Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 13-03-04, 16:06
Το avatar του χρήστη JX-E12
JX-E12 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 02-02-2004
Περιοχή: Μαρούσι
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 234
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 270
JX-E12 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αφου το εχεις 3,5 χρονια το αυτοκινητο εισαι στην εγγυηση της αντιπροσωπειας, της ΤΟΥΟΤΑ ΗΕLLAS, εγγυηση του εργοστασιου εχει ληξει!

Καλυτερα όπως λες, στο παλικαρι με 110 ευρω και να κανεις και τη δουλεια σου!!!
Και αν ειναι και καλος τεχνιτης να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο!

Μη νομιζεις οτι στις διαφορες ΤΟΥΟΤΑ ειναι και οι καλυτεροι τεχνιτες παντα!!
Δυστυχώς!!!!!!
__________________
Corolla 1.4, HB, E12
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 13-03-04, 16:32
Το avatar του χρήστη Tazmania
Tazmania Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 19-02-2004
Περιοχή: Άγιοι Ανάργυροι
Μηνύματα: 143
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 261
Tazmania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JX-E12
Μη νομιζεις οτι στις διαφορες ΤΟΥΟΤΑ ειναι και οι καλυτεροι τεχνιτες παντα!!
Δυστυχώς!!!!!!
Αυτο ξαναπεστο!Να φανταστεις οτι οταν πηγα το πρωι στο συνεργειο της Toyota αντι να κοιταξουν να με εξυπηρετησουν,οταν καταλαβαν οτι δεν ειχα παει για προκαθορισμενο Service προκειμενου να τα τσεπωσουν αλλα απλα για μια διαγνωση να μου πουν πανω κατω τι φταιει κοιτουσαν να με ξεφορτωθουν το συντομοτερο με δικαιολογιες του τυπου ''μπα δεν πρεπει να ειναι τιποτα'',''δεν βλεπω κατι το περιεργο'' και διαφορα αλλα τετοια!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 15-03-04, 09:02
george4agelu Offline:
 
Εγγραφή: 12-02-2004
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 298
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 276
george4agelu είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΗΣ ΤΟΥΟΤΑ ΗELLAS SE ΚΑΛΥΠΤΕΙ. ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΛΛΑΞΑ ΗΜΙΑΞΟΝΙΟ ΚΑΙ ΒΑΣΕΙΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 12/98. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΕΤΕ 110 ΕΥΡΩ, ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΠΑΝΩ? ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΦΑΤΣΕς ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΡΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΡΑΧΜΗ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΧΤΥΠΑΜΕ. ΑΝ ΣΤΟ SERVICE ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΘΑ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ. ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΖΕΣΤΕ
__________________
don't drive faster than your angel can fly
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 16-03-04, 23:43
Το avatar του χρήστη Tazmania
Tazmania Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 19-02-2004
Περιοχή: Άγιοι Ανάργυροι
Μηνύματα: 143
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 261
Tazmania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Με μεγαλη μου χαρα σας ανακοινωνω πως επιτελους το προβλημα λυθηκε!(Η μαλλον ετσι πιστευω)...Σημερα λοιπον αλλαξα το ρουλεμαν με αντιστοιχο NCK και ομολογω πως το αυτοκινητο ησυχασε!Βεβαια ακομα δεν μιλαω και με απολυτη σιγουρια διοτι δεν το εβγαλα εθνικη για να δω αν ακουγεται τιποτα στα πολλα χιλιομετρα αλλα την Κυριακη που θα παω Μεγαρα θα τα φαει στα ''αυτια'' για τα καλα!!!Επισης λογω της αλλαγης ρουλεμαν εκανα και ευθυγραμμιση και καποια προβληματακια που ειχα στο τιμονι καθως και στον πισω αξονα(αναπηδουσε συνεχεια) ευτυχως λυθηκαν,αν και μου εκανε εντυπωση οτι το αυτοκινητο ειχε εντελως διαφορετικες ρυθμισεις απο την προηγουμενη ευθυγραμμιση σε σχεση με αυτη που μου εκανε διαφορετικος μαστορας τωρα(σαφως αυτη την φορα ειναι πιο βελτιωμενη η συμπεριφορα του αυτ/του).Αντε και καλα λιωσιματα!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Re: Συνεπειες χτυπηματος με πεζοδρομιο!
  #35  
Παλιά 29-06-04, 20:06
van76grthess Offline:
Υπερβολικά Νέος
 
Εγγραφή: 29-06-2004
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 47
Μηνύματα: 1
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
van76grthess είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Συνεπειες χτυπηματος με πεζοδρομιο!

