Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Με Τρακάρανε!
  #1  
Παλιά 14-01-05, 19:27
Το avatar του χρήστη Geo!
Geo! Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-11-2004
Μοντέλο: EE90 Sedan (4A-FE)
Μηνύματα: 1.383
Ευχαρίστησε: 4
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 376
Geo! είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Με Τρακάρανε!

Είχα παρκάρει το αυτοκινητάκι μου ωραία και καλα κάτω απ'το σπίτι μου και πήγα μια βόλτα στο κέντρο με τα ποδια(στην Λαμία σπουδάζω,η πόλη είναι μικρή). Όταν γύρισα βρήκα στο μπροστινό αριστερό φτερό μια κοκκινη παχιά γραμμη και σε'ενα σημείο του προφυλακτήρα ο μπογιάς είχε φύγει! Θυμόμουν ότι υπήρχε ένα κόκκινο Corolla ΚΕ-30 παρκαρισμένο κοντά! Κοίταξα και ήταν παρκαρισμένο πιο κάτω! Το έψαξα και στις πολλές γρατζουνιές που είχε, υπήρχε και μία πισω δεξια στο χρώμα του αυτοκινήτου μου και στο ίδιο ύψος! Υποθέτω ότι είναι αυτο και μου φαίνεται ότι το οδηγάει καποιος γέρος, το βλέπω συχνά. Πήρα τα στοιχεία αλλα τι να τα κάνω? Να πάω στην αστυνομία? Θα μου πούνε πως η ζημιά είναι μικρή! Να βρω ποιος το'χει... αμα είναι κανείς 80χρονος, άντε να βγάλεις άκρη! Και πες εντάξει... το αυτοκίνητο τα'χει τα χρονάκια του, αν είχα όμως κανένα πανάκριβο αυτοκίνητο? Θα ερχόταν ο καθένας θα άφηνε τα σημάδια του θα έφευγε και ούτε γάτα ούτε ζημιά?? Αλλα από την άλλη, κι εγώ φοιτητης είμαι που να με πάρει! Συντηρώ και φτιάχνω αυτό το αυτοκίνητο από το υστέρημα μου! Θα μου πείτε για ένα γδάρσιμο κάνεις έτσι? Είναι το πρώτο μου αυτοκίνητο και του έχω μεγάλη αδυναμια τι να κάνω? Αυτά είχα να πω!! Τα'πα... ξεθύμανα! Έχω αδικο?
__________________


Re: Με Τρακάρανε!
  #2  
Παλιά 14-01-05, 23:49
Το avatar του χρήστη nicknas
nicknas Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 147
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 253
nicknas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Με Τρακάρανε!

γιωργο...δεν θελω να σου το παιξω εξυπνος..αλλα καποια στιγμη ενας ντελιβερας με εγδαρε με ενα χαρτικοιβωτιο που κουβαλουσε στο μηχανακι του...

σου μιλαω ειλικρινα παρατησα γυναικα και αυτοκινητο στην μεση του δρομου και το κυνηγησα με τα ποδια τρεχοντας,,,Τον πετυχα σε φαναρι.. του πηρα στοιχεια τα παντα...

οταν γυρισα μετα στο αμαξι και ειδα την ζημια επαθα πλακα...ηταν μια γρατζουνια οχι πανω απο 2,5 εκατοστα και πολλα σου λεω...

αν δεν ειναι τοσο μεγαλη η ζημια ασε τον ανθρωπακο..ησυχο ασχετως αν ειναι δικια του η μαλακια..

φυσικα αν δεν αντεχεις να το βλεπεις τραβα βρες τον και απετησε ....
__________________
WWW.XAZOMPAMPAS.COM
Re: Με Τρακάρανε!
  #3  
Παλιά 15-01-05, 00:33
Το avatar του χρήστη Geo!
Geo! Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-11-2004
Μοντέλο: EE90 Sedan (4A-FE)
Μηνύματα: 1.383
Ευχαρίστησε: 4
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 376
Geo! είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Με Τρακάρανε!

