Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Μοτέρ TS σε G6???
  #1  
Παλιά 04-05-11, 03:06
Το avatar του χρήστη butlerakos
butlerakos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Άγιος Δημήτριος
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 153
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
butlerakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μοτέρ TS σε G6???

Καλησπέρα φίλοι Ιάπωνες! Επειδή ελέω κρίσης δε με βλέπω να παίρνω την TS που ήθελα,μάλλον με βλέπω να καταλήγω στον υπερκυβισμό! Σκέφτηκα όμως και κάτι πιο τρελό! Παίζει να βάλω πάνω στην G6 μοτέρ από Ts ή τζάμπα ονειρεύομαι? Το'χει κάνει κάποιος και στη τελική θα αξίζει η όλη μετατροπή???
Υ.Γ. Απορίες που έχω και γω βραδυατικα...
__________________
Corolla rules...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-05-11, 03:53
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από butlerakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φίλοι Ιάπωνες! Επειδή ελέω κρίσης δε με βλέπω να παίρνω την TS που ήθελα,μάλλον με βλέπω να καταλήγω στον υπερκυβισμό! Σκέφτηκα όμως και κάτι πιο τρελό! Παίζει να βάλω πάνω στην G6 μοτέρ από Ts ή τζάμπα ονειρεύομαι? Το'χει κάνει κάποιος και στη τελική θα αξίζει η όλη μετατροπή???
Υ.Γ. Απορίες που έχω και γω βραδυατικα...
φαγωθηκες με το ts, που θα ξαναβρεις τοσο καθαρο G6 μου λες??αν υπερκιβισεις σωστα και κομπλε θα φτασεις 160 αλογα safe με μοτερ 1,4 στην εφορια...εχω ρωτησει πολλακις τα παιδια και μου ειπαν για τον υπερκιβισμο, ακομη και με 145 μια χαρα θα πηγαινει..μην τον παρατας τον ιαπωνα τοσο ευκολα, μπορει να ειναι μικρος (σε κυβικα) αλλα ποσα αντιστοιχα εχει φαει....και σην τελικη δεν το αλλαζω τζαμπα το δικο μου, μπας και το μαζεψω και ερθει στα μετρα απο το δικο σου....μονο μπριζες να βαζεις δηλαδη??χεχεχε

Υ.Γ. αυτο που ρωτας αν θυμαμαι καλα εχει απαντηθει, και νομιζω δεν γινεται η' δεν συμφερει γενικα....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mlt184 : 04-05-11 στις 04:18.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-05-11, 07:29
Το avatar του χρήστη COROLLAKIAS MIXALHS
COROLLAKIAS MIXALHS Offline:
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μοντέλο: auris 1800cc υπ/κβ
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 540
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 276
COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός
Ριξε μια ματια στα "ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ" και συγκεκριμενα στο "ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΠΡΩΤΑΡΗ" και θα καλυφθεις πληρως σε αυτο που ρωτας οπως επισης και γιατις αποψεις διαφορων μελων του forum! Καλημεραααα!!!
__________________
Όταν μεγαλώσω θα γίνω...Tsport !!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-05-11, 09:55
Το avatar του χρήστη TmNemesis
TmNemesis Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 30-09-2006
Μοντέλο: T Sport f/l 5d
Περιοχή: Johannesburg
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.879
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 405
TmNemesis θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Με κάλυψε ο Μιχάλης.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-05-11, 16:04
Το avatar του χρήστη butlerakos
butlerakos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Άγιος Δημήτριος
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 153
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
butlerakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mlt184 Εμφάνιση μηνυμάτων
φαγωθηκες με το ts, που θα ξαναβρεις τοσο καθαρο G6 μου λες??αν υπερκιβισεις σωστα και κομπλε θα φτασεις 160 αλογα safe με μοτερ 1,4 στην εφορια...εχω ρωτησει πολλακις τα παιδια και μου ειπαν για τον υπερκιβισμο, ακομη και με 145 μια χαρα θα πηγαινει..μην τον παρατας τον ιαπωνα τοσο ευκολα, μπορει να ειναι μικρος (σε κυβικα) αλλα ποσα αντιστοιχα εχει φαει....και σην τελικη δεν το αλλαζω τζαμπα το δικο μου, μπας και το μαζεψω και ερθει στα μετρα απο το δικο σου....μονο μπριζες να βαζεις δηλαδη??χεχεχε

Υ.Γ. αυτο που ρωτας αν θυμαμαι καλα εχει απαντηθει, και νομιζω δεν γινεται η' δεν συμφερει γενικα....
