Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Θελω βοηθεια

Θελω βοηθεια Ζητηστε βοηθεια και θα χαρουμε να σας βοηθησουμε μονο περι χρησης του forum.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ποδηλασία
  #1  
Παλιά 24-03-14, 17:36
Το avatar του χρήστη ΜΑΝΩΛΗΣ 19
ΜΑΝΩΛΗΣ 19 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 10-01-2009
Μοντέλο: ΑΕ101
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 33
Μηνύματα: 416
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
ΜΑΝΩΛΗΣ 19 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ποδηλασία

Καλησπέρα σε όλη την παρέα....Αυτό τον καιρό είμαι σε διαδικασία αναζήτησης του καινούριου μου ποδηλάτου....Υπάρχει κάποιος που έχει γνώσεις ή αν μη τι άλλο ποδηλάτης ώστε να με βοηθήσει σε μία σωστή επιλογή?
Ψάχνω ένα ποδήλατο καθημερινό για εντός πόλης και όχι κάτι για να πάρω τα βουνά.Αυτό που μου πρότειναν κάποιοι (γνώστες) είναι την υβριδική κατηγορία trekking η οποία συνδυάζει το ασφάλτινο ποδήλατο με πρόσθετα χαρακτηριστικά ενός mtb.Το ποσό που διέθετα ήταν περί των 400 ευρώ αλλά δεν έχω καταλήξει σε κάτι συγκεκριμένο οπότε και οι επιλογές ποικίλουν.....Τα φώτα σας.....Μία δοκιμασμένη επιλογή από γνωστό αναβάτη είναι το ακόλουθο αλλά κάπως ακριβό
http://2014.merida-bikes.com/en_int/...y+100-381.html
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-03-14, 21:56
Manaraki Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 18-04-2013
Μοντέλο: Corolla G6 1.4 VVTI
Περιοχή: Γλυφαδα
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 97
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 144
Manaraki είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπέρα Μανώλη,
νομίζω οτι τα χρήματα που διαθέτεις για αγορά ποδηλάτου δεν είναι λίγα,είναι μια χαρά θα έλεγα,μιάς και θέλεις κάτι για μετακίνηση στην πόλη.
Πολύ βασικό θέμα είναι αυτό του μεγέθους!...μην το βιαστείς,ανέβα σε μερικά και κάνε καμια βόλτα,ή αν έχεις κανένα φίλο που να καβαλάει περίπου το ίδιο μέγεθος με σένα κάνε αρκετές βόλτες,συνήθως τα προβλήματα και οι μικροτραυματισμοί απο λάθος μέγεθος εμφανίζονται μετά απο αρκετά χλμ...στην πρώτη βόλτα όλα φαίνονται μια χαρά,μετά απο λίγο αρχίζουν τα ...ώχχ,άχχ...
Στα 400ε θα βρείς αξιόλογα πράγματα κατα την γνώμη μου,μην μπείς στην διαδικασία να πάρεις το πιο μουράτο κλπ,πάρε κάτι λειτουργικό για αρχή,δούλεψε το και μετά έχεις καιρό για αναβαθμίσεις.
Αυτά,
φιλικά,
Σταύρος.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-03-14, 11:56
Το avatar του χρήστη ΜΑΝΩΛΗΣ 19
ΜΑΝΩΛΗΣ 19 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 10-01-2009
Μοντέλο: ΑΕ101
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 33
Μηνύματα: 416
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
ΜΑΝΩΛΗΣ 19 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το θέμα του μεγέθους το έχω ψάξει πολύ μπορώ να πω και έχω καταλήξει σε αυτό που είναι στα μέτρα μου....Μπερδεύομαι στην επιλογή ποδηλάτου καθώς την κατηγορία την έχω βρει....Για αυτά που ζητάω από το ποδήλατο η κατηγορία trekking ή έστω σαν δεύτερη επιλογή η mtb είναι η ρότα μου....Απλά δεν ξέρω τι είναι αξιόλογο και έτσι πάω με κριτήριο την τιμή...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-03-14, 15:37
ilias-e12 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Μηνύματα: 152
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 155
ilias-e12 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Επειδη ασχολουμαι με ποδηλατο,εχω να σου πω τα εξης:αν κυκλοφορεις ΜΟΝΟ σε ασφαλτο το trekking θα σε καλυψει απολυτα.Αν ομως θελεις να κυκλοφορεις και σε ψιλοχωματοδρομο οπως π.χ κανενα παρκο,η καλυτερη επιλογη ειναι 29 mtb.Σε αυτα τα λεφτα θα βρεις ενα πολυ καλο μεταχειρισμενο και θα εισαι σουπερ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-03-14, 20:50
Manaraki Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 18-04-2013
Μοντέλο: Corolla G6 1.4 VVTI
Περιοχή: Γλυφαδα
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 97
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 144
Manaraki είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
....σωστός ο Ηλίας!..πράγματι,αν σκέφτεσαι την μετακίνηση μέσα στην πόλη,θέλεις trekking,πολλοί φίλοι παίρνουν mtb για την πόλη και τελικά καταλήγουν να αλλάζουν λάστιχα,ή και τροχούς ακόμα για να τα προσαρμόσουν στις ανάγκες της πόλης.
Για παράδειγμα,έχω πάρει ενα που θα το έλεγα city,ίσια λαστιχάκια,φτεράκια,κάπως ρετρό,του έχω βάλει και κάτι καλαθούνες επάνω και πάω και ψωνίζω και από το σούπερ μάρκετ...χαχα!
Το είχε βγάλει προσφορά το Cyclist πρίν λίγους μήνες 200ε(αν θυμάμαι καλά),είναι τριτάχυτο και είναι το καλύτερο για την πόλη.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-03-14, 21:52
Το avatar του χρήστη mixalhs_23
mixalhs_23 Offline:
 
