Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 11-09-08, 16:37
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 455
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
H toyota δεν είναι τόσο αξιόπιστη όσο παλαιότερα.
Η toyota είναι σημαντικά πιο αξιόπιστη από τον ανταγωνισμό της σήμερα.
Η toyota έχει μακράν την καλύτερη after sales αντιμετώπιση στους πελάτες της.

Τα περισσότερα σύγχρονα αυτοκίνητα σήμερα τρίζουν. Το corolla μου, το golf5 του αδερφού μου, το leon του κολλητού μου, το C4 καλού μου φίλου. Όταν λέμε τρίζουν εννούμε καναν μικροσυντονισμό σε κάποιες στροφές ή όταν περνάς από χάλια δρόμους.

Όπως και να έχει κι εμένα αν μου είχαν συμβεί αυτά που λες θα άκουγα toyota και θα έβγαζα σπυριά.

edit:Τέλος αν δεν έχεις πρόβλημα θα μπορούσες να μας ανεβάσεις και την απόφαση του δικαστηρίου;
  #22  
Παλιά 11-09-08, 16:37
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Λοιπον οκ, δεν θελω να συνεχισω το θεμα γιατι καμια αντικειμενικοτητα στην κρίση σου δεν βλεπω ουτε εγω. Εισαι πληρως ισοπεδωτικός παρότι εισαι ενας απο τους λιγους που εχουν παραπονα ενω υπαρχουν δισεκατομυρια ανθρωπων που πινουν νερό στο ονομα ΤΟΥΟΤΑ.
Αλλά... για αυτο σε ρωταω το λογο που μπηκες και εγραψες ολη την ιστορία της ζωής σου...
Είναι αλλο να πεις πως: "Μην ασχολειστε με τους τριγμούς γιατι ειναι ελλατωμα" και αλλο να γραψεις την Ομήρου Οδύσσεια με νόημα "Αηδιάζω με τις πατάτες ΤΟΥΟΤΑ".
Φιλε μου σε πληροφορω πως καταλαβαίνω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. 1 γραφεις και καταλαβαίνω 100.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
  #23  
Παλιά 11-09-08, 16:37
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
αν θελεις και μπορεις στειλε μου οτι στοιχεια εχεις σε πμ για να τα εχω σαν ιστορικο εναντιον της τουοτα γιατι σαν και εσενα εχω γνωρισει μετα απο τοσα χρονια μονο αλλο ενα με μαυρη η σκουρα μπλε E111 SB και ουτε αυτος μου εφερε ουτε ενα στοιχειο.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


  #24  
Παλιά 11-09-08, 16:38
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billlllll Εμφάνιση μηνυμάτων
H toyota δεν είναι τόσο αξιόπιστη όσο παλαιότερα.
Η toyota είναι σημαντικά πιο αξιόπιστη από τον ανταγωνισμό της σήμερα.
Η toyota έχει μακράν την καλύτερη after sales αντιμετώπιση στους πελάτες της.

