Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > UPDATES

UPDATES ΔΙΑΦΟΡΑ UPDATES

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ηλεκτρικό άνοιγμα πορτ μπαγκαζ
  #1  
Παλιά 26-05-15, 18:26
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Ηλεκτρικό άνοιγμα πορτ μπαγκαζ

Καλησπέρα, τον χειμώνα είχα την ατυχία να μου μείνει ένα κρύο πρωινό ο μοχλός στο χέρι.....αυτός που ανοίγουμε το πορτ μπαγκαζ! απο τότε μου έχει σπάσει τα νεύρα, τυχαίνει θα θέλω να βγάλω κάτι από πίσω και να πρέπει να βγάζω κλειδί πχ όταν έκανα δοκιμές με το ηχοσύστημα, έχω αφήσει 3 φορές το κλειδί επάνω, την μία είχα απομακρυνθεί και λίγο και το θυμήθηκα μετά.
Ψάχνοντας είδα πως το μαμα σύστημα έχει καμια 120-130 ευρω καινούριο (πανε και τα 2 μοχλάκια μαζι) και imitation παιζει καπου 80-85, μεταχειρισμενο δεν θελω μπορει να ειναι ετοιμο να σπασει παλι.
Περισσοτερα μπορουμε να δουμε σε αυτο το θεμα : http://www.toyotanation.com/forum/13...stalation.html
για αρχή το Σαββατοκυριακο θα το βγαλω να δω αν μπορώ καπως να το κολλήσω. Ομως στο ebay βρηκα ετοιμα κιτακια που μπορεις να εχεις ηλεκτρικο ανοιγμα με κουμπι απο μπροστα πχ αυτο : http://www.ebay.ie/itm/171154219894?... 4.m1423.l2649
και η πλακα ειναι οτι με ενα ρελε μπορουμε να το συνδεσουμε και με τον συναγερμο μας αν εχει προγραμματιζομενες εξοδους ή να υποστηριζει ανοιγμα πορτ μπαγκαζ ωστε να παταμε ενα κουμπι απο το τηλεκοντρολ και να το ανοιγουμε, κατι που κανει ο δικος μου και ξερω και πως.
Εχει κανει κανεις κατι αναλογο με ηλεκτρικο μοτερακι? ελεγα να βαλω σαν αυτα που εχω στις πορτες σαν αυτα δλδ http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=19360 και εχω μερικα αλλα ειναι μεγαλο και δεν χωραει.
Ελεγα μηπως χωρεσει μπροστα εκει πισω απο τον μοχλο να τραβαει την ντιζα αλλα μαλλον οχι, πισω κατω δλδ εκει που πιανει η ντιζα δεν χωραει γιατι δεν κλεινει το πλαστικο καπακι και μας μενει πανω στην πορτα στην κλειδαρια δλδ για να τραβαει την ντιζα αλλα μαλλον και εκει δυσκολο αλλα δεν το τσεκαρα, θα το δω και αυτο μηπως εκει χωραει, αλλα πρεπει να περαστουν καλωδια μεχρι μπροστα και ειναι μεγαλο πακετο!
Παραθετω κατι σχεδιακια που βρηκα σχετικα.
Τελικά παράγγειλα σήμερα τα παρακάτω :
http://www.ebay.ie/itm/171154219894?... 4.m1497.l2649
http://www.ebay.ie/itm/170697508201?... 4.m1497.l2649
οταν έρθουν με το καλό και κάνω τοποθέτηση θα φτιάξω και ένα how too για την γνωσιακή βάση δεδομένων για όποιον ενδιαφέρεται να κάνει κάτι παρόμοιο.....εν αναμονή λοιπόν!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  11.jpg
Εμφανίσεις:  152
Μέγεθος:  104,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  trunkrelease.jpg
Εμφανίσεις:  140
Μέγεθος:  15,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Trunk electric release diagram.jpg
Εμφανίσεις:  131
Μέγεθος:  30,3 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 31-05-15 στις 21:58. Αιτία: Συμπλήρωμα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-06-15, 17:13
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλως τα δεχτηκαμε, τελικα απο Αγγλία έρχονται γρηγορα με Royal Mail και ACS courier, η παραγγελια ειχε γινει 31/5 απογευμα. Το κόστος πήγε 50 ευρω μαζι με το ρελε, τωρα θα δω αν προλαβω το weekend να τα βαλω γιατι δουλευω κιολας το Σαββατο.
Με το tutorial θα ανεβασω και σκαναρισμενες τις οδηγιες.
Το μοτερακι ειναι λιγακι μεγαλο ελπιζω να μην βρισκει στο πλαστικο καλυμα αλλιως θα πρεπει να το κοψω λιγακι.
Το κουμπι δεν ειναι υποχρεωτικο να μπει αν γινει η συνδεση με τον συναγερμο που θα την κανω και αυτη, αλλα θα ηθελα να εχω το κουμπακι, να δω που θα το βαλω και αυτο....

