Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ. > 4AGE 20v Levin

4AGE 20v Levin 1600 20V TWIN GAM VTi Silvertop & Blacktop

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν
  #11  
Παλιά 10-12-05, 01:28
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν

δημητρη το θεμα ειναι να μπει ολο το σετ με πολλαπλασιαστη κομπλε για να δεις διαφορα. ωραιο το καρινα του 8400 ανεβαζει ο ατιμος .γνωριστηκαμε με το νικο(2579) ειναι μαυροκαπακος αυτος και πηγαμε και μια ψιλη. δεν θα σου πω αποτελεσματα ετσι για να σκασεις.και φυσικα με το νικο θα εχουμε να πουμε πολλα και φυσικα ακομα περισσοτερα ανοιγματα ετσι για να αποδεικνυουμε τη βελτιωση υποτιθεται καναμε. ο φιλος με τα 157 ειναι αλλος(γιαννης) και τον βλεπω καθε φορα σε συναντηση. καποια στιγμη θα δουμε και τι κανει και αυτουνου μπροστα στα ασημοκαπακα. ετσι νικο? δεν ξερω γιατι αλλα ισως γινει ενα πολυ καλο και υσηχο τοπικ εδω μιας και οι βασικες κουβεντες θα αφορουν μονο βελτιωσεις γνωμες ψαξιματα γενικα ιπποδυναμης στους 20v.τα λεω καλα? εμενα παντως ο παπαδοπουλος ελεγε να μου κατασκευασει διχαλο πριν τον καταλυτη αλλα του αρεσε και η κατασταση του δικου μου και συμφωνησαμε να το αφησουμε μπας και παρουμε τιποτα μισο κιλο ροπη. δεν εχω παραπονο παντως απο εξατμιση και γενικα νομιζω οτι αποδιδει ετσι οπως ειναι. θα ψαχνομαι τωρα για ρυθμιστη πιεσης βενζινης.ισως κανει κατι?
γιαννη(ayrton) εβαλα να ψαξουν να μας βρουν φρενα
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν
  #12  
Παλιά 10-12-05, 15:15
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania";p="30368
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 2579";p="30357
μπουζοκαλοδια 5 σταρ δεν τα συστινο
Γιατι;Τι προβλημα παρουσιασανε.Εγω τα φοραω αρκετο καιρο και ειμαι ευχαριστημενος.Δεν ειναι τα καλυτερα,αλλα πολυ καλυτερα απο τα μαμα και σε πολυ καλη τιμη.Αρκετα τιμια.
πριν βαλω τα μπουζοκαλοδια ειχα βαλη σταθεροποιητησ τασησ ο οποιοσ εχει ενα λαμπακη που αναβη κοκκινο πρασινο με σταθερο ρυθμο οταν εβαλα τα καλωδια στισ χαμιλεσ στροφεσ χανει το ρυθμο τι συμβενη δεν ξερω το αλλο ειναι οτι δεν δωσαν τιποτα σε αποδοση
Απάντηση με παράθεση
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν
  #13  
Παλιά 10-12-05, 15:29
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν

μαρμελ το εργαλειο ξυριζη για ασημοκαπακο ιδιοσ σε σχεση με το 6αταχιτο που ειχα στηση ωραια εισαγογη του αερα εκτοσ το προγραμμα εχει αλλη βελτιωση ??? στο φαναρι εκηνη η ριμαδα γιατι δεν σου κουμπονε???μηπωσ τρομαξε τισ 8400???φιλικα νικοσ
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-12-05, 16:48
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
8400 πως ρε παιδια;Οντως τωρα τρομαξα!Πανο μαλλον απο τα συμφραζομενα πρεπει να ηπιες τσαγακι και μαλιστα green tea που κανει καλο και στην καρδια,για να μην σε πιασει και τιποτα.Χα-χα.
Απάντηση με παράθεση
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν
  #15  
Παλιά 11-12-05, 08:19
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MARMEL";p="30353
μα δεν ειπα κατι αλλο βασιλη. για 101 μιλαω μιας και ειναι γνωστο τι μοντελο εχω. θα μαθω για το βολαν
Αλλο ηθελα να πω πανο απλα δεν το διατυπωσα σωστα!!Εννοουσα πως δεν παιζει ρολο τι μοτερ φορας(20ν ή 1,3Τ) για να βαλεις quick shift πρεπει να παρεις απο το μοντελο που εβγαινε μαμα,που στην περτιπτωση και των 2 μας ειναι 101 1,3!!
Υ.Γ.
Μονο 8400?Ηδη το δικο μου μοτερ στροφαρει στις 7800(κοφτη ε!!)
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν
  #16  
Παλιά 11-12-05, 12:59
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν

