Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > PHOTOS

PHOTOS ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΣΕΣ ΦΩΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ COROLLA ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΤΕ ΣΤΟ PORTAL

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 06-12-11, 14:05
Craig Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 21-01-2009
Μοντέλο: toyota corolla xli
Μηνύματα: 190
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 205
Craig είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
375000 για σε παρακαλω πολυ μην κλεβεις
__________________
http://jdmpowered.blogspot.com/
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 06-12-11, 14:10
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Ουπς... Σόρρυ...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 06-12-11, 16:11
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliengoa Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό είπα και εγώ Γιάννη. Βέβαια δεν τα γνωρίζω τόσο καλά όσο εσείς και γιαυτό είπα πως δεν νομίζω να γίνεται! άφησα λίγο περιθώριο

Μια και το ανέφερες, καλύτερη επιλογή αντικατάστασης της CT9 είναι η Τ25;
Ναι αν δεν ζητας πανω απο 190 αλογα και δεν θες μεγαλο lag μια Τ25 ειναι η ιδανικη!!!


Οσο αφορα τα αλογα με 375000 μπραβο πραγματικα ...... Αλλα κυριως για την ροπη γιατι η ροπη επηρεαζεται κυριως απο τα πολλα χιλιομετρα και μετα τα αλογα!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 06-12-11, 19:55
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εχω δει starlet glanza με ct9 και ειχε βγαλει κοντα στα 200 αλογα! 190+ αν θυμαμαι καλα! αλλα ειχε πολλα πραγματα επανω και η πιεση στην ct9 εντελως οριακα! καθαρα για να γλιτωσει καποιος απο κοστος αλλα δεν εχει αξιοπιστια ετσι! εγω στο δικο μου επειδη το χρησιμοποιω το αμαξι καθημερινα και για ταξιδια σε νησια κτλ το Καλοκαιρι δεν θελω ουτε να καιει τα κερατα μου, ουτε και να μην εχω 100% αξιοπιστια, ετσι εκτος εξατμιση-φιλτρο δεν ακουμπαω τπτ και μαμα πιεση και μαμα τουρμπινα. Παντως δε νομιζω πως με την ct9 παει πανω απο 1bar με over 1.1 μετα θα σπασει και για το μοτερ θελει σφυριλατα πανω απο 0.9 απο οτι εχω δει και εχω ακουσει δεν αντεχει πολλα πολλα. Ολα εξαρτωνται απο τι τουρμπινα εχουμε και σε τι πιεση δουλευουμε, επισης ο αλλος που ειπα πριν ειχε σκετο σωληνα χωρις καταλυτη! ο καταλυτης κοβει αρκετά, εκτος αν τα σκασουμε χοντρα για κανεναν αγωνιστικου τυπου!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PANOS SPEED Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραιος..παντα αγρατζουνιστος..το τιμονακι ολα τα λεφτα αλλα δεν επρεπε να βαλεις χωρις αεροσακο..!!
και εγω τον εχω αφαιρεσει! εβγαλε προβλημα ο εγκεφαλος και μου ειπαν πως δεν δουλευει! αυτα τα σπορ τιμονακια ειναι πολυ ποιο ομορφα απο τα μαμισια! τουλαχιστον της απλης corollas!

Το θεμα ειχε ανοιχτει εδώ αρχικά : http://www.corollaclub.com/forums/sh...t=22196&page=3
γιατι τα γραφουμε στο ασχετο στο θεμα με τις φωτος αυτα?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 06-12-11 στις 20:04.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 06-12-11, 20:54
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Νικηφορε ειμαστε εκτος εδω αλλα θα το ξαναπω με την ct9 σε μαμα μορφη οχι υβριδικη με αλλαγμενα μουτρα δεν ξεπερνας με τιποτα τα 160 αλογα δεν πας να σηκωσεις 3 BAR πιεσης!!!ΤΕΛΟΣ!!!!
Εννοειται 160 αλογα σε σοβαρο dyno ε!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 06-12-11, 22:10
Το avatar του χρήστη jason
jason Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Μοντέλο: suzuki swift sport
Περιοχή: αργυρούπολη
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 2.649
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 474
jason είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
γιαννη το maikon θεωρεις σοβαρο δυναμομετρο?

