Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-10-11, 21:20
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Πως βγηκε τοσο φτηνα εσενα? εμενα γιατι βγαζει 193 ευρώ????? υποψην πως με 12μηνο εχει προσθετη εκπτωση 4% και με χρηση πιστωτικης εχει και αλλη ακομα εκπτωση! παντως για να υπολογισει κοστος ζηταει Τ.Κ! μαλλον εχει σημασια που μενουμε! λετε να ανεβαζουν ασφαλιστρα αν μενουμε πχ κοντά στο κεντρο Αθήνας? γιατι δεν βλεπω αλλον λογο να ανεβαζει το κοστος! αμαξι 1332cc και 1997 μοντελο.

https://www.anytimeonline.gr/c/docum...&groupId=10503

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 19-10-11 στις 21:26.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-10-11, 21:55
Το avatar του χρήστη kostaskoz
kostaskoz Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 08-06-2008
Μοντέλο: corolla 1.4 4zz-fe
Περιοχή: κοζανη
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 106
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 204
kostaskoz είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω ρωτησα τον ασφαλιστη και μου ειπε για νομικη προστασια οτι δεν εχει τωρα οπως λετε δεν χρειαζεται απλως σε περιπτωση ατυχηματος και φτασεις δικαστηριο ειναι δικα σου τα δικαστηκα εξοδα. απλα με αυτη την ασφαλεια τη δηλωση ατυχηματος τη στελνεις μονος σου. οσο για τη διαφορα τιμης παιζει αναλογα την περιοχη
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 19-10-11, 22:11
Το avatar του χρήστη termagazis
termagazis Offline:

Μέλος
 
Εγγραφή: 09-06-2009
Μοντέλο: ΑΕ101
Περιοχή: Αραχωβα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 140
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 196
termagazis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως βγηκε τοσο φτηνα εσενα? εμενα γιατι βγαζει 193 ευρώ????? υποψην πως με 12μηνο εχει προσθετη εκπτωση 4% και με χρηση πιστωτικης εχει και αλλη ακομα εκπτωση! παντως για να υπολογισει κοστος ζηταει Τ.Κ! μαλλον εχει σημασια που μενουμε! λετε να ανεβαζουν ασφαλιστρα αν μενουμε πχ κοντά στο κεντρο Αθήνας? γιατι δεν βλεπω αλλον λογο να ανεβαζει το κοστος! αμαξι 1332cc και 1997 μοντελο.

https://www.anytimeonline.gr/c/docum...&groupId=10503
αμα μενεις αθηνα ειναι πιο ακριβη η ασφαλεια απο οτι επαρχια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 19-10-11, 22:35
Το avatar του χρήστη Stetas
Stetas Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μοντέλο: Corolla E111L HB G6
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.733
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Να σας πώ και εγώ που έχω anytime και στα δύο αυτοκίνητα μας. Στο Μικρα 1000cc μου βγήκε πριν ενα μήνα 131,98 το 6μηνο ενώ στο corolla την έκανα πριν 2 εβδομάδες 134,32 το 6μηνο. Λοιπόν στο value πακέτο και τα δύο αυτοκίνητα στην Κω και με ασφαλιζόμενη αξία οχηματος τα 4000ευρώ(είναι το ελάχιστο που μπορείς να βάλεις). Παιζει ρόλο ο ΤΚ που βάζεις δείχνει ποια περιοχή έχει σαν έδρα το αμάξι, ανάλογα με το που έισαι βγαίνει και άλλη τιμή, κάλυψη έχεις βέβαια πανελλαδική. Δεν έχει τη νομική προστασία αν θέλεις κάνεις έξτρα ξεχωριστό συμβόλαιο για νομική προστασία. Με πιστωτική έχει μικρή εκπτωση αλλά για μένα μην το προτιμήσετε διότι ανανεώνεται αυτόματα το συμβόλαιο 1 μηνα πριν λήξει (ενω μπορεί να θες να αλλάξεις εσύ π.χ ασφάλεια) Κατα τα άλλα πιστευω ειναι μια πολύ καλή ασφάλεια με όλα αυτα τα έξτρα σε παρα πολύ καλή τιμή....Παραλαμβάνεις το συμβόλαιο με Speedex και πληρώνεις κατα την παραλαβή με αντικαταβολή, δινοντας μια φωτοτυπία της άδειας κυκλοφορίας στην courier.
__________________
Stelios's E111L HB G6