Εγγραφή: 24-09-2009
Περιοχή: KAVALA
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 261
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 204
mixalhs_23 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μανώλη εγώ θα σου πρότεινα αυτό μιας και εγώ είμαι σε αναζήτηση για ποδήλατο http://www.easywheels.gr/index.php/p...-5-2014-detail
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-03-14, 21:53
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 532
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Εχω μπει κι εγω στο τριπακι να ψαχνω για ποδηλατο, και σημερα επεσα πανω σε αυτα τα δυο. Πιο πολυ κλινω στο trekking μιας και δεν εχω σκοπο να παρω τα βουνα συν οτι εχει σκελετο απο αλουμινιο οποτε θα ναι κι ελαφρυ. Εσεις που μαλλον ειστε πιο διαβασμενοι στο θεμα τι λετε?

http://rebike-art.gr/bikes/mountain-bike-%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%B 1-%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1/empros-anarthsh/peristeri-podhlata-podhlato-sector-zaxx-26''-mountain-prosfora-woman

http://rebike-art.gr/bikes/Trekking/peristeri-podhlata-podhlato-orient-avenue-28''-trekking-prosfora-man
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-03-14, 10:00
Το avatar του χρήστη ΜΑΝΩΛΗΣ 19
ΜΑΝΩΛΗΣ 19 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 10-01-2009
Μοντέλο: ΑΕ101
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 33
Μηνύματα: 416
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
ΜΑΝΩΛΗΣ 19 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δημήτρη τα έχω δει και τα δύο από κοντά...Πολύ καλά ποδήλατα αλλά δεν μου τα συνέστησαν.Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω σκοπό να το χρησιμοποιήσω εντός πόλης και λογικό είναι να τύχει να πάω σε ένα πάρκο ή ένα πλακόστρωτο.Η κατηγορία trekking μπορεί να υποστηρίξει τέτοια χρήση ή πάω σε mtb μόνο και μόνο για το πάρκο και στον δρόμο μου είναι πιο δύσχρηστο?Έχω ακούσει πολλά και έχω μπερδευτεί περισσότερο από ότι ήμουν.Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι γνώστης και για αυτό ψάχνω ένα ποδήλατο που να εξυπηρετεί καθημερινά.Έχω βρει σε πολύ καλή τιμή ως trekking αυτό http://www.grigorioubikes.gr/bike.php?bikeID=96 και ως mtb αυτό http://www.grigorioubikes.gr/bike.ph...34#prettyPhoto
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-03-14, 11:13
ilias-e12 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Μηνύματα: 152
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 155
ilias-e12 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ενα trekking αν το περπατησεις σε ενα παρκο εχεις πολλες πιθανοτητες να παθεις λαστιχο,και οι ζαντες του ειναι πιο ευπαθης σε στραβωματα.αν το περπατας σε ασφαλτο δεν εχει θεμα.Το 29 mtb συνδιαζει ενα trekking λογω διαμετρου τροχου,και ενα mtb λογω φαρδους ελαστικου.Με λιγα λογια ενα ποδηλατο μικτης χρησης.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-03-14, 12:36
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 532
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Αξιολογες μαρκες ποιες θεωρουνται? Εχω βρει ενα της Everest 28αρι full suspension στα 260. Κατα Praktiker μερια.
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Θελω βοηθεια

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ποδηλασία... endurasKE-30 ΔΙΑΦΟΡΑ HOBBY (ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΣ) 381 26-11-12 11:43



Page generated in 0,16616797 seconds (82,85% PHP - 17,15% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:25.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)