Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 27-07-05, 16:56
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Toyotamania είχες κατηγορήσει παλιά κάποιον ότι ήταν είρωνας. Πιστεύω ότι με τα τελευταία σχολια σου έχεις πέσει στην ίδια κατηγορία.

Πρέπει να καταλάβεις ότι δεν γίνεται μάχη εδω μέσα. Κάνουμε όλοι τα σχόλια μας καλοπροέρετα. Δεν γίνεται να συμφωνούμε όλοι με όλα. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να φτάνουμε σε υπερβολές, να προσβάλουμε και να ειρωνευόμαστε ο ένας το άλλον.
Επειδή φαίνεσαι άτομο που γνωρίζει κάποια πράγματα πάνω σε κινητήρες, μη χαλάς την εικόνα σου με τέτοια συμπεριφορά.
Απάντηση με παράθεση
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....
  #122  
Παλιά 27-07-05, 17:01
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 505
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα-καλα τραγουδα εσυ,κατσε να ρθω και θα τα πουμε
Av πιουμε τσιπουρακι,θα τραγουδας και εσυ,οταν ερθεις,μεχρι τοτε ομως προλαβαινω να κανω και τριτο παιδι και τοτε δεν θα εχω AVENSIS(μπορει και να σπασει το μοτερ)αλλα [acronym:587379c256="ΔΙΑΦΟΡΑ"]COROLLA[/acronym:587379c256] VERSO .Ασχετο,αλλαξεις νουμερο κινητου.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....
  #123  
Παλιά 27-07-05, 17:10
Το avatar του χρήστη leon74
leon74 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-03-2004
Μηνύματα: 274
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 273
leon74 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Τέλος, μην υπερβάλεις με δηλώσεις του τύπου ότι ο ιονιστής καυσαερίου μείωσε την κατανάλωσή σου κατά 1 l/100 km. Αυτό σημαίνει μείωση της κατανάλωσης κατά 15%! Laughing Δηλώσεις τέτοιου τύπου μειώνουν την ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ οποιονδήποτε άλλων σχολίων μπορείς να έχεις.
Εγω το φοραω εσυ θα μου πεις.Μια καταναλωση 8.5λιτρα(οταν το εργοστασιοκο εχει πανω απο 10) με 35 βαθμους air conticion και ταχυτητες 200-220 πως σου φαινεται.Εκανα 300χιλ με λιγοτερο απο 25 λιτ και ειναι +20 ps πανω και εχω και καλυτερω γκαζι με τον ιονιστη.Δεκαρα δεν δινω αν με πιστευετε,πειτε τον ΧΡΗΣΤΟ πως στεκετε διπλα στον 20V. Eχω βιντεο με 225,με 3 ατομα και με 35 βαθμους και το AVENSIS εχει απο τα αξιοπιστα κοντερ,με ενα ατομο και 10 βαθμους 230(δεν εχω βιντεο)
Να κάνουμε έναν απλό υπολογισμό?
Αν καταναλώνεις 8,5 l/100 km όταν πηγαίνεις με 220 km/h αυτό σημαίνει:

Με 220 km/h μόνο για αεροδυναμικές αντιστάσεις (δηλαδή χωρίς να λαμβάνω υπόψη το φορτίο δρόμου) καταναλώνεις:

P1=1/2 * A * ρ * cd * v^3 [kW], όπου Α=2 m^2 η μετωπική σου επιφάνεια, ρ=1,2 kg/m^3 η πυκνότητα του αέρα, cd=0,32 o αερδυναμικός σου συντελεστής, v=61 m/s (220 km/h) η ταχύτητά σου. Αν κάνεις τις πράξεις θα δεις ότι καταναλώνεις 87 kW μόνο για να υπερνικήσεις την αντίσταση του αέρα.

Αν έχεις κατανάλωση 8,5 λ/100 km αυτό σημαίνει ότι τροφοδοτείς τον κινητήρα σου με ισχύ P2=8,5 * ρL * HV *(61 [m/s]/100000 [m]) [kW], όπου ρL=0,78 kg/l Η πυκνότητα της βενζίνης, ΗV=42 MJ/kg η θερμογόνος δύναμη του καυσίμου. Αν πάλι κάνεις τις πράξεις προκύπτει: P2=169 kW.

ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΣΟΥ+ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ:

nth = 87/169 = 51% !!!!!!!! (χωρίς να υπολογίζουμε φορτίο δρόμου επαναλαμβάνω)

Ξέρεις πολούς κινητήρες εσωτερικής καύσης με βαθμό απόδοσης πάνω από 50%?
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 27-07-05, 17:22
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 505
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar2003";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Toyotamania είχες κατηγορήσει παλιά κάποιον ότι ήταν είρωνας. Πιστεύω ότι με τα τελευταία σχολια σου έχεις πέσει στην ίδια κατηγορία.

Πρέπει να καταλάβεις ότι δεν γίνεται μάχη εδω μέσα. Κάνουμε όλοι τα σχόλια μας καλοπροέρετα. Δεν γίνεται να συμφωνούμε όλοι με όλα. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να φτάνουμε σε υπερβολές, να προσβάλουμε και να ειρωνευόμαστε ο ένας το άλλον.
Επειδή φαίνεσαι άτομο που γνωρίζει κάποια πράγματα πάνω σε κινητήρες, μη χαλάς την εικόνα σου με τέτοια συμπεριφορά.
Ωχ ποτε.(να μου καει το radiocd,οχι το μοτερ )Απλα οι αλλοι μιλανε ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ και εγω για πραγματα που τα εχω ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ αλλα εγω φταιω που προσπαθω να ανοιξω τα ματια καποιων που δεν ξερουν.Αλλη φορα θα τα λεω σε 4-5 φιλαρακια.Αλλα νευριαζω που τα λεω σε φιλους με αλλες μαρκες αυτοκινητου και ειναι καλοπροαιρετοι και τα δεχονται και να μην τα λεω σε τογιοταιους.Ο εξαλελφος με καταστημα αξεσουαρ δεν προλαβαινει να τα φερνει και απο TOYOTA μονο εγω νομιζω φοραω.Δεν ειναι κριμα να τα φορανε οι ιταλοι που καινε 7 τονοι λαδι στο χιλιομετρο μπας και το μοτερακι τους αντεξη 80-100.000χιλ και να μην τα φοραμε εμεις.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....
  #125  
Παλιά 27-07-05, 17:42
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 505
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leon74";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Τέλος, μην υπερβάλεις με δηλώσεις του τύπου ότι ο ιονιστής καυσαερίου μείωσε την κατανάλωσή σου κατά 1 l/100 km. Αυτό σημαίνει μείωση της κατανάλωσης κατά 15%! Laughing Δηλώσεις τέτοιου τύπου μειώνουν την ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ οποιονδήποτε άλλων σχολίων μπορείς να έχεις.
Εγω το φοραω εσυ θα μου πεις.Μια καταναλωση 8.5λιτρα(οταν το εργοστασιοκο εχει πανω απο 10) με 35 βαθμους air conticion και ταχυτητες 200-220 πως σου φαινεται.Εκανα 300χιλ με λιγοτερο απο 25 λιτ και ειναι +20 ps πανω και εχω και καλυτερω γκαζι με τον ιονιστη.Δεκαρα δεν δινω αν με πιστευετε,πειτε τον ΧΡΗΣΤΟ πως στεκετε διπλα στον 20V. Eχω βιντεο με 225,με 3 ατομα και με 35 βαθμους και το AVENSIS εχει απο τα αξιοπιστα κοντερ,με ενα ατομο και 10 βαθμους 230(δεν εχω βιντεο)
Να κάνουμε έναν απλό υπολογισμό?
Αν καταναλώνεις 8,5 l/100 km όταν πηγαίνεις με 220 km/h αυτό σημαίνει:

Με 220 km/h μόνο για αεροδυναμικές αντιστάσεις (δηλαδή χωρίς να λαμβάνω υπόψη το φορτίο δρόμου) καταναλώνεις:

P1=1/2 * A * ρ * cd * v^3 [kW], όπου Α=2 m^2 η μετωπική σου επιφάνεια, ρ=1,2 kg/m^3 η πυκνότητα του αέρα, cd=0,32 o αερδυναμικός σου συντελεστής, v=61 m/s (220 km/h) η ταχύτητά σου. Αν κάνεις τις πράξεις θα δεις ότι καταναλώνεις 87 kW μόνο για να υπερνικήσεις την αντίσταση του αέρα.

Αν έχεις κατανάλωση 8,5 λ/100 km αυτό σημαίνει ότι τροφοδοτείς τον κινητήρα σου με ισχύ P2=8,5 * ρL * HV *(61 [m/s]/100000 [m]) [kW], όπου ρL=0,78 kg/l Η πυκνότητα της βενζίνης, ΗV=42 MJ/kg η θερμογόνος δύναμη του καυσίμου. Αν πάλι κάνεις τις πράξεις προκύπτει: P2=169 kW.

ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΣΟΥ+ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ:

nth = 87/169 = 51% !!!!!!!! (χωρίς να υπολογίζουμε φορτίο δρόμου επαναλαμβάνω)

Ξέρεις πολούς κινητήρες εσωτερικής καύσης με βαθμό απόδοσης πάνω από 50%?
Xωρις παρεξηγησει, σουαχιλι,η αρμενικα δεν ξερω (Εννοω τα τεχνικα σου),αλλα το AVENSIS εχει cd=0.29 + ειναι 3 ποντοι χαμηλωμενο.Ειχε 35 βαθμους που σημαινει πιο αραιη η μαζα αερα,αρα μικροτερες αεροδυναμικες αντιστασεις.Εχω μακριες σχεσεις 215 στις 6.000.Φοραω michelin energy στην εργοστασιακη διασταση 195-60-15 και οχι 17 και 215 που και τριβες εχουν και απωλειες και τελευταιο δεν πηγαινα σε ολη την διαδρμη 220, αλλα εκει που μπορουσα.Σημασια εχει οτι πηγαινα τερμα γκαζι,γιατα τα αυτοκινητο καταναλωνει οταν επιταχυνη και θελει να νικησει την αδρανεια και οχι οταν κραταει σταθερα χιλιομετρα.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....
  #126  
Παλιά 27-07-05, 17:59
Το avatar του χρήστη leon74
leon74 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-03-2004
Μηνύματα: 274
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 273
leon74 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....

Ok, σε μη τεχνικούς όρους λέω ότι αν έχεις κατανάλωση 8,5 L/100 km με τέρμα γκάζι τότε έχεις ανατρέψει ό,τι γνωρίζει η επιστήμη σήμερα σε θέματα κινητήρων εσωτερικής καύσης... Κοινώς, αυτό που ισχυρίζεσαι είναι αδύνατον.

Και επειδή βλέπω ότι αρκετοί αναγνώστες ανφέρονται σε "κόντρα". Εγώ σε καμιά περίπτωση δεν αισθάνομαι ότι κοντραριζόμαστε. Διάλογος γίνεται, έστω πιο έντονος ορισμένες φορές.

Καλό είναι όμως οι υπερβολές να σημειώνονται για να μην παρασυρθεί κόσμος και ξοδεύει άσκοπα και άστοχα τα χρήματά του. Και, χωρίς παρεξήγηση, η χρήση Motorkote για μένα είναι μια - στην καλύτερη περίπτωση - μη ενδεδειγμένη επένδυση...
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 27-07-05, 18:49
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωχ ποτε.(να μου καει το radiocd,οχι το μοτερ )
Όχι πως έχει καμία σημασία... απλά για το αρχείο... Το είχες γράψει στο post που μας έλεγες για την κάρτα καυσαερίων σου.

Παράθεση:
Σημερα εβγαλα καινουργια καρτα καυσαεριων.Οπως βλεπετε απο τις καρτες, εγινε ενα πρωτοφανες πραγμα.Η καινουργια καρτα(30-6-2005 με 128.000 χιλ)εχει πολυ πιο λιγα καυσαερια απο την παλια(21-6-2004 με 90.000χιλ περιπου).Καθε χρονο που εκανα ανανεωση την καρτα ειχα και πιο πολλα καυσαερια.Στην TOYOTA δεν το πιστευαν και μου ελεγαν οτι αλλαξα καταλυτη.Ο καταλυτης ειναι ο μαμα .Το μοτερ σκαει απο υγεια(τα καυσαερια ειναι σαν την εξεταση αιματος για τον ανθρωπο και δειχνουν την κατασταση του μοτερ, αλλα και την ποιοτητα καυσης).Τα καυσαερια αυτα δεν αντιστοιχουν ουτε σε μοτερ με 5.000 χιλ .Τι λετε να εγινε .Εγω ξερω, αλλα δεν λεω(ενταξει μπορει και να πω)γιατι οταν γραφω κατι μερικοι δεν πιστευουν,ειρωνευονται,το παιζουν ξερολες και δεν ξερουν την τυφλα τους.
Ο γραπτός λόγος μένει.
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 28-07-05, 00:16
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 505
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar2003";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωχ ποτε.(να μου καει το radiocd,οχι το μοτερ )
Όχι πως έχει καμία σημασία... απλά για το αρχείο... Το είχες γράψει στο post που μας έλεγες για την κάρτα καυσαερίων σου.

