Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Θελω βοηθεια

Θελω βοηθεια Ζητηστε βοηθεια και θα χαρουμε να σας βοηθησουμε μονο περι χρησης του forum.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Προβλήματα με πηγή 2DIN windows CE 6.0
  #1  
Παλιά 13-10-16, 09:19
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Προβλήματα με πηγή 2DIN windows CE 6.0

Καλημέρα! εδώ και καιρό έχω πάρει μια πηγή 2din με windows CE 6.0 απο Γερμανία ebay. Ο πωλητής όμως ήταν κινέζος όπως φυσικά και η πηγή.
Μπορείτε να δείτε φωτος της εδώ : http://www.corollaclub.com/forums/sh...=14095&page=46 απο ποστ #460 και μετά.
Είχα διάφορα προβλήματα που ειδικά αυτό του GPS που δεν επιανε σημα με τιποτα μου εστειλε και το igo primo και ειναι οκ τωρα. Οποτε παει αυτο.
Τα προβληματα τωρα ειναι :
1. Δεν εχω ηχο ΜΟΝΟ μεσω bluetooth, αυτο το προβλημα με ταλαιπωρει πολυ γιατι οχι μονο δεν παιζει με το κινητο για ομιλια, αλλα δεν μπορω και τραγουδια να παιξω μεσω κινητου αλλα και δεν γινεται επισης να εχω ηχο οταν δουλευω μεσω android mirror link. Υποστηριζει usb otg και μπορει να δειχνει την εικονα απο κινητο, αλλα ο ηχος περναει απο bluetooth.
Να πω πως συνδεεται κανονικα, ελεγχω τραγουδια κτλ αλλα ηχος τιποτα, mute ΔΕΝ ειναι. Ο πωλητης για καιρο μου απαντουσε ελεγε βλακειες τυπου να παω σε ενα μαγαζι να ρωτησω!!! και μετα απο καποιο καιρο σταματησε. Περασε καιρος και δεν μπορεσα να κανω κατι και δεν θελω να μεινω και χωρις πηγη.
2. Δεν παιζει με κανενα τροπο αρχεια βιντεο, εκτος αν ειναι κανονικο DVD.
Τα εχω κανει avi, mpeg, αναλυση ιδια με οθονη, σε cd, dvd, στικακι, καρτα τιποτα!
αυτο δεν με νοιαζει τοσο γιατι 1ον οταν οδηγας δεν βλεπεις και 2ον εχω ενα raspberry pi και το βαζω πανω με KODI και κανει παπαδες.

Να πω πως εχω καταφερει με διαφορα προγραμματα να μπω στο μητρωο των windows CE 6, εχω ψαξει εκει περα αν ειναι οι drivers οκ κτλ, ολα δειχνουν καλα δεν βλεπω κατι να λειπει.
Απο τον πωλητη επανελειμενως ζητησα drivers bluetooth και συνεχεια μου ελεγε αλλα των αλλων!!!
Επισης εχω δει περιπτωσεις το ιδιο προβλημα και με android 2din και δεν ειχαν βρει λυση!
πολυ φοβαμαι μην ειναι H/W το προβλημα....
δοκιμασα εξωτερικο usb stick bluetooth αλλα δεν δουλευει, ενω αλλα στικακια πχ για wifi, 3g κτλ παιζουνε.

Αν γνωριζει κανεις κατι απο αυτο το λειτουργικο σχετικα ας πει!
οπου κοιταξα σε forums κτλ για αλλες εκδοσεις win λενε να ξαναπεραστουν οι drivers! εγω δεν εχω και δεν ξερω και τι ειναι αυτο το bt που εχει.
Θες να μιλησεις στο κινητο πχ και δεν μπορεις....ΕΛΕΟΣ!
Οποιος εχει καμια ιδεα ας γραψει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Θελω βοηθεια

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Περι 2Din κονσολα kostas_8 TOYOTA COROLLA 111(G6) 71 02-10-23 06:44
Πρόβλημα με την πηγή του ήχου σε Ε12 Episthmonas TOYOTA COROLLA E 12 2 31-12-13 11:13
Aux για την εργοστασιακή πηγή keratsiniotis TOYOTA COROLLA E 12 14 06-11-11 03:33
Νo sound: από μαμά πηγή nuntius TOYOTA COROLLA E 12 3 22-01-08 22:55
Οθόνη 2din σε 11αρα Geo_sv TOYOTA COROLLA 111(G6) 9 16-05-07 04:17



Page generated in 0,10178089 seconds (75,67% PHP - 24,33% MySQL) with 26 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:39.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)