Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-09-08, 15:01
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 195
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από endurasKE-30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου ειπες οτι εισαι πρωην μηχανικος της ΤΟΥΟΤΑ.
Σωστα??????????????

Θα επρεπε να ξερεις οτι ΕΕ101 με στρογγυλα φωτα ΔΕΝ υπαρχει.
ΕΕ111 ειναι η δικια σου
Δεν ανέφερα ποτέ την λέξη ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ.
Δεν είμαι μηχανικός παιδιά, άλλη ειδικότητα έχω αλλά συγχωρέστε με για
λόγους ευνόητους δεν μπορώ τώρα να την πω!
Αλλά μηχανικός δεν ήμουν ποτέ.
Είμαι ας πούμε λίγο χαριτολογώντας.... "γραφειάτος"
Το 101 με το 111 το μπερδεύω συγχωρέστε με γι αυτό αλλά δεν τα ξέρω και όλα!
  #12  
Παλιά 11-09-08, 15:37
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Καλως ηρθες Evank. Ευχομαι να μην αντιμετωπισεις ξανα τέτοια ταλαιπωρία ό,τι αυτοκινητο και να παρεις, ό,τι μαρκα και αν είναι.

Από την άλλη, επειδη ο καθενας πορευεται αναλογα με τις εμπειρίες του, εγω εχω ορκιστεί να παίρνω ΜΟΝΟ ΤΟΥΟΤΑ.
Απο παππού, σε πατέρα και τωρα εγω, έχουμε κορολλα (ΚΕ30, ΕΕ80, Ε12) και ειναι ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΣ ολες.
Τις εχουμε κανει γαιδουρια, τις εχουμε φορτωσει, τις εχουμε ξεσκίσει σε χιλιόμετρα και δεν είχαμε ποτε προβλημα ούτε μηχανικά, ούτε απο πλαστικά ούτε τίποτα.
Ειδικά την ΕΕ80 που είχαμε την είχαμε κάνει στην κυριολεξια φορτηγο αφου χτιζαμε ενα σπιτι και την χρησιμοποιουσαμε για να κουβαλαμε τσιμεντα, χωματα, μπετα, ασβεστες κτλπ... ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Στο λεω αυτο ωστε οταν σε ρωτανε για ΤΟΥΟΤΑ δεν πρεπει να λες "μακριά". Απλά μπορείς να λες οτι εσενα δεν σου βγηκε καλό.
Η ΤΟΥΟΤΑ ειναι η κορυφαια εταιρία σε πωλησεις σε όλο τον κόσμο και οι υπόλοιποι την κοιτανε με το κυαλι.
Ειμαι λοιπον σιγουρος πως δεν μπορει όλοι οι κατοχοι να ειναι "παραπλανημενοι".
Ευχαρηστιμένοι είναι και στο λεω και εγω, και ο παππους μου και ο πατερας μου και όλο το κλαμπ που γραφτηκες μονο και μονο για να μας πεις οτι δεν θα ξαναπαρεις το αυτοκινητο που αγαπαμε!

Ο καθενας εχει τα κριτηρια του οταν αγοραζει αυτοκίνητο. Αλλοι κοιτανε να ειναι καλό μηχανικά και αλλοι κοιτάνε να μην τριζει...
Δοξα το Θεο η αγορά ειναι μεγάλη και οι επιλογες πολλές...


Υ.Γ.: Εχουν πάρα πολλά παιδιά απο εδω μέσα ίδιο μοντελο με το δικό σου (Ε111 profacelift 1300cc). Αν μπορουν, θα παρακαλουσα να μας αναφερουν αν ειναι ευχαρηστιμένοι ή όχι. Απλά για να συγκρίνουμε...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη madvinegar : 11-09-08 στις 15:52.
  #13  
Παλιά 11-09-08, 15:50
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 195
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως ηρθες Evank. Ευχομαι να μην αντιμετωπισεις ξανα τέτοια ταλαιπωρία ό,τι αυτοκινητο και να παρεις, ό,τι μαρκα και αν είναι.

