Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: Ts Forum -3-
  #21  
Παλιά 27-05-05, 09:37
Το avatar του χρήστη evan
evan Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 20-05-2004
Περιοχή: Αθηνα - Β.Προαστεια
Μηνύματα: 23
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 246
evan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ts Forum -3-

Επανερχομε στα κατεβαζματα ταχυτητας. Αν... λεω αν... το προβλημα ειναι μονιμο... δηλαδη ετσι ειναι ολα τα σασμαν τις TS τοτε ρε παιδια να παμε να το πεταξουμε..... να σας πω κατι... καλυτερα να ειχα προβλημα στο συχρονιζε παρα αυτο και λεω καλυτερα γιατι το προηγουμενο αυτοκινητο μου ενα saxo vts ειχε πανω προβληματικο σασμαν (μου το ειχαν βαλει πανω προβληματικο εγω δεν εκανα καμια βλακεια και το χαλασα αλλα ετσι και αλλιως ολα τα σασμαν στα rallye και vts κλασικο προβλημα στο συχρονιζε). Λοιπον.... 20.000 χιλιομετρα μου το εβαλαν 100.000 το πουλησα με το προβλημα πανω.... απλα ηξερα πως να αλλαζω ταχυτητες και εκει ΑΛΛΑΖΑΝ... εδω το κρεμασμα ειναι 100% δε γινετε τιποτα...!!!...

Ειναι απαραδεκτο αυτο..... μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο ; Δε μπορει να εχουμε αμαξι το οποιο στηριζετε πανω στο κοντο σασμαν του για να τα δωσει ολα και το σασμαν να ειναι για τα μπαζα.
__________________
T-Sport Rulezzzz
Re: Ts Forum -3-
  #22  
Παλιά 27-05-05, 10:16
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ts Forum -3-

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evan";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Επανερχομε στα κατεβαζματα ταχυτητας. Αν... λεω αν... το προβλημα ειναι μονιμο... δηλαδη ετσι ειναι ολα τα σασμαν τις TS τοτε ρε παιδια να παμε να το πεταξουμε..... να σας πω κατι... καλυτερα να ειχα προβλημα στο συχρονιζε παρα αυτο και λεω καλυτερα γιατι το προηγουμενο αυτοκινητο μου ενα saxo vts ειχε πανω προβληματικο σασμαν (μου το ειχαν βαλει πανω προβληματικο εγω δεν εκανα καμια βλακεια και το χαλασα αλλα ετσι και αλλιως ολα τα σασμαν στα rallye και vts κλασικο προβλημα στο συχρονιζε). Λοιπον.... 20.000 χιλιομετρα μου το εβαλαν 100.000 το πουλησα με το προβλημα πανω.... απλα ηξερα πως να αλλαζω ταχυτητες και εκει ΑΛΛΑΖΑΝ... εδω το κρεμασμα ειναι 100% δε γινετε τιποτα...!!!...

Ειναι απαραδεκτο αυτο..... μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο ; Δε μπορει να εχουμε αμαξι το οποιο στηριζετε πανω στο κοντο σασμαν του για να τα δωσει ολα και το σασμαν να ειναι για τα μπαζα.
Μην μπερδευεις τα πραγματα αλλο να χτυπας 8αρες και αλλο 6αρες οπως στο saxo.Μηπως επειδη σπινιαρει το αμαξι κρεμαει στην αλλαγη 1ης,2αρας(δεν φανταζομαι να κρεμαει σε αλλη αλλαγη)?Αφου κρεμαει βαρα και κανα 2 φορες κοφτη
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Re: Ts Forum -3-
  #23  
Παλιά 27-05-05, 10:31
Το avatar του χρήστη Jims192
Jims192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μοντέλο: E12 TS
Περιοχή: Ξεσσαλονίκη...
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 882
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
Jims192 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ts Forum -3-

