Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-11-11, 16:30
Το avatar του χρήστη g6_saligkaros
g6_saligkaros Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 14-08-2011
Περιοχή: Κερατσινι
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 696
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 224
g6_saligkaros είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ναι απλα το αναφερω,ενταξει και το χρωμα δυσκολο..σημασια εχει οτι παντου κινδυνευεις πλεον και το χειροτερο ειναι οτι φοβασαι για κατι που εχεις φτιαξει με τα λεφτα σου και σου αξιζει,δεν εχει κανενας το δικαιωμα να το πειραξει κι εχεις τα καμαρια μας που εχουν κανει περιουσιες με τα δικα μας λεφτα και των γονιων μας και δεν τους αγγιζει τιποτα.σκατα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-11-11, 17:13
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Δεν ειναι λογικη το να λεμε αμα ειναι και αμα ειναι και τετοια! πρεπει να εχουμε συστηματα προστασιας τελεια και παυλα!!! και το GPS ο αλλος δεν ξερει αν εχεις! αν ειναι ενας απλος κλεφτης μπορει ουτε καν να το σκεφτει! υπάρχουν πολλα συστηματα προστασιας! μεχρι και κρυμενη ip camera! μπορει να στελνει με 3g/gprs καπου και να καταγραφει εκει! μπορεις να εχεις τηλεειδοποιηση με κινητο (εκτος συναγερμου), μπορεις να εχεις αλλο τροπο που να μην παιρνει με τπτ! καποτε εγω στο starlet gt οταν πηγαινα ιεκ και το εβαζα σε περιεργες θεσεις πχ σε ενα δασακι επερνα μαζι μου καθε μερα το καλωδιο του πολλαπλασιαστη!!! ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ε στο τελος καπου κοπηκε και με χτυπησαν τα χιλιαδες volts και ειδα τον Χριστό φαντάρο λεμε! ο Μr Bean επαιρνε μαζι του το τιμονι!!! φαντασια να εχει κανεις και ορεξη! αν το αφησουμε στην τυχη του και λεμε ΑΜΑ σου τυχει, και αν θελουν κτλ τοτε το αφηνουμε στην τυχη του!!! παντως η καλυτερη προληψη ειναι ασφαλεια κλοπης! ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ!!!!! μερικης και ολικής και μετα ολα τα άλλα! το συγκεκριμενο αμαξι δεν γνωριζω τι ειχε πανω δεν μπορώ να πω, αλλα ο γνωστος μου κατι ειπε πως δεν ειχε τπτ πανω ουτε καν απλο συναγερμό!

Να πω ενα παραδειγμα, ενα παιδι στο Περιστερι ειχε gti pezo, ενα βραδυ (οπως ειπαν γειτονες) σκανε 4-5 ατομα και του διαρηξανε την πορτα συνοδηγου, μπαινουν μεσα σπανε τα πλαστικα στο τιμονι και ενωνουν καλωδια κτλ, δεν πηρε μπροστα (immobilizer), τα συγκεκριμενα ρημαδια αμαξια εχουν το immo ΜΑΖΙ με την ECU μπροστα (αντιθετα με τα δικα μας) και ετσι ανοιγουν καπο βαζουν αλλον εγκεφαλο που δεν ειχε και ΠΑΛΙ δεν πηρε!!!! ξερετε γιατι? ΔΕΝ το βρηκαν! ειχε διακοπτη και εκλεινε η αντλια βενζινης!!! ενα απλο πραγμα που δεν κοστιζει παραπανω απο 20-30 ευρω!!!! ουτε καν συναγερμο δεν ειχε!!! η ζημια ηταν 150-200 ευρω αλλα ΔΕΝ εκλεψαν το αμαξι οπως ηθελαν!
Αλλος πχ βγαζει ενα ρελε της ασφαλειοθηκης για το EFI!!! αντε βαλε μπρος το αμαξι! αντε βρες τετοιο ρελε! αντε γεια!!! απλα πραγματα!!! ουτε ευρω δεν κοστιζει!!!!
γιαυτο τα λεω.........

και όπως λεει και μια παροιμία που λέει και ο πατέρας μου, φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισά!