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-06-15, 15:26
Το avatar του χρήστη stm2001gr
stm2001gr Offline:
 
Εγγραφή: 18-02-2006
Μοντέλο: AE101
Περιοχή: Στην κατηφόρα!
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 663
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
stm2001gr είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
αχ. αν το είχα δει νωρίτερα θα σου έλεγα. Έβαλα ηλεκτρομαγνητική πόρτας στο liftback στην κλειδαριά του πορτπαγκαζ. κόστος 5€. πηγαίνεις σε μεταχειρισμένα και βρίσκεις ένα σχήμα που θα σου χωρέσει.
__________________
www.stm2001gr.ddns.net
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-06-15, 18:39
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα! αν λες σαν αυτα που εχω βαλει εγω, εχω εδω το tutorial εχω τουλαχιστον αλλα 5 και δεν κανει στο δικο μου οπως το ηθελα :
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=19360
δοκιμασα πανω στην πορτα του πορτ μπαγκαζ, στο κατω μερος εκει που θα μπει τωρα το μοτερακι, αλλα και κατω απο το καθισμα.
Απο χωροταξικο θεμα δεν μου εκανε βασικα, αλλα ειναι και το θεμα του πως θα κανει επαναφορα. Δλδ στις πορτες πατας μια ανοιγει, πατας μια κλεινει, δλδ εχεις μια παλιδρομικη κινηση μεσα εξω που μενει, δλδ ΔΕΝ κανει επαναφορα αν εσυ δεν δωσεις την εντολη! αν αυτο το βαλεις στο πορτ παγκαζ πως κανει επαναφορα? το ελατηριο που υπαρχει εκει μπορει να το κανει? ηλεκτρικα δεν το δοκιμασα γιατι δεν μου ταιριαζει σαν σχημα.
Εγω θελω να δουλευει και με τον συναγερμο, δλδ ο συναγερμος δινει μια εντολη προγραμματισμου με αρνητικο σημα που λεμε, και κρατας ενα κουμπι πατημενο 3secs και ανοιγει.
Το ειδικο μοτερακι που εχει το κιτ εχει πανω συρματοσχοινο, οποτε βγαζω αυτο που καταληγει στο μηχανισμο του πορτ μπαγκαζ και πιανει εκει η θυλια του. Οταν δωθει η εντολη-ρευμα τραβιεται μεσα, τραβαει και το μηχανισμο και ανοιγει, και μετα κανει αυτοματη επαναφορα (φανταζομαι εχει μεσα στο μοτερακι καποιο ελατηριο), γιαυτο το ηθελα, κατι που τα μοτερακια για τις πορτες δεν εχουν.
Βεβαια παλι ολα τα αλλα υλικα δεν τα ειχα.
Αν το καταφερες να δουλεψει ομως ριξε καμια φωτο εδω στο θεμα για οποιον ενδιαφερετε, και πες μας και πως εκανες την επαναφορα. Γιατι αλλιως οπως το σκεφτομαι εγω θα αφηνει ανοιχτο το πορτ μπαγκαζ! εκτος αν το ελατηριο ειναι τοσο δυνατο που το τραβαει, αλλα επειδη δεν λειτουργει σωστα ετσι δεν θα ειναι πολλα τα ψωμια του πιστευω.