Από την άλλη, επειδη ο καθενας πορευεται αναλογα με τις εμπειρίες του, εγω εχω ορκιστεί να παίρνω ΜΟΝΟ ΤΟΥΟΤΑ.
Απο παππού, σε πατέρα και τωρα εγω, έχουμε κορολλα (ΚΕ30, ΕΕ80, Ε12) και ειναι ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΣ ολες.
Τις εχουμε κανει γαιδουρια, τις εχουμε φορτωσει, τις εχουμε ξεσκίσει σε χιλιόμετρα και δεν είχαμε ποτε προβλημα ούτε μηχανικά, ούτε απο πλαστικά ούτε τίποτα.
Ειδικά την ΕΕ80 που είχαμε την είχαμε κάνει στην κυριολεξια φορτηγο αφου χτιζαμε ενα σπιτι και την χρησιμοποιουσαμε για να κουβαλαμε τσιμεντα, χωματα, μπετα, ασβεστες κτλπ... ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Στο λεω αυτο ωστε οταν σε ρωτανε για ΤΟΥΟΤΑ δεν πρεπει να λες "μακριά". Απλά μπορείς να λες οτι εσενα δεν σου βγηκε καλό.
Η ΤΟΥΟΤΑ ειναι η κορυφαια εταιρία σε πωλησεις σε όλο τον κόσμο και οι υπόλοιποι την κοιτανε με το κυαλι.
Ειμαι λοιπον σιγουρος πως δεν μπορει όλοι οι κατοχοι να ειναι "παραπλανημενοι".
Ευχαρηστιμένοι είναι και στο λεω και εγω, και ο παππους μου και ο πατερας μου και όλο το κλαμπ που γραφτηκες μονο και μονο για να μας πεις οτι δεν θα ξαναπαρεις το αυτοκινητο που αγαπαμε!

Ο καθενας εχει τα κριτηρια του οταν αγοραζει αυτοκίνητο. Αλλοι κοιτανε να ειναι καλό μηχανικά και αλλοι κοιτάνε να μην τριζει...
Δοξα το Θεο η αγορά ειναι μεγάλη και οι επιλογες πολλές...
Να ευχαριστήσω εσένα και όλους σας για την υποδοχή.
(Ξεχασιάρης...)
Είδες ότι είπα πως γνωρίζω κόσμο και κόσμο που δεν αλλάζει την ΤΟΥΟΤΑ με τίποτα.
Ο καθένας έχει τους λόγους του και το αναγνωρίζω αυτό.
Δεν μπήκα απλά για να καρφώσω την ΤΟΥΟΤΑ και να φύγω.
Αλλά διαβάζοντας κατάλαβα ότι πολύς κόσμος ταλαιπωρείται με το να ψάχνει να βρει τι τρίζει, που τρίζει, πως τρίζει κλπ.
38 Σελίδες είναι αδιάψευστος μάρτυρας.
Αυτό που θα ήθελα να πω μόνο είναι ότι αν έχετε τέτοια προβλήματα σαν τα δικά μου μην τρέχετε συνέχεια σε συνεργεία και πλακώνετε τα αυτοκίνητά σας στα αφρολέξ.
Δεν θα κάνετε τίποτα. Απλά θα ανατριχιάσετε όταν καταλάβετε ότι με το
να γεμίζετε αφρολέξ το αυτοκίνητο το κάνετε ιδιαίτερα εύφλεκτο.
Να είναι καλά αυτός ο μάστορας σε συνεργείο πασίγνωστο που μου το είπε και
τα ξήλωσε όλα στο τέλος.
Πλέον, δεν κοιτάω τις πωλήσεις ενός αυτοκινήτου ούτε τις κριτικές.
(Ας αφήσουμε τις κριτικές των περιοδικών..πφφφφ βρώμαααααα)
Με αφήνουν αδιάφορο παντελώς. Και το leon βγήκε πρώτο την πρώτη χρονιά.
Γιατί αν μπω σε μια τέτοια λογική τότε υιοθετώ το ρητό (και συγχωρέστε με που θα το πω έτσι)...
"εκατομμύρια μύγες τρώνε σκ@τ@. Μήπως τελικά έχουν δίκιο αυτές????"
  #14  
Παλιά 11-09-08, 15:55
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Και επαναλαμβάνω...

Εχουν πάρα πολλά παιδιά απο εδω μέσα ίδιο μοντελο με το δικό σου (Ε111 profacelift 1300cc). Αν μπορουν, θα παρακαλουσα να μας αναφερουν αν ειναι ευχαρηστιμένοι ή όχι. Απλά για να συγκρίνουμε...

Να συγκρίνουμε ποιος ειναι μυγα και ποιος σκ@το...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
  #15  
Παλιά 11-09-08, 16:02
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 195
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Και επαναλαμβάνω...


