Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E15

TOYOTA COROLLA E15 Το ομορφοτερο sedan μετα την 101

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-02-08, 19:13
Το avatar του χρήστη stefkot
stefkot Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μοντέλο: Corolla E15 SOL-VSC/TRC
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 81
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
stefkot είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπέρα και καλορίζικο και από εμένα! Πολλά, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Το αυτοκίνητο έχει διαφημιστεί αρκετά, ειδικά το Σεπτέμβριο και τον Οκτώβριο. Το αυτοκίνητο πρέπει να άρχισε να κυκλοφορεί πριν ένα χρόνο περίπου. Η αλήθεια είναι ότι τώρα άρχισαν τα ευνοϊκά χρηματοδοτικά προγράμματα, οπότε θα το βλέπεις πιο συχνά σιγά σιγά.. Έβαλες τίποτε άλλο έξτρα ή απλά περιορίστηκες στον αρκετά πλούσιο εξοπλισμό της LUNA? Όπως ρώτησε και ο toyota mania, 1400 ή 1600?
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-02-08, 19:47
Το avatar του χρήστη lykaki
lykaki Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Μοντέλο: corolla 96
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 5
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
lykaki είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
γεια σου και απο μενα!!! να χαιρεσαι την κουκλιτσα σου!!! η αληθεια ειναι πως η toyota εχει διαφημησει παρα πολυ το auris το οποιο "φοραει" τους ιδιους κινητηρες με το κορολα!!! αλλα εχω την εντυπωση οτι το auris εχει πιο φτωχο εξοπλισμο!!! ξερετε μηπως αν θα βγει και σπορ εκδοση? απο περυσι τον ιανουαριο πρεπει να κυκλοφορει...
__________________
ΜΕ αγαπη Μ@ριος
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-02-08, 20:05
Το avatar του χρήστη GreekBoy
GreekBoy Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 127
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 222
GreekBoy είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Auris και Corolla έχουν 3 αντίστοιχα επίπεδα εξοπλισμού.

Πάντως πολύ τριτοκοσμική χώρα θεωρεί την Ελλάδα η Toyota. Εγώ ήθελα επιπλέον Navigation System και φώτα Xenon και δεν διατίθεται εδώ!! Όταν και σε χώρες όπως η Πολωνία υπάρχει και έκδοση που τα διαθέτει!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-02-08, 22:36
Το avatar του χρήστη evoikos
evoikos Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μοντέλο: TOYOTA COROLLA 2007-E-15
Περιοχή: ATHENS-XALKIDA
Ηλικία: 36
Μηνύματα: 5
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
evoikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Την 1600 πηρα.Παντως να πω την αληθεια μου αρεσει και το ασημι χρωμα!
Οχι δεν εβαλα κατι παραπανω.H Luna εκδοση με καλυπτει αρκετα.Τωρα και να μην εχει αισθητηρες βροχης δεν χαθηκε και ο κοσμος.
Το συστημα cruise control ειναι καλο?? Σε ποια εκδοση υπαρχει??
Η εκδοση sol ειναι πολυ καλητερη???Ενω δεν καταλαβα τι ειναι και ο ηλεκτροχρωματικοσ καθρεφτης.
Επισης οσοι γνωριζεται για να καθαρισει το πισω τζαμι πρεπει να ειναι ανοιχτο και το κλιματιστικο???(γιατι αναβουν ολα μαζι) η απενεργοποιεις τον κλιματσμο??
__________________
ΝΕΟ COROLLA TOYOTA 2007............ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ COROLLA
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-02-08, 22:49
Το avatar του χρήστη Edessaios
Edessaios Online:
Moderator
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Μοντέλο: COROLLA ZZE12? 1.8/ KE36
Περιοχή: Εξωτική Έδεσσα
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 3.505
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 5 φορές σε 5 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 580
Edessaios έχει φοβερή αύρα Edessaios έχει φοβερή αύρα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evoikos Εμφάνιση μηνυμάτων
Την 1600 πηρα.Παντως να πω την αληθεια μου αρεσει και το ασημι χρωμα!
Οχι δεν εβαλα κατι παραπανω.H Luna εκδοση με καλυπτει αρκετα.Τωρα και να μην εχει αισθητηρες βροχης δεν χαθηκε και ο κοσμος.
Το συστημα cruise control ειναι καλο?? Σε ποια εκδοση υπαρχει??
Η εκδοση sol ειναι πολυ καλητερη???Ενω δεν καταλαβα τι ειναι και ο ηλεκτροχρωματικοσ καθρεφτης.
Επισης οσοι γνωριζεται για να καθαρισει το πισω τζαμι πρεπει να ειναι ανοιχτο και το κλιματιστικο???(γιατι αναβουν ολα μαζι) η απενεργοποιεις τον κλιματσμο??
Το cruise control είναι καλό για κάποιον που κάνει πολλά χιλιόμετρα σε εθνική και νομίζω δεν υπάρχει σαν βασικό αξεσουάρ σε καμία έκδοση βγαίνει μόνο σαν έξτρα. Ο ηλεκτροχρωματικός καθρέπτης σκουραίνει αυτόματα όταν πλησιάζει κάποιο αυτοκίνητο από πίσω έτσι ώστε να μην σε χτυπάνε τα φώτα του στα μάτια.Το πίσω τζάμι έχει δικό του κουμπί για την αντίσταση, όσο αφορά το μπροστά όταν πατάς το κουμπί για ξεθόλωμα αυτόματα ανάβει και ο κλιματισμός για καλύτερο και πιο γρήγορα καθάρισμα. Αυτά ισχύουν στην Ε12......μάλλον και στην Ε15........
__________________
My garage