Γειά σας και απο εμένα παιδιά. Είχα και εγώ πρίν 1,5 χρόνο περίπου παρόμοια "επαφή" με πεζοδρόμιο με αρκετά χιλιόμετρα με μοναδική εμφανή ζημιά ένα στράβωμα ζάντας (αλουμινίου) και ένα αλλαγμένο λάστιχο διότι πέταξε μάγουλο. Το θέμα είναι όμως ότι απο τότε το αυτοκίνητο έχει αποκτήσει ένα πρόβλημα που με ταλαιπωρεί πολύ. Εμφανίζει τζόγο το τιμόνι στην ευθεία και στο φρενάρισμα απο 110-120 km/h το τιμόνι έχει έντονους κραδασμούς. Πήγα και εγώ λοιπόν στο συνεργείο, όπου αποφάνθηκαν οι μηχανικοί ότι είχε σπάσει και το εμπρός αριστερό αμορτισέρ, τα αλλάζω όλα, αλλάζω και ένα σέτ δίσκους - τακάκια, φτιάχνω και την ζάντα μου, αλλάζω και μια τετράδα λάστιχα και μετά απο 3-4 μήνες πάλι τα ίδια. Πηγαίνω ξανά, μου λένε αυτή τη φορά πως είχαν στραβώσει οι δισκόπλακες, αλλαγή ξανά. Αφού άλλαξα 2-3 φορές δισκόπλακες με δοκιμές σε διάφορες μάρκες, όπως EBC, Brembo κ.τ.λ. το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου πλέον και θα ήθελα να μου πείτε καμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει? Επίσης, μετά την αλλαγή δίσκου-πλατώ στις 110.000 Km μου έχει εμφανίσει και ένα άλλο πρόβλημα το σύστημα μετάδοσης. Όταν βάζω όπισθεν και αποσυμπλέκω, λίγο πρίν την πλήρη αποσύμπλεξη ακούγεται ένας ήχος σαν κάτι να απελευθερώνεται βίαια εντός του συστήματος. Φοβάμαι μήν μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα μόνιμο αυτή η κατάσταση. Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να συμβαίνει? Έναν μηχανικό που ρώτησα μου είπε πως έχει τζόγο το ρουλεμάν του συμπλέκτη και ο μόνος τρόπος για να φτιαχτεί είναι να ξαναλλαχθεί. Σας έχει τύχει καμιά παρόμοια κατάσταση?
Συγνώμη για το μεγάλο post αλλά ενώ είμαι υπερευχαριστημένος απο το αυτοκίνητο (έχω διανύσει 156.000 km) έχει αυτά τα 2 προβλήματα τα οποία ώρες-ώρες μου βάζουν ιδέες να το πουλήσω γιατί δεν αντέχω άλλο. Το αυτόκίνητο είναι ένα ΕΕ111 1,3 Sedan.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 29-06-04, 20:25
Το avatar του χρήστη leondas
leondas Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 16-06-2004
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 24
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 245
leondas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Απο τα συνφραζόμενα μάλλον είναι μπιλιοφόρος. Τόνισε στο συνεργείο σου ότι στο κάνει όταν κόβεις το τιμόνι τελείως δεξιά. ( Λίγο αργά το θυμίθηκα )
__________________
Hellenic Navy
Απάντηση με παράθεση
Re: Συνεπειες χτυπηματος με πεζοδρομιο!
  #37  
Παλιά 14-07-04, 00:42
Το avatar του χρήστη kosttrd
kosttrd Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-05-2004
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 437
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 287
kosttrd είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Συνεπειες χτυπηματος με πεζοδρομιο!

Aν ειχε τζογο το ρουλεμαν του συμπλεκτη αυτος ο ηχος θα ακουγονταν και με τις αλλες σχεσεις.Πιθανο να ειναι καποιο ρουλεμαν εσωτερικα του σασμαν,μια παρομοια περιπτωση ειχε και ο αδερφος μου και ηταν ρουλεμαν εσωτερικο του σασμαν...
__________________
Japanese Power http://www.corollaclub.com/forums/cu...atar4562_1.gif
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,14431405 seconds (78,57% PHP - 21,43% MySQL) with 37 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:36.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)