Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 10-12-08, 17:54
Κυριάκογλου Σπύρος Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2006
Μοντέλο: AE 111 G6R
Περιοχή: ΩΡΩΠΟΣ
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 96
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 231
Κυριάκογλου Σπύρος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Aκριβως τοσο κανει 1250 τοποθετημενη απο την AVC WEBER. Οι εντυπωσεις μπορει να ειναι ιδιες απο οσους την εχουν βαλει. Το θεμα ειναι τι εχει ο καθενας κατα ναου του και τι ζηταει απο την αναρτηση.
Εναι σχετικα σκληρη. Και λεω σχετικα γιατι η συμπεριφορα της μου μοιαζει σαν να εχεις aftermarket αμορτισερ με ελατηρια μονο που στην προκιμενη περιπτωση μπορεις να σκληρηνεις η να μαλακωσεις κατα βουληση. Και φυσικα να φερεις το αμαξι στο υψος που εσυ το θελεις.Στο μαλακο της ειναι πολυ ανθρωπινη αναρτηση χωρις κοπανιματα και τετοια,αλλα το αμαξι εχει την ταση να πλεει στα πολλα χιλιομετρα. Αν την σφηξεις τωρα σκληρενει και αρχιζουν τα κοπανιματα.
Αν εχεις σκοπο να περεις προσπαθησε να κανεις μια βολτα με καποιον που την φοραει για να δεις απο μονος σου τι εστει βερικοκο.και μετα αποφασιζεις.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 10-12-08, 18:17
Το avatar του χρήστη TARZAN
TARZAN Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 10-05-2008
Μοντέλο: Corolla E11
Περιοχή: Βύρωνας
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 613
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 258
TARZAN είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κυριάκογλου Σπύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Aκριβως τοσο κανει 1250 τοποθετημενη απο την AVC WEBER. Οι εντυπωσεις μπορει να ειναι ιδιες απο οσους την εχουν βαλει. Το θεμα ειναι τι εχει ο καθενας κατα ναου του και τι ζηταει απο την αναρτηση.
Εναι σχετικα σκληρη. Και λεω σχετικα γιατι η συμπεριφορα της μου μοιαζει σαν να εχεις aftermarket αμορτισερ με ελατηρια μονο που στην προκιμενη περιπτωση μπορεις να σκληρηνεις η να μαλακωσεις κατα βουληση. Και φυσικα να φερεις το αμαξι στο υψος που εσυ το θελεις.Στο μαλακο της ειναι πολυ ανθρωπινη αναρτηση χωρις κοπανιματα και τετοια,αλλα το αμαξι εχει την ταση να πλεει στα πολλα χιλιομετρα. Αν την σφηξεις τωρα σκληρενει και αρχιζουν τα κοπανιματα.
Αν εχεις σκοπο να περεις προσπαθησε να κανεις μια βολτα με καποιον που την φοραει για να δεις απο μονος σου τι εστει βερικοκο.και μετα αποφασιζεις.
Eπειδη οι δρόμοι που κυκλοφορώ εγώ(βύρωνας ηλιούπολη αργυρούπολη κτλ) είναι γεμάτοι λακούβες πιστεύω πώς αν βάλω μία τέτοια ανάρτηση θα την καταστρέψω μέσα σε λίγο καιρό.Πόσο να προσέξεις πια...Βέβαια αν είναι αωθρώπινη όπως λες,στο μαλακό,ίσως να τα αξίζει και τα λεφτά της.Ξέρεις τι διαφορές έχει(αν έχει) με την ksport?
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 10-12-08, 18:29
Κυριάκογλου Σπύρος Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2006
Μοντέλο: AE 111 G6R
Περιοχή: ΩΡΩΠΟΣ
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 96
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 231
Κυριάκογλου Σπύρος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Οι δρομοι που κυκλοφορεις ειναι ιδιοι με αυτους που κυκλοφορουμε και οι υπολοιποι!(ολο λακουβες και σαμαρακια!) μην ανησυχεις πρεπει να αγορασεις χοντρη λακουβα για να την ακουσει η αναρτηση.
Προσωπικη αποψη για την Ksport δεν έχω.Αλλα απο οτι εχω διαβασει στο internet λενε πως ειναι ακριβως η ιδια αναρτηση με αλλο χρωμα με μοναδικη διαφορα οτι οι ksport έχουν στις μπουκαλες (αμορτισερ) λιγο περισσοτερο αζωτο με αποτελεσμα να ειναι λιγο πιο σκληρες.
Η γνωμη μου ειναι να κανεις βολτα και με τις δυο αναρτησεις πριν αποφασησεις.υπαρχουν μελη του club που τις εχουν φορεσει και τις δυο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κυριάκογλου Σπύρος : 10-12-08 στις 18:50.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 10-12-08, 21:18
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
παιδιά μου απάντησανε από το bestmarket.gr 655 ευρώ πάνε koni κίτρινα + ελατήρια koni, είναι τιμή μαζί με μεταφορικά γιατί είναι Κρήτη δλδ 33 ευρώ είναι μεταφορικά. Τώρα όμως επειδή δεν παίζουν πολλά χρήματα λέω να βάλω τα μαμά kyb 280 ευρώ και όσο κρατήσουν και μετά πάμε για koni έστω και έχω καβάτζα και τα μπροστινά kyb για ρεζέρβα. Btw τα TEIN στο www.nt.gr τα έχει 1.684,96 € που τα είδατε τόσο φτηνά όσο λέτε???
