Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Μετατροπη σε E11, τα φωτα σας!
  #1  
Παλιά 04-03-20, 14:19
SkidRaw Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 20-01-2020
Μοντέλο: E11 4A-FE
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 25
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 56
SkidRaw είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Smile Μετατροπη σε E11, τα φωτα σας!

Παιδια καλησπερα!!



Εδω και καιρο σκεφτομαι να προβω σε αλλαγη του μοτερ και οσο περισσοτερο το ψαχνω μου εχουν γεννηθει αρκετες αποριες!


Αρχικα να πω πως εχω την ε11 του 98' στρογγυλοφαναρη, 1.6cc με τον 4Α-FE και 5αρι σασμαν. Το μοτερ αυτη τη στιγμη εχει γυρω στις 165κ χλμ, δουλευει απροβληματιστα οποτε αν γινει η αλλαγη θα το φυλαξω και θα το ξαναβαλω πανω οταν πουλησω τη μετατροπη ή και το αυτοκινητο.



Γνωριζω πως εχω τις εξης επιλογες, ειτε να βαλω πανω 20v blacktop, ειτε 4efte ή 2ΖΖ.



Εχω διαβασει αρκετα πραγματα που εχουν ειπωθει εδω στο φορουμ, απλα καποια πραγματα που γραφτηκαν για παραδειγμα πριν 10 χρονια μπορει να μην ισχυουν πλεον, οι τιμες να εχουν αλλαξει και λυσεις σε ορισμενα προβληματα που υπηρχαν παλια να εχουν λυθει!


Αρχικα, στη περιπτωση που βαλω blacktop 20v θα χρειαστει να αλλαξω το 5αρι σασμαν απο 4a-fe? Επισης, εν ετη 2020 τι βελτιωσεις μπορει να παρει ενας 20v ατμοσφαιρικα και μεχρι ποσα αλογα μπορεις να δεις χωρις να καταφυγουμε σε υπερβολες (αν και αυτο ειναι υποκειμενικο)! Εχω διαβασει οτι με προγραμμα και καποια αλλα πραγματακια βλεπεις καποια ικανοποιητικη αυξηση στην ιπποδυναμη. Με εναν stock 20v το μονο που φοβαμαι ειναι να μην βαρεθω γρηγορα τη δυναμη του, σιγουρα το στροφαρισμα και ο ηχος ειναι στα μεγαλα ++ του μοτερ αλλα αφου θα μπω που θα μπω σε αυτη την διαδικασια θα ηθελα τουλαχιστον να δω καμια 200αρια αλογα στη παναλαφρη καροτσα της e11.


Η επομενη λυση ειναι ενας δυνατος 4efte, τον οποιον θα πρεπει να ψαξω και να βρω σαν ετοιμη μετατροπη με ολα του τα περιφερειακα ετοιμα για τοποθετηση, και τελος ενας stock 2zz.


Θελω αν μπορειτε με την εμπειρια σας να μου πειτε και εσεις την σκεψη σας πανω στο θεμα, τι με συμφερει περισσοτερο απο αποψη χρηματων/δυναμης/"σχετικης αξιοπιστιας"


Υπαρχει λογος να ψαξω για ενα μοτερ ανακατασκευασμενο καινουργιο ή εστω με ελαχιστα χλμ ή θα μου παει ο κουκος αηδονι;


To budget μου για μοτερ,σασμαν(εφοσον χρειαστει), πλεξουδες κτλπ, χωρις την εργασια ειναι γυρω στις 2,000 ευρω.