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wastegate";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην μπερδευεις τα πραγματα αλλο να χτυπας 8αρες και αλλο 6αρες οπως στο saxo.Μηπως επειδη σπινιαρει το αμαξι κρεμαει στην αλλαγη 1ης,2αρας(δεν φανταζομαι να κρεμαει σε αλλη αλλαγη)?Αφου κρεμαει βαρα και κανα 2 φορες κοφτη
Eχεις πιάσει το νόημα.Το προαναφερθέν κρέμασμα το παθαίνω μονίμως.Ούτε μία φορά δεν έχω καταφέρει να κάνω αλλαγή απο 1 σε 2α χωρις να κρεμάσει,πέφτοντας λίγο κάτω απο τις 6000.Στην αρχή πίστευα οτι είναι πολύ μακρυα η δευτέρα αλλα με τον καιρό διαπίστωσα πως όσο πιο πολύ έιναι το σπινιάρισμα τόσο περισσότερο πέφτουν οι στροφες.Αρα απο βδομάδα που θα έχω καινούργια λάστιχα θα προσπαθήσω να δώ τι συμβαίνει,γιατι σε φανάρια είναι η κυριότερη αλλαγή και γω είμαι πάντα εκτώς δύναμης :x έστω και για λίγο.Σε άλλες αλλαγές δεν μου συμβαίνει..
__________________
Corolla TS 1.8 3d 2002-2007
Yaris 1.3 5d 2002-
B.M.W. E30 2.0 2d 2008-(drift project)
  #24  
Παλιά 27-05-05, 11:20
syele Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-11-2003
Μοντέλο: 2005 Corolla TS
Περιοχή: Λαγονήσι
Μηνύματα: 184
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 268
syele είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Χθες έγινε επιτέλους η παραλαβή του αυτοκινήτου.
Πρώτες εντυπώσεις:
1) Το αμάξωμα φάινεται καλά δεμένο.
2) Ο κινητήρας πραγματικά σκοτώνει ψηλά. Η Χροιά του μετά τις 7000 εντυπωσιακή. Αρκετά μπάσα η εξάτμιση από 2500 έως 4000 στροφές. Από κει και πέρα αναλαμβάνει ο κινητήρας
3) Το Lift με 2α είναι εξωπραγματικό. Με 3η εντυπωσιακό. Με 4η ομαλό
4) Υστερεί φυσιολογικά στη ροπή από χαμηλά
5) Η άνεση είναι πολύ καλή και οι ανωμαλίες του δρόμου απορροφώνται πολύ καλά
6) Η θέα των 195/55-16, ιδίως πίσω, είναι αποκαρδιωτική
7) Η ποιότητα κατασκευής είναι καλή, η ποιότητα των υλικών και το φνίρισμα επίσης
8) Η συναρμογή είναι επίσης πολύ καλή, αλλά την εγγλεζιά τους την έκαναν στον ουρανό πάνω από το πίσω δεξί παράθυρο. Ένα μικρό μέρος ήταν ξεκολλημένο ελαφρά και φαίνεται λίγο απ' εξω.
9) Η ρεζέρβα είναι κανονική (ΟΚ το περίμενα). Αλλά δεν περίμενα να έχουν κανονική ζάντα!!!!! Δεν μπορούσαν δηλαδή να βάλουν και 205 ελαστικά...
10) Οι βομβητές των ζωνών είναι απίστευτα εκνευριστικοί.
11) Το ρολόι είναι απαράδεκτο. Χαλάει η ρύθμιση πολύ εύκολα.
12) Οι ρυθμίσεις των καθισμάτων σαν να τρομπάρεις είναι λίγο κάπως...
13) Θα εκτιμούσα ένα οργανάκι για τη θερμοκρασία του λαδιού κινητήρα
14) Τα καθίσματα είναι πολύ καλά
15) Η ηλιοροφή όλα τα λεφτά
16) Προς το παρόν δεν κάνει κιχ...
17) Το κάτω μέρος του αυτοκινήτου είναι απλά εκπληκτικό. Φοβερή δουλειά. Το σύστημα εξάτμισης κορυφαίο (ανοξείδωτο) με βίδες με ελατήρια.

Αυτά για αρχή
4) Η
Re: Ts Forum -3-
  #25  
Παλιά 27-05-05, 12:40
Το avatar του χρήστη Stathis
Stathis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 292
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 270
Stathis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ts Forum -3-

Σχετικα με το τρεμοπαιγμα του συμπλεκτη το εχω πορατηρησει και εγω. Εκτος απο αυτο εχω πει και παλαιοτερα οτι κραδασμοι περνανε στην καμπινα μετα τις 5000rpm και συγκεκριμενα στο τιμονι και στον συμπλεκτη. Δυο φορες εχω ακουσει και το πλαστικο πανω απο την μοναδα ηχου να συντονιζεται.

Λεω να βαλω την μπαρα θολων της TTE που συμφωνα με το Faster εκτος απο τα αλλα παιζει και ρολο αποσβεστηρα για τετοιυς κραδασμους.


Ολα αυτα παντος ειναι λεπτομερειες για μενα. Αυτο που με πειραζει περισσοτερο ειναι οι αεροδυναμικοι θορυβοι μετα τα 170 οι οποιοι γινοντε πραγματικα προβλημα οταν υπαρχουν πλευρικοι ανεμοι.

Και αυτο ισως στρωσει εν μερη με μια ποιο χαμηλη αναρτηση.
__________________
Wining Is Way Of Life
Re: Ts Forum -3-
  #26  
Παλιά 27-05-05, 13:07
Το avatar του χρήστη evan
evan Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 20-05-2004
Περιοχή: Αθηνα - Β.Προαστεια
Μηνύματα: 23
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 246
evan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ts Forum -3-

wastegate : μιλω για κατεβαζματα και οχι για ανεβαζματα... π.χ. ειμαι στην εθνικη οδο χυμα.... τσιμπω λιγο το φρενο και αρχιζω και κατεβαζω για να ανεβω σε γεφυρα πανω και να στριψω..... στην ανηφορα..... ψοφησαμε.... κατεβαζω αλλα δε κατεβαινει... μακαρι να κανω λαθος εγω στο τροπο και να μην ειναι καθαρα το σαμαν.... help!!!
__________________
T-Sport Rulezzzz
Re: Ts Forum -3-
  #27  
Παλιά 27-05-05, 13:26
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ts Forum -3-

