Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΤΟΠΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ > ΕΔΩ ΠΑΤΡΑ > Συναντήσεις - Εκδρομές

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
2η Εκδρομή μελών Πελοποννήσου
  #1  
Παλιά 12-11-09, 10:17
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 650
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
2η Εκδρομή μελών Πελοποννήσου

ενάμιση χρόνο μετά την πρώτη μας εκδρομή, αποφασίσαμε ότι ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να ξαναπάρουμε τους δρόμους!!!

έτσι η δεύτερη εκδρομή του παραρτήματος Πάτρας, για τα μέλη της Πελοποννήσου και με πρόσκληση για όποιον άλλο επιθυμεί να συμμετάσχει, θα πραγματοποιηθεί (Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος) την Κυριακή 22 Νοεμβρίου.

Ο τελικός μας προορισμός θα είναι η λίμνη Δόξας στην ορεινή Κορινθία.
Το αρχικό πλάνο είναι να αναχωρήσουμε από Πάτρα κατά τις 10:00 το πρωί και να πιούμε καφέ περίπου μια ώρα μετά στο Δερβένι. κατά τη 01:00 το μεσημέρι θα ανηφορίσουμε προς τη λίμνη με σκοπό να είμαστε εκεί περίπου μια ώρα μετά. Μεσημεριανό θα φάμε κατά τις 03:00 σε κάποια ταβέρνα στα χωριά που υπάρχουν στην περιοχή (η ανίχνευση θα γίνει επιτόπου).

Στο παρόν τόπικ μπορούμε να συζητάμε διάφορες ιδέες για την εκδρομή και να δηλώνουμε συμμετοχές. όσες νέες πληροφορίες προκύπτουν θα κάνω edit και θα τις ενσωματώνω στο πρώτο ποστ για να είναι εύκολο για όλους να τις βρουν.

Περιμένω πέρα από την Πάτρα και τον Πύργο, συμμετοχές από τις γύρω περιοχές (Ακράτα, Κιάτο, Κόρινθο) και γιατί όχι και από Αθήνα!!
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-11-09, 11:22
Το avatar του χρήστη alimonos
alimonos Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Μοντέλο: TRUENO ΑΕ86
Περιοχή: ΗΠΕΙΡΟΣ
Μηνύματα: 1.845
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 421
alimonos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλά ρε επειδή έιστε μέλη "Πελοπονήσου" δεν ξεκολλάτε από αυτήν ??
περάστε ρε την γέφυρα και ελάτε τον ανήφορο !!!
__________________
AE86 FANATIC
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-11-09, 13:34
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alimonos Εμφάνιση μηνυμάτων
καλά ρε επειδή έιστε μέλη "Πελοπονήσου" δεν ξεκολλάτε από αυτήν ??
περάστε ρε την γέφυρα και ελάτε τον ανήφορο !!!
Τις λίγες φορές που πραγματοποιούμε κάποια εκδρομή, προσπαθούμε να βρίσκουμε προορισμούς που πιθανόν να εξυπηρετούν περισσότερα μέλη και εκτός Πατρών. Για παράδειγμα στην συγκεκριμένη περίπτωση, μπορούν να βρεθούμε με παιδιά από Κόρινθο, Ακράτα, Κιάτο, ακόμα και Αθήνα. Η αλήθεια είναι ότι μία εκδρομή προς τα μέρη σας βολεύει ουσιαστικά μόνο τα πατρινά μέλη. Θα γίνει όμως και αυτό κάποια στιγμή...


Σχετικά με την εκδρομή, να αναφέρουμε ότι η Λίμνη Δόξα απέχει περίπου 120 χλμ. από την Πάτρα και περίπου 185 χλμ. από την Αθήνα. Από το Δερβένι, όπου θα είναι σημείο συνάντησης των εκ διαφορετικών σημείων ορμόμενα μέλη στο οποίο και θα πιούμε τον καφέ μας, η απόσταση είναι 48 χλμ. (περίπου μία ώρα δρόμος).

