Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Αγορα corolla hatchback 1.4 !!
  #1  
Παλιά 11-09-06, 15:45
Το avatar του χρήστη Eleftheria
Eleftheria Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-09-2006
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 50
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 221
Eleftheria είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αγορα corolla hatchback 1.4 !!

Καλημερα σε ολους τους κορολακιδες!!
Ειμαι στα προθυρα να παραγγειλω το 3θυρο corolla 1.4 privillege, και θα ηθελα τη γνωμη σας για μερικα πραγματα..
Κατ'αρχην ειστε ευχαριστημενοι απο το αυτοκινητο σας?Απο θεμα αξιοπιστιας-βλαβων πως τα παει? (Ενας απο τους βασικους λογους που σκεφτομαι το corolla ειναι για να μην τρεχω στα συνεργεια καθε τρεις και λιγο..Εχω ακουσει τα καλυτερα για την αξιοπιστια της Toyota)..
H εκδοση 1.4 με 97 ιππους αποδιδει?(Τωρα εχω ενα Punto sporting,1400 me 95 ιππους και θα ηθελα κατι αντιστοιχο απο πλευρας αποδοσης..)
Καποιοι μου λενε οτι ειναι χαζομαρα να παω να παρω ενα μοντελο που προκειται να καταργηθει,αλλα εγω πιστευω οτι με 15.800 με το κλειδι στο χερι που μπορω να παρω τωρα την κορολα ειναι πραγματικη ευκαιρια γιατι ναι μεν θα καταργηθει αλλα ειναι δοκιμασμενο μοντελο,αρα και πιο αξιοπιστο απο ενα καινουργιο,και συμφερει οικονομικα.Σωστα δεν το σκεφτομαι?
Τελος με ενδιαφερει πολυ να ειναι ανετο και στιβαρο στο δρομο (για ταξιδια )..
Παντως στην αντιπροσωπεια που πηγα, ενθουσιαστικα πολυ κυριως με το εσωτερικο του..
Αντε πειτε μου καλα λογια και σε λιγο καιρο θα ανεβασω φωτος με το νεο μαυρο μου κορολακι!!
Eυχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις και την βοηθεια σας..
Απάντηση με παράθεση
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!
  #2  
Παλιά 11-09-06, 16:18
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 455
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!

Καταρχήν καλωσήρθες ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!

Πάμε στο corollάκι τώρα.
Από θέμα επιδόσεων το 1.4 corolla είναι ελαφρώς πιο αργό από το punto με τα 95hp, αλλά σε καμία περίπτωση αργό, αφού είναι από τα γρηγορότερα 1.4 που κυκλοφορούν.

Η αλήθεια είναι πως τα πρώτα corolla Ε12 είχαν παρουσιάσει κάποια μικροπροβληματάκια τα οποία αργότερα διορθώθηκαν. Αν δεν σε ενδιαφέρει να αγοράσεις ένα φρέσκο μοντέλο (με ό,τι αυτό συνεπάγεται) τότε το corollάκι αφού σου αρέσει μέσα έξω θα σε ικανοποιήσει σαν αυτοκίνητο.
Τα service του είναι πολύ normal από τιμές σε σχέση με άλλες αντιπροσωπίες και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για 6 χρόνια. Στο δικό μου πχ που το έχω 4 χρόνια είχε πρόβλημα μια βάση κινητήρα (οκ έβαλα και γω το χεράκι μου με την σκληρή ανάρτηση-χρήση) αλλά στην αντιπροσωπία μου την αλλάζουν στην εγγύηση χωρίς χρέωση.

Πριν το αγοράσεις, αν το αποφασίσεις τελικά, να το κάνεις test drive και να το παίξεις αναποφάσιστη για να παζαρέψεις κανα δώρο πχ αισθητήρες παρκαρίσματος εκτός από τα stadard πατάκια, τρίγωνα.

Άντε καλορίζικο... και ωράιο το μαύρο αλλά θέλει συχνά πλύσιμο!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-09-06, 16:39
Το avatar του χρήστη thanos0300
thanos0300 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 31-08-2005
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 98
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 237
thanos0300 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
σωστο!! μην το παρεις μαυρο!! ξερο εγω τι σου λεω..κλαψ..!!! παντως εγω το εχω απο το 05 Γεναρη τα παμε μια χαρα!!! αυτο που θα σου που παντως και τα αλλα παιδια ειναι οτι δεν εχει και τις καλυτερες αναρτησεις... ψιλο-βαρκα.. :-( αλλα νομιζω οτι το υπολοιπο αυτοκινητο υπερνικα αυτο του το μειονεκτημα... ορμα!! περι αξιοπιστιας δεν χρειαζεται να πω... καλοριζικο!!!
__________________
Αφεντικο θελω αυξηση!!!!...(μπας και κανουμε τιποτα με το τουτου....)
Απάντηση με παράθεση
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!
  #4  
Παλιά 11-09-06, 17:29
Το avatar του χρήστη F1Circus
F1Circus Offline:
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μοντέλο: E12 Facelift 1.4 5D
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 113
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
F1Circus είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!

