Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
site με αξεσουάρ???
  #1  
Παλιά 18-05-06, 01:00
Το avatar του χρήστη ppschrs
ppschrs Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 10-04-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 47
Μηνύματα: 302
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 251
ppschrs έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
site με αξεσουάρ???

Γεια σας παίδες!Εδώ και 1 μήνα περίπου έχω και γω το δικό μου corolla ts!!!Είμαι αρκετά ευχαριστημένος αν και εχω διακρίνει κάποιες ατέλειες!Δεν πείραζει όμως!Το ερωτέυτηκα απο την πρώτη στιγμή!Επειδή πριν το πάρω είχα οδηγήσει το A3 2.0TFSI ενός κολλητού(το τετρακίνητο) απογοητεύτηκα λίγο από τα κρατήματά του!Δώστε καμία ιδέα γι αυτό!Δεν είναι το facelift!Τι παίζει με θολόμπαρες-αντιστρεπτικές κτλ?Τι τιμές παίζουν?

ΚΑΛΩΣΗΛΘΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΛΟΙΠΟΝ...
Απάντηση με παράθεση
Re: site με αξεσουάρ???
  #2  
Παλιά 18-05-06, 12:05
Το avatar του χρήστη Jims192
Jims192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μοντέλο: E12 TS
Περιοχή: Ξεσσαλονίκη...
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 882
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
Jims192 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: site με αξεσουάρ???

Kαλώς ήρθες φίλε μου.Καλοτάξιδο το ts σου και σου εύχομαι πολλά καλά και απροβλημάτιστα χλμ.Τωρα για τα πράγματα που ρωτάς.Εχουν υποθεί και εχουν τοποθετηθει απο πολλούς μας κατα καιρους διάφορα πραγματα για το στήσιμο.Μιλάμε για δεκάδες συζητήσεις κια για πολλές λύσεις...Το να συγκρίνεις ενα πολύ καλό και αρκετά ακριβότερο, αυτοκίνητο σε στήσιμο ιδίως όταν μιλάμε για ενα TQ μονο χαρά δεν θα σου φέρει.Εδώ ειμαιστε που υστερούμε και κοιτάμε να βελτιωθούμε..Στο στήσιμο.Τωρα όσο οδηγεις το αυτοκίνητο σου τόσο θα διαπιστώνεις που υστερεί και τι ψάχνεις...Θες να το κανεις κούτσουρο,γινεται και θα στρίβει..Θες να το κάνεις ανετο και να στρίβει λίγο καλύτερα,παλι γινεται...Θες να το δεσεις περισσότερο και παλι γινεται.Ρίξε μια ματιά στα διαφορα Ts Forum καθώς και στο στησιμο ανάρτηση..Θα βρείς πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα.Επιγραματικά να ξέρεις οτι υπάρχουν και αντιστρεπτικές και,θολομπαρες για μπροστά και πίσω απο TRD μεχρι κοινούς κατασκευαστές...Ριξέ μια ματια και οτι θες αναλυτικά μπορείς να τα συζητησεις και με τα αλλα παιδιά στα αντίστοιχα topic.Και παλι καλως ήρθες στην παρέα μας!
__________________
Corolla TS 1.8 3d 2002-2007
Yaris 1.3 5d 2002-
B.M.W. E30 2.0 2d 2008-(drift project)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-05-06, 16:02
Το avatar του χρήστη Mike_G
Mike_G Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 26-03-2005
Μοντέλο: E-12
Περιοχή: Κερατσίνι + Τρίκαλα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.036
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 336
Mike_G είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλώς ήρθες και να το χαίρεσαι για πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα. Όπως τα λέει ο Δημήτρης είναι φίλε μου. Το βασικό είναι πως θέλεις να το κάνεις το αυτοκίνητό σου. Υποθέτοντας ότι το πείρες μεταχειρισμένο ποιας χρονιάς είναι ? μήπως θα έπρεπε να κάνεις μία μέτρηση για να δείς σε τι κατάσταση είναι οι αναρτήσεις σου ? τώρα από εκεί και πέρα και αν αποφασίσεις να αλλάξεις κάτι άποψή μου είναι ότι επειδή είναι ευπαθές στα τριξίματα μην το κάνεις πολύ κούτσουρο (προσπάθησε η ανάρτηση που θα βάλεις να έχει καλά rebound). Τώρα για το δέσιμο η προ facelift δεν έχει την πίσω θολόμπαρα που έχει η facelift και για μένα εκεί μπορείς να κάνεις μια καλή αρχή αν και είναι λίγο έως πολύ ακριβή (βέβαια αυτή είναι η δικιά μου άποψη όχι απαραίτητα και η σωστή)
__________________
Βρείτε μου κάποια που να χει αισθήματα... και γω θα κόψω τα παραστρατήματα...
Βρείτε μου κάποια που να χει καρδιά... και γω θα γίνω απ' τα ποιο καλά παιδιά.

Εξτρέμ, αμυντικοί, τερματοφύλακες... και αυτοκαταστροφικοί παίχτες... μεγάλοι αγώνες, τρελά ξενύχτια... blade is back.

COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
mike_g@corollaclub.com
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-05-06, 20:43
Το avatar του χρήστη ppschrs
ppschrs Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 10-04-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 47
Μηνύματα: 302
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 251
ppschrs έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
δεν περιμενά τόσο γρήγορες απαντήσεις!Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά!το αμάξι ειναι μοντέλο 2004 και έχει 32000 χιλιόμετρα!Σε καμία περίπτωση δε θελω να το κάνω κούτσουρο!!!Θέλω να στρίβει λίγο καλύτερα!Η πίσω θολόμπαρα ποσο κάνει ρε παιδιά?Διάβασα καλά σχόλια!Έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις?Τι γνώμη έχετε για λιγο χαμήλωμα!Πόσο θα στοιχίσει?Και εμφανισιακά το χρειάζεται νομιζω!Φαίνεται πολύ ψηλό!Που θα βρω αλλα ts forums?Τι αλλες σελίδες επισκέπτεστε για σχετική μόρφωση γύρω απ΄το ts?
Η tte έχει καποια σελίδα στο διαδύκτιο?Αργοτερα σκεφτομαι να επέμβω λίγο εμφανισιακά!Δηλαδή σποιλερ πλαγια και πισω(μπροστά έχει) και λίγο πιο σκούρο τζαμι!
Αυτά!Ευχαριστω για το καλοσωρισμα!
__________________
Χρήστος Παππάς, email: info@exoplismos.edu.gr, website: www.exoplismos.edu.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-05-06, 21:05
Το avatar του χρήστη Jims192
Jims192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μοντέλο: E12 TS
Περιοχή: Ξεσσαλονίκη...
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 882
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
Jims192 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν περιμενά τόσο γρήγορες απαντήσεις!
Αργήσαμε κιόλας...10 ώρες περάσανε μεχρι να σου απαντήσουμε...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να στρίβει λίγο καλύτερα!
Αυτό ειναι ενα εφικτό αποτέλεσμα..Θαυματα μην περιμένεις,σίγουρα το αυτοκίνητο με τις λύσεις που θα σου προτινουμε διαφοροι κάτοχοι εδώ μέσα θα δεις διαφορά...Αν και βασικά αν μπείς στον κόπο να διαβασεις τα topic που σε παρέπεμψα θα βρείς όλα αυτά που ρωτάς...Μη σε παρουμε όμως και απο τα μούτρα ακόμη δεν ήρθες..Βεβαια αν έχεις την καλοσυνη συνέχισε στα αντίστοιχα topic (Ts forum,Στησιμο-Ανάρτηση).
Πάμε τωρα μια μια στις ερωτήσεις(ή μαλλον στον καταιγισμό των ερωτήσεων..Μηπως ήρθες να μας πάρεις όλη την γνώση με το καλημέρα?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Η πίσω θολόμπαρα ποσο κάνει ρε παιδιά?Διάβασα καλά σχόλια!Έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις?
Υπάρχουν δύο ειδών πίσω θολόμπαρες.Της ΤΤΕ που μπαινει απο πανω και φαίνεται όατν ανοίγεις το πορτμπαγκαζ,και η αλλή που δεν φαίνεται και ειναι αυτή που φοράει και το F/l και μπαινει κατω απο το καλυμα του χωρου των αποσκευών.Οι τιμές κυμαινονται στα 200 με 250 ευρωπουλάκια...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι γνώμη έχετε για λιγο χαμήλωμα!Πόσο θα στοιχίσει?Και εμφανισιακά το χρειάζεται νομιζω!Φαίνεται πολύ ψηλό!
Δεν φαίνεται,είναι.Εγώ εχω τις ττε ελατήρια γυρω στα 250 ευρώ αν θυμάμαι καλά αλλά μπορείς και περισσότερο.Αποψη μου είναι απο την στιγμή που έχεις και μπροστινό σποιλέρ,οτι ειναι αρκετα καθώς μετα θα κοπανας αβερτα...Παμε παρακατω
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Που θα βρω αλλα ts forums?Τι αλλες σελίδες επισκέπτεστε για σχετική μόρφωση γύρω απ΄το ts?
Αλλο ts forum? Τι αλλο? Στην ελλάδα? Εμεις είμαστε και θα σου φτασουμε πιστευω..Στο εξωτερικό διαφορα...Οτι θες ακριβώς πες μας να σου πούμε..Ολο και καποιος θα χει κατι κατα νου...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Η tte έχει καποια σελίδα στο διαδύκτιο?
Δεν μπορεσα να την βρώ,αλλά οτι θες ΤΤΕ μπορεί να στα φερει η ελληνική αντιπροσωπεία...Τι εχει κι'αλλη ερωτηση?Α οχι τοποθετηση είναι...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Αργοτερα σκεφτομαι να επέμβω λίγο εμφανισιακά!Δηλαδή σποιλερ πλαγια και πισω(μπροστά έχει) και λίγο πιο σκούρο τζαμι!
Εμαφανισιακά επίσης πολλές ιδεες.Εγώ φοράω δίπλα και πίσω spoiler της postert ενω σε φιμέ εχω επιλέξει το πρωτο σταδιο της llumar,που θεωρώ ιδανικό...
Eδώ μερικές ιδέες για spoiler

