Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-04-09, 22:53
Το avatar του χρήστη Bill_corolla
Bill_corolla Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 16-03-2008
Μοντέλο: Ε12 1.4 pre f/l 5d
Περιοχή: Καλλονή Λέσβου
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 375
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 234
Bill_corolla είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Και η δική μου γνώμη και εμπειρία λέει να πάρεις το Toshiba και μακριά από ΗΡ, βγάζουν προβλήματα. Την πάτησα εγώ και 2 γνωστοί μου..
Έκανα το λάθος και πήρα ΗΡ γιατί δεν ήξερα...!
__________________
www.ioas.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-04-09, 09:40
Το avatar του χρήστη PCEXPERT
PCEXPERT Offline:
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Μοντέλο: corolla 1.4 privilege
Περιοχή: kavala
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 341
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 234
PCEXPERT θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Φίλε μου κακώς ρώτησες "θέλω γνώμη".Ας έλεγες καλύτερα τι λαπτοπ έχει ο καθένας και τι πικρή ιστορία να τελειώνουμε.Δηλαδή απο αυτά που γραφτήκαν έβγαλές συμπέρασμα για την αγορά σου??????
Εγώ πάντως δεν μπορώ να "πεταχτώ" έτσι απλά και να σου την "γνώμη" μου.
Το θέμα σηκώνει συζήτηση πολύ.Το έγραψα κάποτε αλλά.................
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-04-09, 09:56
Το avatar του χρήστη Ayrton
Ayrton Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Μοντέλο: Avensis 2009 1.8 CVT
Περιοχή: Πετρούπολη
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 2.901
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 527
Ayrton είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγώ πιστεύω ότι σαφώς και βγάινει συμπερασμα. Σχεδόν όλοι όσοι απαντήσανε προτείνανε Toshiba, και το ίδιο κάνω κι εγώ τώρα. Με κλειστά μάτια... απλά δεν παίζονται!

Και όπως είπανε πολλοί άλλοι........ ΠΟΛΥΥΥΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ HP!!!!
__________________
"Racing is in my Blood......
............... its my LIFE"


Corolla Club
Administration Group
Διοικητικό Μέλος
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-04-09, 10:12
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 651
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
δε μιλάμε δε μιλάμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε άποψη....

Βασικά στην αρχή είπα να μην πάρω θέση στο θέμα αλλά "σπάστικα" επειδή όλοι έβγαλαν άχρηστα τα HP και κορυφαία τα Toshiba. εεε λοιπόν η δική μου εμπειρία είναι αντίστροφη!!!
η HP εδώ και χρόνια έχει αγοράσει την Compaq (την πρώτη εταιρία που κατασκευάσε Laptop) και όλη την τεχνογνωσία της. Εγώ έχω ακόμα ενα Compaq του 2000 το οποίο ναι μεν δεν εχει δυνατότητες αλλά δεν εχει κάνει κιχ. και τα χριστούγεννα αγορασε ο αδερφος μου ενα HP Pavilion απο το οποίο είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Toshiba εχω δουλέψει 2-3 φορές. το ενα σε επιπεδο hardware (το έλυσα όλο και τελικα δεν καταφερα να βγάλω ακρη αν ειχε χτυπήσει σκληρό, αν είχε καψει μητρική, αν είχε πρόβλημα ο επεξεργαστής, ή αν τα είχε πάθει όλα μαζί!!!). το άλλο ήταν σε επίδεδο software και μετά απο 5-6 format το έκανα και δουλεψε..... 2 βδομάδες μετα χτύπησε σκληρο και άντιο....
Επίσης απο design τα Toshiba δε λενε και πολλά πραγματα, ενώ η εγγύηση τους είναι ενα χρόνο και πρέπει να πληρώσεις περίπου 50 ευρώ για να πάρεις την επέκταση.