νικο(2579) οχι δεν εχω τιποτα αλλο. το παραμικρο σε θεμα βελτιωση ιπποδυναμης. ας νομιζουν οτι ειμαι 142αλογα. με συμφερει. δημητρη κανεις ενα πολυ μεγαλο λαθος. τσαι? δεν γεννηθηκε ακομα μαυροκαπακο να με περασει μια καροτσα. χεχεχχεχεχε νικο τι να κανω? δεν κουμπωσε η ρημαδα η δευτερη.νικο στο ποταμι με τοση ευθεια που ησουν? βαρεθηκα να περιμενω ρε . λες να χαθουμε? θα τα δουμε και θα τα αναλυσουμε ολα.δεν παρεξηγουμαι με τιποτα μην ανυσηχεις. παντως δηλωνω οτι αν χασω εστω μια καροτσα απο οποιοδηποτε μαυρο παει να πει οτι το μοτερ μου ειναι αχρηστο. δημητρη κατεβα ρε συ. εχω φερει φρεσκο τσαι βουνου απο τον κιθαιρωνα. τσαμπα θα το πιεις ρε. δε θα πληρωσεις. 8400 λεει οτι ανεβαζει του νικου. παει η δευτερη του 120 ενω εμενα 7800 παει 110. λες να εχουμε ιδια σασμαν? βασιλη ψαχνω ενα λεβιε μαμα απο 101 οτι κυβικα και να ναι ειναι ιδια. απλα το ιδιο μπορω να το κανω short shifter και μαλιστα καλυτερο απο του εμποριου. η τουοτα το πουλαει ολο μαζι , μαζι με την πλαστικια βαση που καθεται και κοστιζει 155 ευρω!!!
επομενο θυμα ο φιλος γιαννης με τα 157? γιαννη που εισαι?

παντως παιδες μια καλη μοντιφα ειναι αυτο που ειπα στο νικο. να ξεγελασουμε τον εγκεφαλο και να νομιζει οτι ειναι κρυο το μοτερ ετσι ωστε να πεταει πιο πολυ βενζινα μεσα. το ειχαμε ξανακουβεντιασει αυτο με μια απλη ασφαλεια γινεται. καποτε την πουλουσαν και στο www.fleamarket.gr εχω παρατηρησει οτι οταν η θερμοκρασια ειναι μισο χιλιοστο κατω απο τη μεση το μοτερ ξυριζει και θεριζει.οδηγικα βλεπω 2-3 αλογα αερα πατερα και γενικα πολυ πιο προυθμο για κοντρα. και μοιλις παει στη μεση στην κανονικη λειτουργια του δηλαδη ομαλοποιουντε ολα. πρεπει να το κανουμε ετσι ωστε παντα να νομιζει ο εγκεφαλος οτι η στανταρ θερμοκρασια ειναι μισο με ενα χιλιοστο κατω απο τη μεση. οι ηλεκτρονικοι εδω μεσα ας πουν τη γνωμη τους. μαλιστα βαζω τ αμαξι μου για πειραματοζωο tongue

τελικα τα τουρμπατα 1.3τ γιατι δεν μιλανε οταν ειμαι διπλα τους? ολο κουβεντα αλαζουν πχ chris χαχαχαχα
εδω δεν φοβομαστε τα 1.6τ και ας με περνανε. ε slobo? xexexexe
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν
  #17  
Παλιά 11-12-05, 16:44
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 506
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν

Πανο,υπαρχει κατι αλλο να κανεις με την θερμοκρασια,πιο καλο και αξιοπιστο για το μοτερ.Βαλε ενα χαμηλοτερο θερμοστατη.Ετσι θα εχεις πραγματικα πιο μικρη θερμοκρασια νερου και θα παει καλυτερα το μοτερ.Ωραιο το κολπο αυτο,μαλιστα μπορεις πριν την κοντρα να παρεις τον αισθητηρα(δεν ξερω για τον ge,o fe εχει)θερμοκρασιας αερα και να τον βαλεις σε ενα ποτηρι με παγο ωστε να διαβαζει χαμηλη θερμακρασια αερα και να ψεκαζει καυσιμο.Μα τα πυρακια δεν ξερω τη γινεται ομως.Υπαρχει και ενα εγκεφαλακι του dara(ωχ θα πουνε μερικοι )που κλεβει σημα απο τον λ και ψεκαζει οσο καυσιμο θες εσυ.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν
  #18  
Παλιά 11-12-05, 20:19
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν

μα με τον παραλληλο που εχω ρυθμιζοντας τον με το laptop κανεις οτι θελεις με τα αβανς και τα πυρακια. σε καθε ρυθμιση ομως πρεπει να πηγαινω δυναμομετρο. μονο εκει τα βλεπεις. και αν βαλω αλλα θερμοστατη εννοεις οτι θα ανοιγει αρκετα νωριτερα ετσι δεν ειναι? καποια στιγμη δε θα ζεσταθει καποια στιγμη ομως? αρα πρεπει να μαθω τι σκ@τ@ θερμοστατη εβαλα γιατι δεν θυμαμαι. ποιος ξερει στους ποσους βαθμους ανοιγει απο τη μανα του? παντως ηρακλη σου μιλαω για δραματικη διαφορα αποδοσης οταν ειναι ο δεικτης ενα με μισο χιλιοστο πιο κατω απο τη μεση. θα δουμε. νικο τι προτειενεις? σε επαιρνα τηλ ολη μερα ρε αλλα το χες κλειστο. φοβηθηκες τις 7800?
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-12-05, 21:03
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Στους 82 βαθμους απο το εργοστασιο και αν θυμαμαι καλα γυρω στους 72 της TRD.Καλα ενταξει καροτσα δεν σε περασε,σε περασε μηπως φτερο;Και αν καταλαβα ρε Πανο ξαναπηγατε και ησουν μπροστα;Ετσι ολο με γριφους μιλας σαν την Πυθια ετσι ωστε να νομιζει ο καθενας μας οτι θελει.
Παντως ρε παιδια 82 βαθμους ειναι ηδη χαμηλα.Εδω σε S2000 βαζουν της Mugen που ανοιγει στους 82 αλλα αυτοι ειναι ηδη ψηλα απο το εργοστασιο 90 και βαλε(βαριεμαι να ανοιξω περιοδικο να σας πω ποσο ακριβως).Και στο Opel καπου εκει ειναι(εχει οργανακι με νουμερα και οχι με cold και hot).
Και κατι αλλο ρε Πανο.Ο εγκεφαλος απο τον θερμοστατη παιρνει εντολες και ψεκαζει;Γιατι δεν τον βαζουμε να ανοιγει συνεχεια ετσι ωστε να εχουμε χαμηλοτερη ακομα θερμοκρασια;Μηπως παιζει κανα κρακ σε ολη την ιστορια;Παιδες ρωταω δεν ξερω γιατι ηταν ενα gadget που με ενδιεφερε.
Απάντηση με παράθεση
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν
  #20  
Παλιά 11-12-05, 21:13
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Ατμοσφαιρικες Βελτιωσεις Σε 20ν

δημητρη δεν εκατσε καλα η φαση με τον φιλο νικο(2579)(ειναι πολυ οκ παιδι) στο φιλικο ανοιγμα. ολα θες να τα μαθεις παντως ε? οταν τα ανοιξουμε κανονικα θα μαθεις τα νεα και θα αναθεωρησεις τις αποψεις σου για το μοτερ μου. και ας ειναι off ο εγκεφαλος.
με εναν τυπο που κουβεντιαζα που πουλουσε τετοια ασφαλεια μου ειπε οτι συνδεεται στον εγκεφαλο. αρα ισως απο κει παιρνει εντολη ρε. αυτα τα ξερουν οι ηλεκτρονικοι. παντως πολυ θα θελα να μαθω. και επιμενω οτι ειναι δραματικη η διαφορα τουλαχιστον στον δικο μου κινητηρα. οταν ειναι μισο με ενα χιλιοστο κατω απο τη μεση πεταει και ανεβαζει στροφες σαν τρελλο

μου φενεται οτι θα κανω μια τρυπα στα καντραν στο οργανο και θα σταματαω με μια ΚΑΡΦΙΤΣΑ την βελονα της θερμοκρασιας ενα μπζιτ κατω απο την μεση. ετσι λες δεν θα ξεγελαστει? απλο δεν ειναι?
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ. > 4AGE 20v Levin

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Aπλες βελτιωσεις E11 tsakispa SUPPORT 42 01-07-15 17:17
βελτιωσεις για 5efe tsantas_5e ΦΟΡΟΥΜ 2 29-06-13 14:30
Το νεο μου τουτου με 4AGE 16ν,βελτιωσεις yiannist SUPPORT 50 08-06-08 17:12
Εξυπνες Βελτιωσεις toyota mania SUPPORT 39 26-12-06 12:30
ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ D-4D KIT ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ THS TTE chrysoula michalopoulou SUPPORT 6 10-06-06 19:14



Page generated in 0,17247200 seconds (82,28% PHP - 17,72% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:57.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)