Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > UPDATES

UPDATES ΔΙΑΦΟΡΑ UPDATES

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 31-03-07, 23:41
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 505
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Oποιος δεν κυκλοφορει με prius, δεν εχει δικαωμα να ομιλει.Πιστεψτε με, ανυσυχω και τρεμω για τα παιδια μου,αλλα οχι για τα αν ξεκαταλυτωσω τα αυτοκινητο και παθουν κατι τα παπαρια τους, αλλα για αλλα συμαντικοτερα θεματα.Οπως, για το παει ο γιος μου στο γηπεδο και τον μαχαιρωση κανενας χουλιγκανς, για τον αν πεσει κανενας μεθυσμενος οδηγος επανω του,για το αν μπεξει με καμια τσουλα, η με ναρκωτικα. κ.α
Επισης αυτοι που καπνιζουν δεν εχουν δικαιωμα να ομιλουν και να βγαλουν τον σκασμο.Ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους βιασμους για εμας τους υποιλοιπους που δεν καπνιζουν.Επισης μην ακουσω κανεναν να παει για καρτ, οι να δει αγωνες αυτοκινητου
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 01-04-07, 01:13
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania Εμφάνιση μηνυμάτων
Oποιος δεν κυκλοφορει με prius, δεν εχει δικαωμα να ομιλει.Πιστεψτε με, ανυσυχω και τρεμω για τα παιδια μου,αλλα οχι για τα αν ξεκαταλυτωσω τα αυτοκινητο και παθουν κατι τα παπαρια τους, αλλα για αλλα συμαντικοτερα θεματα.Οπως, για το παει ο γιος μου στο γηπεδο και τον μαχαιρωση κανενας χουλιγκανς, για τον αν πεσει κανενας μεθυσμενος οδηγος επανω του,για το αν μπεξει με καμια τσουλα, η με ναρκωτικα. κ.α
Επισης αυτοι που καπνιζουν δεν εχουν δικαιωμα να ομιλουν και να βγαλουν τον σκασμο.Ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους βιασμους για εμας τους υποιλοιπους που δεν καπνιζουν.Επισης μην ακουσω κανεναν να παει για καρτ, οι να δει αγωνες αυτοκινητου
Εγώ φίλε μου ούτε καπνίζω, ουτε καρτ πάω, ούτε αγώνες βλέπω, ούτε Prius έχω. Νοιάζομαι και ανησυχώ όμως για το μέλλον, το δικό μου και των παιδιών μου. Και αν νομίζεις οτι οι χούλιγκαν ή οι μεθυσμένοι ή οι τσούλες ή τα ναρκωτικά είναι χειρότερα από το αργό αλλά σίγουρο θάνατο που λέγεται καρκίνος (έστω και αν αυτός δεν είναι στα πνευμόνια αλλα στα παπάρια τους) τότε είσαι γελασμένος.

Δεν είμαι της Green Peace ούτε χορτοφάγος ούτε....ούτε...ούτε....
Είμαι όμως συνηδειτοποιημένος!

