Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
καμερα οπισθοπορειας!
  #1  
Παλιά 24-10-11, 23:11
Το avatar του χρήστη nvrkp streetracing
nvrkp streetracing Offline:
 
Εγγραφή: 02-05-2009
Μοντέλο: E12 1.4 pro f/l
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 671
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 252
nvrkp streetracing είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καμερα οπισθοπορειας!

εχει βαλει κανεις καμερα οπισθοπορειας σε Ε12?
κατι τετοιο θα τεριαζε? http://www.ebay.com/itm/CAR-REAR-VIE...em 4cf8a761ba
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-10-11, 23:15
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Η συγκεκριμένη τοποθετείται στη θέση του ενός από τα δύο φωτάκια των πινακίδων. Για αυτό έχει και επιπλέον φως, για να αντικαταστήσει αυτό που θα βγει. Θα πρέπει όμως να είσαι σίγουρος ότι οι διαστάσεις είναι ίδιες και ταιριάζει για τις ευρωπαϊκές Corolla. Αυτή εάν έχω καταλάβει καλά είναι για τα Corolla της Αυστραλίας και δε ξέρω εάν ταιριάζει. Υπάρχουν σίγουρα αντίστοιχες και για τα δικά μας, είχε πάρει μία τέτοια ο Edessaios.
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-10-11, 23:28
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
εχω βαλει εγω στην ΕΕ111, αλλα επειδη ηταν μανουρα να μπει στην πινακιδα, εμενα ειναι για να μπει αναμεσα στα φωτα της πινακιδας, και θελει κοψιματα σε πλαστικά, έτσι την εβαλα στο τζαμι απο μεσα και το βραδυ κατι το φυμε , κατι οι γραμμες της θερμανσης πισω κρυσταλλου δεν βλεπω και πολυ καλα. Να πω πως κανονικα την συνδεουμε στην οπιστεν, εγω την εβαλα κανονικα με διακοπτακι και ετσι μπορω να την ανοιγω οποτε θελω!!! τιμη 16 ευρω αν δεν κανω λαθος απο chinavasion. Και μερικες φωτος :



Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-10-11, 15:52
Το avatar του χρήστη nvrkp streetracing
nvrkp streetracing Offline:
 
Εγγραφή: 02-05-2009
Μοντέλο: E12 1.4 pro f/l
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 671
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 252
nvrkp streetracing είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
και τι βλεπεις ετσι οπως την εβαλες?
σκοπος ειναι να βλεπεις το οριο του αυτοκινητου σου!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-10-11, 17:24
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
δεν βλεπεις στην οθονη τι δειχνει? βλεπεις τα νεκρα σημεια!!! τπτ δεν μου ξεφευγει! το μονο προβλημα ειναι το βραδυ αν δεν εχει καλο φωτισμο ο δρομος, γιατι λογω φυμε και με τις γραμμες της θερμανσης πισω τζαμιου εχω χασιμο σε λεπτομερεια, αν και η καμερα εχει υπέρυθρες, την μερα ομως και το βραδυ με καλο φωτισμο βλεπω πολυ καλα! με εχει βολεψει πολυ. Να πω γιατι μαλλον δεν το καταλαβαινουν ολοι, πως αυτες οι καμερες εχουν τεραστια γωνια ληψης δλδ ειναι πολυ ευρυγωνιες! αν και ειναι δλδ στο τζαμι βλεπει μεχρι και περα απο τις ακρες του αυτοκινητου! δλδ καλυπτει και τα νεκρα σημεια που ΔΕΝ βλεπουμε μεσα απο τους καθρεπτες μας! εκει με βοηθάει στα μεγιστα! ομως θελει αλλη ηλεκτρολογικη συνδεσμολογια με διακοπτη On/off γιατι κανονικα παιζει ΜΟΝΟ με την οπιστεν! εγω δεν θα την ηθελα μονο γιαυτο!
Για να μπει στον προφυλακτηρα ειναι δυσκολο να περασεις εκει τα καλωδια! και εκει που την εβαλα πεδευτικα παρα πολυ! καποια Κυριακη με καλο καιρο μπορει να κανω τον κοπο να της αλλαξω θεση. Αν δεν ηταν το θεμα με το βραδυ δεν θα με πειραζε παντως!

για το θεμα με τις μοιρες η καμερα μου ειναι αυτη : http://www.chinavasion.com/product_i...-mounting-pal/

λεει : Lens and View Angle: 3.6mm 115deg/92deg δλδ εχει διαμετρο ο φακος 3,6mm και καλυπτει οριζοντια 115 μοιρες και καθετα 92.
οποτε για να καλυψεις περισσοτερο δεξια-αριστερα η καμερα πρεπει να ειναι ΑΠΕΞΩ απο το αμαξωμα! και στην πινακιδα να μπει και παλι δεν θα βλεπει περισσοτερη πληροφορια γυρω μας! απλα θα λυθει το βραδυνο θεμα με χαλια φωτισμό στον δρομο. ΜΟΝΟ αν το αμαξι μου ηταν SEDAN θα ειχε μεγαλη διαφορα στην πινακιδα! τωρα με H/B δεν θα εχει καμια! και ξεχασα να πω πως εκει που ειναι τωρα λογω των φυμε δεν φαινεται καν! αν μπει στην πινακιδα ομως φαινεται και κινδυνευει να την κλεψουν! μια φορα ειδα καποιον και ειχε κανει τρυπα στον προφ και την ειχε βαλει αλλα δεν μου αρεσει, ειναι πολυ χαμηλα, θα βρωμιζεται πολυ και σε κανα παρκαρισμα θα την σπασουν!

Αυτη εχει 180 μοιρες ευρεια γωνια ληψης!!!! http://www.chinavasion.com/rear-view-cameras/cvshi98/ lol!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 26-10-11 στις 17:56.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-10-11, 19:15
Το avatar του χρήστη Edessaios
Edessaios Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Μοντέλο: COROLLA ZZE12? 1.8/ KE36
Περιοχή: Εξωτική Έδεσσα
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 3.505
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 5 φορές σε 5 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 580
Edessaios έχει φοβερή αύρα Edessaios έχει φοβερή αύρα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nvrkp streetracing Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει βαλει κανεις καμερα οπισθοπορειας σε Ε12?
κατι τετοιο θα τεριαζε? http://www.ebay.com/itm/CAR-REAR-VIE...em 4cf8a761ba
Ναι ταιριάζει όπως είπε και ο Ανδρέας, στο ένα φωτάκι από τα δύο που έχει η πινακίδα. Εγώ την είχα πάρει από το γνωστό σαιτ www.tradesolution.co.hκ αλλά λόγω το ότι δεν έβρισκα χρόνο αλλά και ψιλοβαριόμουν να καθήσω να την τοποθετήσω, την είχα πουλήσει.
__________________
My garage

COROLLA EE101 SW
COROLLA ZZE122 1.8
HONDA VFR 800Vtec ABS '05
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-10-11, 21:13
Το avatar του χρήστη nvrkp streetracing
nvrkp streetracing Offline:
 
Εγγραφή: 02-05-2009
Μοντέλο: E12 1.4 pro f/l
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 671
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 252
nvrkp streetracing είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω εχω κοτσαδορο στο αυτοκινητο και με ενδιαφερει να τον βλεπω στην οπισθεν για να μην ακουμπαω τα πισω αυτοκινητα. γιαυτο την θελω την καμερα περισοτερο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
γυροσκοπικη καμερα MARMEL MOTO GP 5 21-09-10 08:52



Page generated in 0,15548992 seconds (81,84% PHP - 18,16% MySQL) with 37 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:29.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)