Στην κλειδαρια λες, αρα το εβαλες στην πορτα πανω και τραβαει με ντιζα τον μηχανισμο της κλειδαριας οπως στις πορτες, πραγμα που δεν με βολευει καθολου στην τοποθετηση, περισσοτερα μετρα καλωδια, πρεπει να περασει και μεσα απο την πορτα να βγει κατω, πολυ μεγαλος βαθμος δυσκολιας εγκαταστασης. Επαναφορα εκει πως κανει? Ελπιζω να μην πατας το κουμπι μια φορα να ανοιξει και μια να κλεισει ε? γιατι το σκεφτηκα και δεν λεει με την καμια!
πριν αγορασω το κιτ ειχα ψαξει στον Γκουγλη να δω αλλους πως το εκαναν, καποιοι ειχαν βαλει μοτερακι πορτας με πατεντες ομως κανεις δεν ελεγε πως κανει επαναφορα ή αν παταει 2 φορες το κουμπι! ενας ελεγε πως το συνδεσε μαζι με τα αλλα και οταν ξεκλειδωνε το αμαξι ανοιγε και το πορτμπαγκαζ και οταν εκλεινε πορτες το εκλεινε, και εγω οταν ειμαι μεσα ΠΑΝΤΑ τις κλεινω απο το κουμπι στο τηλεκοντρολ αλλα αυτο ΔΕΝ ειναι σωστο! αν ειναι δυνατον! θελει επαναφορα να κλεινει μονο του!

https://www.youtube.com/watch?v=_QK2_eq_I74
παραδειγμα τοποθετησης σε mazda3 καταλαβαινω μαλλον οτι παταει το κουμπι 2 φορες για να κανει αυτη την κινηση.
αλλο ενα παραδειγμα σε ντιζα κλειδαριας πορτ μπαγκαζ τωρα : http://i642.photobucket.com/albums/u...lyz/trunk2.jpg
και αλλο ενα οπως βλεπουμε δεν υπαρχει καθολου αυτοματη επαναφορα, αυτο το μοτερακι ειναι σαν αυτα που εχω https://www.youtube.com/watch?v=WVHOLTP52l0
Εγκατασταση σε Toyota VIOS (δεν ξερω καν τι ειναι αυτο το μοντελο!!!) : https://www.youtube.com/watch?v=q73ma0J5Fm8

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 09-06-15 στις 19:07.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-06-15, 21:24
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπέρα! τελικά το Σαββατο το εφτιαξα το συστημα, θα πω εδω μερικα γενικα πραγματα γιατι θα κανω ενα tutorial (στην γνωσιακη βαση δεδομενων) για οποιον ενδιαφερεται.
1.Καταρχην το μοτερακι πισω ειναι λιγο μεγαλο και ογκοδες και δεν χωραει το πλαστικο καλυμμα, για να μην το πετσοκοψω δεν το εβαλα καθολου, εμενα προσωπικα δεν με πειραζει καθολου να λειπει.
2.Επειδη η διαδρομη που κανει το μοτερακι ειναι μικροτερη απο την διαδρομη που εκανε ο μοχλος απο μεσα θελει περισσοτερο σφιξιμο δλδ ο μηχανισμος με το ελατηριακι πρεπει να ειναι απο πριν λιγο μαζεμενος ωστε να μπορει να το ανοιξει με την μικρη διαδρομη που κανει.
3.Η επαναφορα τελικα γινεται απο το ελατηριακι το μοτερακι δεν εχει ελατηριο επαναφορας.
4.Οι οδηγιες που ειχε μαζι ηταν για τα μπαζα, ειχε αλλες το ρελε και αλλες για το μοτερακι που εδειχναν το ρελε και η μια ελεγε αλλα πραγματα απο την αλλη! επισης λαθος συνδεση διακοπτακι με ρελε και δεν δουλευε τπτ. Αλλαξα εγω την συνδεσμολογια και την εκανα να δουλευει.
Τωρα δουλευει και απο το κουμπι μεσα που αφησα κατω απο το τιμονι στο κενο του πλαστικου επειδη δεν ηθελα να τρυπησω κατι και δεν ειχα διαθεσιμες τρυπες, τις εχω πιασει ηδη με τα αλλα που εχω βαλει (πισω καμερα, ψεκασμος i/c).
To μονο που δεν ειχα μαζι στο πακετο ηταν μια προσθετη ασφαλεια με θηκη για το ρελε που την βρηκα free.

