Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
LCD τηλεόραση και σύνδεση USB stick
  #1  
Παλιά 27-09-09, 20:09
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.111
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
LCD τηλεόραση και σύνδεση USB stick

Έχω μία τηλεόραση SONY BRAVIA 32'' εδώ και 3 (μπορεί και παραπάνω) χρόνια, συγκεκριμένα το μοντέλο KLV-S32A10E η οποία δυστυχώς δεν έχει θύρα για USB. Οι θύρες που έχει είναι μία HDMI In με δύο υποδοχές L/G/S/I και R/D/D/D, δύο Scart, μία σειρα υποδοχών για σύνδεση componet που έχω συνδέσει το Home Cinema, μία S-video και κάποιες άλλες για PC και Hi-Fi. Μπορώ (και πως) να συνδέσω σε κάποια από αυτές τις θύρες usb stick για να βλέπω ταινίες που έχω αποθηκεύσει; Μου είπαν για ένα tv media player το οποίο συνδέεται στην HDMI θύρα και μπορώ εκεί να συνδέσω το στικάκι και να δω τις ταινίες... Γνωρίζει κάποιος περισσότερα για αυτό το media player γιατί έχω μείνει λίγο πίσω στην συγκεκριμένη τεχνολογία;
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-09-09, 20:20
Το avatar του χρήστη electro
electro Offline:
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μοντέλο: Corolla E12 SOL, 2003
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.906
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 400
electro θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Εχω να σου προτεινω , κατι καλο και φτηνο : http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=572

Συνδεεις μεσω Usb οτι αποθηκευτικο μεσω εχεις ( σκληρο δισκο , usb stick ) και αναπαραγει οτι εχεις μεσα!
Ένα αρνητικο εχει , αλλα με αυτα τα λεφτα μην τα θελουμε ολα δικα μας.... Λοιπον το αρνητικο ειναι πως εαν εχεις αρχεια βιντεο που ειναι DTS ο ήχος , τότε χρειαζεσαι αποκωδικοποιτή ηχου για να τα παιξει. Αφου έχεις Home Cinema , τοτε πολυ πιθανο να εχει αυτο επανω , οποτε καθαρισες!
__________________
Πουλάω Την Corolla Μου ....

http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=20389




Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-09-09, 20:25
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.111
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Για αυτό μου είπαν και εμένα. Το Home Cinema που έχω έχει dts, οπότε λογικά δεν θα έχω πρόβλημα με τον ήχο. Γύρω στα 85 ευρώ κοστίζει στο e-shop που το είχα κοιτάξει πριν λίγες ημέρες... Thanks Ανδρέα...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-09-09, 20:36
Το avatar του χρήστη electro
electro Offline:
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μοντέλο: Corolla E12 SOL, 2003
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.906
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 400
electro θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Να το παρεις θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος! Εγω δεν το εχω παρει βεβαια , αλλα ολοι οι φιλοι μου που δεν ηθελαν να δωσουν λεφτα , το πηραν. Βεβαια το καλυτερο (για εμενα) που κυκλοφορει αυτη την στιγμη , ειναι αυτο :

http://www.popcornhour.com/onlinestore/
__________________
Πουλάω Την Corolla Μου ....