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsport192 : 11-09-08 στις 16:45.
  #25  
Παλιά 11-09-08, 16:39
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 195
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Γενική απάντηση προς όλους.
Αν νομίζετε ότι άλλη δουλειά δεν έχω από το να κάθομαι να λέω χαζό όποιον έχει ΤΟΥΟΤΑ έχετε κάνει λάθος.
Μεγάλο λάθος!
Τελευταία φορά που θα πω ότι, εδώ μέσα πάαααααρα πολύς κόσμος έχει προβλήματα με τριγμούς. Εκτός αν δεν διαβάσατε τις δημοσιεύσεις τους.
Επειδή, ότι και να κάνετε, αυτά ή δεν θα σταματήσουν ποτέ, είτε θα επανέλθουν μετά από λίγο καιρό πάλι, θα μπορούσατε κάλλιστα να στραφείτε
εναντίον της ΤΟΥΟΤΑ δικαστικά και να ζητήσετε μείωση τιμήματος.
Οταν ξεκίνησα την αγωγή κάποιοι γελούσαν μετά όμως δεν το πίστευαν.
Κανείς όμως δεν ρώτησε γιατί η ΤΟΥΟΤΑ δεν έκανε έφεση στην καταδικαστική απόφαση.
Να πει "κύριοι αυτός είναι τρελός και ακούει φαντάσματα".
Γιατί δεν το έκανε?
Γιατί απλά παρόλο που προσήλθε με ένα σωρό στοιχεία στο δικαστήριο, στο τέλος παραδέχθηκε και αποδέχθηκε την απόφαση.
Αυτό ήθελα να ξέρετε, ότι έχετε και αυτή την δυνατότητα, αν το αυτοκίνητό σας είναι σχετικά νέο. Δεν μιλάμε για ένα αυτοκίνητο εκτός εγγύησης.
Απο 'κει και πέρα, καλά κάνετε και σας αρέσει.
Και εμένα μου άρεσε σαν αυτοκίνητο, το ξαναείπα, ωραίο σχήμα, ωραίο εσωτερικό αλλά ποιότητα μούφα.
αντα να ξαναπω, μηχανή λάστιχο γκαζιάρα ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!
Ελπίζω να καταλάβατε γιατί δεν μπορώ να λέω τα ίδια συνέχεια ούτε να νομίζετε ότι μπήκα εδώ να σας κάνω μαγκιές.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!
Thanks!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billlllll Εμφάνιση μηνυμάτων
H toyota δεν είναι τόσο αξιόπιστη όσο παλαιότερα.
Η toyota είναι σημαντικά πιο αξιόπιστη από τον ανταγωνισμό της σήμερα.
Η toyota έχει μακράν την καλύτερη after sales αντιμετώπιση στους πελάτες της.

Τα περισσότερα σύγχρονα αυτοκίνητα σήμερα τρίζουν. Το corolla μου, το golf5 του αδερφού μου, το leon του κολλητού μου, το C4 καλού μου φίλου. Όταν λέμε τρίζουν εννούμε καναν μικροσυντονισμό σε κάποιες στροφές ή όταν περνάς από χάλια δρόμους.

Όπως και να έχει κι εμένα αν μου είχαν συμβεί αυτά που λες θα άκουγα toyota και θα έβγαζα σπυριά.

edit:Τέλος αν δεν έχεις πρόβλημα θα μπορούσες να μας ανεβάσεις και την απόφαση του δικαστηρίου;
Σ Υ Μ Φ Ω Ν Ω!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑΣ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
αν θελεις και μπορεις στειλε μου οτι στοιχεια εχεις σε πμ για να τα εχω σαν ιστορικο εναντιον της τουοτα γιατι σαν και εσενα εχω γνωρισει μετα απο τοσα χρονια μονο αλλο ενα με μαυρη η σκουρα μπλε E111 SB και ουτε αυτος μου εφερε ουτε ενα στοιχειο.
θα ανεβάσω την απόφαση σήμερα ή αύριο το αργότερο!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 12-09-08 στις 12:31. Αιτία: Συχγώνευση posts...
  #26  
Παλιά 11-09-08, 16:48
Το avatar του χρήστη Stetas
Stetas Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μοντέλο: Corolla E111L HB G6
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.733
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Evank κάθισα με υπομονή και λύπη παράλληλα να διαβάσω όλο το ποστ σου, πραγματικά είναι απορίας άξιο πως μετά απο τόσα χρόνια ας πούμε απο τη στιγμή που έπαθες ότι έπαθες στο αμάξι σου, δήθεν έμαθες οτι υπάρχει ενα corollaclub και μπήκες με χαρά να μας ενημερώσεις και να μας αποτρέψεις απο το να αγοράσουμε το συγκεκριμένο μοντέλο. Και μάλιστα τα λές ολα αυτά σε ένα απο τα μεγαλύτερα αυτοκινητιστικά club με χιλιάδες περήφανους κατόχους Toyota Corolla.
Λοιπόν εγώ είμαι περήφανος κατοχοςμιας corollas ιδιας σαν τη δική σου. Σε διαβεβαιώ οτι δεν έχει κάνει τσίκ ολα τα χρόνια που την έχω και δεν έχει βγάλει το παραμικρό προβληματάκι και έτσι οπως την μεταχειρίζομαι και έτσι όπως την προσέχω, και λέω την προσέχω διοτι έχω την υπόνοια (χωρίς να θέλω να προσβάλλω ή να θίξω) οτι τα μισά απο τα προβλήματα που αναφέρεις οφείλονται σε λάθος χειρισμό δικό σου και όχι σε αστοχία υλικού. Στέκομαι σε δύο-τρία βασικά που ανέφερες.
Καμμιά E111 μαμίσια χωρίς μετατροπές και βελτιώσεις μα καμμιά δεν έχει διαλύσει μέχρι και σημερα σασμάν. Πως έγινε στη δικιά σου, οι αλλαγές σου όσα χρόνια την είχες ήταν σωστές?
Καμμιά επίσης δεν έχει μπλοκάρει immobilizer και τρόμπες βενζίνης.
Οσο για τριγμούς τι να πώ μάλλον όλοι εμείς δεν ακούμε τόσο καλά ούτε καν μυγα στο χιλιόμετρο όπως εσύ γι αυτό δεν ακούμε τίποτα στα δικά μας.