Τέλος η γνώμη μου είναι να προτιμήσεις κάποιο επώνυμο Laptop και όχι αυτά που συναρμολογούνται κατα παραγγελία στο πλαισιο (turbo-X) ή στο eshop (inovation)
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-04-09, 10:16
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Ναι, αλλά από ότι κατάλαβα και από την δική μου εμπειρία σε μηχανήματα της HP (όχι σε laptop) και προσωπικά αλλά και μέσω της εταιρίας που εργάζομαι, οι αρνητικές γνώμες δεν έχουν να κάνουν τόσο πολύ με την αξιοπιστία των συσκευών όσο με το σέρβις της που είναι "for flying" (κοινώς για πέταμα)...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-04-09, 10:35
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Και εγω δεν ηθελα να μιλησω... αλλα και εγω οσους λαπτοπ εχω παρει ειναι HP και δεν εχουν κανει κιχ... Εχουν και καταπληκτικες οθονες πιστευω.

Απο την αλλη, δεν εχουν παθει κατι οποτε δεν μπορω να κρινω τι γινεται με το service τους...

Δεν ξερω δλδ αν ειναι "for disposal" ή "for throwing away"...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-04-09, 11:39
Nikr Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Ηλικία: 51
Μηνύματα: 634
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 280
Nikr έχει φοβερή αύρα Nikr έχει φοβερή αύρα Nikr έχει φοβερή αύρα
...κι εγω την τελευταία φορά είχα λύσει το acer μόνος μου, και δεν μπόρεσα να βρω τι είχε... από δω το κοίταγα, από εκεί το κοίταγα, τα κουνούσα όλα πέρα δωθε... δεν έφτιαχνε με τίποτα το γ@.....νο

Παίδες, είναι φυσικό αν κάτι δε σου χαλάσει, δεν πρόκειται να εκτιμήσεις ποτέ την τεχνική υποστήριξη, και για του λόγου το αληθές, τα acer τα πήραμε μαζί με ένα φίλο. Το δικό του δεν έκανε κιχ κι ακόμα δουλευει, αλλά ρίχτε και μιά ματιά σε πιο εξειδικευμένα φορουμ να δειτε τι λενε οι χρήστες για τα laptop..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-04-09, 12:42
Το avatar του χρήστη Ayrton
Ayrton Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Μοντέλο: Avensis 2009 1.8 CVT
Περιοχή: Πετρούπολη
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 2.901
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 527
Ayrton είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ο καθένας μπορεί να πεί την γνώμη του (ότι κάνουμε για τα αυτοκίνητα με λίγα λόγια... μην πάρεις το τάδε, ξέρω ότι βγάζουνε το δείνα!). Ομως, κατα γενική ομολογία τα Toshiba είναι πολύ μπροστά!

Απο οθόνη.... θα μου επιτρέψετε να πώ το όνομα τις πιο σιχαμερής!!! Νομίζω ότι τα Sony Vaio εχουνε την καλύτερη με διαφορά!

Οσο αφορά αυτό που είπες πέρι τεχνογνωσίας Βαγγέλη..... ποια τεχνογνωσία παιδί μου??? Δεν είναι πυρηνική φυσική!!!! 1+1 κάνουνε 2. Συγκεκριμένα είναι τα εξαρτήματα.... όλες αυτές οι εταιρείες ουσιαστικά διαλέγουνε τα πακέτα και κάνουνε απλά συναρμολόγηση!!!! Τίποτα άλλο....

Ολο λοιπόν το θέμα είναι .....το After Sales Service!!!! Και εκεί η HP είναι πολύ for the fly!!!! Ειδικά εμείς στην εταιρεία έχουμε τραβήξει τα πάνδεινα.
__________________
"Racing is in my Blood......
............... its my LIFE"