σε ενα σοβαρο δυναμομετρο 4efte εντελως εργοστασιακο θα βγαλει τα 135 αλογα?
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 07-12-11, 12:30
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικηφορε ειμαστε εκτος εδω αλλα θα το ξαναπω με την ct9 σε μαμα μορφη οχι υβριδικη με αλλαγμενα μουτρα δεν ξεπερνας με τιποτα τα 160 αλογα δεν πας να σηκωσεις 3 BAR πιεσης!!!ΤΕΛΟΣ!!!!
Εννοειται 160 αλογα σε σοβαρο dyno ε!
Δεν ισχυει αυτο που λες! ΜΑΜΑ Ct9 ΕΙΧΕ ο αλλος λεμε! τα αλογα ηταν στροφαλο και ειχε βγαλει καπου 190! μαλιστα το glanza το ειχαν βαλει και σε καποιο περιοδικό! δεν γνωριζω ακριβως τι πιεση δουλευε και τι ειχε το μοτερ αλλα νομιζω με μαμα σωθηκά μέσα. Εκτος αν ειχε βαλει μπλόκ απο Passeo 1500 δεν το ξερω αυτό! παντως ειναι βλακεια για μενα οποιος θελει πολλα αλογα να καθετε να ασχολειτε με την μαμα τουρμπινιτσα! η ct9 καλο ειναι να δουλευει με μαμα πιεση και οτι βγαζει!
Παντως συμφωνα με τους γνωστες του 4E-FTE 1332cc και ct9 λένε πως βγαζει κοντα 190 αλογα χωρις καταλύτη το μεγιστο και καπου 175-180 hp με καταλύτη, και δεν τα λεω εγω ΑΛΛΟΙ τα λενε! εμενα δεν με ενδιαφερει κιολας ποτέ δεν προκειτε να ασχοληθώ απλά το αναφέρω! τα αλογα ειναι ΣΤΡΟΦΑΛΟ όπως και τα λεγόμενα εργοστασιακά, εσεις αυτα που λετε τι ειναι? για να ξέρουμε και για τι πράγμα μιλάμε ε?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jason Εμφάνιση μηνυμάτων
γιαννη το maikon θεωρεις σοβαρο δυναμομετρο?

σε ενα σοβαρο δυναμομετρο 4efte εντελως εργοστασιακο θα βγαλει τα 135 αλογα?
137 στρόφαλο και δεν υπάρχει κανενα εργοστασιακό στην Ελλάδα! αφου δεν ερχονταν ποτέ εδώ! ολα ειναι μετατροπές! όλοι εχουν εξατμιση και φιλτρο αλλο! οποτε ειναι παραπανω πάντα, εγω ποτε δεν συμπαθησα τα δυναμομετρα, αυτα φαινονται στον δρομο! τσαμπα χρηματα για μενα γιαυτο και ποτέ δεν ασχολούμε, μετρανε τροχο ολα και για να δειξουν πως ειναι περισσοτερα αλογα αναφερουν του στροφαλου, χαρικαμε αποτομα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 07-12-11 στις 12:47.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 07-12-11, 17:51
anivas86 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 12-02-2010
Μοντέλο: mr2 4a-gte
Περιοχή: athens
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 313
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 204
anivas86 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντως δε νομιζω πως με την ct9 παει πανω απο 1bar με over 1.1 μετα θα σπασει και για το μοτερ θελει σφυριλατα πανω απο 0.9 απο οτι εχω δει και εχω ακουσει δεν αντεχει πολλα πολλα. Ολα εξαρτωνται απο τι τουρμπινα εχουμε και σε τι πιεση δουλευουμε, επισης ο αλλος που ειπα πριν ειχε σκετο σωληνα χωρις καταλυτη! ο καταλυτης κοβει αρκετά, εκτος αν τα σκασουμε χοντρα για κανεναν αγωνιστικου τυπου!
παιδια δεν ειναι στραγαλια τα αλογα!!!!ποσο ευκολα τα βγαλατε τα 200 με ct9?δλδ εγω που την ειχα κανει 2.2σχεδον(360thross ωστε να μπορει να δουλειψει πανω απο 1bar γιατι στην μαμα κατασταση δεν παει πανω απο 1bar) και δουλευα 1bar και over 1.1bar ποσα αλογα ειχα βγαλει??
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 07-12-11, 18:49
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anivas86 Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια δεν ειναι στραγαλια τα αλογα!!!!ποσο ευκολα τα βγαλατε τα 200 με ct9?δλδ εγω που την ειχα κανει 2.2σχεδον(360thross ωστε να μπορει να δουλειψει πανω απο 1bar γιατι στην μαμα κατασταση δεν παει πανω απο 1bar) και δουλευα 1bar και over 1.1bar ποσα αλογα ειχα βγαλει??
μη μου τα λες εμενα! εγω απλα αναφερω τι εκαναν αλλοι! δεν ειναι το δικο μου! και δεν με ενδιαφερει κιολας, ο καθενας μπορει να λεει ΟΤΙ θελει! εγω ειπα στον δρομο τα βλεπω τι κανουν δεν με νοιαζουν ουτε οι δυναμομετρησεις ουτε τα χαρτια! εγω την ct9 μαμα την εχω ουτε καν πιεση δεν εχω πειραξει, αξιοπιστια θελω 1000%!
Για αυτο που ρωτας ενα φιλαρακι μου ελεγε οτι ειχε βγαλει 165-170 αλογα χωρις κανενα πειραγμα εσωτερικα στο μοτερ και ειχε και apexi-SAFC II δλδ πιεση 0.9 και 1.1 over! Tωρα ο αλλος που το ειχε βαλει και σε περιοδικο ελεγε 190+ ενας Θεος ξερει πως το εκανε! ξαναλεω μηπως ειχε μπλοκ ομως 1500? γιατι τοτε ναι μπορει! παντως αν δεν εχει καταλυτη καθολου σιγουρα κερδιζει περισσοτερο!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 07-12-11, 22:25
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Κοιταξτε οπως εχω ξαναπει και θα το λεω ο καθενας λεει και δηλωνει οτι θελει και εμεις οι υπολοιποι καλη την πιστη τα πιστευουμε!!!
Νικηφορε εμενα αυτα περι καταλυτη δεν μου λενε και πολλα......