Υ.Γ αν το αμαξι ειναι σε πυλωτη μπορουμε να το καταγραφουμε με CCTV (καμερες παρακολουθησης), στο εξοχικο εχω 4 με IR 30 μετρων και στο σπιτι μου εχω ip camera για την εξοπορτα, κουνουπι να κουνηθει εχω φωτο στο iphone απο ολες αυτες!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 18-11-11 στις 17:46.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-11-11, 18:13
Το avatar του χρήστη makiscorolla
makiscorolla Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 23-01-2009
Μοντέλο: corolla e12 carina e
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 282
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 215
makiscorolla είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
καποτε εγω στο starlet gt οταν πηγαινα ιεκ και το εβαζα σε περιεργες θεσεις πχ σε ενα δασακι επερνα μαζι μου καθε μερα το καλωδιο του πολλαπλασιαστη!!! ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ε στο τελος καπου κοπηκε και με χτυπησαν τα χιλιαδες volts και ειδα τον Χριστό φαντάρο λεμε!
Δηλαδη νικηφορε ειχες μαθημα και πανω στο θρανιο μαζι με τα τετραδια ειχες και το καλωδιο του πολαπλασιαστη????????????Μου'ρχεται στο μυαλο αστειο σκηνικο!!!!χωρις παρεξηγηση!
__________________
zze 120
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-11-11, 19:12
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Σιγουρα κανεις οτι μπορεις να προστατευτεις αλλα ειναι να μην σου τυχει!!!
Καθε μερα ακουμε τρελλα σκηνικα και με πολλα μετρα ασφαλειας.....
Μακρια απο μας φτου φτου φτου...........
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-11-11, 19:22
Craig Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 21-01-2009
Μοντέλο: toyota corolla xli
Μηνύματα: 190
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 206
Craig είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αν θελουν αυτοι να το παρουν θα το παρουν,και με γερανο αμα λαχει!
__________________
http://jdmpowered.blogspot.com/
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-11-11, 02:20
(@)WizZk1d(@) Offline:
 
Εγγραφή: 28-07-2006
Περιοχή: Αθήνα - Περιστέρι
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 374
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
(@)WizZk1d(@) είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ποπο να προσέχουμε λέμε ... ανατρίχιασα ...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-11-11, 11:42
neoklis Offline:
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 2.447
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 426
neoklis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
μην σου τύχει πρίν 2 -3 χρόνια πήγαν να μου το φάνε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μαρία : 22-11-11 στις 19:33.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-11-11, 19:20
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εμενα στο starlet gt μου ειχαν σπασει την κλειδαρια της πορτα με κατσαβιδι αλλα μαλλον βαρεσε ο συναγερμος και εφυγαν! επισης ποιο πριν μου ειχαν κλεψει αεροτομη αλουμινιου ρυθμιζομενη τυπου DTM και παραλιγο να παρουν και το τελικο καζανακι!!! ευτυχως ηταν κολλημενο και δεν βγηκε! αλλα στραβωσαν την εξατμιση!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-11-11, 10:28
Το avatar του χρήστη akis_1
akis_1 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 05-07-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 170
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 247
akis_1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι λογικη το να λεμε αμα ειναι και αμα ειναι και τετοια! πρεπει να εχουμε συστηματα προστασιας τελεια και παυλα!!! και το GPS ο αλλος δεν ξερει αν εχεις! αν ειναι ενας απλος κλεφτης μπορει ουτε καν να το σκεφτει! υπάρχουν πολλα συστηματα προστασιας! μεχρι και κρυμενη ip camera! μπορει να στελνει με 3g/gprs καπου και να καταγραφει εκει! μπορεις να εχεις τηλεειδοποιηση με κινητο (εκτος συναγερμου), μπορεις να εχεις αλλο τροπο που να μην παιρνει με τπτ! καποτε εγω στο starlet gt οταν πηγαινα ιεκ και το εβαζα σε περιεργες θεσεις πχ σε ενα δασακι επερνα μαζι μου καθε μερα το καλωδιο του πολλαπλασιαστη!!! ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ε στο τελος καπου κοπηκε και με χτυπησαν τα χιλιαδες volts και ειδα τον Χριστό φαντάρο λεμε! ο Μr Bean επαιρνε μαζι του το τιμονι!!! φαντασια να εχει κανεις και ορεξη! αν το αφησουμε στην τυχη του και λεμε ΑΜΑ σου τυχει, και αν θελουν κτλ τοτε το αφηνουμε στην τυχη του!!! παντως η καλυτερη προληψη ειναι ασφαλεια κλοπης! ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ!!!!! μερικης και ολικής και μετα ολα τα άλλα! το συγκεκριμενο αμαξι δεν γνωριζω τι ειχε πανω δεν μπορώ να πω, αλλα ο γνωστος μου κατι ειπε πως δεν ειχε τπτ πανω ουτε καν απλο συναγερμό!

