ανοιξουμε, αλλα δεν εχουμε τιποτα ανταλλακτικα ουτε καν λαστιχα και δεν εχει ανοιξει αλλον οποτε δεν ξερουμε.
Δεν ειχαμε και χρονο να δοκιμασουμε, απογευμα εφυγα και θελω και ευθυγραμμιση τωρα (λυθηκε η γεφυρα για να κατεβει το καρτερ γιαυτο).

Απλα λεω μηπως το εχει παθει κανεις και ξερει πως ειναι μεσα ο κομπρεσορας και τι θελει.
Ειναι Denso αλλα δεν ξερω μοντελο, ειναι ο μαμα του 4EFTE παντως.

Βρηκα αυτες τις φωτο απο καποιον κομπρεσορα A/C βλεπω λαστιχα....
http://www.pelicanparts.com/techarti...build/pic7.JPG
http://www.pelicanparts.com/techarti...build/pic8.JPG

τωρα κατι κανουμε, απο porche λεει αλλα κατι ειναι και αυτο!!! http://www.pelicanparts.com/techarti...so_rebuild.htm
κατι αναλογο ψαχνω για τον δικο μου! αλλα δεν βρισκω τιποτα! ηθελα να ξερω τι χρειαζεται να τα βρω πριν τον λυσω.

ΕΡΩΤΗΣΗ : Aν βγαλω τον κομπρεσορα για να τον λυσω, πως μπορω να κυκλοφορω το αμαξι που η ιδια τροχαλια - ιμαντας πιανει μαζι και την αντλια του υδραυλικου? να βαλω ποιο μικρο ιμαντα? ετσι κι αλλιως η αντλια του υδραυλικου εχει τον ρεγουλαδορο.
Ισως να μπορει και να τον μαζεψει τον ιμαντα, γιατι εχω φτιαξει πατεντα ρεγουλαδορο και την σηκωνω ποιο ψηλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 16-01-17 στις 10:52.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-01-17, 10:22
preatorian Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-10-2011
Μοντέλο: Corolla G6 1ZZ
Μηνύματα: 473
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 201
preatorian είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Νικηφορε το τουρμπινελαιο που βάζουν είναι διάφανο.τουλαχιστον σε 2 που είχα πάει παλιά.
Από εκεί και πέρα στα μαρκουτσια που πάνε στον κομπρεσορα μπαίνουν εφαρμοστά και κρατιούνται με 1 βίδα.Αν βγάλεις τα μαρκουτσια αλλάζεις τα ορινγκ στεγανοποίησης για αρχή και βλεπεις.Να πας κάπου να σου αδειάσουν το κύκλωμα αλλά και πάλι τα αφαιρεις με προσοχή μην σου σκάσει το φρεον που έχει παραμείνει μέσα στα μούτρα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-01-17, 21:44
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
ο μηχανικος και φιλος που παω και βαζει και φρεον δλδ μηχανημα λεει οτι ειναι πρασινο. Και εγω ετσι ξερω γιατι στο starlet μου ειχε κοπει η σωληνα αλουμινιου και ειχε βγαλει πρασινα υγρα, μονο που βρωμαγε. Ενω εδω δεν βλεπω να μυριζει. Παντως ειναι λαδερο το υγρο και βγαινει απο ενα συγκεκριμενο σημειο του κομπρεσορα.
Το Σαββατο λυσαμε ολα τα πραγματα στο πλαι του μοτερ για αλλαγες φλαντζων στροφαλου, αντλιας λαδιου κτλ και δεν εχω πουθενα διαρροη κατι αλλο.
Οτι ειναι, ειναι απο τον κομπρεσορα. Εχει ενα σημειο με κατι μαλακο σαν σφουγγαρακι και βγαινει απο εκει!
Εβαλα 2 φωτος μια με crop και η αλλη με τον μαυρο κυκλο.
Εδω δεν ηταν πλυμμενος ο κομπρσορας, τα λαδια οτι εχει ειναι απο την διαρροη φλαντζας στροφαλου και αντλιας λαδιου και τα εφτυνε και πανω του.
Οπως τωρα που το επλυνα παλι βγαζει πρασινο υγρο απο το ιδιο σημειο!!!!
το περιεργο ειναι οτι δουλευει κανονικα δλδ εχω μια χαρα ψυξη και το σκεφτομαι να τον κατεβαζω....
εννοειτε οτι αμα το κανω αυτο θα αλλαξω τα oring στις συνδεσεις με τα σωληνακια.