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 10-12-08, 22:00
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Tein damper δεν βγάζει για ΕΕ111, αυτά εδώ κάνουν? λένε να κανονίσω τίποτα? http://cgi.ebay.co.uk/G4-Coilover-Su...1%7C240%3A1318
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 10-12-08, 22:47
Κυριάκογλου Σπύρος Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2006
Μοντέλο: AE 111 G6R
Περιοχή: ΩΡΩΠΟΣ
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 96
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 231
Κυριάκογλου Σπύρος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μια αντιγραφη της Ksport και D2 μου φενετε.Και αν ειναι ετσι φτηνη λυση φενετε. Εσυ αποφασιζεις. Απλα μη παρεις καποια αναρτηση που δεν θα σου αρεσει μετα και δεν θα σου κανει τα χατηρια.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 10-12-08, 22:51
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αν ψάξεις λίγο στο google για την G4 θα δεις ότι μάλλον είναι πολύ καλή ανάρτηση και δεν είναι αντιγραφή των άλλων, έτσι νομίζω. Εξάλου το κόστος αν μείνει εκει γιατί ειναι και δημοπρασία είναι ανάλογο της τιμής των koni των κίτρινων εδώ. http://www.nissansilvia.com/forums/i...owtopic=176432 δες εδώ για τι αμάξια μιλάνε που έχει G4. Φαντάζομαι ότι αφού λέει για ΑΕ111 levin του 1998 κάνει και σε ΕΕ111 του 1997 έτσι ? (στο ebay που είπα πριν αναφέρομαι).
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 10-12-08, 22:56
Κυριάκογλου Σπύρος Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2006
Μοντέλο: AE 111 G6R
Περιοχή: ΩΡΩΠΟΣ
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 96
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 231
Κυριάκογλου Σπύρος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΑΕ101 και ΑΕ111 φορανε τις ιδιες αναρτησεις ενδεχομενος να αλλαζουν ψιλο ρυθμησεις λογο διαφορας βαρους.Αλλα οσον αφορα την τοποθετηση ειναι ιδιες.Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη η αναρτηση.Δεν την ξερω.Απλα απο την φωτο που την ειδα μου τις θημησε.κοιτατο αν ειναι και παρτες.σε συμφερει οσον αφορα την τιμη τους.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 10-12-08, 23:06
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
http://www.bensonmotorsports.com/sus...n/G4Models.xls
τις θέλωωωωω!!!!!!!! αλλά πολύ φοβάμε με την δημοπρασία μην ανεβούν πολύ και δεν μπορώ να τις πάρω μετά! βρήκα και αυτά σε καλή τιμή
http://www.ultrarev.com/product.php?productid=31353 και αυτά http://www.erzperformance.com/produc...-ksport211.htm
Για πείτε γνώμες και απόψεις! η TEIN basic damper δεν βγαίνει βλέπω για corolla EE111, οι άλλες από το εξωτερικό έχουν καλές τιμές!
Σπύρο μπορείς να μου πεις τον κωδικό της D2 που αγόρασες? γιατί στο internet από το εξωτερικό την βρίσκω με την μισή τιμή και θέλω να δω ποιά είναι!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 11-12-08 στις 09:17.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 11-12-08, 16:25
Κυριάκογλου Σπύρος Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2006
Μοντέλο: AE 111 G6R
Περιοχή: ΩΡΩΠΟΣ
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 96
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 231
Κυριάκογλου Σπύρος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ο κωδικος αναγραφετε στο κουτι τις φωτογραφιας (D2-T010). Αλλα και παλι θα σου πω να το σκεφτεις προτου αποφασισεις να δωσεις λεφτα για αναρτηση.Να ζητητησεις απο τα παιδια να πας βολτα με τις αναρτησεις. Ειναι κριμα να ξυλωθεις και μετα να μην σου αρεσει το αποτελεσμα.
Στο λεω γιατι και εγω δεν εμεινα ευχαριστημενος απο την D2. Φυσικα για τα λεφτα που εδωσα δεν νομιζω να επερνα κατι καλυτερο.Στο εξωτερικο σιγουρα θα τις βρεις φτηνοτερα.Αλλα οταν θα σου ερθουνε στο χερι μπορει και να μην ειναι τελικα. Οταν εγω αγορασα την JIC στο internet ειχε τιμη 1890 δολαρια.Δηλαδη γυρο στα 1600€. Αλλα ηθελε και 300€ μεταφορικα συνολο 1900€. Απο κει μπορεις να καταλαβεις.
Καλο ειναι να ψαχτεις με τις αναρτησεις προτου αποφασησεις.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  D2 .jpg
Εμφανίσεις:  225
Μέγεθος:  215,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ Ε 111 chris-e11 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 10-01-13 11:58
αναρτηση g6 G6 john ΦΟΡΟΥΜ 1 04-10-11 09:51
αναρτηση σε 111 urban TOYOTA COROLLA 111(G6) 2 22-07-10 22:55
E12 αναρτηση itsabigworld TOYOTA COROLLA E 12 5 18-09-07 13:48
αναρτηση απο ts σε 1.4 poutsa TOYOTA COROLLA E 12 23 20-06-07 14:06



Page generated in 0,17683792 seconds (80,78% PHP - 19,22% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:45.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)