Ευχομαι το νέο σου αυτοκίνητο να ανταποκρίνεται πλήρως στις απαιτήσεις σου και σε συμβουλεύω, αν δεν είναι πια αργά, να διαβάσεις προσεκτικότατα τις οδηγίες χρήσης ιδιοκτήτη (Owners Manual) για την περαιτέρω χρησιμοποίηση του αυτοκινήτου σου.
__________________
Stelios's E111L HB G6

Corollaclub
Πάτρα
  #27  
Παλιά 11-09-08, 16:56
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 195
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον οκ, δεν θελω να συνεχισω το θεμα γιατι καμια αντικειμενικοτητα στην κρίση σου δεν βλεπω ουτε εγω. Εισαι πληρως ισοπεδωτικός παρότι εισαι ενας απο τους λιγους που εχουν παραπονα ενω υπαρχουν δισεκατομυρια ανθρωπων που πινουν νερό στο ονομα ΤΟΥΟΤΑ.
Αλλά... για αυτο σε ρωταω το λογο που μπηκες και εγραψες ολη την ιστορία της ζωής σου...
Είναι αλλο να πεις πως: "Μην ασχολειστε με τους τριγμούς γιατι ειναι ελλατωμα" και αλλο να γραψεις την Ομήρου Οδύσσεια με νόημα "Αηδιάζω με τις πατάτες ΤΟΥΟΤΑ".
Φιλε μου σε πληροφορω πως καταλαβαίνω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. 1 γραφεις και καταλαβαίνω 100.
Αφού με καταλαβαίνεις όπως λες τότε γιατί εξάπτεσαι?
Εγώ δέχομαι απόλυτα ότι είσαι ένας ευχαριστημένος ιδιοκτήτης και υπερασπίζεται την πλευρά σου και κάλά κάνεις.
Αλλωστε είναι εκ μέρους μου γελοίο να πω σε κατόχους φανατικούς κιόλας μιας μάρκας να μη την ξαναπάρουν!
Αν δεν έγραφα την Οδύσσεια δεν θα καταλαβαίνατε γιατί είμαι εναντίον της εταιρείας αυτής.
Αλήθεια, πόσοι αγανακτισμένοι οδηγοί θα ήθελαν να της το βροντήξουν στη μάπα της ΤΟΥΟΤΑ το ιχ τους και δεν το κάνουν?
Άντε πάλι να ξαναπώ.
Δεν ξέρω τι σχέση μπορείς να έχεις με την ΤΟΥΟΤΑ. Μπορεί και καμία.
Δεν θέλω να ξέρω κιόλας. Μένω και σέβομαι ότι είσαι κάτοχος ευχαριστημένος και μάχεσαι υπερ αυτού.
Δέξου όμως και την αντίθετη άποψη. Ξέρεις πόσος κόσμος καθημερινά μπαίνει στο συνεργείο και τσακώνεται για προβληματικά αυτοκίνητα ΤΟΥΟΤΑ?
Ακουσέ με γιατί τα έζησα από κοντά. Εδώ στην ΤΟΥΟΤΑ Μεσογείων με πέρασε μια για τεχνικό διευθυντή και άρχισε να με ψέλνει!
Παιδιά μιλάμε για κόσμο και ελλατώματα.
Αλλά δεν σημαίνει ότι όλα είναι χάλια. Οχι όλα.
Και αυτό αποδυκνύεται από το πόσο ευχαριστημένοι κάτοχοι μας διαβάζουν τώρα.
Αλλά δεν είναι και όλα τέλεια όμως!!! Γιατί υπάρχουν και δυσαρεστημένοι!
Εγώ έχω το θάρρος να πω το leon είναι κορυφή, το ibiza είναι πάτος!
Το προτελευταίο starlet είναι αυτοκινητάρα, το τελευταίο είναι κονσέρβα.
Υπάρχει ιδιοκτήτης corolla φανατικός με την έννοια της λέξης ο οποίος είχε
corolla 20ετίας.
Μόλις πήρε την τελευταία έβαλε τα κλάματα.
Ε τι να κάνουμε?
  #28  
Παλιά 11-09-08, 17:03
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 532
