Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-03-09, 12:30
Το avatar του χρήστη nuntius
nuntius Offline:
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: Next station...tsempolia
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 869
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 293
nuntius είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Λοιπόν, επειδή με έπιασε η περιέργεια τσέκαρα το thread σου it's a boy. Αφού το αμάξι έχει πρώτη άδεια τον 1ο τους 2007, για κάθε ασφαλιστική θεωρείται παλιό άρα σου δικαιολογείται μείωση στο ποσό των ανταλλακτικών αλλά όχι στα εργατικά. Μου το είπε και ο δικός μου ασφαλιστής και τον έβρισα όταν μας τράκαραν το 206. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον πιέσεις να συνεννοηθεί να σου κόψουν όσο το δυνατόν λιγότερα. Αλλιώς μόνο δικαστήριο, αλλά πάλι θα χάσεις!
__________________
Εγώ πότε θα γίνω 18άρηςςςςςς;;;;

Ουπςςςς... έγινααα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-03-09, 15:22
Το avatar του χρήστη TOLIS EE80
TOLIS EE80 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-04-2005
Μοντέλο: COROLLA EE80
Περιοχή: Κόρινθος
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 2.004
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 436
TOLIS EE80 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
δεν ξερω ρε παιδια, ισως εξαρταται απο την ασφαλιστικη.
Ειχα τρακαρει την corolla μου το 2000, και μου στοιχισε 1.000.000δρχ.(με γνησια ανταλλακτικα) και τα πηρα ολα, παρολο που το αυτοκινητο ηταν τοτε 14ετιας.
__________________
Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**

CorollaClub-Greece AE82 Owners Club twincam.org
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-03-09, 16:57
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
nuntius δεν τολμησαν να μου πουν τετοιο πραγμα...
δλδ παλαιοτητα...

γιαννη ασε ρε φιλε...
και ξανα ασε....
και να πα να παρεις και μετοχες της εθνικης...

δεν υποστιριζω την αιγαιον και καμια ασφαλεια γενικα...

η αιγαιον ομως ασφαλιζει πλοια...

για να ασφαλισει πλοια η εθνικη θα πρεπει να περασουν 200 χρονια και ισως ασφαλισει κανα jetski και βλεπουμε...

το προβλημα μου ειναι οτι θελουν να πανε να ξαναδουν το matiz που επεσε πανω μου γιατι δεν πιστευουν οτι ενα τοσο δα αμαξακι μπορεσει να προκαλεσει ζημια της ταξεως των 1840 ευρω...

δεν ειπαν δεν πληρωνουν... η παλιωσε τ αμαξι κτλ...
δεν πληρωνουν τα μηχανικα μερη (ενα ημιμπαρο νομιζω ρουλεμαν τροχου κατι βιδες εργασια κτλ)στον δεξι τροχο τα οποια σε συνενοηση με την τουοτα αλαχτηκαν και τα περασε μεσα στο κουτουλημα της κοπελας...

ε αυτο πηραν χαμπαρι!!!!

μετα απο κατι καντηλια που εσυρα σημερα το δεξι φαναρι το πληρωνουν ενω προχτες δε το πληρωναν...
κατι ειναι και αυτο...

το δεξι φαναρι μου δεν εσπασε αλλα ντε και καλα ηθελαν να χρεωσουν ενα δεξι φαναρι...
ουτε εγω το ξερα..
πηγα να παρω τ αμαξι και μου εδωσαν σε κουτι ενα καινουργιο δεξι φαναρι. ειναι το φαναρι που πουλαω στις αγγελιες μου...
τι να κανω εγω τωρα? να μην υπερασπιστω οτι μου σπασε και το δεξι δλδ?
αφου ολα ολα ηθελα δεν ηθελα τα πληρωσα..
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-03-09, 17:16
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MARMEL Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειπαν δεν πληρωνουν... η παλιωσε τ αμαξι κτλ...
δεν πληρωνουν τα μηχανικα μερη (ενα ημιμπαρο νομιζω ρουλεμαν τροχου κατι βιδες εργασια κτλ)στον δεξι τροχο τα οποια σε συνενοηση με την τουοτα αλαχτηκαν και τα περασε μεσα στο κουτουλημα της κοπελας...