https://www.youtube.com/watch?v=GjBi0dHyv3Q&t=454s
και εδω εχει πρασινα υγρα....ακριβως ιδια με το δικο μου.
επισης εχω διαβασει οτι βαζουν και χρωμα μεσα. Δεν ξερω αν φταιει αυτο.
Εχει παντως φλαντζες κτλ το θεμα ειναι ΠΟΥ τις βρισκουμε γιατι η Toyota δεν δειχνει ανταλλακτικα!!!!
εκτος τον συμπλεκτη του κομπρεσορα βεβαια.

http://www.toyodiy.com/parts/p_J_199...QY_8719.4.html

τελικα κοιταξα καλα και δεν ειναι απο το σωληνακι ειναι ποιο δεξια δεν πεφτει σε αυτο το σημειο, η διαρροη πρεπει να ειναι εσωτερικη.
Μαλλον καποια φλατζα στο καπακι του κομπρεσορα, το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει πουθενα σαν ανταλλακτικο!
αμα το ανοιξουμε κανει να μπει φλατζοκολλα αραγε?
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Diaroh AC compresor.jpg
Εμφανίσεις:  72
Μέγεθος:  160,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ladia compressor ac.jpg
Εμφανίσεις:  73
Μέγεθος:  142,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  121140_8719_0004.jpg
Εμφανίσεις:  71
Μέγεθος:  43,8 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 20-01-17 στις 05:37.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-05-17, 09:46
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα! επανερχομαι στο θεμα επειδη εχω μερικα νεοτερα.
Καταρχην τις ποιο πριν μερες που ειχε ζεστες και το εβαζα συνεχεια μετα την δουλεια προς το σπιτι, ειδα οτι εχει πεσει η δυναμη του A/C δλδ δεν παγωνει οπως παγωνε.
Η διαρροη εχει γινει χειροτερη αλλα ακομα ψυχει οσο μπορει.
Να παω να βαζω φρεον και να το χανει δε νομιζω οτι εχει καποιο νοημα.
Επισης στο τζαμακι που εχει μπροστα στο φιλτρο βλεπω φυσαλιδες στο φρεον που περναει που σημαινει οτι απο καπου παιρνει αερα το κυκλωμα αρα διαρροη.

Εδω στο μαγαζι αυτο βρηκα οτι εχει κιτ επισκευης δλδ φλαντζες κτλ.
http://acrtoolsnet.com/index.php?rou...=71_564&page=4
δειτε και στις επομενες σελιδες, ειναι ο Σολδατος στα Κ.Πατησια.
Μπορει να επισκευαζει και κομπρεσορα A/C ισως.

Ξερει κανεις καποιον να επισκευαζει? εννοειτε οτι θα του τον παω στο χερι.

και το ποιο σημαντικα απο ολα, γινεται να λειπει απο πανω ο κομπρεσορας A/C και να δουλευω κανονικα το αμαξι? τι κανω με τον ιμαντα που θα λειπει ο κομπρεσορας και ειναι πολυ μακρυς? δεν ξερω αν μπορω να τον μαζεψω τοσο, γιατι εχω χειροποιητο ρεγουλαδορο στην αντλια υδραυλικου μιας και εχω απο 4E-FE στο 4EFTE και δεν εμπαινε ο δικο της σε αυτο το μοτερ.
Οποτε εχω περιθωρια να μαζεψω τον ιμαντα αλλα δεν ξερω αν ειναι αρκετα.

Το περισσοτερο με νοιαζει να μην μεινω χωρις αμαξι γιατι ειναι 100% αδυνατον...