Να πω ενα παραδειγμα, ενα παιδι στο Περιστερι ειχε gti pezo, ενα βραδυ (οπως ειπαν γειτονες) σκανε 4-5 ατομα και του διαρηξανε την πορτα συνοδηγου, μπαινουν μεσα σπανε τα πλαστικα στο τιμονι και ενωνουν καλωδια κτλ, δεν πηρε μπροστα (immobilizer), τα συγκεκριμενα ρημαδια αμαξια εχουν το immo ΜΑΖΙ με την ECU μπροστα (αντιθετα με τα δικα μας) και ετσι ανοιγουν καπο βαζουν αλλον εγκεφαλο που δεν ειχε και ΠΑΛΙ δεν πηρε!!!! ξερετε γιατι? ΔΕΝ το βρηκαν! ειχε διακοπτη και εκλεινε η αντλια βενζινης!!! ενα απλο πραγμα που δεν κοστιζει παραπανω απο 20-30 ευρω!!!! ουτε καν συναγερμο δεν ειχε!!! η ζημια ηταν 150-200 ευρω αλλα ΔΕΝ εκλεψαν το αμαξι οπως ηθελαν!
Αλλος πχ βγαζει ενα ρελε της ασφαλειοθηκης για το EFI!!! αντε βαλε μπρος το αμαξι! αντε βρες τετοιο ρελε! αντε γεια!!! απλα πραγματα!!! ουτε ευρω δεν κοστιζει!!!!
γιαυτο τα λεω.........

και όπως λεει και μια παροιμία που λέει και ο πατέρας μου, φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισά!

Υ.Γ αν το αμαξι ειναι σε πυλωτη μπορουμε να το καταγραφουμε με CCTV (καμερες παρακολουθησης), στο εξοχικο εχω 4 με IR 30 μετρων και στο σπιτι μου εχω ip camera για την εξοπορτα, κουνουπι να κουνηθει εχω φωτο στο iphone απο ολες αυτες!
Κατσε γιατι ακριβως ετσι στο περιστερι κανανε του ξεδερφου μου το GTI και ειχε διακοπτη και το γλυτωσε...και βρηκανε κρεμασμενο τον 2ο εγκεφαλο που προσπαθησαν να το βαλουν εμπρος πανω στο φτερο...Στειλε πμ...
__________________
4AGZE
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-11-11, 11:04
LISSAS Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μοντέλο: 111 vv-T-i
Περιοχή: Λεκανοπέδιο
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 818
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 292
LISSAS θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος LISSAS θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
...ειχε διακοπτη και εκλεινε η αντλια βενζινης!!! ενα απλο πραγμα που δεν κοστιζει παραπανω απο 20-30 ευρω!!!!
OK, αλλά αν πάθει κάτι ο συγκεκριμένος διακόπτης πάνω σε τουρμπο-γκάζια, πίστεψέ με, θα σου στοιχίσει "κάτι" παραπάνω από 20-30 ευρώ!!!
Στα υπόλοιπα, συμφωνώ...
__________________
ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΔΑΙΜΩΝ!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αγγελίες αυτοκινήτων - Σχολιασμός electro OFF TOPIC 2043 13-05-17 13:55
Φανοποϊα Αυτοκινήτων Alex-poli Συνεργαζομενα καταστηματα Θράκης 0 26-06-10 15:08
Η Ιστορία των ηλεκτρικών αυτοκινήτων. GEORGIOS_XYNOS ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 0 27-11-08 08:45
Περί υβριδικών αυτοκινήτων madvinegar Γνωσιακή Βάση Δεδομένων 0 18-10-07 18:28
Quiz Αυτοκινήτων Nick-K OFF TOPIC 24 05-10-06 22:09



Page generated in 0,17555904 seconds (82,65% PHP - 17,35% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:41.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)