Να συγκρίνουμε ποιος ειναι μυγα και ποιος σκ@το...
Ξαναλέω και πάλι...
Δεν απευθύνω ποτέ προσωπικούς χαρακτηρισμούς.
Είπα ότι εγώ σταμάτησα να σκέφτομαι έτσι. Εγώ όμως.
Μην αρπάζεστε γιατί η πρώτη μου κουβέντα ήταν ότι σέβομαι την αγάπη σας
στο corolla.
Αλλά και εσείς την αηδία μου γι αυτό!
  #16  
Παλιά 11-09-08, 16:11
Το avatar του χρήστη NyO
NyO Offline:

Moderator
 
Εγγραφή: 08-11-2003
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 1.068
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 356
NyO έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλως ηρθες κι απο μενα φιλε μου.
Σιγουρα ειχες μια πολυ ασχημη εμπειρια με το αυτοκινητο σου. Μονο που οπως σου ειπαν και τα παιδια παραπανω μαλλον επεσες στην περιπτωση! Στο αυτοκινητο σου μαζευτηκαν οσα προβληματα μπορει να εχουν 100 ιδιοκτητες Corolla εχοντας απο 1 ο καθενας ομως!
Αυτος βεβαια δεν ειναι λογος για να αφοριζεις μια εταιρια που ειναι μαλιστα και πρωτη σε πωλησεις Παγκοσμιως! Δεν νομιζω ειναι τυχαιο γεγονος αυτο ουτε να εχει παραπλανησει τοσο κοσμο μαζικα!

Και για να σου δωσω ενα αντιστοιχο παραδειγμα με το δικο σου, αλλα αυτη τη φορα απο το αντιθετο στρατοπεδο, της Γερμανιας δηλαδη, θα σου πω οτι ιδιοκτητης ολοκαινουριας BMW Z4 (αξιας 50.000+ ευρω) ετοιμαζοταν να κανει αγωγη στον αντιπροσωπο (δεν γνωριζω αν την εκανε τελικα) διοτι απο την στιγμη που το πηρε στα χερια του εκτος του οτι του εσβηνε στα καλα καθουμενα και εν κινηση, στις πρωτες βροχες το αυτοκινητο εμπαζε νερα απο την αναδιπλουμενη οροφη του!! Το περιστατικο αυτο το γνωριζουν αρκετοι απο εδω. Αυτο ομως για ολους εμας δεν σημαινει οτι η BMW δεν ειναι απο τις κορυφαιες αυτοκινητοβοομηχανιες η οτι όλα της τα αυτοκινητα ειναι ετσι.
Αν εισουν εσυ ο ιδιοκτητης του συγκεκριμενου αυτοκινητου αραγε, θα μιλουσες με τον ιδιο τροπο για την BMW, οπως μιλας για την ΤΟΥΟΤΑ;;;
__________________
Toyota Corolla E12 1.4 Linea Sol (2004)
Toyota Corolla ΚΕ70 1.3 (1983)
Το παρόν και το παρελθόν....

το μέλλον όμως?




  #17  
Παλιά 11-09-08, 16:12
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Ειλικρινά παντως θα ήθελα να μας εξηγησεις το λογο που (ετρεξες κιολλας) να γραφτεις στο κλαμπ μας.
Γραφτηκες απλα για να μας πεις οτι αηδιάζεις με τα κορόλα?
Μπράβο σου! Σε λαθος φορουμ βρηκες να το γραψεις ομως...
Ειναι σαν να μπω εγω στο σαιτ με τα Seat που τοσο εκτιμάς και να τα βρίζω. Ξέρεις τι θα μου πούνε? "Μη σωσεις να ξαναπάρεις"...

Δλδ πρέπει να σε πονεσε πολύ αυτη η ιστορία με τα κορόλα για να μπεις μετα απο τοσα χρονια και να γραψεις με τόση μανία ολόκληρο διδακτορικό με τα παράπονα σου... Ας το χαρακτηρίσω ήπια ως "παράπονο" (και οχι αλλιως οπως θα το ελεγε ο Φρόϋντ).
Αλλα...
Τί πιστευεις οτι καταφερες με αυτο? Ποιος ηταν ο σκοπός σου δλδ ? Να μας πεισεις να μην ξαναπαρουμε ΤΟΥΟΤΑ? Να μας μειωσεις την αγαπη που εχουμε για αυτο το αυτοκίνητο?
Λυπαμαι, αλλα αν ηταν αυτος ο σκοπός... μαλλον απετυχες...
Καλύτερα μπες σε καποιο αλλο σαιτ εκτος ΤΟΥΟΤΑ να καθεστε να κουτσομπολευετε και να θαβετε τα κορολλα και να ψάχνετε με "ακοή που ακουει μυγα στο χιλιόμετρο" να βρείτε κατι ελλατωματικό ωστε να προσπαθησετε να ικανοποιησετε και να επιβεβαιώσετε την προτίμηση σας σε άλλες μάρκες.

