Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

ΦΟΡΟΥΜ Οτιδήποτε έχει σχέση με το φόρουμ μας, όπως νέα, αναβαθμίσεις και τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει κάποιος.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 12-05-12, 20:35
Το avatar του χρήστη andreasece
andreasece Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Μοντέλο: Toyota Corolla E12 1.4
Περιοχή: Ηλιούπολη
Ηλικία: 32 male
Μηνύματα: 436
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
andreasece είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πρέπει κι εγώ να περάσω κτεο στον ιούνη, και είδα ότι πριν από 2 χρόνια μου είχαν βγάλει ~74-77% οι μπροστινές αναρτήσεις και 81% οι πίσω. Από τότε δεν τις έχω ξαναελέγξει Κατ'αρχάς παίζει να υπάρξει πρόβλημα και να μην με περάσουν; Και κατά δεύτερον ακόμα και να περάσω μάλλον θα θέλουν αλλαγή, σωστά;
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 13-05-12, 00:05
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Σε ιδιωτικό λίγο χλωμό να σε κόψουν...
Δες τι ποσοστό θα σε βγάλει βέβαια...
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 15-05-12, 14:26
giorgosvet Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 202
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 238
giorgosvet είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αποκλείεται να σε κόψουν απλά θα το βάλουν σαν δευτερεύουσα έλλειψη.Μια χαρά είναι τα ποσοστά σου αντέχουν ακόμα!
__________________
TOYOTA COROLLA 1.4 VVTI 16V 97 HP(ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ!!)
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 15-05-12, 19:04
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Πας σε ιδιωτικο φυσικα και μην ανησυχεις δεν σε κοβουν!!! εμενα το αμαξι ειχε κομμενη φουσκα κρεμαριερας διαλυμενη να φαινεται απο μεσα ο συνδεσμος και εχανα 10μετρα στο χιλιομετρο απο ευθυγραμμιση! απλα το εγραψαν σαν δευτερευουσα ελλειψη, μια χαρα εισαι! επισης μην παιρνεις και πολυ σοβαρα τα νουμερα! εδω αλλοι πανε με νεα αμορτισερ και βγαζουν μικροτερα! στον δρομο καταλαβαινεις αν εχεις προβλημα. Τουλαχιστον εγω δεν περιμενω το μηχανημα του κτεο να μου πει....εδω χτυπαει η κρεμαριερα ο ατερμονας και δεν το καταλαβαν καν και δεν ειπαν τπτ!
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 15-05-12, 20:25
Το avatar του χρήστη andreasece
andreasece Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Μοντέλο: Toyota Corolla E12 1.4
Περιοχή: Ηλιούπολη
Ηλικία: 32 male
Μηνύματα: 436
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
andreasece είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ωραία, γιατί δεν είμαστε για τέτοια έξοδα αυτόν τον καιρό! Ευχαριστώ παιδιά
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 30-09-19, 23:11
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Καλησπέρα σας και καλό χειμώνα να έχουμε σιγά σιγά...
Αλλαγή νομικού πλαισίου στα Κ.Τ.Ε.Ο. ως προς τα χιλιόμετρα των αυτοκινήτων. Και εξηγούμαι...
Στην οικογένεια έχουμε ένα yaris του 2011 το οποίο το πήραμε το 2015 από μάντρα. Το γιατί και πως είναι άλλο θέμα...
Προχθές το πήγα για να περάσω το κλασσικό έλεγχο σε ιδιωτικό Κ.Τ.Ε.Ο.. Εκεί λοιπόν με γνωστοποίησαν οι υπάλληλοι ότι το αμάξι μου, πριν το αγοράσουμε, είχε περάσει άλλους 3 ελέγχους αλλά με ασυμφωνία χιλιομέτρων, δηλαδή από το 2ο στο 3ο έλεγχο είχε λιγότερα χιλιόμετρα, κατεβασμένα. Με εξήγησαν ότι είναι νέο σύστημα αυτό, το οποίο ισχύει καμιά βδομάδα τώρα, και πλέον όταν περνάνε ένα όχημα ότι πέρασε έλεγχο, αυτόματα, μέσω του Υπουργείου Μεταφορών, βγάζει σφάλμα αν εντοπιστεί ασυμφωνία χιλιομέτρων. Γράφτηκε ως "σοβαρή έλλειψη" δεξιά στο πινακάκι, και μου δόθηκε ένας μήνας παράταση. Στο διάστημα αυτό, εγώ πρέπει να πάω σε αδειοδοτημένο "ταχογραφά" ο οποίος θα με ανεβάσει τα χιλιόμετρα, δίνοντας μου σχετική υπεύθυνη δήλωση του για αυτό, μαζί με απόδειξη παροχής υπηρεσιών, και ξανά κατάθεση αυτών των χαρτιών στο Κ.Τ.Ε.Ο.. Απ' ότι κατάλαβα, από μια βεβαίωση που με έδωσαν από το Κ.Τ.Ε.Ο., έχουν ένα σύστημα που υπολογίζουν πόσο περίπου να πειράξω το κοντέρ προς τα πάνω. Στη δική μου περίπτωση από 87.000 χιλιόμετρα θα πρέπει να το κάνω 103.000 χιλιόμετρα το λιγότερο. Επίσης, στο Κ.Τ.Ε.Ο. πρέπει να υπογράψεις μια υπεύθυνη δήλωση αν επιθυμείς ή όχι να κινηθεί από το Υπουργείο Μεταφορών ποινική διαδικασία σε βάρος του προηγούμενου ιδιοκτήτη για τα γυρισμένα χιλιόμετρα. Την οποία δήλωση την υποβάλει το Κ.Τ.Ε.Ο. απευθείας στο Μεταφορών.
Οπότε τα δεδομένα είναι δύο...
Οι "ταχογραφάδες" θα ανοίξουν δουλειές τώρα και πολλοί θα στεναχωρηθούν με αυτά που θα μάθουν...
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 01-10-19, 18:12
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα, πολυ ενδιαφερον αυτο, κατα την γνωμη μου πολυ καλα κανουν! εχει παραγινει το κακο και αυτη η κοροιδια, ξερω περιπτωσεις απο γνωστους μου που ακομα και μαντραδες τους το ελεγαν για να το πουλησουν ποιο ευκολα αν θελουν να τους τα γυρισουν.
Ευτυχως στο δικο μου δεν εχω θεμα.

