Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-02-12, 14:49
Το avatar του χρήστη iempan
iempan Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 27-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη,Ελλαδα
Μηνύματα: 321
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 192
iempan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το Anytime ειναι εταιρια του Κοντομηνα που παει να χτυπησει την ιντεραμερικαν,σε παροχες ειναι σχεδον ιδια με την ιντεραμερικαν.Η διαφορα τους ειναι οτι με την anytime ασφαλιζεις εσυ μονος σου το αυτοκινητο σου online χωρις την μεσιτια του ασφαλιστη σου και εχεις να κανεις αποκλειστικα εσυ με την ασφαλιστικη,απο εκει και περα η πληρωμη γινεται μεσω τραπεζης με εμβασμα η πιστωτικη εσυ επιλεγεις σε διαστημα μιας εβδομαδας αλλιως δεν ισχυει το συμβολαιο.Αυτα τα γνωριζω γιατι και εγω πηγα ρωτησα λογω της τιμης που λενε στην διαφιμιση αλλα η διαφορα δεν ηταν και τρελη για το δικο μου αυτοκινητο..Οτιδηποτε και να κανεις με μεγαλη προσοχη σε συμβουλευω.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-02-12, 19:20
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
με αφορμη το post να σας αναφερω λιγο διαφορα ασφαλισης για το οχημα μου..εχω ενα G6 1.4 του 2001..στην allianz το βασικο πακετο εχει 190 το εξαμηνο, 180 για μενα επειδη ειμαι φιλος...στην anytime εχω 128 το εξαμηνο την βασικη και 143 με εξτρα οπως θραυση κτλ...νομιζω ειναι ξεκαθαρο στην περιπτωση μου τι με συμφερει..και το καλυτερο, αν κανω anytime 12 μηνες εχει εκπτωση 4% που σε αλλες ασφαλειες δεν μου κανουν και η βασικη βγαινει 240 το χρονο...δηλαδη μικροτερη διαφορα απ οτι εχουν οι δυο εταιριες στο εξαμηνο με anytime κανω ενα χρονο...δεν ειναι και ασχημα νομιζω...βεβαια τωρα λογω κρισης το αμαξι δεν κινειται και δεν εχει και ασφαλεια οποτε μονο οταν θα βγει η κουκουλα του θ ασφαλιστει
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-02-12, 20:10
Το avatar του χρήστη andreasece
andreasece Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Μοντέλο: Toyota Corolla E12 1.4
Περιοχή: Ηλιούπολη
Ηλικία: 32 male
Μηνύματα: 436
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
andreasece είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mlt184 Εμφάνιση μηνυμάτων
με αφορμη το post να σας αναφερω λιγο διαφορα ασφαλισης για το οχημα μου..εχω ενα G6 1.4 του 2001..στην allianz το βασικο πακετο εχει 190 το εξαμηνο, 180 για μενα επειδη ειμαι φιλος...στην anytime εχω 128 το εξαμηνο την βασικη και 143 με εξτρα οπως θραυση κτλ...νομιζω ειναι ξεκαθαρο στην περιπτωση μου τι με συμφερει..και το καλυτερο, αν κανω anytime 12 μηνες εχει εκπτωση 4% που σε αλλες ασφαλειες δεν μου κανουν και η βασικη βγαινει 240 το χρονο...δηλαδη μικροτερη διαφορα απ οτι εχουν οι δυο εταιριες στο εξαμηνο με anytime κανω ενα χρονο...δεν ειναι και ασχημα νομιζω...βεβαια τωρα λογω κρισης το αμαξι δεν κινειται και δεν εχει και ασφαλεια οποτε μονο οταν θα βγει η κουκουλα του θ ασφαλιστει
Πάντως και η δικιά μου ασφάλεια (chartis) έχει πολύ μικρή διαφορά με την anytime, σχεδόν μηδενική, και απ'ότι διαβάζω από τα προηγούμενα ποστς γενικά αρκετοί βρίσκουν πολύ μικρή διαφορά, οπότε φαντάζομαι πως αν ψάξεις καλύτερα θα βρεις και αλλού φτηνότερη.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 05-02-12, 12:41
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εγώ ειχα Αντλαντικη Ενωση πολυ καιρο εσκαγα 300 το 6μηνο για ολα αυτα που δινει η Anytime στο VALUE πακετο, το μοναδικο που λειπει ειναι η νομικη προστασια, η οποια δεν ειναι κατι το πολυ χρησιμο, μια φορα την χρειαστηκα γιατι ενω πραγματικα δεν εφταιγα εγω την πληρωσα ομως και επειδη η αλλη ηταν απο δεξια τελικα δεν με καλυψαν και δεν προχωρησα, η τυπισα ειχε διπλωμα 1week εκανε μαθηματα με το αμαξι του αδερφου της, ερχοταν σφαιρα απο στενο χωρις ορατοτητα, δεν ειχε στοπ κανεις, κοιταξα δεν ειδα κανεναν και προχωρησα με μολις 40χλμ και με μαζεψε με καμια 70αρια! με εσκασε σε παρκαρισμενα το σταρλετ ειχε γινει για πεταμα στραβωσε ολο, πηρε σασι κτλ και ειχα καταγμα σε ενα πλευρο! και φυσικα δεν εφταιγε επειδη ηταν απο δεξια! για να το ξερετε αν φταιτε εσεις ή αν υποθετουν ετσι ΔΕΝ καλυπτει η νομικη προστασια! οποτε να την $#@$#$ με το συμπαθειο!