Παράθεση:
Σημερα εβγαλα καινουργια καρτα καυσαεριων.Οπως βλεπετε απο τις καρτες, εγινε ενα πρωτοφανες πραγμα.Η καινουργια καρτα(30-6-2005 με 128.000 χιλ)εχει πολυ πιο λιγα καυσαερια απο την παλια(21-6-2004 με 90.000χιλ περιπου).Καθε χρονο που εκανα ανανεωση την καρτα ειχα και πιο πολλα καυσαερια.Στην TOYOTA δεν το πιστευαν και μου ελεγαν οτι αλλαξα καταλυτη.Ο καταλυτης ειναι ο μαμα .Το μοτερ σκαει απο υγεια(τα καυσαερια ειναι σαν την εξεταση αιματος για τον ανθρωπο και δειχνουν την κατασταση του μοτερ, αλλα και την ποιοτητα καυσης).Τα καυσαερια αυτα δεν αντιστοιχουν ουτε σε μοτερ με 5.000 χιλ .Τι λετε να εγινε .Εγω ξερω, αλλα δεν λεω(ενταξει μπορει και να πω)γιατι οταν γραφω κατι μερικοι δεν πιστευουν,ειρωνευονται,το παιζουν ξερολες και δεν ξερουν την τυφλα τους.
Ο γραπτός λόγος μένει.
Ναι. Aναφερομαι σε αυτους που δεν πιστευαν, η πιστευουν στα ωφελη του Motor Kote ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.Σημερα εμαθα μια τεχνικη(κοινος κολπο,απο χοντακια)για να καθαριζεις τον κινητηρα σου απο απο το υπολοιπο λαδι που μενει μεσα και δεν φευγει ακομα και αν τον αφησεις να αδειαζει 3 ημερες.Σου αφερει περιπου 200 ml,αναλογα το μοτερ.Αλλα skull δεν λεω τιποτα,θα το πω μονο στον ΧΡΗΣΤΟ που τον περιμενω απο εβδομαδα.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
Αλλαγη Λαδιων
  #129  
Παλιά 28-07-05, 00:36
κουκουσης θεοδωρος Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 27-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 43
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 241
κουκουσης θεοδωρος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αλλαγη Λαδιων

συναδερφοι corollaκηδες εχω μια απορια τωρα που θα ερθει ο χειμωνας αναρωτιομουνα τι λαδια να βαλω.
φετος ειχα της aral ta 20w-50 και τωρα λεω να βαλω τα 5w30 παλι της aral εσεις τι λετε?εγω εχω το εε90 του 89 τι εχετε να προτεινετε?
__________________
Τα corolla ειναι θεικα!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....
  #130  
Παλιά 28-07-05, 01:18
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 907
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Re: Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια ο ανθρωπος εκανε στο αυτοκινητο του πεντε πραγματακια και ειδε διαφορα και στην ισχυ και σε αξιοπιστια
Αυτο ακριβως λεω και εγω!!!
Παιδια καταλαβετε οτι δεν γινετε να εχουμε ολοι την ιδια γνωμη.
Ξαναλεω οτι ειναι στο χερι του κεθενος μας να κραταμε οτι νομιζουμε πως μας οφελει απο αυτα που ακουμε, ΑΛΛΑ καλο εναι να λεμε και στο συνανθρωπο μας κατι που μπορει να το οφελησει.
Αυτο προσπαθει να κανει ο Ηρακλης και απορω γιατι πεσατε ολοι να τον φατε. hangry
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Βαλβολίνες σε Corolla E11 vvti giannis-tour TOYOTA COROLLA 111(G6) 63 01-08-23 22:50
Λιπαντικά - Αλήθειες... tsport192 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 18-06-10 01:24
sos...Βαλβολίνες σε σασμαν G6. johnjohn21 TOYOTA COROLLA 111(G6) 15 20-02-09 17:10
Λάδια Βαλβολίνες Μπουζί alimonos SUPPORT 41 03-01-07 22:54
Βαλβολίνες papathvas TOYOTA COROLLA 111(G6) 13 23-10-06 16:57



Page generated in 0,18453503 seconds (81,54% PHP - 18,46% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:47.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)