Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Σιδηρόδρομος καθίσματος τρίπορτης Ε-12
  #1  
Παλιά 19-03-09, 22:03
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 651
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Σιδηρόδρομος καθίσματος τρίπορτης Ε-12

Όπως κατα πάσα πιθανότητα ξέρετε, στα τρίπορτα Ε-12 για να μπούν οι πίσω επιβάτες το κάθισμα κάνει μια κίνηση προς τα εμπρός και πέφτει και η πλάτη προς τα εμπρός για να δημιουργηθεί το απαιτούμενο κενο. Πριν απο περίπου 2 βδομάδες εμένα το κάθισμα έμεινε τέρμα πίσω και δεν μπορούσε να ρολάρει προς τα μπροστα ούτε για να βγουν οι πίσω, ούτε αν ήθελε ο συνοδηγός να το έχει πιο κοντά στο ταμπλό. Έκανε μόνο την κίνηση την πλάτης, αλλά με το κάθισμα κολλημένο τέρμα πίσω, το κενό που δημιουργούταν ήταν πολύ μικρό...

Αφού πήγα στην Toyota και είδαν οτι έχω κάνει όλα τα service σε αντιπροσωπίες, άρα ειμαι μέσα στην εγγύηση (μοντέλο 2004), μου είπαν οτι η συγκεκριμένη βλάβη "περνάει" στην υπερεγγύηση (δηλαδή στη δεύτερη τριετία).

Το ανταλλακτικό που ήρθε ήταν η βάση του καθίσματος (σκάφη καθίσματος ή κάτι τέτοιο). Η αλλαγή έγινε σήμερα και όλα ΟΚ, αλλά στο χαρτί που μου έδωσαν λεέι οτι αντικαταστάθηκε ο σιδηρόδρομος του καθίσματος και έγινε συμπληρωματική εργασία στο συγκρότημα του σιδηροδρόμου καθίσματος και στη ντίζα εξιροσσόπησης... Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά!

Στο συνεργείο μου είπαν οτι είναι κοινή βλάβη στα τρίπορτα και μου κάνει εντύπωση που εδώ δεν το έχει αναφέρει κανένας. Επίσης σε κατ' ιδίαν συζήτηση την ίδια βλάβη έχει επισκευάσει μέσα στην εγγύηση το μέλος Sop απο την Πάτρα (δεν μπαίνει συχνά On line) και είμαι περιεγός να δώ αν υπάρχουν και άλλοι...

Sotooooo, παίζει να έχουν ευαισθησία οι βάσεις των καθισμάτων;;;;
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-03-09, 16:06
Το avatar του χρήστη lamb
lamb Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 24-03-2006
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 64
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
lamb είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το έχω πάθει και εγώ στο κάθισμα του συνοδηγού, αλλά το απέδωσα στο ότι είχα βάλει εναν φίλο μου 2 μέτρα και αρκετά κιλά και φαντάστηκα οτι θα κάθισε ο σιδηρόδρομος.Το αλλάξαν βέβαια και εμένα στην εγγυηση αμέσως (πριν τα 3 χρόνια)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-03-09, 16:54
Το avatar του χρήστη sotoskap
sotoskap Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Περιοχή: Βέροια
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.595
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
sotoskap είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
Sotooooo, παίζει να έχουν ευαισθησία οι βάσεις των καθισμάτων;;;;
Δεν είναι κάτι επιβεβαιωμένο με Τεχνική Ενημέρωση. Απλά τα παιδιά εκει που το πηγες μαλλον εχουν αντιμετωπίσει ξανα το θεμα και εβγαλαν αυτο το συμπέρασμα.

Εμεις καναμε ένα COROLLA, επειδή φράκαρε ο σιδηρόδρομος και δεν πηγαινε εμπρος-πισω, αλλά σε 5θυρο.
__________________
Σημασία δεν έχει πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, άλλα πόσο γρήγορα μπορείς να το οδηγήσεις...!!!!...Γιατί το όριο είναι μια λεπτή γραμμή που δύσκολα πιάνεται αλλά εύκολα ξεπερνιέται....


Που & Που είναι καλό να κάνουμε μια παύση από την αναζήτηση της ευτυχίας και απλώς να είμαστε ευτυχείς....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αλλαγή πλευρικου αερόσακου καθίσματος συνοδηγού siebelman1 TOYOTA COROLLA E 12 3 27-02-07 13:10
Βάση καθίσματος οδηγού ditheo TOYOTA COROLLA E 12 3 05-02-07 13:24



Page generated in 0,11928606 seconds (75,75% PHP - 24,25% MySQL) with 28 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:44.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)