Τελοσπαντων ουτε εμενα με νοιαζει για την Ct9 αφου θα την ειχα αλλαξει απο το πρωτο λεπτο οχι γιατι δεν ειναι καλη ,αλλα γιατι πολυ απλα πρωτον ειναι πολυ μικρη και δευτερον και κυριοτερον τα μοτερ ειναι ολα τροπετα και οι τουρμπινες αγνωστων χιλιομετρων και προελευσης......

Τωρα αυτα περι δυναμομετρων εισαι λαθος 100% !Τα δυναμομετρα δεν ειναι πανακεια σιγουρα αλλα ειναι ενας καλος μπουσουλας για βελτιωση και για να ξερεις τι σου γινεται.....Ξερεις ποσοι νομιζαν οτι το αμαξι τους ηταν καλο και ειδαν καμπυλες σε dyno οτι να ναι και εφτιαξαν την βλαβη!Δεν μπορουμε να τα ακυρωνουμε ολα....
Φυσικα και δεν μιλαω για τα απολυτα νουμερα που οπως εχω πει ποικιλουν απο dyno σε dyno ακομα και της ιδιας μαρκας,αλλα οταν εχεις ενα στανταρ που το μετρας παντα ,οπως εμεις το DASTEK το οποιο για τα λεφτα του ειναι καλο και επαναλειψιμο...για να βλέπεις διαφορες σε οτι εχεις κανει!!!

Jason με την ερωτηση σου τι ακριβως εννοεις?ΑΝ το DASTEK ειναι σοβαρο?Ειναι μια χαρα για τα λεφτα του ,απλα και ξεκαθαρα!Ειναι συγκρισιμο και βγαζει λογικα νουμερα ουτε πολλα ουτε λιγα!
Τωρα αν ενα 4efte εργοστασιακο βγαλει τα 136 αλογα ειναι αλλο θεμα και σου απαντησαν και οι υπολοιποι σε αυτο ,αλλα και εγω αφου ειναι μετατροπη,ερχεται οπως ερχεται και βαζεις αλλες εισαγωγες,αλλες εξαγωγες,παντρευεις πλεξουδες οπως και με τα 20βαλβιδα το ιδιο!!!
Αν εννοεις κατι αλλο ξανα κανε την ερωτηση!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > PHOTOS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
corolla ee101 toyota maniac TOYOTA COROLLA E*101 1 08-10-11 17:49
Κομπρεσορας A/C 4E-FTE σε corolla EE101/111 ηλεκτρική συνδεσμολογία NikiforosGT Γνωσιακή Βάση Δεδομένων 0 06-05-11 23:04
New Toyota Toyota Corolla XRS 2009 LAKISdj TOYOTA COROLLA E15 19 02-12-10 21:18
corolla ee101 by akob akob ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ 23 04-04-09 12:31



Page generated in 0,19152808 seconds (82,94% PHP - 17,06% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:38.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)