Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 03-03-08, 09:22
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Σταματημένοι στην κίνηση ήτανε και οι δύο. Ξεκινάει η μπετονιέρα και ανοίγεται παραπάνω απ'ότι πρέπει για να μη καβαλήσει μια νησίδα. Ο αδελφός μου δεν κουνήθηκε καθόλου. Έτσι όπως ανοίχτηκε η μπετονιέρα τρίφτηκε πάνω στο αριστερό μας φτερό και στο αριστερό κομμάτι του προφυλακτήρα...
Μας είχε και δεξιά δλδ...
Ειναι καθαρό ή όχι?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 04-03-08, 01:00
Το avatar του χρήστη spirosg6
spirosg6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 01-06-2007
Μοντέλο: COROLLA G6
Περιοχή: Αγ.αναργυροι-Μεσολογγι
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 356
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 242
spirosg6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
λογικα ειναι καθαρο φταιξιμο του αλλου γιατι εκτος απο το οτι σε ειχε δεξια οπως ειπες.και οτι ενω εσυ ησουν στην λωριδα σου ηρθε και επεσε πανω σου αλλαξε λωριδα και ησουν και σταματημενος.αυτα ολα τα εχουν καταγραψει υπαρχει καποιο χαρτι να τα αναφερει.και αν εχει υπογραψει και ο μπετονιερας κανα χαρτι που να αναφερει το πως εγινε.κοιταξετο.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 04-03-08, 02:05
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Καταγεγραμμένο ειναι μονο απο την δική μας ασφαλιστική αφου ηρθε μονο δικός μας εκπρόσωπος. Ρωτησε τον αδερφό μου πως έγινε και το κατεγραψε σε αυτη τη "δηλωση ατυχήματος" την οποία όμως υπεγραψε μονο ο αδερφός μου. Ο μπετονιερας δεν υπέγραψε τίποτα, ούτε καν φωναξε την ασφαλιστική του...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 04-03-08, 05:06
Το avatar του χρήστη ppschrs
ppschrs Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 10-04-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 47
Μηνύματα: 302
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 250
ppschrs έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
madvinegar είχα και γω ένα παρόμοιο περιστατικό και τραβιόμουν για 2 εβδομάδες.Μέχρι που το έμαθε ένας θείος μου που δουλεύει στο ΚΤΕΟ και τον πηρε τηλέφωνο και του είπε πως αν δεν κάνει αύριο δήλωση θα του κάνουμε αρνητική δήλωση (οτι δηλαδή μας τράκαρε ,εφταιγε ,εχουμε μάρτυρες και δε μας κάνει δήλωση) και θα κάνουμε και μηνυση για εγκατάληψη και θα το πληρώσει 5πλασιο και του κοπανάει το τηλέφωνο πριν καν μιλήσει ο αλλος.Και την άλλη μέρα έκανε δήλωση...Αυτό προτείνω και σε σένα.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 04-03-08, 09:04
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Θα δουμε τι θα γινει και αναλογως θα πράξουμε... Το έχω υπόψη μου και αυτο που λες ppschrs απλά σκεφτόμουν να βάλω δικηγόρο να το κάνει. πχ τον δικηγόρο της ασφαλιστικής μας μιας που εχουμε νομική κάλυψη.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 04-03-08, 09:15
Το avatar του χρήστη Mike_G
Mike_G Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 26-03-2005
Μοντέλο: E-12
Περιοχή: Κερατσίνι + Τρίκαλα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.036
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 336
Mike_G είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μιχάλη ότι ατύχημα και να έχουμε καλούμε και περιμένουμε την τροχαία.... δεν υπάρχει τίποτε άλλο που να μας καλύπτει σε περίπτωση που ο άλλος θέλει να κάνει "νερά". Οτι και να υπέγραφε εκείνη την ώρα εκεί δεν έχει ισχύ. Το έχω ξαναπεί οτι έντυπα όπως η φιλική δήλωση και αυτά που σε βάζει αυτός απο την ασφάλεια να υπογράψεις είναι το ποιό απλό πράγμα να τα βγάλεις άκυρα και να τα γυρίσεις τα πράγματα. Το μόνο που είναι υποχρεωμένοι όλοι να το λάβουν σαν 100% αληθές είναι αντίγραφο του δελτίου του περιπολικού που θα έρθει είτε αυτός είναι η ασφαλιστική είτε και αν φτάσει εκεί το δικαστήριο. Ολα τα υπόλοιπα είναι για περιπτώσεις που ο φταίχτης δεν έχει σκοπό να σου κάνει την ζωή δύσκολη... Παράδειγμα όταν με τράκαρε το starlet και ήμουν παρκαρισμένος παρακαλώ και είχαμε την ίδια ασφαλιστική και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και θα κάνει κανονικά δήλωση και όλα καλά εκεί στο σημείο του τροχαίου αλλά μετά απο 2 μέρες άρχισε να θέλει τρέξιμο για να παραδεχτεί το λάθος του (είχε την υποστήριξη της ασφαλιστικής δεν ξέρω γιατί... αλλά πήγαν και αυτοί να τα γυρίσουν και να μην με πληρώσουν) το μόνο που με έσωσε είναι το αντίγραφο του δελτίου του περιπολικού που με το που το πήγα στα γραφεία της ασφαλιστικής και τους λέω πάρτε αυτό και ξεκινήστε δικαστικό αγώνα σε 10 μέρες μου έδωσαν τα λ7.....
__________________
Βρείτε μου κάποια που να χει αισθήματα... και γω θα κόψω τα παραστρατήματα...
Βρείτε μου κάποια που να χει καρδιά... και γω θα γίνω απ' τα ποιο καλά παιδιά.