Ευχαριστω εκ των προτερων ολους.
Αν καποιος εχει αρκετη εμπειρια πανω στο θεμα και θελει να τα πουμε μεσω Facebook πιο αμεσα, ειτε και απο κοντα μην διστασει να μου το πει!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-03-20, 21:09
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 500
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
200αλογα η πας σε σε glanza ,αλλά με άλλη τουρμπίνα.....δε νομίζω να σου φτάσουν τα 2000......
Από την άλλη 200 έχεις και με TS Μοτέρ με ΦΠΕ.......ΑΛΛΑ και πάλι τα 2000δε θα σου φτάσουν.....
Η θα αυξήσεις τα χρήματα που θα δώσεις η θα σου επαρκούν τα άλογα των μάνα μοτέρ σε 150-160 και 185 άλογα αμφότερα.......
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-03-20, 22:28
SkidRaw Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 20-01-2020
Μοντέλο: E11 4A-FE
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 25
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 56
SkidRaw είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis gt Εμφάνιση μηνυμάτων
200αλογα η πας σε σε glanza ,αλλά με άλλη τουρμπίνα.....δε νομίζω να σου φτάσουν τα 2000......
Από την άλλη 200 έχεις και με TS Μοτέρ με ΦΠΕ.......ΑΛΛΑ και πάλι τα 2000δε θα σου φτάσουν.....
Η θα αυξήσεις τα χρήματα που θα δώσεις η θα σου επαρκούν τα άλογα των μάνα μοτέρ σε 150-160 και 185 άλογα αμφότερα.......



Γιαννη σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!
Δεν εχω γνωση ακομα αν τελικα ο 20βαλβιδος blacktop μπαινει και θα μπορει να δουλεψει με το 5αρι σασμαν του 4a-fe. Αν γινεται και ειναι λειτουργικο ετσι, συμπεραινω πως η μετατροπη σε 20v θα ειναι και η πιο φθηνη. Ποσο ποια να παει ενας 4a-ge σε καλη κατασταση με την πλεξουδα του και τον εγκεφαλο του; Πανω απο 1,000; ;


Επειδη τον τελευταιο καιρο κοιταω συνεχεια τις τιμες απο μεταχειρισμενες μετατροπες, αλλες με ανακατασκευασμενα μοτερ, αλλες με λιγα χλμ και αλλες με πολλα δεν ξερω αν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα περιγραφεις (ο,τι δεν θα κανω δουλεια δηλαδη με 2 χιλιαρικα, χωρις την εργασια) εκτος και αν μου διαφευγει κατι σημαντικο!!!!




Στα γρηγορα...


Εχω δει 2 κομπλε μετατροπες 2zz με 1,500 ευρω. Με ΦΠΕ λογικο να ξεπερασει τα 2,000 αλλα αυτο ειναι κατι που μπορω να το κανω και 3 και 4 μηνες αφου εχω τη μετατροπη στο αυτοκινητο μου οποτε ειναι κατι που δεν με απασχολει.


Επισης υπαρχει ΠΛΗΡΗΣ μετατροπη σε ανακατασκευασμενο μοτερ 4efte με ΠΟΛΛΑ εξτρα στα 2,000 ευρω. Bρισκεις και γυρω στο 1,000αρικο μαμα 4efte και ισως και πιο φθηνα και εχω βρει και turbo kit με td04hl 4efte στα 800 ευρω.


Τις σκεψεις μου παραθετω και πως το εχω αντιληφθει εγω μεχρι στιγμης βλεπωντας τις τιμες που παιζονται στην αγορα μεταχειρισμενων και ανακατασκευασμενων μοτερ και μετατροπων αυτη τη στιγμη, αν μου διαφευγει κατι μου λες!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-03-20, 23:18
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 500
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Και πολύ καλά κάνεις και παραθέτεις τις σκέψεις σου ,γι'αυτό είμαστε όλοι εδώ.....δεν είμαστε μάστορες ,δεν είμαστε παντογνώστες.....
Στο δια ταύτα τώρα ,πέρα της αγοράς του τροπετου ,η της κομπλέ βελτίωσης ,υπάρχει και η εργασία ,αλλά και τα αναλώσιμα....δηλαδή φίλτρα,ιμάντες,μπουζί,αντλια νερού,λάδια ,βαλβολινες,παραφλου που ΟΛΑ αυτά ΠΡΕΠΕΙ να μπουν new και κατά το δυνατόν καλής ποιότητας.....
Άρα το κόστος πάντα υπερβαίνει μιας απλής αγοράς.....
Υπαρχουν επίσης και τα aftermarket αξεσουάρ....
Π.χ. ψυγείο λαδιού,μεγαλυτερο intercooler ,σωληνώσεις ,εξατμίσεις ,αλλά και όργανα εποπτείας.....
Τέλος να μη ξεχάσουμε ,ανάρτηση,φρένα αλλά και ζαντολαστιχα....