Συγνώμη για το πόστ που χαλάσαμε, πιστεύω όμως ότι κάποια πράγματα έπρεπε να ειπωθούν! Το σταματάω λοιπόν εδώ! .-
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 01-04-07, 01:56
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania Εμφάνιση μηνυμάτων
Oποιος δεν κυκλοφορει με prius, δεν εχει δικαωμα να ομιλει.Πιστεψτε με, ανυσυχω και τρεμω για τα παιδια μου,αλλα οχι για τα αν ξεκαταλυτωσω τα αυτοκινητο και παθουν κατι τα παπαρια τους, αλλα για αλλα συμαντικοτερα θεματα.Οπως, για το παει ο γιος μου στο γηπεδο και τον μαχαιρωση κανενας χουλιγκανς, για τον αν πεσει κανενας μεθυσμενος οδηγος επανω του,για το αν μπεξει με καμια τσουλα, η με ναρκωτικα. κ.α
Επισης αυτοι που καπνιζουν δεν εχουν δικαιωμα να ομιλουν και να βγαλουν τον σκασμο.Ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους βιασμους για εμας τους υποιλοιπους που δεν καπνιζουν.Επισης μην ακουσω κανεναν να παει για καρτ, οι να δει αγωνες αυτοκινητου
Ειλικρινά φίλε Ηρακλή, πολύ λυπάμαι με αυτά που διαβάζω.
Διότι, πολλές φορές, ψάχνουμε να βρούμε ποιος φταίει για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε και δεν κοιτάμε στον καθρέπτη.
Το να λες ότι κάποιος δεν έχει το δικαίωμα να μιλάει επειδή δεν κάνει αυτό που νομίζεις εσύ σωστό ή διαφωνεί με τις απόψεις σου, στις δημοκρατίες δεν ισχύει, δεδομένου ότι υπάρχει ένα πλαίσιο κανόνων και αρχών το οποίο οφείλουν όλοι να σέβονται και να τηρούν. Αντίθετα, ισχύει ότι η ελευθερία κάθε ενός μας σταματάει εκεί που αρχίζει του άλλου.
Με αυτή τη λογική και μόνο δεν μπορείς να αφαιρέσεις τον καταλύτη από το αυτοκίνητό σου.
Με αυτή τη λογική οι καπνιστές περιορίζονται σε χώρους προορισμένους για καπνιστές.
Με αυτή τη λογική η οδήγηση σε κατάσταση μέθης είναι παράνομη και τιμωρείται.
Με αυτή τη λογική τα ναρκωτικά είναι παράνομα και η διακίνησή και η χρήση
τους τιμωρείται.
Με αυτή τη λογική απαγορεύεται η οπλοφορία και όποιος συλλαμβάνεται τιμωρείται.
Επιπρόσθετα, υπάρχει και κάτι άλλο που λέγεται "αγωγή και παιδεία" και καθορίζει τον τρόπο συμπεριφοράς και δράσης του ατόμου μέσα στην κοινωνία. Αν οι γονείς και το σχολείο -και κυρίως οι πρώτοι- δεν μπουν στον κόπο να εξηγήσουν στα παιδιά τους ότι (π.χ.):
-Δεν είναι καλή ιδέα να πηγαίνουν σαν τα πρόβατα στους συνδέσμους και να εμπλέκονται σε επεισόδια για καμία ομάδα (που οι σύνδεσμοι συντηρούν επί πληρωμή αυτούς που κάνουν τα επεισόδια και δεν υπήρχαν γονείς να τους νουθετήσουν όταν έπρεπε και ήταν δυνατό).
-Δεν πρέπει να μπλέξουν με τα ναρκωτικά (ή τα αναβολικά,όσοι ασχολούνται με τον αθλητισμό) γιατί είναι δρόμος προς το νεκροταφείο.
-Δεν πρέπει να καπνίζουν γιατί καταστρέφουν την υγεία και την υγεία των γύρω τους.
-Δεν πρέπει να καταναλώνουν αλόγιστες ποσότητες αλκοόλ, διότι καταστρέφουν τον οργανισμό τους και μπορεί να βλάψουν και τον περίγυρό τους.
-Δεν πρέπει να πετούν τα σκουπίδια τους όπου τους βολεύει, αλλά εκεί που πρέπει και με τον τρόπο που πρέπει
ΤΟΤΕ:
Το μόνο που μπορούμε να περιμένουμε στο εγγύς μέλλον είναι την επιδείνωση της συμπεριφοράς της κοινωνίας μας ως συνόλου και της αδυναμίας της να αντιδράσει.
Για ό,τι δεν θα λειτουργεί σωστά, θα φταίνε πάντα οι άλλοι:
-αυτοί που εξυφαίνουν συνωμοσίες κατά του εκλεκτού και "πανέξυπνου" Ελληνικού λαού (που είναι και ξερόλας και ξεροκέφαλος παρεμπιπτόντως)
-αυτοί που του λένε ότι δεν πρέπει να αδειάζει τα καμμένα λάδια στο αποστραγγιστικό κανάλι στο χωριό του
-αυτοί που του λένε να μην χρησιμοποιεί με τους τόνους τα καρκινογόνα φυτοφάρμακα (και ότι πρέπει να χρησιμοποιεί μέσα προστασίας κατά τη χρήση)
-αυτοί που του λένε να χρησιμοποιεί με σύνεση τα λιπάσματα
-αυτοί που του λένε να κάνει συνετή χρήση του νερού
-αυτοί που του λένε να κάνει συνετή χρήση του ηλεκτρικού...και άλλα πολλά.
Δυστυχώς, με αυτά, δεν προδιαγράφεται ιδιαίτερα ευοίωνο το μέλλον της Ελλάδας της ανέξοδης μαγκιάς, του εγωισμού, της υποβόσκουσας φασίζουσας λογικής, του δογματισμού, της αμάθειας και της λαμογιάς.
Αν δεν μπορεί να γίνει κατανοητό κάτι τόσο απλό, όπως το ότι όταν πολλοί άνθρωποι βάλουν σε ένα σημείο από ένα μικρό πετραδάκι θα φτιάξουν από ένα λόφο μέχρι ένα βουνό -ανάλογα με το πόσοι είναι-, τότε άδικα χαλάμε ρεύμα -και χρόνο και φαιά ουσία- για να κάτσουμε να γράψουμε τα post μας.
Ζητάω συγνώμη, για την κατάχρηση του χώρου -λόγω του μεγέθους της παρούσης δημοσίευσης- καθώς και για το γεγονός ότι κινήθηκα εκτός του θέματος της ενότητας. Αν οι administrators και οι moderators θεωρούν ότι πρέπει να μετακινηθεί το παρόν και να δημιουργηθεί μια καινούρια ενότητα (thread), υποθέτω πως θα το κάνουν λίαν συντόμως.
Για να μην συνεχίσω να βάζω mods και admins σε δοκιμασία αντοχής ορίων, σταματώ εδώ και δεν θα επανέλθω στη συζήτηση, εκτός αν δημιουργηθεί καινούριο thread, σεβόμενος το χώρο.
Φιλικά,
Πάνος.
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > UPDATES

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
AE92 liftback με silvertop 4AGE μερικα προβληματακια.... SavvasKE35 4AGE 20v Levin 18 15-05-09 12:58
Engine Updates Fanis TOYOTA COROLLA E*101 31 12-09-08 20:23
Engine Updates Fanis TOYOTA COROLLA E*90 13 29-06-08 21:25
Engine Updates Fanis TOYOTA COROLLA E 12 60 12-05-08 21:59
Engine Updates Fanis TOYOTA COROLLA 111(G6) 57 08-06-06 16:26



Page generated in 0,13285589 seconds (77,36% PHP - 22,64% MySQL) with 31 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:40.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)