Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
μυρωδια ασχημη στη καμπινα
  #1  
Παλιά 25-02-12, 19:33
alan Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 153
alan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
μυρωδια ασχημη στη καμπινα

Παιδιά καλησπέρα έχω το auris περίπου δυο μήνες και κατι, Το πρώτο μήνα το αυτοκίνητο μύριζε ωραία δηλαδή καινούργιο, Μετά άρχισε να μυρίζει άσχημα
Ανοίγω τη πόρτα και με παίρνει η μπόχα μάλλον απο το ντουλαπάκι,
Το air/contition το εχω βάλει μια δυο φορές απο 5 λεπτά για δοκιμή,
Στο μήνα πάνω είχα πάει αντιπροσωπεία μου αλλάξαν δαγκάνα καμιά ωρίτσα,
Και λέω εγώ μήπως μου άλλαξαν το φίλτρο καμπίνας να πηραν το καινούργιο και να βάλαν άλλο μάπα;;. Περιμένω τίς απαντήσεις σας.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-02-12, 19:58
Το avatar του χρήστη GiWrGoS@XXX
GiWrGoS@XXX Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μοντέλο: E11 1.4 vvti g6
Περιοχή: athina
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 686
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 295
GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alan Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά καλησπέρα έχω το auris περίπου δυο μήνες και κατι, Το πρώτο μήνα το αυτοκίνητο μύριζε ωραία δηλαδή καινούργιο, Μετά άρχισε να μυρίζει άσχημα
Ανοίγω τη πόρτα και με παίρνει η μπόχα μάλλον απο το ντουλαπάκι,
Το air/contition το εχω βάλει μια δυο φορές απο 5 λεπτά για δοκιμή,
Στο μήνα πάνω είχα πάει αντιπροσωπεία μου αλλάξαν δαγκάνα καμιά ωρίτσα,
Και λέω εγώ μήπως μου άλλαξαν το φίλτρο καμπίνας να πηραν το καινούργιο και να βάλαν άλλο μάπα;;. Περιμένω τίς απαντήσεις σας.
αυτο που θα σου πω ειναι λιγο κουφο ... αλλα που ξερεις καμια φορα..,πριν δυο βδομαδες ο πατερας μου πηγε να βαλει μπροστα το avensis και μετα απο μερικα δευτερολεπτα ακουει ενα -γκαπ- στο χωρο της μηχανης ..ανοιγει καπω και βλεπει ποντικοκουραδα πανω στο καλυμα της μηχανης...καποιος ποντικος την ειχε αραξει μεσα στην ζεστα και φοβηθηκε μολις πηρε μπρος το αμαξι κι εφυγε ...Το θεμα ειναι οτι επεσε πανω στις τροχαλιες και εγινε κομματια αλλα δεν το ειδε ο πατερας μου... ,περνει το αμαξι και φευγει... ανοιγει το καλοριφερ......ΨΟΦΙΛΑ!!!!!!!!!!!! ΒΡΩΩΩΩΜΑ!!! ....Τοτε πηρε χαμπαρι τι εγινε κι αφου αφαιρεσε το πτωμα .. πηγε κι επλυνε την μηχανη ,εβαλε και καινουργιο αρωματικο στο αμαξι κι ολα καλα....

Απο κει και περα βρωμα μπορει να χεις απο πολυυυυ μαπα φιλτρο καμπινας... απο διαρροη βνζινης..... φαγωμενο συμπλεκτη... ή ελλατωματικο καταλυτη... εκτος αν καποιο καλωδιο ακουμπαει πανω στη μηχανη και καποια μονωση καιγεται... αλλες αιτιες δε μπορω να σκεφτω...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-02-12, 21:35
alan Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 153
alan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
έχω κοιτάξει το χώρο του κινητήρα δεν υπάρχει κάτι το ύποπτο, καλώδιο, βενζίνη, καταλύτης, η συμπλέκτης, Το ποιό πιθανό να μυρίζει απο το φίλτρο καμπίνας, η κάποιο πλαστικό.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-02-12, 23:06
Το avatar του χρήστη νικος82
νικος82 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-07-2011
Περιοχή: ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 96
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 166
νικος82 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ο φιλος tsport192 ειχε κανει εναν πολυ καλο οδηγο αλλαγης και συντηρησης.Θα επρεπε να δοκιμασεις να κανεις μια απολυμανση μαζι με μια αλλαγη φιλτρου καμπινας.Κυκλοφορουν απολυμαντικα σπρει καμπινας στο εμποριο.Αυτο που ειχε προτεινει o tsport192 το οποιο το δοκιμασα και εμεινα ευχαριστημενος ειναι της Valeo πρασινο ασπρο κουτι clim pur απολυμαντικο γυρω στα 10-12 ευρω.Ομως μην σε δωσουν αποσμητικο.επισης μαζι με αυτο παει πακετο η αλλαγη του φιλτρου για σπεσιαλ αποτελεσμα.Ενα ενεργου ανθρακα θα ηταν οτι καλυτερο.Κανει γυρω στα 40 ευρω γνησιο αλλιως ενα απλο γυρω στα 18 ευρω γνησιο ισως δεν θυμαμαι καλα.Το σπρει το βαζεις να ριχνει στη γριλια του φιλτρου μεσα με ανοιχτο ερ κοντισιον,φουλ κρυο αερα,ανακυκλωση,ανοιχτα παραθυρα,συχνες αλλαγες της ροης αερας ποδια-παρμπριζ κτλπ ωστε να παει παντου ο αερας και το αφηνεις να τελειωσει.Μετα περιμενεις ακομα 15-20 λεπτα να καθαρισει τελειως η ατμοσφαιρα και εισαι ετοιμος...Δοκιμασε το.Ειναι καλο και για την υγεια μια απολυμανση.Ελπιζω να δεις διαφορα μεγαλη!!!
__________________
Never aggressive,Never depressive,Groovy or Massive just Progressive!!!
COROLLA 1.4 VVT-I 2006
PRIVILEGE
http://istorikomithistorima.blogspot.com/



