Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: ΑντοΧη μαμα αμορτισερ
  #11  
Παλιά 10-01-06, 18:30
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 650
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Re: ΑντοΧη μαμα αμορτισερ

Τα μαμά αμορτισερ είναι κατασκευασμένα για να συνεργάζονται με με μαμα ελατήρια που έχουν συγκεκριμένο μήκος και συγκεκριμένη σκληρότητα. Συνήθως οταν βάζουμε πιο κοντά και πιο σκληρα ελατήρια στα μαμα αμορτισερ, βελτιώνουμε την εμφάνηση, αλλά οχι πάντα το κράτημα. Ακόμα όμως και σε πειριπτώσεις που βελτιώνεται το κράτημα, αυτό διαρκέι λίγο. Το αμορτισερ καταπονείται με διαφορετικό τρόπο με τα καινούργια ελατήρια, με αποτελεσμα να μειώνουμε και το χρόνο ζωή τους, αλλά και την απόδοση τους...
Βέβαια υπάρχουν εταιριες ( ΤΤΕ ) που κατασκευάζουν ελατήρια χαμηλόματος τα οποία είναι σχεδιασμένα να λειτουργούν με τα μαμα αμορτισερ. Αν κάποιος λοιπόν δεν εχει λεφτα για να κανει μια ολακληρωμένη βελτίωση της αναρτησης του αυτοκινήτου του, καλό είναι να καταφύγει σε μια τέτοια λύση και να μην βάλει οτι ελατήριο βρεί μπροστά του....
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-01-06, 18:55
Το avatar του χρήστη Markos
Markos Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 06-03-2005
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 20
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
Markos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγώ εχω H&R 40.000 χλμ. με μαμα αμορτισερ!!!Τα πισω απλα δεν υπαρχουν!!!Αμα εχει βαρος πισω ταλαντωνεται γαματα!Τα μπροστα περιεργως δεν τα εχουν παιξει τοσο αν και εχει πεσει η αποδωση τους.Μεχρι 30.000 ηταν ΟΚ,αναλογα την χρηση κιολας.Με λιγα λογια ΘΕΛΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ!!!!!
__________________
E12 1,4 μαυρο
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-01-06, 23:42
Το avatar του χρήστη niknik
niknik Offline:

Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-04-2004
Περιοχή: Καστέλλα
Μηνύματα: 349
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 278
niknik είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εχω και εγώ 42.000 περίπου χλμ. ευτυχώς ακόμα κανένα πρόβλημα. Αλλαξα τα ελατήρια σχεδόν αμέσως με το που αγόρασα το αυτοκίνητο και είναι 3,5 χρόνων. Ελπίζω να μην μπω σε έξοδα σύντομα...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-01-06, 00:26
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 579
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω εβαλα vogueland(ετσι νομιζω γραφονται) 3,5 kai εχω κοντα 1 χρονο και ποιο ωραιο εχει δειξει το αμαξι και ολη η συμπεριφορα του αμαξιου εχει αλαξει προς το καλθτερο και μπαινω γαματα τισ ποιο πολλες φορες στις στροφες...κανενα προβλημα αν και ξερω για σωστη δουλεια πρεπει να αλαζουμε και ελατηρια και αμορτισερ...αλλα που ναι τα 1000 τα ευρο???
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-01-06, 09:57
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παιδιά ξαναλέω, αν έχετε ενθουσιαστεί με τα ελατηρια μόνο... που να βάλετε και τα αμορτισερ. Roy ποια 1000 ευρω ρε συ? Τι θα βάλεις?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-01-06, 12:54
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 579
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
σε bilstein κια τετοια δεν παω 2 φιλοι ενασ με corolla g6 και ενας με ενα toledo βαλαν οσραφ(ετσι προφερεται δεν ξερω πως γραφεται)με αζωτο και στοιχιζουν περιπου απο 800 μεχρι 1000...ακομα για το δικο μου δεν εχουν ερθει ελλαδα αλλα που θα παει θα ρθουν (1,4 facelift).εν τω μεταξυ τα αμορτισερ ειναι απιστευτα....με το toledo μπεικαμε με 170 στο δελτα φαλιρου (που ωγαινει για συγγρου) και ηταν λεσ και μπεικαμε με 100 το πολυ...πολυ καλι συμπεριφορα...κτλ..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αντοχή Toyota!!! butlerakos ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 12 15-04-12 22:58
μπιελες και αντοχη mlion corolla dream 4AGZE 16V 10 15-10-11 12:53
Mp3 στο μαμα radiocd για Ε12 madvinegar Γνωσιακή Βάση Δεδομένων 6 03-09-11 19:57
Αγωνας αντοχης Toyota Yaris TS VS Peugeot 106 Rallye wastegate ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 16-05-09 21:21
Μαμα-corolla elias theo ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 38 13-11-04 10:50



Page generated in 0,13709903 seconds (79,25% PHP - 20,75% MySQL) with 34 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:14.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)