http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=20389




Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-09-09, 22:09
Το avatar του χρήστη Stetas
Stetas Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μοντέλο: Corolla E111L HB G6
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.733
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 396
Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ανδρέα και να είχε η Tv θύρα usb δεν είναι απόλυτο οτι θα έπαιζε ταινίες τις μορφής .avi στο λέω γιατί η δικιά μου πού έχει δεν τις παίζει και είναι η philips 37'' ambilight full HD. Μοντέλο δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά καινούργια είναι πέρυσι την πήρα. Είναι κάποιες που παίζουν τα avi αρχεία και κάποιες που δεν αναγνωρίζουν τους υπότιτλους σαν ξεχωριστό αρχείο .srt! To έχω ψάξει πολύ το θέμα, εγώ βλέπω τις ταινίες απο το Home Cinema που δέχεται φλασάκι και παιζει τα πάντα συνδεμένο με HDMI στην ΤV. Και αυτό της philips, άρα μία λύση να αλλάξεις HOme Cinema, άλλη λύση να πάρεις ενα φθηνό DVD player που να παίρνει και φλασάκι και να δώσεις την εικόνα στην ΤV και τον ήχο στο Home cinema που ήδη έχεις άλλη λύση το Media player που σου πρότειναν τα παιδιά.
Να σημειωθεί οτι ολα πλην του media player που δεν γνωρίζω, δέχονται μόνο διαμόρφωση fat32 (οπως είναι τα φλασάκια) και οχι NTFS δλδ δεν μπορεις να συνδέσεις εναν εξωτ. σκληρό δισκο ας πούμε γιατί απλά δεν τον αναγνωρίζει.
__________________
Stelios's E111L HB G6

Corollaclub
Πάτρα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-09-09, 07:28
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.111
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Η πιο εύκολη και συμφέρουσα λύση είναι το media player της Western Digital, οπότε μάλλον εκεί θα καταλήξω. Σήμερα το βράδυ ένας φίλος θα μου φέρει ένα από έναν γνωστό του να το δοκιμάσω στην δική μου TV και εάν είναι όλα ok, τότε θα το "χτυπήσω"...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-09-09, 09:52
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.500
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
πριν το αγορασεις ρωτα αν ειναι με το firmware που παιζει ελληνικα srt .σιγουρα τα μακεδονιακα περιφεριακα ειναι με αναβαθμιζμενο ετοιμο firmware και παιζει ολες τις mkv ταινιες.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-09-09, 10:17
Το avatar του χρήστη TOLIS EE80
TOLIS EE80 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-04-2005
Μοντέλο: COROLLA EE80
Περιοχή: Κόρινθος
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 2.004
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 437
TOLIS EE80 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stetas Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σημειωθεί οτι ολα πλην του media player που δεν γνωρίζω, δέχονται μόνο διαμόρφωση fat32 (οπως είναι τα φλασάκια) και οχι NTFS δλδ δεν μπορεις να συνδέσεις εναν εξωτ. σκληρό δισκο ας πούμε γιατί απλά δεν τον αναγνωρίζει.
Εναν Verbatim εξωτ. δισκο 500 GB που εχω ειναι FAT32.

Ανδρεα, εξαρταται η επιλογη ενος media player για ποιο πραγμα τoν θελεις και ποσο απαιτητικος εισαι στη χρηση του.
- Σχετικα με τον WD TV εδω
http://www.avclub.gr/forum/showthrea...estern+digital
Τυχαια πηγα στην 101 σελ οπου εχει αναφορα για καποιον firmware.
- Ενας φιλος εχει τον izak, το οποιο εχει εσωτ. δισκο και παιζει αρκετα Α/V φορμα αρχειων. Στην διαχείριση των υποτιτλων ειναι κορυφη αφου μπορει καποιος να αλλάξει τις διαστασεις και την θεση αυτών. Το προβλημα ειναι οτι μερικες φορες κατά την αναπαραγωγη κανει σπασιματα (δεν αναγνωριζει codecs) και κολλαει.
http://www.shop21.gr/product/product...072&pfid=21196
- Επισης ενας φιλος εχει τον Emtec Q800 (εγω εχω τον S800, η διαφορα τους ειναι κυριως στον σκληρο 500GB και 1ΤΒ αντιστοιχα). Αυτο δεν ειναι ενα μονο media player αλλά και TV recording (digital & analog) και αναπαραγει χωρις προβληματα/κολληματα/σπασιματα ολα τα αρχεια εκτος απο wmv και mkv. Στοιχιζουν 200 και 300 ευρω αντιστοιχα. Τα υπολοιπα χαρακτηριστικα θα τα βρεις στο site.
http://www.emtec-international.com/e...UES%20DURS
Αρνητικα που εχω εντοπίσει ειναι οτι δεν εχει επιλογη αυξομειωσης μεγεθους των υποτιτλων και αλλάγη θεσης αυτων (αν και το τελευταιο μεχρι στιγμης δεν μου εχει χρειαστει). Επισης, δεν παιζει mkv αρχεια οπου ειναι το ανερχομενο στανταρ φορμα (δυστυχως οταν το αγορασα δεν με ειχε απασχολησει το θεμα). Αποτι εχω διαβασει σε καποια φορουμ η συσκευη εχει προβλημα στην εγγραφη ψηφιακων καναλιων (γραφει καποια μονο λεπτα) και κατα την εγγραφη αναλογικων καναλιων δεν μπορεις να αλλαξεις καναλι γιατι θα κολλησει και θα πρεπει να κανεις φορματ χανοντας ετσι ολα τα δεδομενα του δισκου (εμπειρια του φιλου μου).
- Τελος, επειδη το εχω ψαξει καπως το θεμα ακομα και στους mini pc οπως ACER ASPIRE και ASUS EEE BOX (τα οποια και αυτα δυσκολευονται να αναπαραγουν καποια φορμα)(περισσοτερα εδω http://www.e-shop.gr/search_per.phtm...C9%D3%D4%C5%D3) στην τιμη αυτων μπορει καποιος να φτιαξει εναν HTPC και να εχει Ιντερνετ, παιχνιδι, A/V και οτι αλλο μπορει να κανει ενα pc.
__________________
Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**