Εξτρέμ, αμυντικοί, τερματοφύλακες... και αυτοκαταστροφικοί παίχτες... μεγάλοι αγώνες, τρελά ξενύχτια... blade is back.

COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
mike_g@corollaclub.com
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 04-03-08, 09:29
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Το ξέρω ρε συ Μιχάλη αλλά τωρα τα πράγματα ειναι έτσι... Ο αδερφός μου κάλεσε την αστυνομία 2-3 φορές απλά δεν ήρθαν ποτέ...
Ηρθε ο εκπροσωπος της ασφαλιστικής μας, κατεγραψε τα παντα, πηρε φωτος κτλπ και οταν τον ρωτησε ο αδερφός μου αν πρεπει να περιμενει την αστυνομία, του απάντησε πως δεν χρειάζεται... Αυτο ακουσε και ο μπετονιερας και σηκωθηκε και εφυγε...
Μήπως άμα τα δω σκούρα να έκανες εσυ στον μπετονιέρα ένα τηλέφωνο από τα κεντρικά...?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 05-03-08, 00:24
Το avatar του χρήστη spirosg6
spirosg6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 01-06-2007
Μοντέλο: COROLLA G6
Περιοχή: Αγ.αναργυροι-Μεσολογγι
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 356
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 242
spirosg6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εχει γινει και αυτο δηλ.βαλε καποιο ατομο να τον παρει τηλ να του πει καλημερα δικηγορος ταδε σας πηρα τηλεφωνο για μια υποθεση για το ατυχημα που ειχατε με τον πελατη μου ταδε παρακαλω να κανετε δηλωση στην ασφαλιστικη σας εταιρια για το ατυχημα για να αποζημιωθει ο πελατης μου και να τελειωσει το θεμα αλλιως θα προχωρησουμε σε μυνηση και το ζητημα θα παει δικαστικως και απο οτι βλεπω τα στοιχεια και απο την ασφαλιστικη που εχει καταγραψει το συμβαν και οτι δηλωσε ο πελατης μου πως εγινε το ατυχημα [να πει το πως εγινε αν χρειαστει]ειναι υπερ του πελατη μου και κατα εσας και μου ζητησε ο πελατης μου να σας τηλεφωνησω αν κανετε την δηλωση να μην τρεχουμε στα δικαστιρια και εσεις απο την πλευρα σας δεν θα σας κοστισει τιποτα η δηλωση ενω αν παει δικαστικως η υποθεση καταλαβαινεται τρεξιμο και χρηματα.αν ειναι να πει οτι ειναι και συγγενης σου ο δικηγορος και εσενα δεν θα κοστισει τιποτα.το ειχαν κανει και επιασε τωρα για σενα ελπιζω να γινει το ιδιο.αλλιως το δικηγορο της ασφαλεια σου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τρακάρισμα Supra στην Φλόριντα NikiforosGT ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 26-08-11 08:56
Πληροφορείες για ασφάλειες και ασφαλιστικές madvinegar Γνωσιακή Βάση Δεδομένων 0 10-03-09 16:14
service μετά από τρακάρισμα - ΒΟΗΘΕΙΑ antonios ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 3 27-11-08 22:50
τρακάρισμα πλαγιομετωπικό frastgr ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 9 04-05-08 19:37
Τρακάρισμα... Corollaxli Ασφαλειες και Ασφαλιστικες 27 25-05-07 14:01



Page generated in 0,15756512 seconds (81,16% PHP - 18,84% MySQL) with 40 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:10.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)