ε αυτο πηραν χαμπαρι!!!!
η γνώμη μου παραμένει η ίδια Παναγιώτη.πας να βγάλεις από τη μύγα ξίγκι και δεν σου κάθεται
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 19-03-09, 17:21
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εκατσε ετσι κωστα... δεν εκανα κατι επιτηδες εγω...

πιο παλια που με τρακερναν με τη μηχανη...
ολοκαινουργια την εκανα και εβγαινε και χαρτζηλικι καλο...
καμποσες φορες μαλιστα...

αλλα ηξερα τι εκανα ηξερα που λιμαριζα ηξερα τι στραβωνα... και υπηρχαν και μαγαζια που μου εκοβαν μαιμου τιμολογια...

τωρα να ξεμπλεξω θελω και τι μου λετε εσεις για εθνικη και πρασινα αλογα τ ακουω βερεσε...
__________________
AEK

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MARMEL : 19-03-09 στις 17:33.
Απάντηση με παράθεση
manoliske30
  #26  
Παλιά 05-04-09, 14:12
Το avatar του χρήστη manoliske30
manoliske30 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 03-09-2006
Περιοχή: Στην φτερωτη της τουρμπινας
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 264
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 242
manoliske30 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
manoliske30

Καλημερα και απο μενα και περαστικα στους παθοντες.Σχετικα με την Ιντερσαλονικα δυο φορες στην οικογενεια μου στο παρελθον ειμαστε παθοντες απο αυτην την εταιρια .Την πρωτη φορα ειχα την 30αρα μου παρκαρισμενη κανονικα σε κεντρικο σημειο της πολης οκτω η ωρα το απογευμα περναει ρωσοποντιος με το αμαξι του ηταν και σκνιπα, και μου βαζει μεσα πισω φτερο πισω πορτα ελαφρια και μπροστινη ποτρα και φτερο δηλαδη ολη η πλευρα ηθελε βαψιμο και λαμαρινοδουλεια ακομα μνημονευω ενα παλικαρι ντελιβερα που προλαβε και του πηρε τα νουμερα .Ο τυπος πιο κατω ειχε κατεβασει και αλλους πεντε καθρεφτες αυτοκινητων φευγοντας ,τελικα ο τυπας βρεθικε μετα απο μια εβδομαδα μετα απο εντατικο ψαξιμο και ερευνα απο μενα και την αστυνομια αλλα φυσικα γλυτωσε το αυτοφορο και το αλκοτετ και θελωντας και μη μου εκανε δηλωση .Ποια ειναι η ουσια ? Η ασφαλεια μου τοτε η ιντερσαλονικα δεν μου <<επετρεψε>>να παω στο συνεργειο της επιλογης μου με εστειλαν σε ενα συνεργαζομενο μου εκαναν μια σπεσιαλ δουλεια αρπα κολλα πληρωσα και απο την τσεπη μου και πηρα τα λεφταμετα απο εξι μηνες .
Η δευτερη εμπειρια μου τωρα παλι με τη ποιο πανω εταιρια ειμουν στην χαλκιδικη με τους δικους μου και εκανα βολτα με το αυτοκινητο του πατερα μου ενα nissan primera ενας τυπος οτυ ειχε ξυπνησει μπηκε στο αμαξι του και εκανε οπισθεν μισοκοιμισμενος βρε τι του κορναρα τι πατησα γκαζι για να τον αποφυγω αλλα τελικα ηρθε το κακο με βρηκε με τον κοτσαδορο του μεταξυ τισ πισω πορτας και του θολου ολα τ αλεφτα δηλαδη μου εκανε δηλωση τοτε τα αμαξι ειχε ακομα εγγυηση και το πηγαμε στην αντιπροσωπεια για λογους εγγυησης αποτελασμα μια απο τα ιδια πληρωσαμε απο την τσεπη μας σχεδον 3000 ευρω ο πατερας μου πηγε και πηρε δανειο ακι τα πηραμε τα λεφτα με τα απο εξι μηνες.