Ναι ρε Μιλτο μαζί σου!!! Και γω δεν αποχωρίζομαι εύκολα το G6 μου γι'αυτό ψάνχω να το βελτιώσω...Απλά θέλω να δω όλες τις πιθανές επιλογές που έχω γτ ο καθένας λέει τα δικά του...'αλλος λέει τουρμπο,άλλος υπερκυβισμό,άλλος για μοτέρ από άλλο Τοyota μαυροκαπακο-ασιμοκαπακο.....φφφ,μπερδεύτηκα! Πάντως υπερκυβισμένο με 160 άλογα δεν έχω δει...μέχρι 140-145 νομίζω...Τέσπα,το starter button και τα κόκκινα λαμπάκια στο ταμπλώ πότε θα τα βάλουμε???
__________________
Corolla rules...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-05-11, 16:05
Το avatar του χρήστη butlerakos
butlerakos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Άγιος Δημήτριος
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 153
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
butlerakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από COROLLAKIAS MIXALHS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ριξε μια ματια στα "ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ" και συγκεκριμενα στο "ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΠΡΩΤΑΡΗ" και θα καλυφθεις πληρως σε αυτο που ρωτας οπως επισης και γιατις αποψεις διαφορων μελων του forum! Καλημεραααα!!!
Ευχαριστώ πολύ!!! Καλημέρααα!!!!
__________________
Corolla rules...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-05-11, 17:57
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από butlerakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ρε Μιλτο μαζί σου!!! Και γω δεν αποχωρίζομαι εύκολα το G6 μου γι'αυτό ψάνχω να το βελτιώσω...Απλά θέλω να δω όλες τις πιθανές επιλογές που έχω γτ ο καθένας λέει τα δικά του...'αλλος λέει τουρμπο,άλλος υπερκυβισμό,άλλος για μοτέρ από άλλο Τοyota μαυροκαπακο-ασιμοκαπακο.....φφφ,μπερδεύτηκα! Πάντως υπερκυβισμένο με 160 άλογα δεν έχω δει...μέχρι 140-145 νομίζω...Τέσπα,το starter button και τα κόκκινα λαμπάκια στο ταμπλώ πότε θα τα βάλουμε???
απο αυτα που εχω διαβασει, υπερκιβισμος και αγιος ο θεος......safe λογικη καταναλωση αρκετη δυναμη για την καροτσα μας.....ευελικτη μετατροπη, μπορεις να υπερκιβισεις σε δοσεις που λεμε...ledακια εχω μια παρτιδα, αλλα χερι σε αλλο rolla δεν βαζω, στο δικο μου γιναν διορθωσεις απο ηλεκτρονικο,αν εχεις κονε καποιον οκ....το κουμπι σου λεω αν θες τι εκανα και πως και τι να αποφυγεις....οποτε θες κανε ενα call να τα πουμε καλυτερα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-05-11, 18:37
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εγώ πιστευω καταρχην πως αυτό το μοτερ δεν κανει στην G6 και δεν υπάρχει και λόγος να το κανεις οταν υπάρχουν καλυτερες και σωστοτερες επιλογες. Αν ειχα το δικο σου κατά 90% θα έβαζα 4A-GZE και θα το τουρμπιζα ειναι τερας αξιοπιστιας. Η άλλη λυση ειναι μοτερ από levin όπως είπες που ακομα και σε μαμα κατάσταση ειναι φοβερο. Η αλλη λυση που προσωπικά εγώ θα την αποφευγα δια ροπαλου γιατι προτιμώ κάτι που ειναι ετοιμο πχ ένα αλλο μοτερ που ειναι απο την αρχη για περισσοτερα αλογα με turbo, kompresor κτλ, είναι να τουρμπισεις το ηδη υπαρχον μοτερ, δεν ξερω από κοστος κτλ αλλα ρωτα τον pilotos7 που το εχει κανει, και φυσικά και το θεμα του υπερκβισμου που δεν μου φαινεται και τοσο ελκυστική λύση, προτιμώ αλλαγη μοτερ σε κατι καλύτερο!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-05-11, 18:50
