Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

ΦΟΡΟΥΜ Οτιδήποτε έχει σχέση με το φόρουμ μας, όπως νέα, αναβαθμίσεις και τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει κάποιος.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
KYB AGX
  #1  
Παλιά 31-12-08, 15:38
Alexiskol Offline:

Νεότατος
 
Εγγραφή: 11-12-2008
Μοντέλο: E12 2003
Περιοχή: Αργυρούπολη
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 5
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Alexiskol είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
KYB AGX

Παιδια καλυσπερα,
ενδιαφερομαι να βαλω αμορτισερ στο corollaki μου Ε12 1.4 και ειμαι αναμεσα στα kyb agx και στα bilstein sprint. Ειναι 2 τελειως διαφορετικα αμορτισερ αλλα δεν ξερω τι είναι τελικα προτιμοτερο να παρω και θελω τι γνωμη σας.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-12-08, 16:46
Το avatar του χρήστη TARZAN
TARZAN Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 10-05-2008
Μοντέλο: Corolla E11
Περιοχή: Βύρωνας
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 613
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 257
TARZAN είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τι ζητάς από το αυτοκίνητό σου?Και εγώ για agx πήγαινα αλλά άλαξα γνώμη καθώς δεν συνεργάζονται τόσο καλά με ελατήρια χαμηλώματος είναι πιο πολύ για τα μαμα ελατήρια και είναι ένα αρκετά πολιτισμένο αμορτισέρ δεν θα πάρεις το κάτι παραπάνω,βεβαια κάποιος που τα φοράει θα ξέρει να σου πεί καλύτερα.Οσο για τα Bilstein από ο,τι ξέρω,θέλουν πατέντες για να μπούν στην ε11 για ε12 δεν ξέρω.Πάντως θα σου πρότεινα να περιμένεις και να βάλεις ένα σετ coilover.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-12-08, 16:46
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
πιστεύω πως έχει αναλυθεί το θέμα περι αμορτισέρ στις Ε12.
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
KYB AGX
  #4  
Παλιά 31-12-08, 21:20
Alexiskol Offline:

Νεότατος
 
Εγγραφή: 11-12-2008
Μοντέλο: E12 2003
Περιοχή: Αργυρούπολη
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 5
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Alexiskol είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
KYB AGX

Φιλε μου tarzan ειμαι φοιτητης στη πατρα που σημαινει πολλα χιλιομετρα μηνιαιως αλλα να σου πω την αληθεια δε με ενδιαφερει τοσο πολυ η ανεση απλα σκεφτομαι για τα kyb ως πιο οικονομικη λυση. Οσο για τα coloiver ειχα στο μυαλο μου να βαλω τα tein super street αλλα μολις ρωτησα το κοστος της επισκευης τους και τα χιλιομετρα που χρειαζεται να γινει μου εφυγαν τα μαλλια εφοσων εγω μηνιαιως κανω περιπου 6000κμ-7000κμ. Συνεπώς την εχω αποκλίσει σαν επιλογη. Αυτο που με απασχολεί προτίστως ειναι να μη περνει καθολου κλισεις το αυτοκίνητο γιατι καθημερηνώς περναω απο λιμανακια και καταλαβενεισ νομιζω. Επιπλεον σκευτομαι να βαλω ελατήρια ΗR στους 4.5ποντους και ξέρω πως συνεργάζονται αψογα με τα bilstein. Τωρα αν καποιος εχει φορεσει τα μεν η τα δε αν δε του κανει κοπο ας με βοηθησει.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-12-08, 21:51
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Alexiskol όπως είπα και παραπάνω πιστεύω πως έχει αναλυθεί το θέμα περι αμορτισέρ στις Ε12.
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-01-09, 12:06
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 515
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TARZAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για τα Bilstein από ο,τι ξέρω,θέλουν πατέντες για να μπούν στην ε11 για ε12 δεν ξέρω.Πάντως θα σου πρότεινα να περιμένεις και να βάλεις ένα σετ coilover.
Παραπληροφόριση.... Τα bilstein μπαίνουν κανονικά, για τα koni αναφέρεσαι.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-01-09, 14:59
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 402
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alexiskol Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου tarzan ειμαι φοιτητης στη πατρα που σημαινει πολλα χιλιομετρα μηνιαιως αλλα να σου πω την αληθεια δε με ενδιαφερει τοσο πολυ η ανεση απλα σκεφτομαι για τα kyb ως πιο οικονομικη λυση. Οσο για τα coloiver ειχα στο μυαλο μου να βαλω τα tein super street αλλα μολις ρωτησα το κοστος της επισκευης τους και τα χιλιομετρα που χρειαζεται να γινει μου εφυγαν τα μαλλια εφοσων εγω μηνιαιως κανω περιπου 6000κμ-7000κμ. Συνεπώς την εχω αποκλίσει σαν επιλογη. Αυτο που με απασχολεί προτίστως ειναι να μη περνει καθολου κλισεις το αυτοκίνητο γιατι καθημερηνώς περναω απο λιμανακια και καταλαβενεισ νομιζω. Επιπλεον σκευτομαι να βαλω ελατήρια ΗR στους 4.5ποντους και ξέρω πως συνεργάζονται αψογα με τα bilstein. Τωρα αν καποιος εχει φορεσει τα μεν η τα δε αν δε του κανει κοπο ας με βοηθησει.
Τα ΚΥΒ AGX δεν είναι πιο οικονομική λυση...θα τα βρεις γύρω στα 100 Ε παραπάνω από τα sprint (ανάλογα κ το μαγαζί βέβαια, αλλά κατά κανόνα έχουν παραπάνω).

Τα superstreet και οποιαδήποτε άλλη ανάρτηση δεν έχει συγκεκριμένα χιλιόμετρα για επισκευή...όσο την πιέζεις και την καταπονείς τόσο πιο γρήγορα θα έρθει ο χρονος επισκευής....Αν τα χιλιόμετρα είναι εθνική πιθανότατα θα αργήσει αυτή η ώρα...

Το να μην παίρνει καθόλου κλίσεις το αυτοκίνητο δε σημαίνει πως στρίβει καλά κιόλας...Αν ήταν έτσι βάζαμε μπετόβεργες αντί για αμορτισέρ και μπαίναμε τρένο...

Ελατήρια H&R 4.5 πόντους και οποιοδήποτε αμορτισέρ δεν συνεργάζονται σωστά...Πάνω από 3 cm θα καταστραφούν πολυ γρηγορα και δεν θα έχεις και την οδική συμπεριφορά που πρέπει...

Περα απ τις γρήγορες αυτές απαντήσεις, για πολύ περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αναρτήσεις, δες στα θέματα των Ε12...
Απάντηση με παράθεση
F
  #8  
Παλιά 01-01-09, 21:31
Το avatar του χρήστη TAKISCOR
TAKISCOR Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 02-08-2007
Μοντέλο: Corolla e12 1.4 f/l
Περιοχή: Δεσφινα
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 354
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 240
TAKISCOR είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
F

εγω παντως εχω βαλει H&R 3,5 με μαμα αμορτισερ και πριν 3 ημερες εβαλα και μια μπαρα θολων εμπρος και ειμαι ικανοποιημενος,οσο για αμορτισερ που θα βαλω αργοτερα μου εχουν πει οτι τα H&R κανουν πολυ καλη δουλεια με τα bilstein sprint και αυτα θα βαλω εγω..
__________________
Αυτο ειναι το corolla μου ,πιστευω να σας αρεσει...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,16430807 seconds (80,94% PHP - 19,06% MySQL) with 39 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:54.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)