Οι σίγουρες (ελπίζω) συμμετοχές από τα πατρινά μέλη είναι:

ranger
corollapatra
janakasgr
sop
harbov
corollakias1.6
XAROS

Περιμένουμε την παρουσία στην εκδρομή, των μελών της γύρω περιοχής, dbar, corollakrata, TOLIS EE80, ΗΛΙΑΣ, corollakiato, ο mpesikos από τον Πύργο και όσοι άλλοι θα ήθελαν να συμμετέχουν, καθώς επίσης και όσους μπορούν και θέλουν να έρθουν από την Αθήνα.
__________________
Lift, lift, lift...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 12-11-09 στις 15:06.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-11-09, 16:24
Το avatar του χρήστη corollakiato
corollakiato Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 08-02-2009
Μοντέλο: toyota corolla g6
Περιοχή: κιατο κορινθοs
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 363
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 222
corollakiato είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παιδεσ και εγο μεσα ειμαι σιναντισι στο δερβενι απο εμενα οκ... να μην ερθω πατρα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-11-09, 17:17
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να έρθεις Πάτρα. Θα συναντηθούμε στο Δερβένι. Τις επόμενες ημέρες θα αναφερθούν και ακριβείς ώρες αναχώρησης και συναντήσεων στο Δερβένι...

Να ανανεώσουμε και την λίστα των συμμετοχών:

ranger
corollapatra
janakasgr
sop
harbov
corollakias1.6
XAROS
corollakiato
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-11-09, 17:31
Το avatar του χρήστη XAROS
XAROS Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μοντέλο: LANCIA HPE 2.0 TURBO
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 847
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 285
XAROS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από corollakiato Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδεσ και εγο μεσα ειμαι σιναντισι στο δερβενι απο εμενα οκ... να μην ερθω πατρα
Καλοδεχουμενος!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από corollapatra Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να έρθεις Πάτρα. Θα συναντηθούμε στο Δερβένι. Τις επόμενες ημέρες θα αναφερθούν και ακριβείς ώρες αναχώρησης και συναντήσεων στο Δερβένι...

Να ανανεώσουμε και την λίστα των συμμετοχών:

ranger
corollapatra
janakasgr
sop
harbov
corollakias1.6
XAROS
corollakiato
Εγω μεσα, καθως και ο Νικος.......θα μπει κιολας να γραψει!!!!!
__________________
http://s122.photobucket.com/albums/o...&current=-.flv

Μαμα ειναι ...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-11-09, 17:32
Το avatar του χρήστη dbar
dbar Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Περιοχή: Κιάτο
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 182
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 246
dbar είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Γεια σας κι από μένα...

Μέσα εννοείται κι εγώ. Θα χαρώ πολύ να τα ξαναπούμε από κοντά. Το μέρος είναι πολύ όμορφο για όποιον δεν έχει ξαναπάει..

Σχετικά με το πρόγραμμα, μια παρατήρηση: Έχω την εντύπωση ότι από Δερβένι ειναι παραπάνω από μια ώρα για να φτάσετε στη λίμνη... Μια ώρα περίπου ίσως να είναι η Στυμφαλία. Από εκεί και πάνω είναι σίγουρα άλλη μισή ίσως και παραπάνω ώρα. Το λέω για εσάς που θα έχετε και την επιστροφή.
__________________
E12 1.4 3D Sport (και καλά...) f/l
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-11-09, 19:44
Το avatar του χρήστη TOLIS EE80
TOLIS EE80 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-04-2005
Μοντέλο: COROLLA EE80
Περιοχή: Κόρινθος
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 2.004
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 436
TOLIS EE80 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Λογικα ειμαι κι εγω μεσα

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...27595&t=h&z=15
__________________
Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**

CorollaClub-Greece AE82 Owners Club twincam.org
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-11-09, 21:33
corollakrata Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 09-11-2009
Μηνύματα: 10
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
corollakrata είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
ενάμιση χρόνο μετά την πρώτη μας εκδρομή, αποφασίσαμε ότι ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να ξαναπάρουμε τους δρόμους!!!

