Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

TOYOTA COROLLA E*101 1992>1996

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Μοτερ Απο Σταρλετ Gt
  #1  
Παλιά 24-12-05, 00:13
Το avatar του χρήστη LoVis
LoVis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2005
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 253
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 254
LoVis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μοτερ Απο Σταρλετ Gt

Επιτελους μαζεψα τα λεφτα ( 2000 ) και ψαχνομαι για μοτερ απο σταρλετ gt...
1on. μου φτανουν ?
2ον. που βρισκω μοτερ απο σταρλετ ρε παιδια ?( 1.3 turbo απο το gt ) ?
3ον. Ποσο θα μου κοστισει να το βαλω πανω και να τσουλαει ?μαλλον οχι να τσουλαει να γαμ***
4ον. αθηνα ειμαι...καμια προταση?τηλεφωνα κτλπ?

περιμένω με αγωνία...))
__________________
Be carefull What You Wish For...
Απάντηση με παράθεση
Re: Μοτερ Απο Σταρλετ Gt
  #2  
Παλιά 24-12-05, 03:49
E 101 sedan 300 + ps Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 18-12-2005
Περιοχή: Θεσ/νικη
Μηνύματα: 17
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
E 101 sedan 300 + ps είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μοτερ Απο Σταρλετ Gt

Lovis σορρυ αν θα σε ξενερωσω με αυτα που θα σου πω αλλα το εχω ψαξει το ζητημα εκτενως...
Με 2 χιλιαρικα απλως το αγοραζεις και το βαζεις...
Απο εδω και περα μετρα...:
1.Εξατμιση για να δουλεψει (και φυσικα εννοω απο πολλαπλη μεχρι πισω). Αλλωστε τουρμπισιο χωρις εξατμιση ειναι αμαξι χωρις ροδες..., κοινως δε παει...
2.ιντερκουλερ οπωσδηποτε (εννοειται front mount) για τις δυσκολες μερες του καλοκαιριου και για επιπλεον αλογακια και ροπη... μαζι με κολαρα και τα λοιπα συμπραγκαλα...
3.Σκαστρα (να μη κανει τσουφ τι το χουμε το turbo??? ασε που ειναι αναγκαια ετσι και αλλιως), οργανακια, κανα τετραφτερο, κανα turbo timer... και εχει ο Θεος..

Αν μπεις στο χωρο και επειδη θελεις και πολυ δυναμη οπως γραφεις ετοιμασου να βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη.
Θα μου πεις εγω ετοιμαζω αμαξι 300 + ps, αλλα εγω δηλωνω οτι ειμαι αρρωστος και δε μπορω αλλιως..., κοινως δεν υπολογιζω τα χρηματα που δινω και θα δωσω και στο μελλον...
Σου ευχομαι παντως αν το γουσταρεις το turbo να προχωρησεις αλλα μαθε τι παιζει γενικοτερα με αυτο γιατι αν πας στο συνεργειο και δουν οτι δεν ξερεις και πολλα υπαρχει σοβαρος κινδυνος να σε εκμεταλλευτουν...(φυσικα αυτο ισχυει για ολους οσους δε γνωριζουν το αντικειμενο, μη το παρεις προσωπικα)!
Απάντηση με παράθεση
Re: Μοτερ Απο Σταρλετ Gt
  #3  
Παλιά 24-12-05, 04:11
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μοτερ Απο Σταρλετ Gt