Αυτα λοιπόν για αρχή.Μολις μπορέσεις βαλε και καμια φωτογραφία απο το νεο σου καμάρι...
Ελπίζω να βοήθησα...
__________________
Corolla TS 1.8 3d 2002-2007
Yaris 1.3 5d 2002-
B.M.W. E30 2.0 2d 2008-(drift project)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-05-06, 21:22
Το avatar του χρήστη Jims192
Jims192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μοντέλο: E12 TS
Περιοχή: Ξεσσαλονίκη...
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 882
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
Jims192 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jims192";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
[...]Μολις μπορέσεις βαλε και καμια φωτογραφία απο το νεο σου καμάρι...
Μόλις είπα αυτό κατι θυμήθηκα.Μηπώς φίλε μου εχουμε δει φωτο απο το αμάξι σου?..Μήπως...Γιατί όλοι οι δρόμοι οδηγούν εδώ ..Κατι τα 32000χλμ,το 2004 κατι μόνο μπροστα spoiler...Mήπως το πήρες και απο Θεσσαλονίκη και το παληκάρι που στο πούλησε το ελέγαν Στάθη? Μήπως? Μήπως το αγαπητο corollaκι δεν έφυγε απο την παρέα μας παρα μόνο για λίγο?
__________________
Corolla TS 1.8 3d 2002-2007
Yaris 1.3 5d 2002-
B.M.W. E30 2.0 2d 2008-(drift project)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-05-06, 21:46
hatzidi2 Offline:
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Μοντέλο: COROLLA TS 2003
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΣΑΡΩΝΙΔΑ
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 724
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 4 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
hatzidi2 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jims192";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Η πίσω θολόμπαρα ποσο κάνει ρε παιδιά?Διάβασα καλά σχόλια!Έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις?
Υπάρχουν δύο ειδών πίσω θολόμπαρες.Της ΤΤΕ που μπαινει απο πανω και φαίνεται όατν ανοίγεις το πορτμπαγκαζ,και η αλλή που δεν φαίνεται και ειναι αυτή που φοράει και το F/l και μπαινει κατω απο το καλυμα του χωρου των αποσκευών.Οι τιμές κυμαινονται στα 200 με 250 ευρωπουλάκια...
της trd είναι αυτή που φαίνεται
http://www.trdsales.com/shop/addprod...32&itemid=1533

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jims192";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppschrs";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Η tte έχει καποια σελίδα στο διαδύκτιο?
Δεν μπορεσα να την βρώ,αλλά οτι θες ΤΤΕ μπορεί να στα φερει η ελληνική αντιπροσωπεία...Τι εχει κι'αλλη ερωτηση?Α οχι τοποθετηση είναι...
www.tte.de
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-05-06, 21:49
Το avatar του χρήστη ppschrs
ppschrs Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 10-04-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 47
Μηνύματα: 302
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 251
ppschrs έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Ευχαριστώ πολύ δημήτρη!Είσαι μέσα!Τού Στάθη είναι!Ξέρουμε πού παρουσιάστηκε το παλικάρι?
__________________
Χρήστος Παππάς, email: info@exoplismos.edu.gr, website: www.exoplismos.edu.gr
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-05-06, 12:19
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 515
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
Καλώς ήλθες στην παρέα μας!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-05-06, 12:37
Το avatar του χρήστη NyO
NyO Offline:

Moderator
 
Εγγραφή: 08-11-2003
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 1.068
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 356
NyO έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Να λοιπον που το αυτοκινητο παρεμεινε στην παρέα μας και απλα άλλαξε ο οδηγός του! Καλωσήρθες λοιπόν!
ενα site που υπάρχει στην αγγλία και έχει και εκει πολλές πληροφορίες για τα TS ειναι το
www.toyotaownersclub.com
επισης βελτιώτικα προιοντα μπορεις να βρεις κι εδώ που οι άνθρωποι ειναι ψαγμένοι και δεν προτείνουν οτι να ναι.
www.fensport.co.uk
__________________
Toyota Corolla E12 1.4 Linea Sol (2004)
Toyota Corolla ΚΕ70 1.3 (1983)
Το παρόν και το παρελθόν....

το μέλλον όμως?




Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Funny site NIKOSX OFF TOPIC 2 28-03-09 23:43
site για γνήσια αξεσουάρ ΤΟΥΟΤΑ sotoskap WEB LINKS 3 10-01-09 21:47
προβλημα με το site NIKOSX ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 8 05-09-07 16:55
Αξεσουάρ Airfatkos TOYOTA COROLLA 111(G6) 7 04-10-06 14:44
videos στο site kostas kontoleon Θελω βοηθεια 5 26-01-05 02:59



Page generated in 0,18409705 seconds (83,61% PHP - 16,39% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:11.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)