Ελευθερία γεια σου....

Πριν από 2 μήνες (παρά μια μέρα) πήρα το 5d Privilege.
Ως στιγμής έχω κάνει 6.000 klm. Κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα.
Από άνεση επίσης είναι μιά χαρά.
Πολύ καλή αίσθηση του τιμονιού και του αμαξώματος γενικότερα.
Άνετος και επαρκής κινητήρας να σου δώσει αυτά που ζητάς στο ταξίδι.

Όταν είχα το ίδιο δίλημμα με εσένα για το τι να πάρω,
η αξοπιστία της Toyota, καθώς και τα "οικονομικά" service της, σε σύγκριση με αυτά της Honda που έκανα, με έπεισαν χωρίς πολλά πολλά.
Βέβαια, δεν έχω κάνει service ακόμα, αλλά απ'όσο γνωρίζω...

Όσο για το χρώμα, είναι καθαρά θέμα γούστου...
Προσωπικά, έχω πάρει το γκρί (ανθρακί).
Εντάξει είναι σκούρο και λερώνει.
Αλλά ρε γ@μώτο, να έχω ένα αυτοκίνητο που μόλις το βλέπω να μην με "φτιάχνει" οπτικώς ?

Το ότι θα καταργηθεί, τι σε φοβίζει ;
Μήπως δεν βρίσκεις ανταλλακτικά ; Corolla παίρνεις !!!

Άντε, να δούμε και καμμιά photo της εδω μέσα...

Υ.Γ.
Και με τα ασημί αυτοκόλλητα του club θα είναι τρέλα η μαύρη corollina σου...
__________________



Απάντηση με παράθεση
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!
  #5  
Παλιά 11-09-06, 17:47
Το avatar του χρήστη Eleftheria
Eleftheria Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-09-2006
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 50
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 221
Eleftheria είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!

Tετοια να μου λετε και μου φαινεται θα παω να το κλεισω πριν πουληθει το Punto!!!Τα λεφτα να δω που θα τα βρω ομως.. χιχι !
Στην εκδοση privillege λεει οτι δινει rcd με 4 ηχεια.. Προφανως δεν ειναι και Mp3 αυτο ε?Απο αποδοση η μαμα πηγη και τα ηχεια λενε τιποτα?
(Εξασφαλισαμε τα βασικα και τωρα κοιταμε και τη λεπτομερια )
Και κατι ακομα..Λετε να ριξει κιαλλο την τιμη?Μηπως αν περιμενω κανενα μηνα ακομα ανακοινωσει μεγαλυτερη εκπτωση?
Απάντηση με παράθεση
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!
  #6  
Παλιά 11-09-06, 17:52
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 650
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!

Aκόμα και τώρα που σε λίγο καιρο η toyota θα παρουσιάσει το νεό Corolla, πιστεύω οτι ειναι καλη ευκαιρια να το αγοράσεις για τους παρακάτω λόγους...
1. Είναι αυτοκινητο που κυκλοφορει κοντα στα 5 χρονια. Αυτο εχει συμβάλει να μειωθει σημαντικά η τιμή του και επίσης να δοκιμαστει η αξιοπιστία του....
2. Για αξιοπιστια δεν λεω τιποτα.... ειναι TOYOTA
3. Είναι αρκετα δυνατη η εκδοση των 1.400 κυβικωνμ θα τη βρεις καλυτερη απο το Punto σου...
4. Η άνεση του για ταξίδια ειναι δεδομένη.... Ίσα ίσα ειναι αρκετα άνετο (εχει δηλαδη αρκετα μαλακή ανάρτηση) και για το λόγο αυτο οι πιο "ανήσυχοι" ψάχνουν τρόπους να θυσιάσουν μέρος αυτης της άνεσης για να το κάνουν πιο sport!!!
5. Το ηχοσυστημα ειναι πάρα πολυ καλο... εμένα με ικανοποιει... Βέβαια αν θελεις να περνας εξω απο κλαμπ και να ακουγεται η μουσικη απο το αμάξι σου και οχι απο το μαγαζι δεν φτάνει...
6. Η τιμή ειναι καλή και πιστευω οτι δυσκολα θα πέσει και άλλο. μπορεις όμως να το ψαξεις απο αντιπροσωπο σε αντιπροσωπο και να καταλήξεις σε αυτον που θα σου δώσει τα περισσοτερα αξεσουαρ. (σποϊλερ, αεροτομη, συναγερμο, προβολάκια κτλ κτλ)
7. υπαρχουν και άλλοι λόγοι, αλλα δεν προλαβαίνω να τους παραθέσω, πάω για διάβασαμα!!! (άτιμη εξεταστικη, που θα πας, θα τελειώσεις!!!)