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Πριν λιγες μερες εβαλα βενζινη σε εναν φιλο που εχει ενα Leon 1.4 μοντελο 2 περιπου μηνων. Στο μηνα του εβγαλε εγκεφαλο ενω μου εδειξε και την απαραμιλλη ποιοτητα του γερμανικου" μοντελου, με το ταμπλω να κανει σαν κουδουνιστρα μωρου!! Μιχαλη, να του πω να στο πουλησει για να παιζει το παιδι σου!! Να τα χαιρεστε. Εγω φιλε μου ενα ξερω: ουτε τριγμους εχω ουτε βλαβες στα ηλεκτρικα. Η μονη βλαβη που ειχα και την οποια αναγνωρισε και με το παραπανω η ΤΟΥΟΤΑ ηταν οτι η πισω δεξια πορτα (εχω το sedan αμαξωμα) ειχε ελατωμματικα στεγανα, με αποτελεσμα να μου καψει την ασφαλεια της πορτας και δεν ανοιγε απο το κεντρικο κλειδωμα. Οχι μονο μου αλλαξανε την ασφαλεια, αλλα μου κανανε την πορτα στεγανη και απο τοτε δεν με εχει ξαναενοχλησει αυτο το θεμα. Απο κει και περα αυτο που σου προτεινω ειναι να βγαλεις τις παρωπιδες και να δεις λιγο και τα δικα σας ελατωμματα. Μπορω να σου πω πολλα σκηνικα για την γερμανικη υπεροχή και για τις πρωτιες του Group VAG, αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω με τοσα γερμανικα που εχω δει σταματημενα με αλαρμ!!!
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
  #29  
Παλιά 11-09-08, 17:04
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 195
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stetas Εμφάνιση μηνυμάτων
Evank κάθισα με υπομονή και λύπη παράλληλα να διαβάσω όλο το ποστ σου, πραγματικά είναι απορίας άξιο πως μετά απο τόσα χρόνια ας πούμε απο τη στιγμή που έπαθες ότι έπαθες στο αμάξι σου, δήθεν έμαθες οτι υπάρχει ενα corollaclub και μπήκες με χαρά να μας ενημερώσεις και να μας αποτρέψεις απο το να αγοράσουμε το συγκεκριμένο μοντέλο. Και μάλιστα τα λές ολα αυτά σε ένα απο τα μεγαλύτερα αυτοκινητιστικά club με χιλιάδες περήφανους κατόχους Toyota Corolla.
Λοιπόν εγώ είμαι περήφανος κατοχοςμιας corollas ιδιας σαν τη δική σου. Σε διαβεβαιώ οτι δεν έχει κάνει τσίκ ολα τα χρόνια που την έχω και δεν έχει βγάλει το παραμικρό προβληματάκι και έτσι οπως την μεταχειρίζομαι και έτσι όπως την προσέχω, και λέω την προσέχω διοτι έχω την υπόνοια (χωρίς να θέλω να προσβάλλω ή να θίξω) οτι τα μισά απο τα προβλήματα που αναφέρεις οφείλονται σε λάθος χειρισμό δικό σου και όχι σε αστοχία υλικού. Στέκομαι σε δύο-τρία βασικά που ανέφερες.
Καμμιά E111 μαμίσια χωρίς μετατροπές και βελτιώσεις μα καμμιά δεν έχει διαλύσει μέχρι και σημερα σασμάν. Πως έγινε στη δικιά σου, οι αλλαγές σου όσα χρόνια την είχες ήταν σωστές?
Καμμιά επίσης δεν έχει μπλοκάρει immobilizer και τρόμπες βενζίνης.
Οσο για τριγμούς τι να πώ μάλλον όλοι εμείς δεν ακούμε τόσο καλά ούτε καν μυγα στο χιλιόμετρο όπως εσύ γι αυτό δεν ακούμε τίποτα στα δικά μας.