Του πατερα μου το micra jive 1997 μοντελο που το πηρε η αδερφη μου επειδη σταματησε τωρα να οδηγαει, εχει μολις καπου 78000χλμ ποιος θα το πιστευε? υπαρχουν και τετοιες περιπτωσεις, οποτε ειναι καλο και σωστο να γινεται ελεγχος μεσω ΚΤΕΟ ωστε καποιος που θα το παρει να μπορει να πειστει οτι ετσι ειναι.
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 02-10-19, 07:45
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
ετσι ακριβως ειαι δημητρη , υπαρχουν ομως και οι περιπτωσεις που το αυτοκινητο δεν εχει αλλαξει ιδιοκτητη ποτε και απλα λογω βλαβης εχουν αλλαχτει τα οργανα και εχουν αλλαχτει τα χλμ πχ στο crypton x που εχω , και ο νομος λεει οτι απλα θα τους παω μια αποδειξη αγορας οργανων και μια αποδειξη τοποθετησεως και τωρα το οχημα θα γραφει αυτα τα χλμ που θελω νομιμα με το καινουργιο συστημα ..

επισης ολοι οι μεγαλοι μαντραδες εδω γυρω με τα σαπακια που πουλανε εχουν βαλει προσφορα να σου περασουν δωρεαν κτεο για να μην μπλεξουνε ,,
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 02-10-19, 14:03
tsec1 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-07-2010
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 85
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
tsec1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Όταν έχω πάρει εισαγωγης και έχω περάσει από ΚΤΕΟ 2 φορές τώρα θα το δουν ότι έχει περισσότερα ?
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 02-10-19, 22:37
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
.............
επισης ολοι οι μεγαλοι μαντραδες εδω γυρω με τα σαπακια που πουλανε εχουν βαλει προσφορα να σου περασουν δωρεαν κτεο για να μην μπλεξουνε ,,
Και εμάς Φάνη, μία μέρα πριν το πάρουμε, το πέρασε ο μαντράς, και ας είχε άλλο ενάμιση χρόνο το αμάξι για να περάσει έλεγχο...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsec1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν έχω πάρει εισαγωγης και έχω περάσει από ΚΤΕΟ 2 φορές τώρα θα το δουν ότι έχει περισσότερα ?
Βλέπουνε τα Κ.Τ.Ε.Ο. που έχει περάσει, άρα τα δικά σου, αφού είναι εισαγωγής.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Mr ΚΤΕΟ madvinegar ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ 0 25-08-11 10:46
Mr ΚΤΕΟ madvinegar ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ 0 11-01-11 08:28
ΚΤΕΟ Nikos SUPPORT 8 05-01-07 15:05
Κτεο Χρηστος ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 31 06-12-05 14:22



Page generated in 0,17274594 seconds (82,59% PHP - 17,41% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:57.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)