Το avatar του χρήστη panagiotisfx
panagiotisfx Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2007
Μοντέλο: Ε12 pro f/l
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.038
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 307
panagiotisfx είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πιστευω καταρχην πως αυτό το μοτερ δεν κανει στην G6 και δεν υπάρχει και λόγος να το κανεις οταν υπάρχουν καλυτερες και σωστοτερες επιλογες. Αν ειχα το δικο σου κατά 90% θα έβαζα 4A-GZE και θα το τουρμπιζα ειναι τερας αξιοπιστιας. Η άλλη λυση ειναι μοτερ από levin όπως είπες που ακομα και σε μαμα κατάσταση ειναι φοβερο. Η αλλη λυση που προσωπικά εγώ θα την αποφευγα δια ροπαλου γιατι προτιμώ κάτι που ειναι ετοιμο πχ ένα αλλο μοτερ που ειναι απο την αρχη για περισσοτερα αλογα με turbo, kompresor κτλ, είναι να τουρμπισεις το ηδη υπαρχον μοτερ, δεν ξερω από κοστος κτλ αλλα ρωτα τον pilotos7 που το εχει κανει, και φυσικά και το θεμα του υπερκβισμου που δεν μου φαινεται και τοσο ελκυστική λύση, προτιμώ αλλαγη μοτερ σε κατι καλύτερο!
Απο ιπποδυναμη ειναι η ισως η χειροτερη λυση αλλα αν σκεφτεις οτι αλλαζοντας τα εντοσθια εχεις ενα ολοκαινουριο μοτερ κι οχι καποιο σκισμενο μεταχειρισμενο,δεν χρειαζεται δηλωμα,το κοστος ειναι σχετικα χαμηλο σε σχεση με αλλες μετατροπες και επισης για ολους τους αλλους εκτος απο τον βενζινα σου (που λογω 1800 θα τον επισκεπτεσαι λιγο πιο συχνα) θα εισαι 1400!
Αν ομως θελεις ενα κοντραδικο αμαξι που να πηγαινει γρηγορα κι οχι απλα σβελτα τοτε δεν στο προτεινω.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-05-11, 09:41
Το avatar του χρήστη Fanourious
Fanourious Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-10-2010
Μοντέλο: Corolla G6 1.4
Περιοχή: Κόρινθος-Αθήνα(Σπουδές)
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 167
Fanourious είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Υπάρχουν πολλές λύσεις για την συγκεκριμένη corolla. Για να σου αρέσει το μοτερ των Ts μάλλον σου αρέσει το στροφάρισμα οπότε μάλλον για ασημενιο-μαυρο-καπακο σε βλέπω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μετατροπή με μοτέρ απο corolla TS σε G6R? loykas loykopoylos ΦΟΡΟΥΜ 9 03-08-10 15:11
Μοτέρ σε carina του 92 carina jp CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 22 14-05-08 08:14
Πρόβλημα στο μοτέρ... πλυμμήρας TOYOTA COROLLA E*101 36 17-10-07 08:55
Ποιό μοτέρ σε celica.... 4ages1 CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 11 24-09-07 08:01
Τι Μοτέρ Να Βάλω??!!! Rl SUPPORT 27 07-08-06 17:02



Page generated in 0,17480898 seconds (83,14% PHP - 16,86% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:42.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)