Corollaclub
Πάτρα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stetas : 19-10-11 στις 22:51.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 19-10-11, 22:55
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Να συμπληρωσω επειδη το εχω πάθει. Η νομικη προστασια ισχυει ΜΟΝΟ αν φταιει ο αλλος! αν φταιμε εμεις τοτε η ασφαλεια δεν μας καλυπτει τα εξοδα γιατι υποθετει οτι θα χασουμε στο δικαστηριο!!! θα μου πειτε αν φταιμε εμεις γιατι να παμε δικαστικως? υπαρχουν περιπτωσεις οπως επαθα εγώ που ενω πχ λεμε οτι ο δεξια εχει προτεραιοτητα αν εχεις 2 μαρτυρες που ειδαν τι εγινε και δεχτουν να καταθεσουν, τοτε μπορω να αποδειξω οτι η αλλη ετρεχε πολυ, δεν φρεναρε, δεν ελεγξε δεν εκανε τπτ με λιγα λογια, επισης εγω πηγαινα αργα, σταματησα εντελως, ελεγξα (δεν ειχα στοπ) και ΔΕΝ ερχοταν κανεις! οποτε εγω θεωρω οτι δεν εφταιγα, αφηστε που το διπλωμα δεν το ειχε μαζι, ειχε 1 εβδομαδα που ειχε παρει διπλωμα και οδηγουσε το αμαξι του αδερφου της με αυτον συνοδηγο και εκανε μαθηματα! Παρολο οτι ηθελα να παω δικαστικως δεν το εκανα οχι γιατι δεν με καλυψε η ασφαλεια αλλα γιατι οι μαρτυρες εγιναν λαγοι!!! γιαυτο και ειπα πως η νομικη προστασια ειναι πρακτικα αχρηστη. Αν φταιει ο αλλος λογικα θα το παραδεχτει και δεν θα υπαρχει προβλημα για να παμε δικαστικώς.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 20-10-11, 06:06
Το avatar του χρήστη Intruder
Intruder Offline:

Μέλος
 
Εγγραφή: 24-05-2004
Περιοχή: Καλλιθέα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 197
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 262
Intruder είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostaskoz Εμφάνιση μηνυμάτων
interamerican εχω αλλα μου βγαινει 50 με 60 eyro διαφορα γιαυτο και ψαχνομαι
η διαφορα που σου βγαινει στο συνολο, ειναι γτ δεν παιρνει προμηθεια ο ασφαλιστης σου!!!
κανεις την ασφαλιση στα κεντρικα μεσω υπολογιστη!!
οποτε χωρις μεσαζοντες μειωνει το κοστος και για σενα και για αυτην!!!!!
ΔΕΝ εχει νομικη καλυψη
ΔΕΝ εχει αντικατασταση οχηματος σε περιπτωση ατυχηματος και
ΔΕΝ σου καλυπτει την παλαιοτητα στα ανταλλακτικα σου (σε περιπτωση μικτης)!
* δε θυμαμαι αν παρεχει οδικη σε ατυχημα θα το κοιταξω!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 20-10-11, 17:30
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
οδικη εχει κανονικοτατα! αφου το λεει παντου, ακόμα και στην ποιο φτηνη εκδοση! https://www.anytimeonline.gr/economi...surance#cover3 Καμια ασφαλεια ΔΕΝ καλυπτει ανταλλακτικα νεα σε παλιοτερα οχηματα! ΟΥΤΕ και οι μικτες! το αφεντικο μου προσφατα σε honda CRV που ειχε ατυχημα οντως με Εθνικη και μικτη δεν καλυψαν ολόκληρο το ποσό και λογω παλαιοτητας του εκοψαν 4% και το αμαξι είναι του 2003.
Δεν νομιζω πως υπαρχει ασφαλεια που να μην χρεωνει παραπανω αμαξια που εχουν κλεισει 1 χρονο αν βαλουν νεα ανταλλακτικα! ο αδερφος μου με το AURIS με το που εκλεισε χρονο πιανετε λενε παλαιοτητα! και με μικτη!
Αντικατασταση οχηματος σε περιπτωση ατυχηματος ποια ασφαλεια εχει? δεν το εχω δει ποτε αυτο! αυτο ειναι καθαρα θεμα συνεργειου!!! πχ η Toyota ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ σου δινει αλλο αμαξι ακομα και στα service!!!
Η νομικη προστασια ειναι μια βλακεια και μιση, σε καλυπτουν ΜΟΝΟ αν φταιει ο αλλος! το ποιο πιθανο ειναι να το παραδεχτει και ετσι απλα δεν χρειαζεται! και αν εχουμε ασφαλεια απο ανασφαλιστο οχημα και παλι δεν την θελουμε την νομικη προστασια, αν και δεν χρεωνεται πολύ.
το μονο που συμφωνω ειναι πως δεν υπαρχουν μεσαζοντες, αλλα και σε αλλες ασφαλειες που εχουν οι διαφορες ειναι μικρες, ειναι αναλογα την ασφαλεια.

Οδική Βοήθεια
Με την κάλυψη της οδικής βοήθειας προσφέρονται στην Ελλάδα:

Επί τόπου εξυπηρέτηση του αυτοκινήτου.
Μεταφορά του σε τοπικό συνεργείο.
Kάλυψη των εξόδων παραμονής (διανυκτέρευσης) του ασφαλισμένου σε ξενοδοχείο.
Εσωτερικός επαναπατρισμός του αυτοκινήτου.
Κάλυψη των εξόδων επιστροφής του ασφαλισμένου στον τόπο μόνιμης διαμονής του.