ελπιζω εκει βαθεια στην τσεπη να μην εχεις τιποτα καβουρια και βγουν εξω και κυνηγανε και μας που δε φταιμε φιλε μου γιατι σε λιγο θα μας φανε!!!!
ask 2104325292 ΗRD . μιλησε με τον γιωργο
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-12-05, 00:05
Το avatar του χρήστη LoVis
LoVis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2005
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 253
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 254
LoVis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ρε συ γιατι να μην κρατησω το intercooler που εχει απο μαμα?ετσι και αλλιως εγω δεν θελω να το παω κατευθειαν τουμπανο...ας βαλω το μοτερ και φρενα κτλπ ολα να ειναι κομπλε και μετα βλεπουμε σωστα??εξαλλου κανεις δεν εγινε με την πρωτη θεος:ΡΡΡΡΡ χαχχαχαχαχαχαχ προς το παρων πρεπει να φτιαξω το προβλημα που εχω με τις ζαντες και βρισκεϊ καλα μιλαμε μεγαλη ξενερα...τεσπα..
__________________
Be carefull What You Wish For...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-12-05, 20:16
Το avatar του χρήστη LoVis
LoVis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2005
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 253
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 254
LoVis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
και νταξ καλο ειναι να μαθαινουμε και τιμες γιατι οσο ναναι το αμαξι θελει γενικως πολλα λεφτα..( συνηθως σε οσους λεω οτι κανω κατι για το αμαξι μου λενε να τα τρωω σε γκομενες ) ...και σημερων ημερα δεν παιρνουμε και 1500 ευρω μισθο οποτε και τα 100 ευρω ειναι αρκετα για να κανεις μετατροπες για την καυλα...ποσο μαλλον να αλλαζεις ενα μοτερ!...γιαυτο και ρωταω για το μοτερι 1ον για θεμα χρημάτων (και 100 ευρω να γλυτωσω καλα ειναι (παιρνω ενα τιμονακι η κατι αλλο)) αλλα και για θέμα αξιοπιστίας του συνεργειου!!ιδέα δεν εχω που θα βρω μοτερ και συνεργειο να το φτιαξω...γιατι ειμαι ασχετος και το λεω και δεν θελω να μου πιασει κανενας τον κωλο!!να οδηγαω ξερω αν ημουν μηχανικος θα το εκανα μονος μου και επειδη η αγνοια πολλες φορες ειναι και παρανομη επιμένω :P βοηθηστεεεεεεε :P hehehehehe
__________________
Be carefull What You Wish For...
Απάντηση με παράθεση
Re: Μοτερ Απο Σταρλετ Gt
  #6  
Παλιά 26-12-05, 21:55
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μοτερ Απο Σταρλετ Gt

βρες τους τουοτομαντραδες εδω μεσα
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-12-05, 00:21
Το avatar του χρήστη LoVis
LoVis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2005
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 253
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 254
LoVis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
?????? ε? ποιοι ειναι αυτοι να τους γινω τσιμπουρι? χαχααχαχαχ Marb θα εισαι παρασκευη ε?να σε γνωρισω...
__________________
Be carefull What You Wish For...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-12-05, 23:05
Το avatar του χρήστη LoVis
LoVis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2005
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 253
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 254
LoVis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παιδες ειναι αληθεια αυτο που λενε οτι το 1.3 gt απο σταρλετ ειναι βαρυ για το corolla ? εγω πιστευω ταιριαζει αψογα και βγαζει και πολυ καλες επιδοσεις και οικονομικο...τι λετε ???
__________________
Be carefull What You Wish For...
Απάντηση με παράθεση
Re: Μοτερ Απο Σταρλετ Gt
  #9  
Παλιά 28-12-05, 02:00
turbakias!!!
 
Μηνύματα: n/a
Re: Μοτερ Απο Σταρλετ Gt

θα σου απαντησω σε ολα οσα ρωτησες μιας και εχω αλλαξει δυ ομηχανες εχω σπασει δυο σασμαν εχω λυσει το μοτερ αρκετες φορες κοινως εχω φαει απειρες ωρες πανω απο αυτο το μοτερ και ψαχνωντας για αυτο διαφορα.. Εχουμε και λεμε απο κοστολογιο: αγορα μηχανης κανα 900αρι ευρω
σωληνωσεις για το ιντερκουλερ για το μαμα παντα αν 8ες βεβαια να εχεις το αμαξι μαμα γιατι για παραπανω πιεση χρειαζεσαι αλλο ιντερκουλερ κανα 100ευρω με 150ευρω
εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω εχουμε downpipe 90ευρω και σωληνας απο downpipe μεχρι πισω που περιλαμβανει μεσαιο και τελικο οχι καταλυτη με σχετικα καλο τελικο κανα 300ευρω
εξοδα μηχανικου 300ευρω
εξοδα ηλεκτρολογου για γαμω τους ηλεκτρολογους σου λεω 350ευρω

και το βαζεις μπρος και φευγεις..