έτσι η δεύτερη εκδρομή του παραρτήματος Πάτρας, για τα μέλη της Πελοποννήσου και με πρόσκληση για όποιον άλλο επιθυμεί να συμμετάσχει, θα πραγματοποιηθεί (Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος) την Κυριακή 22 Νοεμβρίου.

Ο τελικός μας προορισμός θα είναι η λίμνη Δόξας στην ορεινή Κορινθία.
Το αρχικό πλάνο είναι να αναχωρήσουμε από Πάτρα κατά τις 10:00 το πρωί και να πιούμε καφέ περίπου μια ώρα μετά στο Δερβένι. κατά τη 01:00 το μεσημέρι θα ανηφορίσουμε προς τη λίμνη με σκοπό να είμαστε εκεί περίπου μια ώρα μετά. Μεσημεριανό θα φάμε κατά τις 03:00 σε κάποια ταβέρνα στα χωριά που υπάρχουν στην περιοχή (η ανίχνευση θα γίνει επιτόπου).

Στο παρόν τόπικ μπορούμε να συζητάμε διάφορες ιδέες για την εκδρομή και να δηλώνουμε συμμετοχές. όσες νέες πληροφορίες προκύπτουν θα κάνω edit και θα τις ενσωματώνω στο πρώτο ποστ για να είναι εύκολο για όλους να τις βρουν.

Περιμένω πέρα από την Πάτρα και τον Πύργο, συμμετοχές από τις γύρω περιοχές (Ακράτα, Κιάτο, Κόρινθο) και γιατί όχι και από Αθήνα!!
μαγκες και εγω μεσα στην εκδρομη!!!!εγω παντως που ειμαι απο ακρατα ενημερωνω οτι δερβενι δεν παιζει τιποτα για καφε...καλυτερα να πιναμε καφε ακρατα και να αναχωρησουμε για πανω!!!οτι γουσταρετε...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-11-09, 22:15
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 650
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από corollakrata Εμφάνιση μηνυμάτων
μαγκες και εγω μεσα στην εκδρομη!!!!εγω παντως που ειμαι απο ακρατα ενημερωνω οτι δερβενι δεν παιζει τιποτα για καφε...καλυτερα να πιναμε καφε ακρατα και να αναχωρησουμε για πανω!!!οτι γουσταρετε...
ενδιαφέρουσα η πρόταση σου φίλε και δεν αποκλείεται να γίνει αυτή η μικρή αλλαγή στο πρόγραμμα. στην Ακράτα έχουμε κάτσει σε αρκετές εκδρομές στο παρελθόν, ενώ εγώ προσωπικά το Δερβένι δεν το έχω δει ούτε απ έξω... δε μπορεί κάτι θα υπάρχει (έστω ενα περίπτερο να πάρουμε τους "σπαστους" καφεδες)...

πάντως γενικά περιμένουμε προτάσεις από τα παιδιά που γνωρίζουν την περιοχή...! Μου αρέσει γιατί υπάρχει μεγάλη κινητικότητα!!!! Η Αθήνα που είναι;;; σας φαίνονται πολλά τα 180 χιλιόμετρα;;;;;; για να δω εκπροσώπους και από εκεί!!!
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΤΟΠΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ > ΕΔΩ ΠΑΤΡΑ > Συναντήσεις - Εκδρομές

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
1η συνάντηση μελών στην Κω Stetas Συναντήσεις - Εκδρομές Δωδεκανησου 25 29-03-09 11:31
Συναντήσεις Junior μελών! madvinegar ΒΟΛΤΕΣ 18 27-01-09 11:10
1η Εκδρομή μελών Πελοποννήσου corollapatra Συναντήσεις - Εκδρομές 117 21-03-08 20:23
Χάρτης Μελών bluechris ΦΟΡΟΥΜ 25 22-03-07 22:10
Ενημέρωση Μελών. kyro ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 7 26-01-06 19:54



Page generated in 0,21495295 seconds (87,30% PHP - 12,70% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:21.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)