Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4

CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 Ενα δωρακι για τους φιλους που ειναι κατοχοι και αυτοι μιας TOYOTA

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ηχεία σε carina e
  #1  
Παλιά 06-08-09, 21:02
Ilmarios Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μοντέλο: Carina E
Περιοχή: Αμφίκλεια
Μηνύματα: 8
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Ilmarios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ηχεία σε carina e

Το carina e που έχω έχει μόνο 2 ηχεία μπροστά στις πόρτες! Όπως καταλαβαίνεται ο ήχος που βγάζει εκτός ότι δεν είναι αρκετός δεν είναι και κάλος επειδή τα ηχεία είναι παλιά. Θα ήθελα λοιπόν να βάλω δυο ακόμα ηχεία στο αυτοκίνητο και να αλλάξω και τα μπροστινά! Θέλω να μου πείτε τι ηχεία να βάλω ώστε να μην χρειαστεί να κάνω μόντες στις μπροστινές τις πόρτες. Επιπλέων να μου πείτε αν μπαίνουν στις πίσω πόρτες ηχεία (επειδή δεν είχε) ή θα πρέπει να τα βάλω στην εταζέρα! Θα ήθελα να μου πείτε μέχρι τι διαστάσεις ηχεία μπορώ να βάλω χωρίς να κάνω μόντες και να μου προτείνεται κανένα ηχείο! Εννοείτε πως αν μπουν στις πίσω πόρτες ηχεία θα πέσει κόψιμο στο πλαστικό αλλά θα ήθελα να μου δώσει κάποιος που το έχει κάνει κάποια ιδέα πρώτα πριν πειραματιστώ! Ακόμα θα ήθελα να μου πει κάποιος τι τάση βγάζει για το cd player και πόσο αυξομειώνεται με το γκάζι!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη madvinegar : 10-08-09 στις 08:44.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-08-09, 10:54
Το avatar του χρήστη xrhstos1989
xrhstos1989 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μοντέλο: corolla e12 pro facelift
Περιοχή: Βόλος
Ηλικία: 35 male
Μηνύματα: 308
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 232
xrhstos1989 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
γνωμη μου ειναι να βρεις ενα καλο ζευγαρι οβαλ ηχεια και να τα βαλεις στην εταζερα..εγω εχω ενα ζευγαρι εταζερα και ενα στις πορτες και ολα αυτα σε ενα ενισχυτη και εχω πολυ καλο ηχο!
__________________
honda civic ''ek9''
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-08-09, 12:14
Το avatar του χρήστη panos_2007
panos_2007 Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 12-07-2009
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 6
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
panos_2007 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Η γνωμη μου ειναι να μην βαλεις στις πισω πορτες εφοσον δεν υπαρχει ετοιμη υποδοχη. Συμφωνω με τον φιλο που ειπε για 2 οβαλ στην εταζερα. Και θα βαλεις και 2 ιδιων διαστασεων με τα παλια στις μπροστα πορτες και αν εχεις δυνατη πηγη π.χ 4x60W μπορεις να παραλειψεις τον ενισχυτη. Εγω στο Avensis αλλαξα τα 4 μαμα ηχεια (επειδη τα επαιζα τερμα ξεκολησανε οι μαγνητες και πεσανε στο κουφωμα της πορτας!!!) και εβαλα 4 καλα της BLAUPUNKT και εχω καλο ποιοτικο ηχο χωρις ενισχυτη.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-08-09, 18:07
Το avatar του χρήστη nikcarina
nikcarina Offline:
 
Εγγραφή: 24-02-2007
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 714
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 281
nikcarina είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Oι πισω πορτες εχουν υποδοχη για 16αρια ηχεια αν δεν κανω λαθος,απλα θα χρειαστει να κοψεις την ταπετσαρια και να τραβηξεις νεες γραμμες... Επισης πισω στην εταζιερα μπορεις να βαλεις δυο οβαλ 6χ9". Εγω στην Carina αντικατεστησα τα μαμα στις πορτες και εβαλα δυο οβαλ στην εταζιερα. Τιποτα ιδιαιτερο αλλα βελτιωθηκε αρκετα η ποιοτητα του ηχου.
__________________
Corolla AE101 20v
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-08-09, 19:52
Ilmarios Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μοντέλο: Carina E
Περιοχή: Αμφίκλεια
Μηνύματα: 8
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Ilmarios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας! Και εγώ δεν ψήνομαι να σκάσω πολλά λεφτά (για ενισχυτές και κτλ.) θέλω να αλλάξω τα μαμά μπροστά που έχει και να βάλω και πίσω, θα προτιμούσα να βάλω στις πόρτες, αλλά [FONT='Tahoma','sans-serif']θα μπορούσα μόνος μου να τοποθετήσω τα 16αρια ηχεία πίσω οι δεν υπάρχουν οι ανάλογες τρύπες – υποδοχές για βίδες στο μεταλλικό πάνω στο οποίο στηρίζονται τα γιατί δεν είχε από την μάνα του πίσω ηχεία! Όσο για το πλαστικό στην ταπετσαρία ανοίγει εύκολα τρυπά, έχω ένα ντρεμελ και έχω κάνει πολλές τρύπες σε πλέξη γκλας για το πσ οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα απλός με καίει να έχει στηρίγματα στην πόρτα να στηρίζεται καλά ώστε να μην τρίζουν.
[FONT='Tahoma','sans-serif']Nikcarina [FONT='Tahoma','sans-serif']εσένα είχε και στις πίσω τις πόρτες και έβαλες και στην εταζέρα? Παιδιά θα καθίσω να δω στο μανυαλ του χεινς πως λύνουν οι πίσω οι πόρτες και θα δω τελικά αν θα βάλω στις πόρτες. Επίσης αν μπορείτε να μου προτείνετε κανένα ηχείο για τις πόρτες και κανένα για την εταζέρα, όχι τίποτα τρελά λεφτά! Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας και συγνώμη αν σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου!
[/font][/font][/font]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη diafanh-psyxh : 09-08-09 στις 20:33.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-08-09, 20:01
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 506
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παντως εγω την λυση τις εταζερας, δεν την συμπαθω καθολου.
Εγω εκανα βελτιωση 1ου σταδιου στον ηχο.Αντικατασταση της εργοστασιακης πηγης(παλιες καλες εποχες, τωρα δεν αλλαζουν)και σουταρισμα τα μαμα ηχεια και τοποθετηση στις εργοστασιακες θεσεις τριδρομα.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
carina ε με 20v Χρηστος ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ 81 21-03-09 17:06
Η CARINA MOY MITSOS CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 14 31-01-08 19:51
CARINA E' gkatsoul CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 30 22-05-07 16:45
Carina For Ever ... LoVis CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 39 24-02-07 16:47
Βολτα με carina ε... Anonymous CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 33 27-02-05 22:13



Page generated in 0,14055705 seconds (79,50% PHP - 20,50% MySQL) with 33 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:04.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)