COROLLA EE101 SW
COROLLA ZZE122 1.8
HONDA VFR 800Vtec ABS '05
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 05-02-08, 22:52
Το avatar του χρήστη GreekBoy
GreekBoy Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 127
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 222
GreekBoy είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Και εγώ το γκρί χρώμα έχω.

Σίγουρα η έκδοση Luna έχει πολύ καλό εξοπλισμό. Ο επιπλέον εξοπλισμός της sol είναι επίσης καλός, αλλά σίγουρα και στοιχείο πολυτελείας.

Το cruise control ανήκει στο βασικό εξοπλισμό της έκδοσης SOL. Βοηθάει πολύ στην εθνική οδό καθώς ξεκουράζει αρκετά το πόδι σου και σε βοηθάει επίσης να διατηρείς σταθερή την επιθυμητή ταχύτητα με τον πιο οικονομικό τρόπο.

Ο ηλεκτροχρωματικός καθρέπτης μαυρίζει όταν πέφτουν έντονα φώτα πάνω του από τα αμάξια που βρίσκονται πίσω σου και δεν σε ενοχλούν.

Το ξεθάμπωμα του πίσω τζαμιού επιτυγχάνεται αποκλειστικά με το ζέσταμα των αντιστάσεων μέσω του κουμπιού που είναι κάτω δεξιά στα χειριστήρια του κλιματισμού. Δεν χρησιμοποιείται το air condition. Για το μπροστά τζάμι θα χρησιμοποιείς το πάνω δεξιά κουμπί που ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ανοίγει τον κλιματισμό και σε μερικά δευτερόλεπτα καθαρίζει το τζάμι.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evoikos Εμφάνιση μηνυμάτων
Την 1600 πηρα.Παντως να πω την αληθεια μου αρεσει και το ασημι χρωμα!
Οχι δεν εβαλα κατι παραπανω.H Luna εκδοση με καλυπτει αρκετα.Τωρα και να μην εχει αισθητηρες βροχης δεν χαθηκε και ο κοσμος.
Το συστημα cruise control ειναι καλο?? Σε ποια εκδοση υπαρχει??
Η εκδοση sol ειναι πολυ καλητερη???Ενω δεν καταλαβα τι ειναι και ο ηλεκτροχρωματικοσ καθρεφτης.
Επισης οσοι γνωριζεται για να καθαρισει το πισω τζαμι πρεπει να ειναι ανοιχτο και το κλιματιστικο???(γιατι αναβουν ολα μαζι) η απενεργοποιεις τον κλιματσμο??
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-02-08, 23:08
Το avatar του χρήστη DaveMustaine13
DaveMustaine13 Offline:
 