Η τιμη της αnytime μου βγαινει για 12μηνο 404 ευρω!!!!! ενω στην αλλη θελω 600!!! ειπατε κατι???? επισης με κανα 30αρι ακομα εχει νομικη αλλα δεν την θελω! ANYTIME με κλειστά τα μάτια για μενα! εχουν συγγενεις και φιλοι και είναι 100% ευχαριστημένοι!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 23-02-12, 12:08
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Χτες εκανα την ασφαλεια τελικά και πηγε 422 ευρώ για 12μηνο, με πιστωτικη θα ειχε 403 ευρώ. Λειπει μονο η νομικη προστασια που υπαρχει αν θελουμε με επιπλεον κοστος, οποτε απο 600 ευρω πριν επεσα στα 422. Καλα πάμε ))
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 23-02-12, 14:24
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
γιατι σου βγαινει τοσο??εμενα 240 βγαινει η βασικη τον χρονο...ποιο πακετο εκανες???
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 23-02-12, 16:56
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Την value ειπαμε! οχι την βασικη! αλλα εξαρταται και από ποσα κυβικα ειναι το αμαξι, χρονολογια, ηλικια οδηγου, που μενεις κτλ.
Η απλη μου παει 374 τον χρονο με χρηση πιστωτικης (εχει εκπτωση 5% ετσι), εσενα πως ειναι δυνατον να πηγαινει ΤΟΣΟ φτηνα????? μηπως κανεις λαθος? σε ποια περιοχη μενεις? απιστευτο!!! εκανα δοκιμες και αλλαξα μονο ΤΚ και ομως......αν μενεις σε καλη περιοχη μειωνονται τα ασφαλιστρα!!!! εγω ειμαι Κυψελη και μου βαζει ποσα ευρω παραπανω!!! για πες εσενα πως σου βγαινει τοσο? τι χρονολογια ειναι το αμαξι σου, κυβικα και περιοχη που μένεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 23-02-12 στις 17:03.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 23-02-12, 17:02
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
εγω το αμαξι το εχω καστορια...ισως ετσι να βγαινει λιγοτερο...θα κανω ενα τεστ βαζοντας αθηνα να δω.......
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 23-02-12, 17:06
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
οκ αυτο ειναι...με το που εβαλα Αθηνα πηγε 345 η απλη....
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 23-02-12, 17:08
Το avatar του χρήστη andreasece
andreasece Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Μοντέλο: Toyota Corolla E12 1.4
Περιοχή: Ηλιούπολη
Ηλικία: 32 male
Μηνύματα: 436
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
andreasece είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μιας και το ανέφερες, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι παίζει αν μεταφέρεις τα χαρτιά του αυτοκινήτου στην επαρχία.. Μου είπαν ότι τα ασφάλιστρα είναι πιο φτηνά και προσπάθησα να το κάνω τα Χριστούγεννα που πήγα χωριό στο ΚΕΠ, αλλά μου έλειπε ένα χαρτί οπότε δεν έγινε. Το Πάσχα πάλι που θα ξανανέβω. Αλλά επειδή πήγα τελείως στα τυφλά, μήπως ξέρει κανείς αν θα υπάρξουν άλλες επιπτώσεις εκτός απ'τη μείωση των ασφαλίστρων; π.χ. αν δεν σε καλύπτουν για ζημιές στην Αθήνα 100%
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Mountial 2010 online tv Fanis WEB LINKS 2 01-01-11 12:52
Online game 2 endurasKE-30 OFF TOPIC 18 20-01-09 23:17
EPC online TOLIS EE80 WEB LINKS 2 13-09-08 14:51
ONLINE SHOPS DjBac WEB LINKS 42 30-08-08 13:55
Online Games!! Geo! OFF TOPIC 41 11-06-07 22:19



Page generated in 0,17017007 seconds (82,59% PHP - 17,41% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:23.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)