MY COROLLA
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-02-12, 14:23
panosg28 Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 10
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
panosg28 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alan Εμφάνιση μηνυμάτων
έχω κοιτάξει το χώρο του κινητήρα δεν υπάρχει κάτι το ύποπτο, καλώδιο, βενζίνη, καταλύτης, η συμπλέκτης, Το ποιό πιθανό να μυρίζει απο το φίλτρο καμπίνας, η κάποιο πλαστικό.
ανοιξε το κατω ντουλαπακι του συνοδηγου.με θαρρος και δυναμη πιας΄το απο κατω και κανε μια αποτομη προς τα επανω να ξεκουμπωσει μετα κανε το λιγο κατω και βγαλε το. μεσα θα δεις ενα ορθογωνιο πορτακι ξεκουμπωσε το και τραβα το φ.καμπινας να δεις αν εχει ακαθαρσιες ποντικου η τον ποντικο τον ιδιο!!!!!!! κοιταξε μηπως το εχει φαει γιατι τοτε μπορει να εχει περασει και μεσα!!!!! να ξερεις παντος την ανακυκλωση αερα παντα να την εχεις κλειστη
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-02-12, 17:16
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
ετσι εψαχνα και εγω μια φορα και εφαγα τον τοπο! και τελικα ειχα πατησει σκ@#$ σκυλου και ειχαν κολλησει στα πενταλια! πωπω λεμε βρωμαααααααααααΑ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-02-12, 19:49
alan Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 153
alan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σήμερα έβγαλα το φίλτρο καμπίνας, απλό φίλτρο χάρτινο είναι,
Ασπρο είναι φαίνεται καθαρό δεν έχει βρωμιές, Βάζω πολλές φορές τον αέρα ανακύκλωσης,μπορεί να μυρίζει απ αυτό όπως λέει ο panosg28.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-02-12, 20:30
Thanasis_corolla Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 29-04-2009
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Thanasis_corolla είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ας ριξω και εγω μια ιδεα Σε αυτοκινητο γνωστου μου λογω κακης στεγανοποιησης εμπαζε νερα το πορτμπαγκαζ με αποτελεσμα με τις βροχες των προηγουμενων εβδομαδων να γεμισει ο χωρος της ρεζερβας, το πορτμπαγκαζ και το νερο να εισχωρησει στο χωρο της καμπινας. Και μετα απο καποιες μερες αρχιζε να μυριζει η καμπινα απο τα στασιμα νερα. Αν και κανουριο το τουτου σου ριξε μια ματια!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-02-12, 21:13
alan Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 153
alan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
θα κοιταξω και το πορτμπαγκαζ, ολα ειναι πιθανά.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-02-12, 23:02
Το avatar του χρήστη νικος82
νικος82 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-07-2011
Περιοχή: ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 96
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 166
νικος82 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
μην ανοιξεις το ντουλαπακι οπως λενε τραβώντας το.εχει στο πλαι βιδακι.το βγαζεις και εισαι ετοιμος.αν δεν εχεις αλλαξει το φιλτρο ποτε αλλαξε το.κανει καλο για την υγεια σου προπαντος μιας και ολος ο αερας και το χειμωνα περναει απο εκει και το καλοκαιρι με το ερ κοντισιον περναει.ειναι σχετικα φθηνο.αν δεν υπαρχουν ουτε εκεινα τα λιγα που σου εγραψα πιο πανω πανε με το παλιο σε ενα μαγαζι με ανταλλακτικα αυτοκινητων και ισως βρεις και ιμιτασιον.
__________________
Never aggressive,Never depressive,Groovy or Massive just Progressive!!!
COROLLA 1.4 VVT-I 2006
PRIVILEGE
http://istorikomithistorima.blogspot.com/



MY COROLLA
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ασχημη μυρωδια christos86 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 32 22-09-10 20:04
ΕΝΤΟΝΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΔΙΣΚΟ ΣΕ COROLLA E12 SEDAN john ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 8 07-02-04 17:35



Page generated in 0,17056489 seconds (82,19% PHP - 17,81% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:40.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)