Δεν είναι τόσο η ζημια nickas... αλλα το "γαμώτο"! Γιατί συνέβη! Με καταλαβαίνεις?Με κυνηγάει βεβαια και η γκαντεμια! Τόσα αυτοκίνητα στον δρόμο στο δικο μου επεσε! Απο αυριο θα του κρεμασω στον καθρευτη κομποσκοινι και γαλαζια χαντρα! Και στο κάτω κάτω θα μπορουσε να με βρει να μου πει φιλε σου εκανα ζημια! Εξαλλου το επιβαλλει ο νομος! Αλλα ξεχασα... είμαστε Ελληνες! Παντως το επιβεβαιωσα οτι ήταν αυτος! Τον είδα απ'το μπαλκονι μου να κοιτάει το αυτοκινητο του στο χτυπημενο σημειο και μετα μπηκε στην διπλα πολυκατοικια!
Ισως να μην παω καν να του μιλησω! Ισως του αφησω σημειωμα... "Στην χαρισα την μια φορά αλλα την επομενη..." για να ξερει και ότι το ειδα και ότι με πειραξε! Μπορει να σκεφτομαι ετσι γιατι είναι φρεσκο ακομα στο μυαλο μου! Ισως αυριο να μου'χει περασει!
__________________


Re: Με Τρακάρανε!
  #4  
Παλιά 15-01-05, 01:31
vask Offline:
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 67
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
vask είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Με Τρακάρανε!

Φώναξε ένα τροχονόμο και βάλ'τον να καταγράψει αναφορά με αυτά που λες και δείξτου και το αυτοκίνητό σου αλλά και του άλλου. Βγάλε και φωτογραφίες (για σένα). Μετά, πήγαινε στο γείτονα και πες του "διάλεξε, ή μου κάνεις δήλωση ή μου δίνεις τα λεφτά για το βάψιμο." Αν είναι έξυπνος θα διαλέξει το δεύτερο.

Αν σου πει δεν ξέρω τίποτα, πες του ότι έχεις δηλώσει στην τροχαία το συμβάν και θα του κάνεις μήνυση, οπότε θα τρέχει και δεν θα φτάνει (έξοδα δικαστηρίου κλπ κλπ.).

Το δικό μου μου το έχουν σκίσει στις λακούβες και στις γρατζουνιές. Αν τους έβλεπα να το κάνουν και να την κανουν (!) θα τρόγανε πολλά μπουκέτα. Στο φινάλε αν το είχες κάνει εσύ δεν θα άφηνες σημείωμα???

Παρεπιπτόντως, προχθές εμένα με τρακάρανε κανονικά. Μου βγήκε ένα μαλακισμένο από stop και μου το γ@μησε (πήρε ο θόλος, ψαλίδι off, κρεμαγιέρα off κλπ. κλπ.). Αφήστε που είχα και τη γιαγιά μου στη θέση του συνοδηγού (χωρίς ζώνη γαμώ το κέρατό μου) και μελάνιασε τα πόδια της ....

Αυτά.
Re: Με Τρακάρανε!
  #5  
Παλιά 15-01-05, 01:32
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Με Τρακάρανε!

φιλε αφησε του ενα σημειωμα που να λεει. ' να πας στο ταδε αυτοκινητο και βαλεις μεσα 150 ευρω. ξερω τι εκανες περσι το καλοκαιρι που λεει και το εργο. ξερω τα παντα πες του για σενα. θα χεστει επανω του. χε χε
__________________
AEK
Re: Με Τρακάρανε!
  #6  
Παλιά 15-01-05, 01:44
Το avatar του χρήστη Geo!
Geo! Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-11-2004
Μοντέλο: EE90 Sedan (4A-FE)
Μηνύματα: 1.383
Ευχαρίστησε: 4
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 376
Geo! είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Με Τρακάρανε!