Αντίστοιχα, για τις χώρες της Ευρώπης προσφέρονται:

Επί τόπου εξυπηρέτηση ή μεταφορά του σε τοπικό συνεργείο.
Επαναπατρισμός του αυτοκινήτου στην Ελλάδα.
Κάλυψη των εξόδων επιστροφής του ασφαλισμένου από το εξωτερικό στον τόπο μόνιμης διαμονής του.

Το τηλεφωνικό κέντρο της οδικής βοήθειας είναι το 1158 και οι κλήσεις προς αυτό μπορούν να πραγματοποιηθούν από οποιοδήποτε κινητό ή σταθερό τηλέφωνο (από κινητό τηλέφωνο δεν υπάρχει χρέωση, ενώ από σταθερό τηλέφωνο η χρέωση είναι μία αστική μονάδα).

https://www.anytimeonline.gr/auto-va...surance#cover3

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 20-10-11 στις 17:43.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-10-11, 07:13
Το avatar του χρήστη Intruder
Intruder Offline:

Μέλος
 
Εγγραφή: 24-05-2004
Περιοχή: Καλλιθέα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 197
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 262
Intruder είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομιζω πως υπαρχει ασφαλεια που να μην χρεωνει παραπανω αμαξια που εχουν κλεισει 1 χρονο αν βαλουν νεα ανταλλακτικα!
Αντικατασταση οχηματος σε περιπτωση ατυχηματος ποια ασφαλεια εχει?
φιλε μου εχω ασφαλεια στην interamerican οχι απο την anytime αλλα απο ασφαλιστη της interamerican και εχει καλυψη με επιπλεον χρεωση 15 ευρω το 6μηνο και σου καλυπτει την παλαιοτητα του οχηματος!
mr2 2002 εχω και λογο ζημιας στην πορτα του οδηγου απο μεθυσμενο το εχω εκμεταλευτει παντα σε χρηση μικτης!
και σου καλυπτει και αντικατασταση οχηματος με αλλο ενοικιαζομενο μεχρι 1400cc για 2 μηνες απο την ενοικιαση του!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-10-11, 11:18
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αυτο που λες ειναι πρωτακουστο! εισαι σιγουρος οτι ΜΟΝΟ με 15 ευρω σου καλυπτει παλαιοτητα? κοβουν παρα πολλα χρηματα απο τα ανταλλακτικα!!! οσες ξερω ΟΛΕΣ το κανουν!
με τον μεθυσμενο που λες αν ερθει πχ αστυνομια ΔΕΝ πληρωνεσε! αν δεν φερατε τοτε ειναι λογικοτατο να πληρωθεις! αλλά η μικτη στα καλυπτει ολα ετσι κι αλλιως! δεν μιλαμε για μικτη!
το θεμα με το αμαξι αντικαταστασης οπως ειπα ειναι και θεμα συνεργειου....και να μην το κανει η ασφαλεια το κανουν αντιπροσωπειες ομως!
αυτο με την παλαιοτητα που ειπες περιμενω να δω site να το γραφει γιατι πραγματικα ειναι απιστευτο!!!!!! δλδ αν εχεις ενα αμαξι του 80 και παθει κατι απο τρακαρισμα θα σε πληρωσουν για νεα ανταλλακτικα? η τιμη τους θα ειναι πολλαπλασια του αυτοκινητου! εμενα μια φορα για τον προφυλακτηρα κοστους ενα κομματι το πισω το κατω 150 ευρω ειχε και μου εδωσαν 80 λογω παλαιοτητας! τι λεμε τωρα! του αδερφου μου σε νεο AURIS με το που εκλεισε χρονο επιασε παλαιοτητα στα ανταλλακτικά! οι ασφαλειες που ξερω ειναι η ΕΘΝΙΚΗ, Αnytime, Αντλαντικη, και Ευρωπαικη πιστη.
Μαλλον ειναι η μοναδικη που το κανει! αλλά ειμαι 1000% σιγουρος πως θα εχει παραθυρακια! αλλιως δεν θα τους συμφερε να το κανουν! http://www.interamerican.gr/default.asp?pid=86&la=1#m LOL!!! καλα τιμές δεν εχει πουθενΑ?????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 21-10-11 στις 11:30.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-02-12, 13:23
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
το κυριότερο είναι οτι δεν έχει στην τιμή νομική προστασία.
Όλα τα άλλα είναι να 'χουμε να λέμε...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Mountial 2010 online tv Fanis WEB LINKS 2 01-01-11 12:52
Online game 2 endurasKE-30 OFF TOPIC 18 20-01-09 23:17
EPC online TOLIS EE80 WEB LINKS 2 13-09-08 14:51
ONLINE SHOPS DjBac WEB LINKS 42 30-08-08 13:55
Online Games!! Geo! OFF TOPIC 41 11-06-07 22:19



Page generated in 0,18418694 seconds (84,66% PHP - 15,34% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:46.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)