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evan";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
wastegate : μιλω για κατεβαζματα και οχι για ανεβαζματα... π.χ. ειμαι στην εθνικη οδο χυμα.... τσιμπω λιγο το φρενο και αρχιζω και κατεβαζω για να ανεβω σε γεφυρα πανω και να στριψω..... στην ανηφορα..... ψοφησαμε.... κατεβαζω αλλα δε κατεβαινει... μακαρι να κανω λαθος εγω στο τροπο και να μην ειναι καθαρα το σαμαν.... help!!!
Δεν ξερω φιλε τι να σου πω.Τα παιδια που εχουν TS θα σου πουνε
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

  #28  
Παλιά 27-05-05, 13:50
vaggelis Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 07-03-2004
Μηνύματα: 195
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 265
vaggelis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ημουνα χθες στν αντιπροσωπεια (περιεργο) και ηαναειδα μια μαυρη TS η οποια ειναι αρκετες μερες εκει (το δικο μας ρεκορ δε το σπαει βεβαια) και ρωτησα τι ειχε και μου ειπαν οτι ειχε σπασει αυτος ο μοχλος που αλλαζει τον εκκεντροφορο στο lift και το χειροτερο ειναι οτι αυτο πλεον εχει αρχισει να παρατηρειται σε αρκετα TS.....προσοχη λοιπον
  #29  
Παλιά 27-05-05, 20:31
Astakos Offline:
 
Εγγραφή: 21-03-2004
Περιοχή: Βούλα
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 400
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Astakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από syele";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Χθες έγινε επιτέλους η παραλαβή του αυτοκινήτου.
Πρώτες εντυπώσεις:
2) Ο κινητήρας πραγματικά σκοτώνει ψηλά. Η Χροιά του μετά τις 7000 εντυπωσιακή. Αρκετά μπάσα η εξάτμιση από 2500 έως 4000 στροφές. Από κει και πέρα αναλαμβάνει ο κινητήρας
3) Το Lift με 2α είναι εξωπραγματικό. Με 3η εντυπωσιακό. Με 4η ομαλό
4) Υστερεί φυσιολογικά στη ροπή από χαμηλά
Βλέπω με το που το πήρες άρχισες το στρώσιμο, ε;;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από syele";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
10) Οι βομβητές των ζωνών είναι απίστευτα εκνευριστικοί.
Χα χα χα!! Έχει κι άλλα μπιπ-μπιπ το facelift;; Φαντάσου να βαράνε όλα μαζί! Της καραμούζας θα γίνεται!! Χε χε!!

Πάντως φίλε μου σου εύχομαι ολόψυχα να σου είναι καλοτάξιδο με πολλά πολλά liftοχιλιόμετρα, να το χαρείς και κυριώς να σου είναι τυχερό!
  #30  
Παλιά 28-05-05, 23:40
syele Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-11-2003
Μοντέλο: 2005 Corolla TS
Περιοχή: Λαγονήσι
Μηνύματα: 184
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 268
syele είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos
Βλέπω με το που το πήρες άρχισες το στρώσιμο, ε;;
Έκανα το "στρώσιμο" που είχα γράψει παλιότερα. Αν θέλει κάποιος το procedure ευχαρίστως να το ποστάρω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos
Χα χα χα!! Έχει κι άλλα μπιπ-μπιπ το facelift;; Φαντάσου να βαράνε όλα μαζί! Της καραμούζας θα γίνεται!! Χε χε!!
Το δικό σας δεν έχει;
Βομβητής για ζώνη οδηγού, για ζώνη συνοδηγού (έχει αισθητήρα στο κάθισμα) που μετά τα 30 δυετερόλεπτα χτυπάει πιο γρήγορα για άλλα 90 yell
Άσε δε το βομβητή της όπισθεν που είναι σαφώς πιο δυνατός από του G6
Έλεος
Να δούμε πως θα βγουν


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos
Πάντως φίλε μου σου εύχομαι ολόψυχα να σου είναι καλοτάξιδο με πολλά πολλά liftοχιλιόμετρα, να το χαρείς και κυριώς να σου είναι τυχερό!
Ευχαριστώ πολύ
Κλειστό Θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νέο Forum george1973 ΕΔΩ ΘΕΣΣΑΛΙΑ 0 31-08-10 12:44
Νέο forum george1973 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 0 17-07-10 12:50
Ke 30 Forum -3- GEORGIOS_XYNOS TOYOTA COROLLA KE30 550 14-04-10 22:14
Ke 30 Forum -2- DjBac TOYOTA COROLLA KE30 1211 09-01-07 15:47
TS FORUM 2 DjBac TOYOTA COROLLA T-SPORT 372 23-05-05 11:45



Page generated in 0,17900395 seconds (80,77% PHP - 19,23% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:33.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)