Μιλησα με εναν φιλο μου ασφαλιστη η ινστερσαλονικα καποτε ξεκινησε ωσ οδικη βοηθεια μετα το γυρισε και στις ασφαλεις δεν ειναι εταιρια που να κανει και ασφαλεις ζωης αρα δεν εχει μαγαλα αποθεματικα κεφαλαια για να αποζημιωνει αυκολα (οι σημερινες μεγαλες ασφαλιστικες εταιριες που κανουν και ασφαλειες ζωης για να παρουν αδεια ιδρυσης και λειτουργιας πρεπει να παρουσιασουν το λιγοτερο 200.000.000 ευρω αποθεματικο εισοδημα).Η ιντερσαλονικα παραδειγμα αν εχει 10 πελατες ασφαλισμενους και εχει ατυχυμα ο ενας τον αποζημιωνει απο τα λεφτα που δυνουν οι αλλοι αρα αν εχει πολλα ατυχηματα να ποζημιωσει μενε ξεκρεμαστει γιαυτο και ανγκαζει τους πελατες της να προκαταβαλουν τα εξοδα πολλες φορες!! .Εφυγα πλεον απο αυτην την εταιρια και βρικα καπως την υγεια μου συμπερασμα η φτηνη ασφαλεια στην ωρα που την εχεις αναγκη και την χρειαζεσαι βγαινει πιο ακριβη απο της αλλες
Και ενα τελευταιο που μου συνεβη την προηγουμενη εβδομαδα και ακομα παιδευομαι και αφορα την νομικη προστασια.Το προηγουμενο σαββατο κινουμενος στον δρομο θεσσαλονικης -Νεας μηχανιωνας (πηγαινα με εναν φιλο για καφε αλλα μου βγικε απο την μυτη) μολις περασα τους Νεους επιβατες δεν μπορεσα να αποφυγω μια μικρη και βαθια σαν πισινα λακουβα λογω κινησης και στενοτητας του δρομου με αποτελεσμα μια στραβια ζαντα και ενα λαστιχο .Φωναξα τον εμπειρογνομονα της ασφαλιστικης μου εταιριας πηρε φωτογραφιες απο την λακουβα την ζαντα και το λαστιχο κατεγραψε το συμβαν για να κανω χρηση της νομικης προστασιας και με δικηγορο της ασφαλιστικης να γινει μυνηση κατα του δημοσιου αφου το εν λογω κομματι του δρομου ανηκει στον δημο θερμαικου γι οσους γνωριζουν .Την δευτερα ξαναπηρα την αφαλιστικη για να μαθω πως θα εναργησουμε επρεπε κανονηκα να φωναξω και τροχαια να καταγραψει και αυτη το συμβαν ετι ειπαν το θεμα ειναι οτι η επισκευη της ζαντας στο μηχανουργειο στοιχησε 30 ευρω το λαστιχο λογω οτι ειναι χαμηλου προφιλ 205/35/17 goodyear eagle F1 150 ευρω και η τελικη απαντηση του ηταν οτι την ασφαλιστικη εταιρια δεν την συμφερει να κινησει δικηγορους γιατι ειναι το κοστος κατω απο 300 ευρω.
Ετσι ακομα τραβα το μαλλια μου τελικα οπως διχνουν τα παραγματα θα τα πληρωσω απο την τσεπη μου και ας φταιει το δημοσιο τα συμερασματα δικα σας οποιος εχει αναλογη εμπειρια ας την αναφερει.:
__________________
ΚΕ30 ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ...

1200 κυβικά τέσσερις πεταλούδες να κάνω μπαντιλίκια
αριστερά και δεξιά να φεύγω απο τις λακούβες!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Προστασια Της Μπροστινώς Ποδιασ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΕΔΕΣ SUPPORT 1 14-01-05 17:46



Page generated in 0,14549804 seconds (81,01% PHP - 18,99% MySQL) with 35 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:51.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)