Corolla Club
Administration Group
Διοικητικό Μέλος
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-04-09, 17:17
Το avatar του χρήστη gazodog
gazodog Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 08-01-2006
Μοντέλο: εε90
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 46 female
Μηνύματα: 119
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 235
gazodog είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
φιλε μου επειδη εψαχνα και εγω πολλυ καιρο για laptop και απο οτι ειδα παιζεις περιπου 550-700 € θα σου προτεινω ανεπιφυλακτα τον παρακατω που εχει κορυφη χαρακτηριστικα σε τιμη αρκετα κατω απο τα αντοιστοιχα των αλλων εταιριων
α)ACER 7730G
β)17αρι αναλυση 1140*900
γ)Τ6400-2,0 στα 800mhr
δ)4gb μνημη
ε)9600 gt tourbo 1gb καρτα γραφικων
Ζ)dolby home theater 2-1 με ενσωματομενω subwoofer
η)εξοδος Hdmi
θ)bloutooth
το πηρα απο το eshop 765€ πριν 3 μηνες και εχω παθει πλακα οσο για την εγγυηση εδωσα αλλα 50€ και μου την εκαναν 3 χρονια για να εχω το κεφαλι μου ησυχο +45 για μια τσαντα ολα τα λεφτα απο την cacelogic η μονη που μπαινει το laptop σε εντελως ξεχωριστη θηκη μπες στο σαιτ να το δεις και οσο για τους δυσπιστους εχει δεικτη εμπειριας των windows 4.9 που αλλες μαρκας δεν τον βλεπουν ουτε στον υπνο τους.Ελπιζω να βοηθησα.
__________________
Θελω ζαντες,αναρτηση,λαστιχα,βαψιμο,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,: ouch
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-04-09, 17:51
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Unhappy

Και για τα DELL έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, τόσο για τα μηχανήματα αυτά καθεαυτά, όσο και για το service και την υποστήριξή τους.
Όσον αφορά στα ΗΡ, τώρα, η σχέση τους με τα Compaq είναι αυτή που έχουν και οι Ferrari με τις Lancia: όπως οι δεύτερες ανήκουν στη Fiat, έτσι και οι πρώτες ανήκουν -πλέον- στην ΗΡ.
Όσο για ποιότητα και service, είχα έναν omnibook xe3 (αγορασμένο με δραχμούλες περίπου μισό εκατομμύριο τότε) ο οποίος στα 2 χρόνια και 15 ημέρες παρουσίασε τρεμόπαιγμα στην οθόνη.
Η αντιπροσωπεία απεφάνθη ότι έπρεπε να αλλαχθεί η οθόνη με κόστος -κρατηθείτε- 1600€ !!!! (όσο είχε το καινούριο omnibook στα 550MHz και όχι στα 500) και θα κρατούσαν και την προβληματική, ενώ αυτή που θα τοποθετούσαν μπορεί να ήταν και ανακατασκευασμένη (refurbished)!!!
Και το κορυφαίο; Το πρόβλημα ήταν στη φίσα που συνέδεε το motherboard με την οθόνη μέσω μίας σειρίδας και όχι στην οθόνη!
Και φυσικά, εκτός από τον σκληρό που έσκασε -με όλα τα επακόλουθα-, μία ωραία πρωία η μία θύρα των μνημών, έπαψε να λειτουργεί...
Είναι, ή δεν είναι λογικό να μην θέλω να ακούσω ξανά για ΗΡ;?
Πάνος.
ΥΓ: Αντίθετα, ο Compaq που είχε ο -τότε- προϊστάμενός μου λειτουργούσε από το 1999 μέχρι το 2006, οπότε και δεν άξιζε πλέον να ταλαιπωρείται με αυτόν και τον παρόπλισε...
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
service laptop MARMEL OFF TOPIC 40 28-02-11 23:20
Ανάκληση μπαταριών Laptop Nikr ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 5 17-05-09 14:46
επιλογη laptop MARMEL OFF TOPIC 44 16-12-08 14:49
αγορά laptop diafanh-psyxh OFF TOPIC 13 13-04-07 17:43
Αναζήτηση Laptop madvinegar OFF TOPIC 2 19-01-07 02:06



Page generated in 0,17802310 seconds (83,30% PHP - 16,70% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:03.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)