Ευχομαι το νέο σου αυτοκίνητο να ανταποκρίνεται πλήρως στις απαιτήσεις σου και σε συμβουλεύω, αν δεν είναι πια αργά, να διαβάσεις προσεκτικότατα τις οδηγίες χρήσης ιδιοκτήτη (Owners Manual) για την περαιτέρω χρησιμοποίηση του αυτοκινήτου σου.
Ηδη απάντησα, δες σε παρακαλώ την προηγούμενη απάντηση.
Σαν κάτοχος οποιοδήποτε αυτοκινήτου, το προσέχω πάντα γιατί όλα τα ιχ
σήμερα κοστίζουν ένα σωρό λεφτά.
Και δέχομαι ότι το δικό σου το corolla είναι άψογο και χαίρομαι γι αυτό.
Τα "πορίσματα" των βλαβών είναι του εκάστοτε συνεργείου και όχι δικά μου.
Αυτό με την τρόμπα λαδιού μου το πέταξε κατάμουτρα ο τεχνικός στην επισκευή όταν είδε γιατί δεν έπαιρνε μπροστά το αυτοκίνητο.
Το σασμάν δεν διαλύθηκε, βλάβη έπαθε στις φουρκέτες.
Το τζιμάνι που το έλεγξε εκ μέρους του μετέπειτα αγοραστή με ρώτησε
γιατί άνοιξα το σασμάν (γιατί αύτά φαίνονται) και όταν του είπα απλά
απάντησε τα γιαπωνέζικα το κάνουν αυτό.
Σας είπα ότι μηχανικός δεν είμαι αλλά όχι και έτσι με το manual.
Εκτός αυτού εκτός corolla έχω οδηγήσει σαν κάτοχος είτε σαν εταιρικά ένα σωρό αυτοκίνητα. Οτι μπορείς να φανταστείς.
Και έχω ένα μειονέκτημα. Ολα, μα όλα είτε δικά μου είτε νοικιάρικα τα σοβόμουν το ίδιο και δεν τα έσπαγα όπως μερικοί εξυπνάκηδες που βλέπουμε στους δρόμους κάθε μέρα.
  #30  
Παλιά 11-09-08, 17:05
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά... για αυτο σε ρωταω το λογο που μπηκες και εγραψες ολη την ιστορία της ζωής σου...
+1000000000 συμφωνώ.

Προς EVANK:
Το γεγονός ότι γράφεις σε politically correct πλαίσια δεν σου δίνει το δικαίωμα να θάβεις την πρώτη σε πωλήσεις παγκοσμίως εταιρία.Ειδικά από τη στιγμή που ο ίδιος αναγνωρίζεις το γεγονός ότι έπεσες σε αυτοκίνητο της δευτέρας που συμβαίνει άλλωστε σε κάθε εταρία.
Ακου τώρα και τη δική μου ιστορία.Το 2001 αγοράσαμε σαν δεύτερο αυτοκίνητο ένα ibiza 1.4.Το πουλήσαμε το 2003 και μερικοί λόγοι επειδή θίγεις θέματα ποιότητας ήταν.Τα χερούλια σε όλες της πόρτες ξεφλουδισμένα,έτριζε σαν ταξί 5αετίας και το τιμόνι λόγω της αφής είχε γίνει δίχρωμο...Μην αναφέρω ότι χρειάστηκε μια φορά να ψάχνουμε τον πυροσβεστήρα μες στην εθνική επειδή άρχισαν να βγαίνουν καπνοί από τον κινητήρα.Δε μπήκα όμως σε κάποιο club να θάψω όλη την εταιρία και να αρχίσω τα παράπονα και είχα αρκετά....Για τα συν του corolla βαριέμαι να σου γράψω γιατί αν γέμισες εσύ 30 σελίδες με τα μείον θέλω 3000 εγώ για τα υπέρ του.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GMASTER6 : 11-09-08 στις 17:12.
Κλειστό Θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,18825006 seconds (84,37% PHP - 15,63% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:53.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)