Άρα συνοψίζοντας χωρίς να θέλω ούτε να σε αποτρέψω αλλά και ούτε να σε απογοητεύσω ,απλά ΟΛΑ αυτά που προανέφερα πρέπει να τα υπολογίσεις......

Επειδή έχω φτιάξει αμαξι,έχω ένα καλό 14αρι punto gt 8βαλβιδο ,τα έχω περάσει, γιαυτο και στα αναφέρω....
Ότι καλύτερο εύχομαι.....
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-03-20, 23:54
SkidRaw Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 20-01-2020
Μοντέλο: E11 4A-FE
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 25
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 56
SkidRaw είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Και πολύ καλά κάνεις και παραθέτεις τις σκέψεις σου ,γι'αυτό είμαστε όλοι εδώ.....δεν είμαστε μάστορες ,δεν είμαστε παντογνώστες.....
Στο δια ταύτα τώρα ,πέρα της αγοράς του τροπετου ,η της κομπλέ βελτίωσης ,υπάρχει και η εργασία ,αλλά και τα αναλώσιμα....δηλαδή φίλτρα,ιμάντες,μπουζί,αντλια νερού,λάδια ,βαλβολινες,παραφλου που ΟΛΑ αυτά ΠΡΕΠΕΙ να μπουν new και κατά το δυνατόν καλής ποιότητας.....
Άρα το κόστος πάντα υπερβαίνει μιας απλής αγοράς.....
Υπαρχουν επίσης και τα aftermarket αξεσουάρ....
Π.χ. ψυγείο λαδιού,μεγαλυτερο intercooler ,σωληνώσεις ,εξατμίσεις ,αλλά και όργανα εποπτείας.....
Τέλος να μη ξεχάσουμε ,ανάρτηση,φρένα αλλά και ζαντολαστιχα....

Άρα συνοψίζοντας χωρίς να θέλω ούτε να σε αποτρέψω αλλά και ούτε να σε απογοητεύσω ,απλά ΟΛΑ αυτά που προανέφερα πρέπει να τα υπολογίσεις......

Επειδή έχω φτιάξει αμαξι,έχω ένα καλό 14αρι punto gt 8βαλβιδο ,τα έχω περάσει, γιαυτο και στα αναφέρω....
Ότι καλύτερο εύχομαι.....



Πολυ χρησιμα ολα αυτα Γιαννη!


Να πω πως δεν ψαχνω μια ΦΘΗΝΗ λυση για να κανω γρηγορο και πιο διασκεδαστικο το αυτοκινητο μου αλλα μια Value for money λυση!!


Θελω να το ψαξω και αλλο το θεμα για να δω που θα καταληξω τελικα, δεν βιαζομαι, δεν θελω βιαστικες δουλειες του ποδαριου σιγουρα, θελω κατι που θα με κανει να περασω ευχαριστα οσο το κρατησω γιατι το συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει και συναισθηματικη αξια για μενα, γιαυτο αλλωστε δεν θα πουλησω τον 4a-fe που εχει τωρα αλλα θα τον φυλαξω.




Επειτα ειναι και το αλλο...απο την μια θελω τσαφ τσουφ με τουρμπινες και απο την αλλη θελω κοφτες στις 8,5Κ rpm. Ουτε αυτο δεν εχω αποφασισει ακομα !!


Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. Καλη συνεχεια και καλο σου βραδυ!
Εννοειται οτι αμα εχεις να προσθεσεις το οτιδηποτε μου λες καθε πληροφορια καλοδεχουμενη!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-03-20, 18:36
Το avatar του χρήστη Χρηστος
Χρηστος Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-06-2004
Μοντέλο: carina e 20v st
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 382
Χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλησπερα φιλε skidrow αν θελεις κατι σε ποιο φθηνο και χωρις να τρεχεις να δηλωσεις μοτερ κτλπ και σε εργοστασιακη μορφη ειναι το 20v το ασημι και μετα πας σε 20v μαυρο ποιο ακριβο και επειδη εχεις και 4α μοτερ μπαινει κουτι μεσα απο κει και περα θες καλο ηλεκτρολογο και μηχανικο, αν εισαι αθηνα μπορεις να μιλησεις με τον φανη που ειναι και ο προεδρος του κλαμπ να σε κατατοπισει,οτι αλλη πληροφορια θες εδω ειμαστε,
επισης το σασμαν απο το μοτερ που εχεις τωρα ειναι πολυ μακρυ, ειναι καλο αν τουρμπισεις το 20v ειναι ιδανικο ,αλλα για ατμοσφαιρα δεν κανει.
__________________
Ατμοσφαιρα και τα μυαλα στους κοφτες!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-03-20, 22:34
SkidRaw Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 20-01-2020
Μοντέλο: E11 4A-FE
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 25
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 56
SkidRaw είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα φιλε skidrow αν θελεις κατι σε ποιο φθηνο και χωρις να τρεχεις να δηλωσεις μοτερ κτλπ και σε εργοστασιακη μορφη ειναι το 20v το ασημι και μετα πας σε 20v μαυρο ποιο ακριβο και επειδη εχεις και 4α μοτερ μπαινει κουτι μεσα απο κει και περα θες καλο ηλεκτρολογο και μηχανικο, αν εισαι αθηνα μπορεις να μιλησεις με τον φανη που ειναι και ο προεδρος του κλαμπ να σε κατατοπισει,οτι αλλη πληροφορια θες εδω ειμαστε,
επισης το σασμαν απο το μοτερ που εχεις τωρα ειναι πολυ μακρυ, ειναι καλο αν τουρμπισεις το 20v ειναι ιδανικο ,αλλα για ατμοσφαιρα δεν κανει.



Χρηστο ευχαριστω !


Η αληθεια ειναι πως ο 20v ειναι η ιδανικοτερη λυση, για τους λογους που προανεφερες. Οπως ειπα ψαχνω το value for money γιατι αμα ειναι ο 2zz να μου παει τα διπλα λεφτα..ε δεν συμφερει....ωστοσο ακομα ψαχνομαι για διαβαζω οπως καταλαβαινεις.


Με τον Φανη θα μιλησω καποια στιγμη μιας και μενω πολυ κοντα απο το συνεργειο του.


Μοτερ-σασμαν του 4a-fe θα τα κρατησω οπως ειπα οποτε στη περιπτωση που στο μελλον τρελαθω ακομα παραπανω θα υπαρχει.


Ευχαριστω για τις πληροφοριες και παλι Χρησταρα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-03-20, 14:18
Το avatar του χρήστη Γιαννης20v
Γιαννης20v Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Μοντέλο: ΑΕ101si 20vt
Περιοχή: ΚΟΛΩΝΙΑ
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 996
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 310
Γιαννης20v είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
νομιζω πως η value for money επιλογη σου ειναι ο 4age..δε μπλεκεις κ με δηλωσεις μοτερ κλπ κλπ.το σασμαν σου κανει σε αυτο το μοτερ αν κ οπως ειπε ο Χρηστος ισως ειναι μακρυ.τιμες δε ξερω γτ κ το παλιο ae101 4age ατμοσφαιρα που ειχα κ το τωρινο 4agte που εχω τα πηρα με το μοτερ επανω.ψαξου...βρες ενα οσο γινετε καλο blacktop κ βαλτο πανω απλα το νου σου σε πλεξουδα κ ηλεκτρολογικα γτ αλλιως δε θα δουλεψει ποτε οπως πρεπει.
__________________
οπως λεει κ ο φιλος MITSOS .....
387 και 37 κιλά ροπής στα 1600 είναι υπέροχα!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-03-20, 23:45
SkidRaw Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 20-01-2020
Μοντέλο: E11 4A-FE
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 25
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 56
SkidRaw είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης20v Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω πως η value for money επιλογη σου ειναι ο 4age..δε μπλεκεις κ με δηλωσεις μοτερ κλπ κλπ.το σασμαν σου κανει σε αυτο το μοτερ αν κ οπως ειπε ο Χρηστος ισως ειναι μακρυ.τιμες δε ξερω γτ κ το παλιο ae101 4age ατμοσφαιρα που ειχα κ το τωρινο 4agte που εχω τα πηρα με το μοτερ επανω.ψαξου...βρες ενα οσο γινετε καλο blacktop κ βαλτο πανω απλα το νου σου σε πλεξουδα κ ηλεκτρολογικα γτ αλλιως δε θα δουλεψει ποτε οπως πρεπει.