Εγγραφή: 10-07-2007
Περιοχή: Kavala
Ηλικία: 36
Μηνύματα: 1.164
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
DaveMustaine13 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Επισης με το cruise control σε παιρνει πολυ ευκολα ο υπνος στο τιμονι..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-02-08, 22:45
Το avatar του χρήστη evoikos
evoikos Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μοντέλο: TOYOTA COROLLA 2007-E-15
Περιοχή: ATHENS-XALKIDA
Ηλικία: 36
Μηνύματα: 5
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
evoikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ευχαριστω για τις απαντησεις.
Οσο αφορα τις ζαντες αλουμινιου εγω αγορασα τις Suriya 16.Eδωσα περι τα 730 ευρω παραπανω.Νομιζω οτι στην εκδοση της SOL τα ειχε κατευθυαν αυτα ενω στην εκδοση LUNA και ΤΕΡΡΑ επρεπε να τα βαλεις απο μονο σου.
Αξιολογες δεν ξερω αν συμφωνειτε ειναι και οι ζαντες αλουμινιου Showflake 16 (πολυ ομοερφες,ποσο κοστιζουν περιπου??) αλλα και οι ζαντες TTE Pitlane 17'' kai 18'' πολυ καλες.Δεν ξερω πηγα και το εκλεισα αμεσως χωρις να σκεφτω αν ταιριαζουν ολα!
Εχει κανεις τα πλαινα προστατευτικα??Ποσο κοστιζουν περιπου?? Αισθητικα ειναι πολυ ομορφα!
Οσο αφορα το δαπεδο στο πορτ-παγκαζ το πληρωσα 42 ευρω.Πολυ εξυπηρετικο!
__________________
ΝΕΟ COROLLA TOYOTA 2007............ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ COROLLA
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-02-08, 02:52
Το avatar του χρήστη vassilis_vvti
vassilis_vvti Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 19-02-2006
Μοντέλο: Αvensis vvt-i 1.6
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 1.604
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
vassilis_vvti είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλοριζικο και καλοταξιδο με πολλα χλμ και κυριως χωρις προβληματα και ατυχηματα.Εγω παντως εχω δει αρκετα και γενικα απο οτι διαβαζω δεν παει ασχημα σε πωλησεις. Και σε λιγο καιρο πιστευω οτι θα πουλαει περισσοτερο γιατι θα αρχισει να βγαινει και σε ταξι(οπως και το prius).
__________________
Toyota Avensis vvt-i

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 12-02-08 στις 09:28. Αιτία: Merging posts
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-03-08, 12:32
Το avatar του χρήστη stefkot
stefkot Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μοντέλο: Corolla E15 SOL-VSC/TRC
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 81
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
stefkot είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Έγω έχω βάλει τα πλαϊνά προστατευτικά, χωρίς χρώμα. Μου κόστισαν κοντά στα 100€. Είναι πολύ βολικά και δεν μου χάλασαν την εικόνα του αυτοκινήτου, καθώς έχει σκούρο χρώμα (μπλε του κέδρου). Πιστεύω ότι ούτε στο ανθρακί θα χαλάσει την εικόνα..

Όσον αφορά στην έκδοση SOL, ναι, είναι πολύ καλή. Ό,τι πληρώνεις, το παίρνεις. Μπορεί να έχει πολλά στοιχεία αυτοματισμού επάνω, αλλά σου δίνει άλλη αίσθηση το αμάξι.. Το cruise control βοηθά πολύ σε ανοιχτούς δρόμους και στην ελάττωση της κατανάλωσης καυσίμου. Πολύ εύχρηστο!! Ενδεικτικά, με φουλάρισμα στην αρχή του ταξιδιού και σε περίοδο στρωσίματος (μαλακή οδήγηση) μου έκαψε για 210 Κm περίπου 10-15 λίτρα (κοντά στο τέλος του ταξιδιού κατέβηκε ένα κουτάκι από τα οκτώ στο δείκτη..)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stefkot : 11-03-08 στις 12:38.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E15

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Δισκίο πλατό toyota corolla 2007 ΜΜΤ 1600 (Auto) LAKISdj TOYOTA COROLLA E15 3 15-07-15 09:42
Πρόβλημα TOYOTA COROLLA 2007 ΔΗΜΗΤΡΗΣ1980 Ειμαι νεος 6 24-07-12 00:52
Toyota Corolla >2007 E15 OEM NAVI Fanis SOUNDMANIA 5 25-12-10 18:40
Corolla Sol 2007 Sound tigraki TOYOTA COROLLA E15 25 15-08-08 17:00



Page generated in 0,17176795 seconds (82,55% PHP - 17,45% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:10.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)