Βρηκα αυτο το βιντεο που ειναι παρα πολυ αναλυτικο, ετσι ακριβως ειναι οι Denso μεσα αν και δεν ειναι το ιδιο μοντελο με το δικο μου οπως βλεπω εξωτερικα αλλα μοιαζει αρκετα : https://www.youtube.com/watch?v=-SbR_2fKrF0

http://jenniskens.livedsl.nl/Technic...Compressor.JPG
http://img1.cdn.tradew.com/Y201505M1...+rings+kit.jpg

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 27-07-20 στις 18:51.
Απάντηση με παράθεση
Α
  #8  
Παλιά 27-07-20, 13:58
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 265
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Α

Καλησπερα,
Corolla του 2000 με ψυκτικο R134a εχει αριστη ψυξη το ac του αλλα στο γυαλακι βλεπω μονιμες φυσαλιδες οταν δουλευει.
Χρειαζεται "φρεο"?
Τελευταια συντηρηση ειχε γινει το 2010 αλλα η αποδοση εξακολουθει να ειναι παραπανω απο αψογη.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-07-20, 18:49
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από keichi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα,
Corolla του 2000 με ψυκτικο R134a εχει αριστη ψυξη το ac του αλλα στο γυαλακι βλεπω μονιμες φυσαλιδες οταν δουλευει.
Χρειαζεται "φρεο"?
Τελευταια συντηρηση ειχε γινει το 2010 αλλα η αποδοση εξακολουθει να ειναι παραπανω απο αψογη.
καλησπερα, φωτο εχουμε?
το δικο μου με διαρροη στον αξονα του κομπρεσορα και φετος δεν εβαλα και μια χαρα ψυχει...
απο 2010? παρα πολλα χρονια σιγουρα θελει! εγω ειχα βαλει Ιουλιο 2019 αλλα εχω μονιμη διαρροη.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20200718_093104.jpg
Εμφανίσεις:  65
Μέγεθος:  62,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-08-23, 22:09
Το avatar του χρήστη ominus
ominus Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 12-06-2023
Μηνύματα: 168
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 28
ominus είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα, φωτο εχουμε?
το δικο μου με διαρροη στον αξονα του κομπρεσορα και φετος δεν εβαλα και μια χαρα ψυχει...
απο 2010? παρα πολλα χρονια σιγουρα θελει! εγω ειχα βαλει Ιουλιο 2019 αλλα εχω μονιμη διαρροη.

Καλησπέρα.

Φίλε μου μια ερώτηση μπας και βγάλω καμία άκρη?

Το φρέον στο A/C που βλεπω ότι έχεις βάλει στην φωτογραφία, είναι πράσινο, τι φρέον ακριβώς είναι?

Γιατί στο δικό μου δεν βλέπω ότι είναι πράσινο?
Και όταν βάζω το κλιματιστικό εκεί στο ματάκι δεν φαίνεται να γίνεται πράσινο?

Το μόνο που βλέπω ότι περνάει εκεί στο ματάκι είναι κάποιο υγρό αλλά δεν ξέρω τι υγρό είναι? Είναι λές και έχεις βάλει νερό μέσα στο κύκλωμα.

Μου βγάζει κρύο αέρα όταν βάζω το A/C αλλά ώρες ώρες όχι πολύ δυνατό?

Πάει κάπου το μυαλό σου τι μπορεί να φταίει?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Διαρροή στην αντλία υδραυλικού NikiforosGT TOYOTA COROLLA 111(G6) 11 25-06-16 11:57
Διαρροή λαδιού σε Corolla E11 Altair lusso ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 15 06-02-15 16:38
Το φιδι στον κορφο μας. endurasKE-30 OFF TOPIC 9 13-02-10 02:21
Διαρροή λαδιού (4AGE) apsogos SUPPORT 7 05-10-09 11:57
Παραξενα στον δρομο toyota mania ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 19-10-08 18:48



Page generated in 0,19722104 seconds (85,11% PHP - 14,89% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:04.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)