CorollaClub-Greece AE82 Owners Club twincam.org
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-09-09, 10:47
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.111
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Έτσι και αλλιώς όπως ανέφερα και παραπάνω, θα το δοκιμάσω το Western Digital στην πράξη σήμερα στο βράδυ. Αλλά, μου είπε ο φίλος μου ότι παίζει και mkv αρχεία. Δεν ξέρω βέβαια η δική μου τηλεόραση πως ακριβώς θα κάνει την αναπαραγωγή αφού δεν είναι 1080p, αλλά η ανάλυσή της φτάνει έως 1080i (μη με ρωτησετε τη διαφορά, δεν την ξέρω). Από ότι μου είπαν μπορώ να αλλάξω την ανάλυση της ταινίας με το τηλεχειριστήριο του μηχανήματος από το μενού του και να παίξει. Θα δούμε το βράδυ...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-09-09, 20:14
Το avatar του χρήστη Stetas
Stetas Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μοντέλο: Corolla E111L HB G6
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.733
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 396
Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TOLIS EE80 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εναν Verbatim εξωτ. δισκο 500 GB που εχω ειναι FAT32.
Ναι βρε τον οποιονδήποτε δίσκο μπορείς να τον φορμάρεις σε διαμόρφωση fat32 και όχι Ntfs αλλά υπάρχει ένα και μείζον μειονέκτημα στη διαμόρφωση fat32. Δοκίμασε να αντιγράψεις σε fat32 ένα και μονοκόμματο αρχείο μεγέθους μεγαλύτερο απο 4 Giga (όπως μια ριπαρισμένη HD ταινία ας πούμε της τάξεως των 5-6G). Πολύ απλά δεν γίνεται. Διότι δεν αναγνωρίζει αυτά τα αρχεία! Αρα στην περίπτωση του Αντρέα δεν εξυπηρετεί. Αντίθετα σε NTFS αντιγράφεις οσο μεγάλα αρχεία θες.
__________________
Stelios's E111L HB G6

Corollaclub
Πάτρα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Σύνδεση Turbo timer pilotos7 TOYOTA COROLLA 111(G6) 4 13-07-09 18:02
Σύνδεση radio-cd stefg TOYOTA COROLLA 111(G6) 10 27-06-09 21:32
Memory Stick PRO Duo για K750i AE101 OFF TOPIC 5 29-11-08 21:05
Πρόβλημα Στη Σύνδεση Anonymous Θελω βοηθεια 6 28-10-06 12:52



Page generated in 0,20127892 seconds (84,92% PHP - 15,08% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:37.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)