Αν το έκανα εγώ σίγουρα δεν θα την έκανα με ελφρά! :x Θα ενημέρωνα κάποιον σίγουρα! Δεν ξέρω vask... αναλόγως πως θα ξυπνήσω το πρωί! zzz

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vask";p="11497
Παρεπιπτόντως, προχθές εμένα με τρακάρανε κανονικά. Μου βγήκε ένα μαλακισμένο από stop και μου το γ@μησε (πήρε ο θόλος, ψαλίδι off, κρεμαγιέρα off κλπ. κλπ.). Αφήστε που είχα και τη γιαγιά μου στη θέση του συνοδηγού (χωρίς ζώνη γαμώ το κέρατό μου) και μελάνιασε τα πόδια της ....
Θεός φυλάξει... αυτά να λείπουν απο όλους μας!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MARMEL";p="11498
φιλε αφησε του ενα σημειωμα που να λεει. ' να πας στο ταδε αυτοκινητο και βαλεις μεσα 150 ευρω. ξερω τι εκανες περσι το καλοκαιρι που λεει και το εργο. ξερω τα παντα πες του για σενα. θα χεστει επανω του. χε χε
Μπα σε καλό σου MARMEL! Μ'έκανες και γέλασα!!
__________________


Re: Με Τρακάρανε!
  #7  
Παλιά 15-01-05, 17:53
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Με Τρακάρανε!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vask";p="11497
Φώναξε ένα τροχονόμο και βάλ'τον να καταγράψει αναφορά με αυτά που λες και δείξτου και το αυτοκίνητό σου αλλά και του άλλου. Βγάλε και φωτογραφίες (για σένα). Μετά, πήγαινε στο γείτονα και πες του "διάλεξε, ή μου κάνεις δήλωση ή μου δίνεις τα λεφτά για το βάψιμο." Αν είναι έξυπνος θα διαλέξει το δεύτερο.

Αν σου πει δεν ξέρω τίποτα, πες του ότι έχεις δηλώσει στην τροχαία το συμβάν και θα του κάνεις μήνυση, οπότε θα τρέχει και δεν θα φτάνει (έξοδα δικαστηρίου κλπ κλπ.).
Αυτά.
Πες οτι εχεις και κανα μαρτυρα... (οχι του ιεχωβα )


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MARMEL";p="11498
φιλε αφησε του ενα σημειωμα που να λεει. ' να πας στο ταδε αυτοκινητο και βαλεις μεσα 150 ευρω. ξερω τι εκανες περσι το καλοκαιρι που λεει και το εργο. ξερω τα παντα πες του για σενα. θα χεστει επανω του. χε χε
Re: Με Τρακάρανε!
  #8  
Παλιά 19-01-05, 09:13
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 455
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Re: Με Τρακάρανε!

Kαλημέρα παίδες!

Λοιπόν που λέτε πριν από 3 ώρες που καθόμουν στο pc μου και ετοιμαζόμουν να πάω για νανάκια ακούω ένα δυνατό μπαμ από το δρόμο! ήταν και ο αδερφός μου μαζί μου εκείνη τη στιγμή.... Βγαίνει κοιτάει από μπροστά μπαλκόνι και εγώ από το πλαινό και βλέπουμε ένα άσπρο παλιό civic να έχει τρακάρει τα παρκαρισμένα μπροστά από την πολυκατοικία μου.(παρκαρισμένη και η Corolla εκεί και το sei της αδερφής μου... Φωνάζω από το μπαλκόνι επειδή πάει να φύγει ''ΣΤΑΜΑΤΑ ΡΕ @ρχίδι είδα τις πινακίδες σου (φίδι μπας και ψαρώσει από τον 5ο δε φαίνονται )"
Ο αδερφός μου είχε ήδη αρχίσει να τρέχει κάτω φεύγω του σκοτωμού και γω και φεύγουμε προς την μια κατεύθυνση εγώ και στο 1ο στενό δεξιά ο αδερφός μου....

Ο τύπος είχε παρκάρει λίγο παρακάτω γιατί το civic δε κουνιόταν άλλο.....


Καλέσαμε μπάτσους κατέγραψαν το συμβάν βρήκαν και γράψαν και γι΄αυτόν....

Το civic χτύπησε ένα GOLF II, το golf το sei της αδερφής μου (έσπασε προφυλακτήρας και φανάρι) και το sei ακούμπησε την Corolla μου....