Φιλε μου σου ευχομαι να παθεις αυτο που επιθυμεις και ο ιδιος. Να μην ξαναπαρεις ΤΟΥΟΤΑ ποτέ.

Φιλικά τα λέω όλα τα παραπάνω, όσο δεν πάει.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
  #18  
Παλιά 11-09-08, 16:16
Το avatar του χρήστη KOMIS
KOMIS Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-02-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 267
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
KOMIS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
μηπως βρε φιλαρακι εχεις εσυ seat και το πηγαινοφερνεις στα συνεργεια και κανας φιλος σου με corolla σου κανει πλακα και μπηκες εδω να βγαλεις το αχτι σου?.....
__________________
}-Γ
  #19  
Παλιά 11-09-08, 16:17
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 907
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Παιδια δεν παει αλλο.
Να σας πω και εγω δυσσαρεστημενος ειμαι.
Θα πουλησω το 30αρι μου.

Μετα απο 31 χρονια χαλασε η τρομπα βενζινης και η ΤΟΥΟΤΑ δεν με καλυπτει.
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif

  #20  
Παλιά 11-09-08, 16:23
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 195
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NyO Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως ηρθες κι απο μενα φιλε μου.
Σιγουρα ειχες μια πολυ ασχημη εμπειρια με το αυτοκινητο σου. Μονο που οπως σου ειπαν και τα παιδια παραπανω μαλλον επεσες στην περιπτωση! Στο αυτοκινητο σου μαζευτηκαν οσα προβληματα μπορει να εχουν 100 ιδιοκτητες Corolla εχοντας απο 1 ο καθενας ομως!
Αυτος βεβαια δεν ειναι λογος για να αφοριζεις μια εταιρια που ειναι μαλιστα και πρωτη σε πωλησεις Παγκοσμιως! Δεν νομιζω ειναι τυχαιο γεγονος αυτο ουτε να εχει παραπλανησει τοσο κοσμο μαζικα!

Και για να σου δωσω ενα αντιστοιχο παραδειγμα με το δικο σου, αλλα αυτη τη φορα απο το αντιθετο στρατοπεδο, της Γερμανιας δηλαδη, θα σου πω οτι ιδιοκτητης ολοκαινουριας BMW Z4 (αξιας 50.000+ ευρω) ετοιμαζοταν να κανει αγωγη στον αντιπροσωπο (δεν γνωριζω αν την εκανε τελικα) διοτι απο την στιγμη που το πηρε στα χερια του εκτος του οτι του εσβηνε στα καλα καθουμενα και εν κινηση, στις πρωτες βροχες το αυτοκινητο εμπαζε νερα απο την αναδιπλουμενη οροφη του!! Το περιστατικο αυτο το γνωριζουν αρκετοι απο εδω. Αυτο ομως για ολους εμας δεν σημαινει οτι η BMW δεν ειναι απο τις κορυφαιες αυτοκινητοβοομηχανιες η οτι όλα της τα αυτοκινητα ειναι ετσι.
Αν εισουν εσυ ο ιδιοκτητης του συγκεκριμενου αυτοκινητου αραγε, θα μιλουσες με τον ιδιο τροπο για την BMW, οπως μιλας για την ΤΟΥΟΤΑ;;;
Δεν αμφιβάλλω ότι όλες οι αυτοκινητοβιομηχανίες πότε-πότε βγάζουν
προβληματικά αυτοκίνητα.
Γνωρίζω ότι η VW έχει αντικαταστήσει GOLF (όχι ένα μόνο), με βλάβες στον εγκέφαλο παρακαλώ.
Γνωρίζω ότι το ίδιο έχει κάνει και η CITROEN στο ZX.
Από την εποχή του OPEL OMEGA που έπαιρνε φωτιά στα 150χλμ, της BMW 740 που ανεξήγητα στα 180 έσβηνε, της 350SLK που στο αυτόματο κιβώτιο
άλλαζε 1η-4η-1η και το έκανε μαντάρα κλπ κλπ.
Πουθενά όμως, δεν παρήχθησαν τόσα αυτοκίνητα που να τρίζουν τόσο.
Εδώ μιλάμε για ένα σωρό, άλλο το ενα-δυό και τρία και πέντε με μηχανικά
προβλήματα, άλλο ολόκήρες γραμμές παραγωγής.
Είναι κορυφαία η ΤΟΥΟΤΑ και μάλιστα στην Αμερική την σέβονται πολύ περισσότερο από άλλες.
Εχει ένα όνομα πως να το κάνουμε. Αλλά όμως, δεν το φροντίζει όσο πρέπει.
Είναι σαν τον εστιάτορα που σκίζεται στην αρχή ναπιάσει κόσμο και μετά ρίχνει την ποιότητα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειλικρινά παντως θα ήθελα να μας εξηγησεις το λογο που (ετρεξες κιολλας) να γραφτεις στο κλαμπ μας.
Γραφτηκες απλα για να μας πεις οτι αηδιάζεις με τα κορόλα?
Μπράβο σου! Σε λαθος φορουμ βρηκες να το γραψεις ομως...
Ειναι σαν να μπω εγω στο σαιτ με τα Seat που τοσο εκτιμάς και να τα βρίζω. Ξέρεις τι θα μου πούνε? "Μη σωσεις να ξαναπάρεις"...