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-02-17, 06:35
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα! επανερχομαι μετα απο τοσο καιρο. Τελικα το συστημα αυτο δεν δουλευει τοσο καλα οσο νομιζα. Ειναι οριακη η ντιζα στο συστημα του πορτ μπαγκαζ και μετα απο ελαχιστα ανοιγματα συνεχεια χαλαρωνει η βιδουλα της και μετα κανει την κινηση αλλα δεν εχει δυναμη να ανοιξει.
Αν το εχω πολυ σφιχτο δεν κλεινει το πορτ μπαγκαζ γιατι κραταει τον μηχανισμο σε λαθος θεση, αν ειναι ποιο χαλαρα δεν την ανοιγει, εχει ενα πολυ μικρο οριο που δουλευει σωστα και λιγο να χαλαρωσει μετα δεν δουλευει παλι.
Επισης αμα πεσει κατι πανω στο συρματοσχοινο πχ το μπετονακι νερο, λαδι κτλ που εχω πισω τοτε ανοιγει μονο του! παλι καλα που το βλεπω στο καντραν αυτο απο την ενδειξη.
Εχει κανεις καμια ιδεα πως αλλιως να το κανω?
δλδ αντι συρματοσχοινο να ειχα κατι ποιο σταθερο, σκεφτηκα τα μοτερακια απο ηλεκτρομαγνητικες κλειδαριες, αλλα εδω θελουμε να υπαρχει επαναφορα στην αρχικη θεση. Εκεινα πανε απο την μια και θελουν εντολη να πανε απο την αλλη.
Οποτε δεν παιζει ετσι.

Αν εχει κανεις καμια ιδεα ας την ριξει. Στην τελικη το εχω φτιαξει και σπανια μου δουλευει και βαριεμαι καθε λιγο να ρυθμιζω το συρματοσχοινο γιατι θελει αρκετες δοκιμες για να πετυχω το σωστο σημειο!

μηπως αν πιασω το συρματοσχοινο του μοτερ με ναυτικα κλειδια που λεμε 2-3 μαζι ειναι καλυτερα να μην φευγουν? αυτο που ειχε μαζι ειναι μονο ενα, με μια μονο βιδα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-02-17, 11:55
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
εχω σφιχτηρακι ακριβως αυτο που χρειαζεσαι ...
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-02-17, 06:36
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω σφιχτηρακι ακριβως αυτο που χρειαζεσαι ...
καλημερα, αν λες αυτα που ειπα για συρματοσχοινα εχω στην δουλεια.
ελεγα μηπως να το κανω με ντιζα καπως αλλιως.
Αυτα λες? http://www.hellenicblue.gr/media/cat...e2/4/9/499.jpg
εχω τετοια και στο εξοχικο απλα πρεπει να παω να τα βρω.
Και θελω να δουλευει γιατι εκτος το κουμπι απο μεσα, ανοιγει και με το τηλεκοντρολ του συναγερμου και ειναι μεγαλη ευκολια!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-02-17, 13:24
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
οχι αυτα ..

εγω βαζω απο ηλεκτρικες κλειδαριες που ειναι αρκετα ανθεκτικα..
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-02-17, 19:41
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι αυτα ..
εγω βαζω απο ηλεκτρικες κλειδαριες που ειναι αρκετα ανθεκτικα..
καλησπέρα, λες αυτα εδω? http://www.corollaclub.com/forums/at...6&d=1212934173

http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=19360

αν λες αυτα για τις ντιζες στα μοτερακια για ηλεκτρομαγνητικες κλειδαριες, εχω πολλα τετοια στο εξοχικο.
οταν παω παλι θα το φτιαξω.

Τελικα βρηκα για συρματοσχοινο αλλα δεν τραβαει καλα το μοτερακι κανει μικρη κινηση.
Το ξηλωσα και με την πρωτη ευκαιρια να ειμαι εξοχικο θα το βαλω κατω απο το καθισμα να τραβαει την ντιζα απο εκει.
Να βαλω και το καπακι πισω, γιατι αμα πεσει και τπτ πανω στο συρματοσχοινο ανοιγει το πορτ μπαγκαζ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 25-02-17 στις 12:19.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > UPDATES

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Σκαφάκι πορτ μπαγκαζ Bill_corolla TOYOTA COROLLA E 12 9 29-01-14 18:20
αμορισερ πορτ μπαγκαζ akisdio SUPPORT 3 09-02-12 22:21
Χερουλι πορτ-μπαγκαζ harbov SUPPORT 4 20-03-10 19:57
Πορτ παγκαζ DareDevil TOYOTA COROLLA E 12 12 02-03-08 19:39
Για τον Dino!!!!! DjBac OFF TOPIC 36 14-04-06 14:37



Page generated in 0,21547103 seconds (80,27% PHP - 19,73% MySQL) with 45 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:27.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)