η μονη μετατροπη που χρειαζεται στο μοτερ ειναι το αλλαγμα του καρτερ δλδ βγαζει απο την τουρμπατη μηχανη το καρτερ και βαζεις αυτο του κορολα γιατι αν αφησεις του τουρμπατου βρισκει πανω στην γεφυρα.

αφου δεν 8ελεις να το κανεις τουμπανο κατευθειαν κρατα το μαμα ιντερκουλερ και κατεβασε το κατω.

η μετατροπη αυτη ειναι πανευκολη και μονος σου την κανεις το δυσκολο ειναι τα ρευματα και χρειαζεσαι πολυ καλο ηλεκτρολογο που αν απ-οφασισεις τελικα και την κανεις πες μου να σου συστησω εναν.

να σου πω την γνωμη μου για αυτη την μηχανη. ειναι πολυ καλη χρυση παει παρα πολυ καλα και κατι που ειπες αν το κορολοα ειναι βαρυ για αυτο το μοτερ οχι δεν ειναι μια χαρα ειναι. Αν το βαλεις να κρατησεις το σασμαν του ατμοσφαιρικου που ειναι κοντο του τουρμπατου ειναι πολυ μακρυ. Η μηχανη αυτη ειναι πολυ ανθεκτικη στο σκισιμο.. της πινω το αιμα κα8ε μερα ολη μερα και δεν παθαινει το παραμικρο αλλα θελει προσοχη με 8ερμοκρασιες στην τουρμπινα και χιλια δυο αλλα ειναι αμελητεα μπροστα σε αυτα που σου δινω 2 χρονια τωρα που εχω την μετατροπη ειναι η δευτερη μηχανη αυτη την πρωτη την εσπασα απο βλακεια τεσπα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο θεμα αξιοπιστιας αποδοσης οικονομιας. δεν με εχει πουλησει ποτε εχω περασει πολλα αυτοκινητα αρκετα δυνατα οπως για να καταλαβεις S3 ομως δουλευα πιεση στο 0.9 bmw 325, 525, punto gt να δουλευει 1.6 focus st, fiat coupe 16v, corolla levin black top/silver, saxoralla, huindai coupe s145, charade gtti, mercedes clk αυτα θυμαμαι τωρα..8α δεις αλλο αμαξι και αν δεν το πατας και το πας χαλαρα δεν καιει και κα8ολου βενζινα.. και οικονομικο. παιρνει ευκολα αλογα μετα με αλλαγη τουρμπινας με μια 2μισαρα πολλαπλη αλλη ιντεροκουλερ μπροστα και ενα APEXi SAFC II το αμαξι παιζει γυρω στα 180αλογα. εσυ αποφασιζεις. εγω και τωρα αν ξανααποφασιζα να κανω μετατροπη 8α εβαζα χαλαρα το τουρμπατο οπς και να το κανεις αλλο πραγμα το τουρμπο.. οτι αλλο 8εσ να ρωτησεις πες μου. η αν 8ες τηλ μου στο 6939205304 οτι μπορω να σε βοηθησω γιατι εχω κατι ακρες καλες απο μηυχανικο μαντραδες και τετοια να τα παρεις σε πολυ καλες τιμες.

φιλικα δημητρης
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-12-05, 12:59
Το avatar του χρήστη LoVis
LoVis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2005
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 253
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 254
LoVis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ευχαριστω πολυ ρε συ....
__________________
Be carefull What You Wish For...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΜΟΤΕΡ ts!!!! kostas auris TOYOTA AURIS 17 23-02-15 21:39
Μοτερ για g6 tom ks ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 16 27-09-10 21:13
Tι μοτερ για ΚΕ-35? KOSTAS_KE35 TOYOTA COROLLA KE30 19 08-06-08 20:10
E12 Μοτερ Dr.Saimon TOYOTA COROLLA E 12 4 26-01-08 00:56
Μοτερ analyst78 TOYOTA COROLLA E 12 11 07-02-07 12:03



Page generated in 0,16038704 seconds (82,41% PHP - 17,59% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:55.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)