πάντος μην το παρεις μαύρο... μπορει να δείχνει πολυ ομορφο όταν ειναι καθαρο, αλλά θα δυσκολεύεσαι να το διατηρεις καθαρο.... Δεν θα σου πω να το πάρεις ασημι ή γκρι του γραφίτη. Μια και είσαι κοπέλα υπάρχει ενα πολύ όμορφο μπλέ καθώς και το κόκκινο....
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!
  #7  
Παλιά 11-09-06, 18:08
Το avatar του χρήστη DareDevil
DareDevil Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 12-07-2006
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 421
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 260
DareDevil είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!

Ελευθερία προχώρα στην αγορά άμεσα το corolla είναι πάρα πολύ καλό αμάξι σε όλους τους τομείς μην το σκέφτεσαι! Και εγώ punto είχα πριν και το έχω ακόμα αλλά μετά από 2 οδηγικές μέρες με την corolla νομίζεις ότι είναι καρτ μετά to punto, θα το δεις και μόνη σου... Εγώ πάντως το έχω πάρει μαύρο και είναι super... Εντάξει λερώνει εύκολα αλλά είναι πανέμορφο όταν είναι καθαρό!!!
Όσο για αξιοπιστία δεν το συζητάμε καθώς επίσης είναι γνωστό ότι τα Toyota έχουν καλή μεταπολιτική αξία.
Εγώ σου εύχομαι καλορίζικο και περιμένουμε photos…
Απάντηση με παράθεση
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!
  #8  
Παλιά 11-09-06, 21:59
Το avatar του χρήστη Eleftheria
Eleftheria Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-09-2006
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 50
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 221
Eleftheria είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!

Eυχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας..την πεμπτη το απογευμα θα παω στην αντιπροσωπεια και κατα πασα πιθανοτητα θα το κλεισω!!θα επανελθω με λεπτομεριες!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-09-06, 22:43
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 579
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
αντε και μολις το παρεις κατευθειαν του βαζεις 17αρες ,φιμε και ενα σετ αμορτισερ να γινει κουκλι...γιατι οσο να 'ναι θελει τις τροποποιησεις του για να δειξει!!!! καλοριζικο και σου προτινω αν ειναι μικρη η διαφορα της δοσης να παρεις το 1,6....εγω οχι οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος αλλα θα προτιμουσα το 1,6 ή καλυτερα το 1,8 αλλα εκει ξεφευγουμε(ασε που δεν βγαινει ποια!!!!)
__________________
Corolla...ποιο απίστευτο πεθαίνεις...!
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=5477
Απάντηση με παράθεση
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!
  #10  
Παλιά 12-09-06, 11:27
Το avatar του χρήστη Eleftheria
Eleftheria Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-09-2006
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 50
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 221
Eleftheria είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αγορα corolla hatchback 1.4 !!

Και γω το σκεφτηκα για το 1.6, το οποιο ειναι περιπου 1000 ευρω ακριβοτερο..αλλα μετα ολα ακριβενουν..και το σημα και η ασφαλεια και η καταναλωση..ετσι δεν ειναι?Εν τω μεταξυ υπολογιζα το καινουργιο μου αμαξι να μου στοιχισει 14-15.000 το πολυ , και ηδη για το κορολα παω στα 16.000 και αν παρω το 1.6 παω στα 17...Απο αυτα που διαβαζω στο forum νομιζω οτι με καλυπτει και το 1.4 αφου λετε οτι "τραβαει" ο vvti..Σωστα?Αλλωστε με το punto ειμαι μια χαρα οσον αφορα στις επιταχυνσεις και στην τελικη..Πανω κατω και το κορολα 1.4 στα ιδια δεν ειναι?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τι αμορτισέρ σε Toyota corolla 03 hatchback;;; Χρήστος_Δημ. SUPPORT 41 29-10-14 11:38
Σχάρα οροφής Corolla Hatchback 2002 3door Freddo SUPPORT 1 03-10-13 11:56
Xenon φώτα σε Toyota Corolla E12 Hatchback vtaxiarchis TOYOTA COROLLA E 12 64 17-11-12 23:51
Toyota Corolla E90 Hatchback @DragDay Λαμίας FanIsHere PHOTOS 19 16-10-12 23:54
κουμπί αλαρμ corolla 1.4 hatchback 2005 frastgr ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 7 17-04-08 00:11



Page generated in 0,16620708 seconds (80,97% PHP - 19,03% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:51.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)