Γιανναρα ευχαριστω για τις συμβουλες φιλαρακι. Βλεπω οτι εισαι μεγαλος φαν των 4age. Οντως πρεπει να βρεθει ενα πολυ καλο μοτερ γιαυτο σκεφτομουν για αναζητηση καποιου ανακατασκευασμενου ή εστω με λιγα χλμ αλλα και εγω δεν ξερω τι παιζει με τις τιμες καθολου μιας και δεν εχω ασχοληθει ακομα να ρωτησω γιατι ειμαι στο στησιμο.


Επισης, αυτο που ειπες για τα ηλεκτρολογικα, περα απο εναν καλο ηλεκτρολογο οταν γινει η μετατροπη πρεπει να προσεξω κατι αλλο κατα την αγορα;



Τελος, μιας και εχεις και προσωπικη εμπειρια με τους 4age, γνωριζεις τι βελτιωσεις μπορει να παρει ατμοσφαιρικα ενα μαυροκαπακο; Εχω διαβασει καμποσα πραγματακια στο φορουμ σχετικα με το μοτερ, απλα οπως ειπα και στην αρχη, καποια πραγματα που γραφτηκαν π.χ. πριν μια 10ετια+ μπορει να μην ισχυουν πλεον, να υπαρχουν καλυτερες επιλογες αλλα και βελτιωσεις που δοκιμαστηκαν και δεν αξιζει να τις κανεις.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-03-20, 08:11
Το avatar του χρήστη Γιαννης20v
Γιαννης20v Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Μοντέλο: ΑΕ101si 20vt
Περιοχή: ΚΟΛΩΝΙΑ
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 996
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 310
Γιαννης20v είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
δε ξερω αν πρεπει να βρεις καποιο ηδη ανακατασκευασμενο η με "λιγα" χλμ η μηπως ειναι καλυτερα να παρεις ενα μοτερ κ να το κανεις εσυ ανακατασκευη για να ξερεις τι εχεις κανει κ οτι εχει οντως 0 χλμ.




τη πλεξουδα κ τν εγγεφαλο πρεπει να προσεξεις.




απο βελτιωσεις αναλογα που φτανει η τσεπη σου φτανουν κ αυτες.στο ατμσφαιρικο εγω ειχα βαλει σασμαν απο g6 φιλτρο εξατμιση κ αγραφο εγγεφαλο κ ημουν πολυ οκ.μετα πας για εκεντροφορους κλπ.
__________________
οπως λεει κ ο φιλος MITSOS .....
387 και 37 κιλά ροπής στα 1600 είναι υπέροχα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
φωτα jason TOYOTA COROLLA 111(G6) 34 23-06-23 19:38
φωτα ομιχλης basilakiscorolla TOYOTA COROLLA E 12 25 04-10-14 09:39
Φωτα george diver TOYOTA COROLLA E*101 30 13-07-09 17:35
Τα φωτα σας miller TOYOTA COROLLA E 12 10 15-09-07 18:42
Τα φωτα σας...... Hlektrologos SUPPORT 8 17-04-07 14:34



Page generated in 0,16750908 seconds (82,88% PHP - 17,12% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:32.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)