Δλδ πρέπει να σε πονεσε πολύ αυτη η ιστορία με τα κορόλα για να μπεις μετα απο τοσα χρονια και να γραψεις με τόση μανία ολόκληρο διδακτορικό με τα παράπονα σου... Ας το χαρακτηρίσω ήπια ως "παράπονο" (και οχι αλλιως οπως θα το ελεγε ο Φρόϋντ).
Αλλα...
Τί πιστευεις οτι καταφερες με αυτο? Ποιος ηταν ο σκοπός σου δλδ ? Να μας πεισεις να μην ξαναπαρουμε ΤΟΥΟΤΑ? Να μας μειωσεις την αγαπη που εχουμε για αυτο το αυτοκίνητο?
Λυπαμαι, αλλα αν ηταν αυτος ο σκοπός... μαλλον απετυχες...
Καλύτερα μπες σε καποιο αλλο σαιτ εκτος ΤΟΥΟΤΑ να καθεστε να κουτσομπολευετε και να θαβετε τα κορολλα και να ψάχνετε με "ακοή που ακουει μυγα στο χιλιόμετρο" να βρείτε κατι ελλατωματικό ωστε να προσπαθησετε να ικανοποιησετε και να επιβεβαιώσετε την προτίμηση σας σε άλλες μάρκες.

Φιλε μου σου ευχομαι να παθεις αυτο που επιθυμεις και ο ιδιος. Να μην ξαναπαρεις ΤΟΥΟΤΑ ποτέ.

Φιλικά τα λέω όλα τα παραπάνω, όσο δεν πάει.
Δεν μπορείς ή δεν θέλεις να καταλάβεις?
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ.
Οτι και να μου πεις για την Seat πραγματικά δεν με ενδιαφέρει.
Μπορώ να σου πω κάλλιστα ότι πχ το ibiza είναι 1000 φορές χειρότερο από μια corolla και ας μην είναι στην ίδια κατηγορία για σύγκριση.
Δεν μπήκα εδώ για να σας πω αν αγαπάω την corolla ή όχι.
Είναι σαν να πάρω κασκόλ του ΠΑΟ και να πάω στο Καραισκάκη να φωνάζω ΠΑΟ ΟΛΕ.
Ημαρτον, ρε παιδιά!!!!!!!!!
Αν δεν υπήρχαν 40 σελίδες με παράπονα από τριγμούς δεν θα σας έγραφα τίποτα. Αυτά γιατί τα παραβλέπετε?
Τις ειρωνίες που ο κάθε κάτοχος λέει εδώ μέσα τις παραβλέπετε επειδή έχει corolla?
Καμία αντικειμενικότητα στην η κρίση σας ή είναι ιδέα μου?
Εγώ σας είπα και θα το ξαναπώ, Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ (ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΕΔΩ) ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΞΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ.
Ε ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΣΠΑΤΑΛΑΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ, ΣΤΡΑΦΕΙΤΕ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΤΟΥΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΤΡΙΞΙΜΑΤΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΕΛΛΑΤΩΜΑ.
Ολα τα άλλα είναι οδοντόκρεμες.
Να τα χαίρεστε τα corollάκια σας, να το χαίρομαι το seatάκι μου και καλά νάμαστε!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως βρε φιλαρακι εχεις εσυ seat και το πηγαινοφερνεις στα συνεργεια και κανας φιλος σου με corolla σου κανει πλακα και μπηκες εδω να βγαλεις το αχτι σου?.....


αυτό ήταν καλό...!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 12-09-08 στις 12:30. Αιτία: Συχγώνευση posts...
Κλειστό Θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,18576097 seconds (84,05% PHP - 15,95% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:07.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)