Όταν πήγα μετά και είδα το civic ήταν χτυπημένο και από αριστερά μεριά (η καλή η στούκα ήταν από δεξιά....) ξανακάνω τον κύκλο και βρήκα και άλλο ένα renault19 τρακαρισμένο πίσω δεξιά με το τάσι πεσμένο δίπλα, γυαλιά από το φανάρι του civic και το κομμάτι από τον προφυλακτήρα που έλειπε από την αριστερή πλευρά του civic...., οπότε τότε τον είχε χτυπήσει και αυτόν....(του αφήσαμε και αυτού σημείωμα...)...

ΕΥΤΥΧΩΣ είμασταν ξύπνιοι και τρέξαμε και είδαμε ποιός το έκανε..... πάρτε και photos :x


[tab:e470ca14f6]
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  mik_imga0178.jpg
Εμφανίσεις:  97
Μέγεθος:  58,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  mik_imga0167.jpg
Εμφανίσεις:  102
Μέγεθος:  93,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  mik_imga0169.jpg
Εμφανίσεις:  93
Μέγεθος:  89,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  mik_imga0172.jpg
Εμφανίσεις:  82
Μέγεθος:  91,0 KB  
  #9  
Παλιά 19-01-05, 11:10
Το avatar του χρήστη CorollaG6
CorollaG6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 24-03-2004
Περιοχή: Athina
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 435
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
CorollaG6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ποπό άστα να πάνε περαστικά... τον τελευταίο καιρό ακούω συνέχεια τέτοιου είδους ατυχήματα.
Το Σάββατο γύρναγα από διασκέδαση 4 το πρωί και είναι μια bmw και έχει καρφωθεί στου γείτονα την αυλή.
η πλάκα πια είναι μετά από αυτό βγαίνει ο οδηγός και άρχισε να τρέχει να φύγει ήμαρτον τι θα κατάφερνε αφού είχε αφήσει το car του. Και τελικά τον βρήκαν στο σπιτιού η αστυνομία κομμάτια από χασίσι και ποτό
__________________
Στου κουφού την πόρτα... πίσω έχει η αχλάδα την ουρά !!!!!

Είναι πολλά τα λεφταααααα !!!!!!
Re: Με Τρακάρανε!
  #10  
Παλιά 19-01-05, 12:33
g6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-12-2003
Μηνύματα: 304
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 278
g6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Με Τρακάρανε!

Δυστυχως παιδια αυτα συμβαινουν. Πριν 2 χρονια ημουν σπιτι αραχτος και εβλεπα τηλεοραση. Ξαφικα ακουω το συναγερμο μου να χτυπα. Πετιεμαι στο μπαλκονι και βλεπω ενα ντελιβερα να μαζευει το παπι του πανω απο το καπω μου. Του φωναζω κατεβαινω γρηγορα κατω να τον προλαβω και βλεπω ενα τεραστιο βουλιαγμα στο καπο. Ο ντελιβερας που ηταν και ελαφρως πιωμενος πουλαγε μουρη οτι δεν εγινε τιποτα και οτι ποτε το παπι του δεν επεσε πουθενα!!!! και με ελαφρα πηδηματακια την κανει!!!! Ειδοποιησα αστυνομια ηρθε περιεγραψα το γεγονος και εδωσα και τον αριθμο κυκλοφοριας του παπιου. Την επομενη το πρωι ειδοποιησα και την νομκη προστασια μου η οποια βρηκε την ασφαλιστικη του και τους εξηγησε το σκηνικο. Η αποζημιωση μου ηταν αμεση και απροβληματιστη.
Απλα να ξερετε οτι οταν αυτος που σας χτυπαει ειναι πιωμενος η ασφαλιστικη δεν τον καλυπτει και πρεπει να στραφειτε εναντιον του οποτε πιας το αυγο και κουρεφτο. Αρα συμφερει να τον αφσετε να φυγει να κρατησετε το νουμερο του και στη συνεχεια να καταθεσετε στην αστυνομια το συμβαν. Απο κει και περα ολα θα λαβουν το δρομο τους.
Φιλε billl θα βγαλεις ακρη μην ανησυχεις. Το μονο ειναι η διαδικασια επισκευης και η ψυχικη οδυνη. Ευχομαι ταχεια αποκατασταση των ζημιων ωστε να επιστρεψεις μαχιμος στους δρομους

φιλικα
Κλειστό Θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,18243194 seconds (83,58% PHP - 16,42% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:14.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)